Skocz do zawartości

Zestaw stereo ~8k zł


MarcinJ

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu przeglądam forum w poszukiwaniu informacji na temat sprzętu. I szczerze powiedziawszy jest tego tyle, że już trochę się gubię, dlatego zakładam ten wątek. 

Przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu stereo, udało się urobić żonę, budżet zakładam około 8tys zł. Przy czym nie jest to sztywna kwota, zestawu nie musze kupić już, mogę trochę poczekać, zresztą chciałbym też udać się na kilka odsłuchów. Sprzęt nie musi być też 100% nowy, jeżeli można coś fajnego wyrwać z używek, to czemu nie. 

Moje wymagania:

- zestaw ma grać w salonie około 35m2 (czyli dość dużym), pytanie jak duże kolumny do takiego salonu - jaką muszą mieć moc, żeby sobie radziły ? 

- same kolumny muszą wyglądać (warunek żony :)), tzn. bardziej nowoczesny styl, mile widziane lakierowane elementy lub np. całe w macie, kolor raczej czarny

- z informacji na forum wnioskuję, że lepszy będzie wzmacniacz, niż amplituner (Początkowo myślałem na Denonem DRA-800h, ale jak widze innych firm jest cała masa, i niekoniecznie chciałbym się zamykać na jedno)

- muzyka odtwarzana strumieniowo, jakiś Tidal itp, ale również chciałbym jakiś odtwarzacz CD (to nie jest warunek konieczny, odtwarzacz zawsze mogę dokupić później), mile widziane radio fm, możliwość podłączenia do TV

-  nie jestem audiofilem, dopiero zaczynam , gorzej jak się wkręcę :) od dźwięku oczekuje fajnego, miękkiego basu, bez ostrej góry 

- słucham głównie rocka, rapu, muzyki alternatywnej, mniej jazzu, czy muzyki elektronicznej

Przed wybraniem się na jakiekolwiek odsłuchy potrzebuje przykładowych zestawów, żeby wiedzieć czego mogę szukać w tym budżecie. Jestem z okolic Kalisza, pewnie będę szukał Łódź, Poznań, Wrocław i okolice. Liczę na pomoc :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
35m2 to dość duża powierzchnia, rzuć okiem na Heco Aurora 1000 lub Pylony Sapphire 25/31.
Jedne i drugie dobrze się sprawdzą w Twoim pomieszczeniu.

Amplitunery stereo niestety grają płasko, warto pomyśleć o wzmacniaczu rozbudowanym o funkcje sieciowe, wejścia optyczne do tv.
Konkretnie mamy na myśli Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP. Ewentualnie możemy złożyć jakiś zestaw z całkowicie analogowym wzmacniaczem + do tego dobrać streamer, jednak ta opcja wymaga nieco większego budżetu.

Wpadnij do nas na odsłuch, wybierzesz sprzęt na własne ucho! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Palmos napisał:

Może wyjaśnijcie koledze co to oznacza?

to, że mają na stanie dużo "Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP" :D

Ostatnio cholera w każdym wątku te same propozycje sprzętu, rozumiem, że macie ich dużo na stanie, ale mam wrażenie, że wcześniej nie byliście tak jednotorowi w swoich propozycjach i potrafiliście zaproponować coś więcej niż Audiolab Quad i Octavio 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał Gałązka napisał:

to, że mają na stanie dużo "Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP" :D

Ostatnio cholera w każdym wątku te same propozycje sprzętu, rozumiem, że macie ich dużo na stanie, ale mam wrażenie, że wcześniej nie byliście tak jednotorowi w swoich propozycjach i potrafiliście zaproponować coś więcej niż Audiolab Quad i Octavio 

Bez przesady, mamy chyba najwięcej sprzętu w Polsce na półce 😉 także aż tak bym nie panikował. Co do brzmienia, zawsze będziemy zachęcać do rozważenia zakupu wzmacniacza jeśli w grę wchodzi amplituner.. Dzisiejsze wzmacniacze funkcjonalnie dorównują amplitunerom a grają po prostu lepiej. Mniej płasko czyli bardziej soczyście, z lepszym dołem i górą, dynamiką... Oczywiście można mieć odrębne zdanie - no problem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przedstawione propozycje. A co myślicie np. o kolumnach KEF Q750, Polk singature es60, Dali Oberon 7, Focal Chora 826, Magnat Signature 507 ?

Jeśli chodzi o MR780 + MA Bronze 500 to już wcześniej zapisałem sobie ten sprzęt do rozważenia. To samo z Heco Aurora 1000 i Saphire 31. 

Co do wzmacniacza - to wciąż trochę bije się z myślami, czy może na początek nie wystarczy jakiś Amplituner, np jakiś ONKYO, Marantz, Yamaha, czy wspomniany wcześniej Denon. Ewentualnie jeśli amplituner, to z jakimi kolumnami dany model zestawić?

A co myślicie o Yamaha A-S701 albo wzmacniaczach NAD ? 

Będzie trzeba się umówić na odsłuchy, musze sobie grafik poukładać. Pewnie do Q21 podjadę, bo mam około 1h drogi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

to, że mają na stanie dużo "Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP" :D

Ostatnio cholera w każdym wątku te same propozycje sprzętu, rozumiem, że macie ich dużo na stanie, ale mam wrażenie, że wcześniej nie byliście tak jednotorowi w swoich propozycjach i potrafiliście zaproponować coś więcej niż Audiolab Quad i Octavio 

Mam od około tygodnia Audiolaba 6000a ( bez play i nie od Q21 ) i trochę muszę wziąć pod obronę to polecanie. Serio fajny wzmacniacz, można go polubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Mam od około tygodnia Audiolaba 6000a ( bez play i nie od Q21 ) i trochę muszę wziąć pod obronę to polecanie. Serio fajny wzmacniacz, można go polubić.

Ja broń boże nie mówię, że to jest zły wzmacniacz, tylko, że ostatnio w ciemno można przewidzieć co sklep napisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Bez przesady, mamy chyba najwięcej sprzętu w Polsce na półce 😉 także aż tak bym nie panikował. Co do brzmienia, zawsze będziemy zachęcać do rozważenia zakupu wzmacniacza jeśli w grę wchodzi amplituner.. Dzisiejsze wzmacniacze funkcjonalnie dorównują amplitunerom a grają po prostu lepiej. Mniej płasko czyli bardziej soczyście, z lepszym dołem i górą, dynamiką... Oczywiście można mieć odrębne zdanie - no problem!

Ze niby jak wezme wzmacniacz X i amplituner Y, to ten pierwszy bedzie "soczyscie" a drugi "plasko", bo tak wynika wprost z bycia wzmacniaczem lub amplitunerem? Eeee?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym uproszczeniu tak, rozmawiamy na dość ogólnym poziomie i przed odsłuchem. W moim odczuciu jedynie Magnat MR780 nie gra jak typowy amplituner ale oczywiście nie mam nic przeciwko temu, jeśli ktoś uważa inaczej. Ja tak to słyszę. Zapraszam na porównanie popularnych amplitunerów kontra w zasadzie dowolny wzmacniacz w przybliżonym budżecie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcinJ napisał:

Dziękuje za przedstawione propozycje. A co myślicie np. o kolumnach KEF Q750, Polk singature es60, Dali Oberon 7, Focal Chora 826, Magnat Signature 507 ?

Jeśli chodzi o MR780 + MA Bronze 500 to już wcześniej zapisałem sobie ten sprzęt do rozważenia. To samo z Heco Aurora 1000 i Saphire 31. 

Co do wzmacniacza - to wciąż trochę bije się z myślami, czy może na początek nie wystarczy jakiś Amplituner, np jakiś ONKYO, Marantz, Yamaha, czy wspomniany wcześniej Denon. Ewentualnie jeśli amplituner, to z jakimi kolumnami dany model zestawić?

A co myślicie o Yamaha A-S701 albo wzmacniaczach NAD ? 

Będzie trzeba się umówić na odsłuchy, musze sobie grafik poukładać. Pewnie do Q21 podjadę, bo mam około 1h drogi. 

W Kaliszu na ulicy Młynarskiej masz całkiem fajny sklep audio. Niewielki co prawda, ale właściciel pasjonat na pewno pomoże coś dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sylwester Wojajczyk napisał:

W Kaliszu na ulicy Młynarskiej masz całkiem fajny sklep audio. Niewielki co prawda, ale właściciel pasjonat na pewno pomoże coś dobrać.

Tak, właśnie znalazłem. Tylko ceny u nich na stronce trochę odstraszają :) Ale rzeczywiscie są blisko po ręką, więc może uderzę nawet w najbliższych dniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarcinJ napisał:

Dziękuje za przedstawione propozycje. A co myślicie np. o kolumnach KEF Q750, Polk singature es60, Dali Oberon 7, Focal Chora 826, Magnat Signature 507 ?

KEF Q 750 lub Signature 507. 2 bieguny grania. Obie fajne kolumny :)

Moim zdaniem te z wymienionych.

Kolega wrzucił też super link w temacie obok:

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/acoustic-energy-ae120/

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/m20/

Dobre produkty w znacznie niższych cenach.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...