Skocz do zawartości

Amplituner do 3k (wyraźny, niekoniecznie mocny bas) plus głośniki podłogowe


dzin_z_butelki

Recommended Posts

Cześć, 

Jaki amplituner polecacie jeżeli, zależy mi na jakośći basu (niekoniecznie tylko mocy) a zarazem by był to sprzęt stereo, który będzie na tyle uniwersalny by ogarnąć filmy na co dzień.

Budżet całość do 6,5k.

Salon 17-18m2 w wielkiej płycie.

Zakres gatunków muzycznych bardzo szeroki (Dub, Reggae, SKA , Rock typu Kult, KNŻ, Punk, Blues, jazz, nujazz  Folkmetal typu Percival, Żywiołak, downtempo, chillout, Bigbit). Więc są to na tyle różne gatunki, że zależy mi na czymś względnie uniwersalnym z uwzględnieniem, że kiedy trzeba (Dub, downtempo itp.) bas nie powinien zawodzić.

Amplituner po opiniach i wizualnie spodobał mi się Magnata mr780, powinien być uniwersalny, ale czy na basie się nie zawiodę ?

Na pewno zależy mi na regulacji tonów, łączności bezprzewodowej, wyjściu pod gramofon. Wbudowany streaming chyba podwyższa budżet więc nie jest niezbędny, aczkolwiek zdecydowanie nice to have. Hdmi nie wiem czy jest niezbędne, co uważacie?

Głośniki. Tu jestem w kropce coś koło 3k za dwie sztuki.3-drożne.

Moze Elac 2.0 F6.2? 

 

Z góry dzięki za opinie i pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR 780 + Monitor audio Bronze 500. Zatrzęsie jak trzeba

Cambridge AXR100 + ELAC F6.2 także.

Ale nie iwem czy to nie będa za duże paczki do Twojego metrazu. No basu Ci nie braknie. Jak lubisz łupać no to dobry kierunek.

Z mniejszych a ambitnych basowych grajków ELAC F5.2, Acoustic Energy AE120, KEF Q 750,

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palmos napisał:

 Ma za to bt i usb! A telewizor i pewnie konsolę też podłączysz po optyku.

dokładnie po optyku.

Ok, to mam jeszcze pytanie kiedy uzyskam lepszą jakość? Streaming muzyki po optyku z TV na MR780 czy wbudowany streaming w Denon DRA 800H / ONKYO TX8250B / Marantz Nr 1200? 
Bo po BT to domyślam się wszędzie stracę. A jak jest z Wifi lepsza jakoś stumieniowania w przypadku Denona i Onkyo niż np. bo BT z Magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

mam jeszcze pytanie kiedy uzyskam lepszą jakość? Streaming muzyki po optyku z TV na MR780 czy wbudowany streaming w Denon DRA 800H / ONKYO TX8250B / Marantz Nr 1200? 

Moim zdaniem ważniejsze jest który wzmacniacz lepiej brzmi i/lub którego brzmienie bardziej Ci się spodoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Palmos napisał:

Dokładnie, w 17m nie wiem czy nie będzie go (basu) za dużo ale niestety jak chcesz nowe to w budżecie się nie zmieścisz. Ze 2-3 miesiące temu może, ale ostatnio Magnat poszedł znacznie w górę. 

Wszystko poszło.

Jeszcze w Euro był w niższej cenie.

13 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

Oo, Magnat chyba jednak nie ma hdmi? Prawda?  Ale to chyba nie wadzi jeżeli tv ma normalne podłączenie, audio, a konsola tylko pod TV?

Wyjdziesz optykiem z TV

12 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

  A co uważacie np o ONKYO TX-8250B porównując z mr780? Albo DENON DRA-800H

MR 780 gra wyraźnie lepiej od nich.

8 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

Streaming muzyki po optyku z TV na MR780 czy wbudowany streaming w Denon DRA 800H / ONKYO TX8250B / Marantz Nr 1200? 

Nie z TV. Dokupisz Wiim mini i będzie lepszy streaming niz z wymienionych amplitunerów sieciowych.

nie każdy z tych modeli także pasuje pod wszystkie kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

O to też chciałem pytać, czyli jakościowo MR780 plus Wiim, versus inne modele z funkcjami sieciowymi nawet do 4 k?

 

 

Nie ma nic sieciowego do 4K sensownego teraz,

MR780 i AXR100 graja od nich lepiej.

Kiedyś za 3000-3500 kupowałeś Yamahe 803. Teraz u nas 6000. W niemczech dalej dostępna poniżej 4K ale trzeba szukać.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale słuchałeś czy zamówiłeś w ciemno? 

Najpierw posłuchaj jak gra u Ciebie w pokoju i jak Ci się spodoba to niech trochę pogra i się wygrzeje. Kabelki możesz dobrać później chyba że jeszcze żadnych nie masz.

 

30 minut temu, dzin_z_butelki napisał:

1,5 albo 2metry

Nie ma wiekszego znaczenia. Żeby Ci starczyło od wzmacniacza do głośników, chyba że będziesz przestawiał później w inne miejsce 

30 minut temu, dzin_z_butelki napisał:

1,5 albo 2metry

Nie ma wiekszego znaczenia. Żeby Ci starczyło od wzmacniacza do głośników, chyba że będziesz przestawiał później w inne miejsce 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dzin_z_butelki napisał:

W Gdańsku mam dostępne Audioqest Rocket 11, też będą ok ?

 

Nie. Nie wiem dlaczego. Znaczy domyslam się. Dlaczego w Top HiFi wciskają teraz ten model wszędzie.

Po prostu nie schodził i mają kilometrowe zapasy chyba.

To kabel do Bi wiringu.

Nie potrzeba Ci tego.

Pojedynczy a dobry przewód.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...