Skocz do zawartości

Jaki nowy zestaw stereo do 2 500 zł?


Mares

Recommended Posts

Szukam zestawu stereo do 2 500 zł do niewielkiego pokoju 3m x 4m .  Chciałbym ,aby sprzęt był nowy. Gatunki muzyki jakie będę słuchał to Soul oraz R'n'B z lat 70, 80 i 90-dziesiątych.  Może być obojętnie wieża , apmlituner czy też wzmacniacz z jakimiś kolumnami.  Da się w tej cenie coś kupić do takiej muzyki?

Edytowano przez Mares
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W takiej cenie Taga Harmony HTR1000CD plus kolumny np. Indiana Line Nota 260X czy Pylon Audio Pearl Monitor. Jeśli mega budżetowo (a nadal dobrze) to Magnat Supreme 202. Jak na nowy sprzęt to niedrogie zestawienia a gra zaskakująco dobrze, naprawdę.

Pozdrawiamy, Q21.

Chodzi Ci o ten zestaw stereo z Waszego salonu? https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-260x.html      Propozycja wydaje się ciekawa.  Zadam głupie pytanie ,ale nie za bardzo się na tym znam. Czy do tego zestawu można podłączyć odtwarzacz sieciowy taki jak Wiim Mini? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to naprawdę gra bardzo dobrze. Bez problemu podłączysz dowolny streamer, choćby Wiim Mini podłączając się przewodem optycznym. Z kolumn fajnie wypada jeszcze połączenie z Wilson Raptor 3 - aktualnie taka sama cena. Indiana trochę bardziej ocieplona, zmiękczona a Wilson bardziej efektowny, mocniejszy na górze pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wzmacniacz z takimi deklarowanymi parametrami to cos co "gra bardzo dobrze"?

 

Pasmo przenoszenia30Hz - 20KHz (>-6dB)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne≤1%

Stosunek sygnał-szum>50dB

 

Acha...

A od kiedy to parametry grają? Miałeś okazję posłuchać tej Tagi? Możemy się śmiać  z chińskich tanich wzmacniaczy ale w wielu przypadkach w niskim budżecie grają znacznie lepiej od masowej, markowej konkurencji i tak jest w tym przypadku. Nie bazuję na tym co przeczytałem w internecie tylko na tym co wielokrotnie miałem okazję słyszeć :) Szanuję oczywiście również fanów parametrów ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Q21 napisał:

A od kiedy to parametry grają? Miałeś okazję posłuchać tej Tagi? Możemy się śmiać  z chińskich tanich wzmacniaczy ale w wielu przypadkach w niskim budżecie grają znacznie lepiej od masowej, markowej konkurencji i tak jest w tym przypadku. Nie bazuję na tym co przeczytałem w internecie tylko na tym co wielokrotnie miałem okazję słyszeć :) Szanuję oczywiście również fanów parametrów ;) 

 

Subiektywnie to ktos moze stwierdzic, ze ta Taga gra dla niego ladnie. Ale grac dobrze przy takich parametrach nie bedzie. Gdyby uszlo w niepamiec - Fi w HiFi rozwija sie w fidelity. Wiernosc, nie ladnosc czy przyjemnosc. Wspomniane parametry to miara tego jak wierny bedzie przekaz.

I owszem, jest wiele niedrogiego chinskiego sprzetu, ktory gra dobrze a nawet bardzo dobrze. Tyle ze ta Taga sie do niego nie zalicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bierzesz pod uwagę kolumny aktywne, w tej kwocie możesz kupić już gotowy do grania zestaw. W ten metraż i gatunki muzyczne, powinny wpasować się monitory Triangle BR02 Active. Przetworniki takie same jak w wersji pasywnej, która zbiera bardzo dobre opinie. Jeżeli takie rozwiązanie interesuje to polecam przeczytanie recenzji na ich temat, gdzie bardzo celnie opisano ich brzmienie https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/5128-triangle-borea-active-br02-bt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam szansę kupić w całkiem dobrej cenie, ale jednak w wyższej   Yamaha A-S501 wraz Indiana Line Tesi 261 to czy takie połączenie sprawdziłoby się lepiej niż te wyżej wymienione czyli

SMSL, Topping, Loxije + ELAC B6.2

 Taga Harmony HTR1000CD -  Indiana Line Nota 260X / Pylon Audio Pearl Monitor/ Wilson Raptor 3 

Heco aurora 300 + Sabaj A4

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Tesi 261 ale miałem Yamahę AS501 i w porównaniu do Sabaja A4 grała troszkę lepiej ale dopiero przy głośnym słuchaniu wielkich podlogowek. Podczas glosniego słuchania było trochę przesterów. Kolega ma Aurory 300 i z nim jest wszystko bardzo dobrze, zaskakująco dobrze. Dlatego też polecam ten zestaw. Jeśli chodzi o samą Yamahę to u mnie Smsl A300 ja wygryzł w mig 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Nie słyszałem Tesi 261 ale miałem Yamahę AS501 i w porównaniu do Sabaja A4 grała troszkę lepiej ale dopiero przy głośnym słuchaniu wielkich podlogowek. Podczas glosniego słuchania było trochę przesterów. Kolega ma Aurory 300 i z nim jest wszystko bardzo dobrze, zaskakująco dobrze. Dlatego też polecam ten zestaw. Jeśli chodzi o samą Yamahę to u mnie Smsl A300 ja wygryzł w mig 🙂

To jestem zaskoczony bo Sms A300l to dużo mniejsze niż Yamaha A-S501 .  Przy cichym słuchaniu to jednak ta Yamaha powinna chyba jednak lepiej grać bo ma te pokrętło regulacji ,żeby przy cichym słuchaniu dźwięk był bardziej wyraźny, tak? Czy jednak też się mylę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mares napisał:

To jestem zaskoczony bo Sms A300l to dużo mniejsze niż Yamaha A-S501 .  Przy cichym słuchaniu to jednak ta Yamaha powinna chyba jednak lepiej grać bo ma te pokrętło regulacji ,żeby przy cichym słuchaniu dźwięk był bardziej wyraźny, tak? Czy jednak też się mylę? 

Złudne. Loudness w yamaha to tragedia. On wycisza środek i w efekcie podczas cichych odsłuchów sciszasz jeszcze bardziej całość. Tragedia nie loudness. A w A300 jest tryb SDB który niezależnie od głośności podbiją skraje bardziej lub mniej i to jest zajebisty tryb 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Złudne. Loudness w yamaha to tragedia. On wycisza środek i w efekcie podczas cichych odsłuchów sciszasz jeszcze bardziej całość. Tragedia nie loudness. A w A300 jest tryb SDB który niezależnie od głośności podbiją skraje bardziej lub mniej i to jest zajebisty tryb 🙂

Tylko chyba jest jeden problem z Smsl A 300. Z tego co widzę to nie ma tam portu na kabel optyczny. Więc chyba nie podłączę do niego odtwarzacza sieciowego takiego jak na przykład Wiim Mini? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...