Skocz do zawartości

Pierwsze kolumny dla świeżaka.


ulster

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,to mój pierwszy post.Chcę kupić  zestaw audio i zacząć od kolumn.Pokój ok 25m,słucham wszystkiego,od metalu po jazz,dużo plików FLAC.Lubię ostrą górę,wtedy jest wrażenie szczegółowości,dosłownie jak dzwięk tnie powietrze😀.No i bas,jak najniżej,uwielbiam.Znalazłem dwa modele:

Wharfedale Evo 4.2 

B&W DM602

Pytanie które z nich będa lepsze biorąc pod uwagę moje upodobania.Czy potrzebny będzie subufer?

A może Heco Victa Prime 302 dadzą radę?

Albo Monitor Audio BX2?

Albo Taga Harmony Platinum B-40?

Troche mam zagwozdkę z tymi kolumnami...

O amplitunerze albo wzmacniaczu pomyśle pózniej,jak będę miał kolumny.

Dzięki za porady i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arko55 napisał:

Ja bym Ci polecił jakieś podłogowe kolumny od Focala, może @Kraft coś więcej podpowie bo lepiej siedzi w takich nowszych kolumnach.

Btw nic nie wiemy gdzie będą stały kolumny i gdzie jest miejsce odsłuchowe a to kluczowa rzecz

O kolumnach które  wymieniłem trochę się naczytałem,Focali  nie znam.Zestaw będzie stał w pokoju dzienno-sypialnym  ok 25m  w którym spędzam większość czasu 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jaki masz budżet na calość?

Dlaczego nie podłogowe?

 

Budżet na kolumny ok 3tyś,ale to rzecz płynna, zależy co znajdę 😀 Mogę trochę dołożyć.Mogą być i podłogowe,akurat te wymieniłem w poście,bo się o nich naczytałem.Ludzie pisali że dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale nie zagrają ostrą górą więc to bym odpuścił. Klipsch na pewno powinieneś odsłuchać. Popatrz na Dali, może używane Zensor 7? Monitor Audio z serii Bronze również mogą Ci się spodobać, zwłaszcza dzisiejsze (nowe) Bronze 500. W takim metrażu i przy takich preferencjach brzmieniowych lepszym wyborem będą kolumny podłogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ulster napisał:

Pytanie które z nich będa lepsze biorąc pod uwagę moje upodobania.Czy potrzebny będzie subufer?

Subwoofer zostaw na sam koniec, gdy będą już kolumny plus wzmacniacz.

Z kolumn proponuję posłuchać Polk Audio Signature S55E

Kolor czarny:
https://audioplaza.pl/products/28804-polk-audio-signature-s55e-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=0052da05-4826-ae06-d030-f39a977cbc04

Kolor biały:
https://audioplaza.pl/products/34482-polk-audio-signature-s55e-bialy-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=a7bbee6d-37af-6ac4-8b1d-c524947b8ced

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ulster napisał:

Budżet na kolumny ok 3tyś,ale to rzecz płynna, zależy co znajdę 😀 Mogę trochę dołożyć.Mogą być i podłogowe,akurat te wymieniłem w poście,bo się o nich naczytałem.Ludzie pisali że dobre.

Ludzie piszą rózne rzeczy.

A niekiedy pisza i nie ludzie. Boty coraz częściej piszą opinie o różnych produktach.

Lubisz górę lubisz bas. Monitor audio Bronze 500, Klipsch RP 260/280/6000/8000 byle nie wersja II, Także mniejsze Acustic Energy 120, Magnat Signature 507

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ludzie piszą rózne rzeczy.

A niekiedy pisza i nie ludzie. Boty coraz częściej piszą opinie o różnych produktach.

Lubisz górę lubisz bas. Monitor audio Bronze 500, Klipsch RP 260/280/6000/8000 byle nie wersja II, Także mniejsze Acustic Energy 120, Magnat Signature 507

Piotrek

A dlaczego nie klipsch RP wersji II? Czyzby cos "popsuli zamiast polepszyc" wzgledem I wersji?

Osobiscie posiadam klipsch rp 5000 ver.I oraz polk s60e i w obu zestawach nie brakuje tego o czym pisze autor tematu. Klipsch brzmi bardziej estradowo, "dzwiek bardziej tnie powietrze", jednak dla niektorych osob moze to byc meczace przy dluzszym sluchaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

A dlaczego nie klipsch RP wersji II? Czyzby cos "popsuli zamiast polepszyc" wzgledem I wersji?

Osobiscie posiadam klipsch rp 5000 ver.I oraz polk s60e i w obu zestawach nie brakuje tego o czym pisze autor tematu. Klipsch brzmi bardziej estradowo, "dzwiek bardziej tnie powietrze", jednak dla niektorych osob moze to byc meczace przy dluzszym sluchaniu.

Nie no ogólnie MkII są bardziej ucywilizowane i jakby bardziej uniwersalne względem muzyki. 

Myślę, że Piotr Proponował RP 2XX i RP 6000/8000 bo one powinny bardziej pasować autorowi pytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pablo83gt napisał:

A dlaczego nie klipsch RP wersji II? Czyzby cos "popsuli zamiast polepszyc" wzgledem I wersji?

Nie akurat dzwiekowo jest ok. Ale mają chorą cenę. Zupełnie nie adekwatną do poprzednich serii. Po prostu wyrzucanie kasy.

19 godzin temu, pablo83gt napisał:

Czyli pewnie sa mniej ostre w brzmieniu wzgledem mk1. Moze kiedys uda mi sie ich posluchac bo sam jestem ciekawy jak graja.

Są, ale Panowie to jest różnica odczuwalna ale niewielka. To nadal jest Klipsch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Są, ale Panowie to jest różnica odczuwalna ale niewielka. To nadal jest Klipsch.

Dzięki bogu :D . Myślę, że Klipsch by najwięcej stracił jakby zmienił ten charakter serii RP :) Nie oszukujmy się ich wygląd mówi jak one mają grać, i szczerze czułbym się bardzo niepocieszony gdyby grały bardzo równo i spokojnie :)

Miałem okazje ich słuchać ostatnio w tym samym sklepie gdzie dokonywałem odsłuchu swoich kolumn i przyznam, że grają zauważalnie lepiej, nie tracąc swojego charakteru ale tak jak wspomniałeś nie w tej cenie, chociaż po dwóch zdaniach rozmowy cena 6 200 zł jest osiągalna, pytanie czy to jest dobra cena , bo ta startowa to faktycznie powala na kolana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2023 o 07:38, Piotr Sonido napisał:

Za 8000 czy 6000 II. No ale mimo wszystko dużo co nie?

Klipsch ma swoich klientów nie ma potrzeby dokonywać drastycznych zmian.

Chociaż wycofanie Palladium i pójście już tylko w Heritage w wyższych modelach jest dla mnie nie zrozumiałe. Ja na przykład nie jestem fanem Vintage.

Piotrek

6 200 to za model 8000 II oczywiście. Dokładnie jest tak jak mówisz a co do pozostawienia tylko serii Heritage jest tak mówisz, dość niezrozumiałe, choć myślę, że nie zdecydowali o tym pod wpływem chwili a może sprzedaż dała im do myślenia, może ktoś kupujący kolumny w takim budżecie nie chce mieć "Klipscha" ( mówię po Palladium ) a znów Heritage w klasie vIntage, można powiedzieć stało się wręcz takim Volkswagenem Golfem klasy aut kompaktowych  bo jednak zauważyłem, że jak ktoś mówi o takim typie kolumny to zawsze jako pierwszą wymienia markę Klipsch. Ale fakt z trochę droższych to tak naprawdę został jeszcze RF7, który pewnie doczeka się nowej odsłony ale to dość hmm odważne wizualnie kolumny w tym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2023 o 12:30, Michał Gałązka napisał:

6 200 to za model 8000 II oczywiście. Dokładnie jest tak jak mówisz a co do pozostawienia tylko serii Heritage jest tak mówisz, dość niezrozumiałe, choć myślę, że nie zdecydowali o tym pod wpływem chwili a może sprzedaż dała im do myślenia, może ktoś kupujący kolumny w takim budżecie nie chce mieć "Klipscha" ( mówię po Palladium ) a znów Heritage w klasie vIntage, można powiedzieć stało się wręcz takim Volkswagenem Golfem klasy aut kompaktowych  bo jednak zauważyłem, że jak ktoś mówi o takim typie kolumny to zawsze jako pierwszą wymienia markę Klipsch. Ale fakt z trochę droższych to tak naprawdę został jeszcze RF7, który pewnie doczeka się nowej odsłony ale to dość hmm odważne wizualnie kolumny w tym budżecie.

A to na pewno nie była to kwestia chwili. Klipsch akurat bardzo mocno podchodzi do sprawy analizy rynku oraz sprawa marketingowych. Widocznie nie szły. Mi się podobały i Icony i Palladiumy, i nie ma ich.

RF7 niestety nie jest dobrym przeskokiem pod kątem ceny. Widziałem jedynki  w stanie agonalnym. Tu jedynie "zyskuje" się na made in USA

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.Mam jakies rozeznanie.W swoim czasie coś wybiorę.

Co myślicie o tym zestawie?

Mieszkam w Bristolu,niedaleko tego kto to sprzedaje,tak przypadkim znalazłem przeglądając Marketplace.

Kolumny piękne,choć amplituner troche jakby wiekowy,mało funkcjonalny,warte to tych pieniędzy?

https://www.facebook.com/marketplace/item/495216366110334/?ref=search&referral_code=null&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Ad4048d87-a66b-440c-bdb2-6379b5c024e2

Edytowano przez ulster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wzmacniacz juz mam,Marantz PM7000N.W temacie kolumn trochę sie pokomplikowało.Okazało się że trochę mało miejsca w pokoju i o podłogówkach nie ma co marzyć.Z kolumn które rozmiarowo mi pasują to Monitor Audio Apex A10.Fajne bo mają takie podstawki.Mam okazje kupic uzywane za połowę ceny.Jak myślicie zagra to z moim Marantzem?W sieci są wychwalane za szczegółowośc,ale słuchałem ich na Youtubie i nie bardzo przemawiaja do mnie...może na żywo lepiej brzmią.Zna ktos te kolumny?

Drugie jakie pasują mi rozmiarowo to Emotiva Airmotiv B1+,wiem,brzydkie,ale ludzie chwalą i sample z Youtuba w ich wykonaniu bardzo mi się podobały.Do tego planuję jeszcze kupić suba SVS SB-1000,bo nie wyobrazam sobie słuchania muzy,czy filmu bez suba.Bas mnie kręci.Co o tym myślicie?Może jakies inne kolumny o podobnym rozmiarze ktos doradzi,większych raczej nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Apex będa wymagały wsparcia suba. Czytelne fajne brzmienie. Zarówno góry jak i średnicy ale fizyki nie oszukasz.

W Tej Emotivie masz tej samej wielkości przetwornik. Jest wieksza obudowa. Ale też wypadało by je czymś wspomóc.

SB1000 ciekawa opcja. Weź takze pod uwagę REL HT 1003

Albo typowo do stereo REL Tzero albo T5x

 

A z czego wynika to ograniczenie wielkości?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przemyślał na pewno Buchardty S300/P300. Im dołu zdecydowanie nie zabraknie, a w przyszłości i tak będziesz mógł dorzucić suba. Warto też zainteresować się Elac Carina BS243.4, czy Monitor Audio Bronze 100. Oczywiście sumując budżet na kolumny i na suba, bo to zapewni najwyższą jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A z czego wynika to ograniczenie wielkości?

Pokój jest specyficzny,przejciowy,przerabiany X razy by można było wyjechac wózkiem z niepełnosprawnym bratem którego pokój  jest za ścianą ok 1metr wyżej od podłogi mojego pokoju.Pomieszanie z poplataniem,wczesniej była tu duża stolarnia ale wszystko przerobiono.Brata wozimy po schodach windą.Między schodami a szafką jest 30cm,a z drugiej strony 80cm.Na podłogówki za mało,szafy nie otworzy.Masakra,ale trzeba z tym żyć.TV powieszę na ścianie i zrobi się miejsce na szafce.Na końcach szafki postawię kolumny.

pokój.jpg

Edytowano przez ulster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2023 o 01:20, ulster napisał:

Witam Forumowiczów,to mój pierwszy post.Chcę kupić  zestaw audio i zacząć od kolumn.Pokój ok 25m,słucham wszystkiego,od metalu po jazz,dużo plików FLAC.Lubię ostrą górę,wtedy jest wrażenie szczegółowości,dosłownie jak dzwięk tnie powietrze😀.No i bas,jak najniżej,uwielbiam.Znalazłem dwa modele:

Wharfedale Evo 4.2 

B&W DM602

Pytanie które z nich będa lepsze biorąc pod uwagę moje upodobania.Czy potrzebny będzie subufer?

A może Heco Victa Prime 302 dadzą radę?

Albo Monitor Audio BX2?

Albo Taga Harmony Platinum B-40?

Troche mam zagwozdkę z tymi kolumnami...

O amplitunerze albo wzmacniaczu pomyśle pózniej,jak będę miał kolumny.

Dzięki za porady i pozdrawiam.

Wharfadele, b&w, monitor audio (znam, słuchałem, bronze 2 miałem w domu) sobie odpuść jak tak kochasz basior. Nie wiem jaki masz budżet ale proponowałbym Ci albo klipache RP600m w drugiej edycji jeśli nowe, albo pierwsza edycja z drugiej ręki (na prawdę granie z wykopem i mega Ci się mogą spodobać - miałem wersje pierwsza ), a jak chcesz wyciągnąć potęgę basowa na pierwszy plan to buchardt s300 tylko tu będzie już sporo drożej. A jak chcesz najtaniej jak się da to monitor audio bronze 100 (również miałem) i nie jest to może specjalnie „audiofilska” kolumna ale da Ci chyba to czego potrzebujesz i chcesz :) ewentualnie jeszcze mogłyby Ci się spodobać kefy r300, których jestem fanem - tutaj bas to potęga i piękna kolumna generalnie. Z drugiej ręki za 3 dorwiesz. 

To wszystko są konstrukcje dostępne w większości salonów oprócz r300 (No może będzie trudniej znaleźć s300), wiec możesz podjechać posłuchać, a najlepiej sobie wypożyczyć do domu. 
 

Wrzucam foty bo zaraz ktoś powie, ze ściemniam, ze ich słuchałem 🤣🤣🤣

IMG_7261.png

IMG_7262.png

IMG_7263.png

IMG_7264.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ulster napisał:

Pokój jest specyficzny,przejciowy,przerabiany X razy by można było wyjechac wózkiem z niepełnosprawnym bratem którego pokój  jest za ścianą ok 1metr wyżej od podłogi mojego pokoju.Pomieszanie z poplataniem,wczesniej była tu duża stolarnia ale wszystko przerobiono.Brata wozimy po schodach windą.Między schodami a szafką jest 30cm,a z drugiej strony 80cm.Na podłogówki za mało,szafy nie otworzy.Masakra,ale trzeba z tym żyć.TV powieszę na ścianie i zrobi się miejsce na szafce.Na końcach szafki postawię kolumny.

pokój.jpg

No dobra ale 30 cm to wcale nie tak mało. Dajesz standy i kolumna może być szeroka. Przy tak ustawionym łóżko tylko na skrajnie lewym siedzisku będzie dobrze to słychać wiesz o tym?

Mateolo2 no i to śa klasycznej wielkości monitory. Takie także bym tu polecał.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mateolo2 napisał:

Nie wiem jaki masz budżet ale proponowałbym Ci albo klipache RP600m w drugiej edycji jeśli nowe, albo pierwsza edycja z drugiej ręki (na prawdę granie z wykopem i mega Ci się mogą spodobać - miałem wersje pierwsza ), a jak chcesz wyciągnąć potęgę basowa na pierwszy plan to buchardt s300 tylko tu będzie już sporo drożej. A jak chcesz najtaniej jak się da to monitor audio bronze 100 (również miałem) i nie jest to może specjalnie „audiofilska” kolumna ale da Ci chyba to czego potrzebujesz i chcesz :) ewentualnie jeszcze mogłyby Ci się spodobać kefy r300, których jestem fanem - tutaj bas to potęga i piękna kolumna generalnie. Z drugiej ręki za 3 dorwiesz. 

Dzięki za sugestie.O klipschach i kefach pomyślę.Może jakieś standy tam wcisnę i będzie gitara.

 

Mówisz o Buchardt S300 mk2?

 

Znalazłem jeszcze Wharfedale Denton  85th,co o nich myslisz?

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No dobra ale 30 cm to wcale nie tak mało. Dajesz standy i kolumna może być szeroka. Przy tak ustawionym łóżko tylko na skrajnie lewym siedzisku będzie dobrze to słychać wiesz o tym?

Też myślałem o standach,Tak wiem o tym,Z tego miejsca oglądam TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...