Skocz do zawartości

Wybór subwoofera


PanKlor

Recommended Posts

19 godzin temu, tomw napisał:

Powiem Ci ze rozbrajasz mnie tymi Twoimi komentarzami :D Generalnie nie masz pojecia jak waznym jest wplyw pomieszczenia na bas, ale wiesz ze wolal bys i tak suba bez mozliwosci jakiegokolwiek wplywu na problemy z oddzialywaniem pomieszczenia, bo sluchales paru subow 🙂

Oj doskonale wiem.

Bo miałem w domu wiele sprzętów, swoich czy salonowych i byłem w rożnych pomieszczeniach. Tych przytłumionych jak i tych z echem.

Nie to było moim pytaniem tutaj.

19 godzin temu, tomw napisał:

Sa suby z autokalibracja, w ktorych producent zaklada ze akustyka w pomieszczeniu jest na tyle ok ze taka kalibracja wystarczy 🙂 Lepsze to niz nic

No i ja właśnie o tym psiałem. Aby zaimplementować "coś" zamiast nic.

19 godzin temu, tomw napisał:

ale prawidlowo robie sie to tak jak Butler napisal powyzej - REW + mikrofon i pomiary, na podstawie pomiarow jesli dolki nie przekraczaja -12dB korekcja DSP, jesli przekraczaja to trzeba szukac innych rozwiazan akustycznych 🙂

Tylko że tego nie podważałem :)

16 godzin temu, lolekdrugi napisał:

my mierzyliśmy Onkyo 696 oraz Yamahę 1070 i chyba 685. Ale on wie lepiej, bo słyszał.

W czym masz znowu problem?

Czego nie rozumiesz w wypowiedzi?

Kim są "my"?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2023 o 07:30, Piotr Sonido napisał:

A jak to przy nim sprawdzić? Jak na modelu PRO sprawdzić co ustawić na DSP?

Bo zapytałeś tak, jakbyś nie wiedział. Przewaliłeś tony sprzętu, mniemam ze wiele setów zainstalowałeś w domach i nie korzystałeś z UMIKa do kalibracji? No weź... To tak jakbym w pracy z suwmiarki nie korzystał.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Butler napisał:

Bo zapytałeś tak, jakbyś nie wiedział. Przewaliłeś tony sprzętu, mniemam ze wiele setów zainstalowałeś w domach i nie korzystałeś z UMIKa do kalibracji? No weź... To tak jakbym w pracy z suwmiarki nie korzystał.

No korzystałem. Miałem też u siebie. Także od kolegów tutaj z forum. W mini DSP.

Mi chodziło o to jak to zrobić bez kolejnej inwestycji.

I napisałem to wyraźnie tak jak zrobił to ELAC.

Zdaje sobie sprawę że to jest bazowe. Ale coś jest na start. Chodzi mi to że co rusz dostajemy produkty do których coś trzeba dokupić. Idzie to nie do końca w dobra stronę. Fajnie by było jakby zaimplementowali cos bazowego. A ktoś chce profesjonalnie, lepiej. To już wtedy co innego.

I kurcze napisałem to chyba wyraźnie już w pierwszym poście o co mi chodzi. :/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy bym był szczęśliwy jak bym musiał dołożyć do suba 500-1000zł tylko dlatego że ma mikrofon kalibracyjny. Choćby dlatego że mam dwa suby, więc po co mi dwa mikrofony? :D Ale jako opcja? Byłoby przyjemnie. A tak zostają zaawansowane systemy DSP w dobrych amplitunerach lub zewnętrzne zabawki jak REV z Umikiem itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja trwa nadal. Teraz będę się zastanawiał dlaczego nie kupiłem Elaca (a może to po prostu ciut słabszy sub niz SB1000 Pro). 😉

Dla potomnych - wrazenie robi. W filmach slychac i czuc strzaly, uderzenia itp. W momentach gdzie ścieżka dzwiękowa ma budować napięcie też nie tylko slychac ale i czuć niskie tony. Jedyna zmiana to zastąpienie nóżek oryginalnych, podkładkami Oehlbacha, takimi gumowymi (sub stoi na twardej podlodze i trochę niosło po mieszkaniu). W moim odczuciu nie brakuje mu mocy do pomieszczenia ok 30 metrów (standardowa wysokość). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam Drzewososki napisał:

W moim odczuciu nie brakuje mu mocy do pomieszczenia ok 30 metrów (standardowa wysokość). 

Zależy z czym to zestawiasz, ale najważniejsze że jest ok. Najgorzej to mieć do czynienia z czymś epickim i wrócić do domu... Wtedy przestaje już być fajnie ;)

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mam nadzieję że to rozwiązuje dyskusję.

Ze mną jej nie było ;)

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie wygląda żeby ta implementacja kosztowała miliony monet. więc się da. Bazowo. Ale jest. Robiąć wersje PRO mozna było wrzucić coś takiego.

Może można było, może i nie. Ale na pewno by było drożej. Czekamy więc na kolejne odsłony SVS, czort wie co wymyślą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Zależy z czym to zestawiasz, ale najważniejsze że jest ok. Najgorzej to mieć do czynienia z czymś epickim i wrócić do domu... Wtedy przestaje już być fajnie ;)

Pisałem wczesniej. W tym konkretnym pomieszczeniu mialem do czynienia ze słabym subem Kody. Czy jest OK - nie wiem, pewnie trzeba by pomierzyć itp. (może kiedyś jak kupię mikrofon). Czy jest lepiej - w kinie bardzo tak. Do słuchania muzyki - ciut za dużo basu, skręcam w aplikacji 2-3 dB. Może to kwestia kalibracji. Może człowiek wyrasta z basowego brzmienia. W ciągu dnia słucham na podobno dość równych KZ x Crinnacle, DAC Apple (kolega polecił budżetowy zestaw i sprawdza się świetnie). Może też mało wymagający użytkownik bo słyszy odbitego Atmosa na Disney+ itp. 😉

Edytowano przez Adam Drzewososki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej łomot kiepskiego suba + odbicia ścian są męczące powyżej pewnego wieku ;) 

Ja do swego sb1000pro brałem gumowe nóżki svs-a - pełen wypas

Pomijając łomot , to sub dodaje konturu głosom nawet przy zwykłym tv programie , zapewne kolega doświadczył jak przyjemnie szybko wygasza sub w obudowie zamkniętej np. wystrzały , czy ruch po schodach , deskach itp. Do starej Kody przeskok musiał być znaczący

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Drzewososki napisał:

Do słuchania muzyki - ciut za dużo basu, skręcam w aplikacji 2-3 dB. Może to kwestia kalibracji. Może człowiek wyrasta z basowego brzmienia.

Też ma tego suba tylko u mnie gra na mniejszej powierzchni.
Też w aplikacji mam różne ustawienia dla kina i muzyki. Dla muzyki mam volume zmniejszony o 3db.
Także to nic dziwnego :>>>

Przed chwilą, Kubakk napisał:

Ja do swego sb1000pro brałem gumowe nóżki svs-a - pełen wypas

Ja pod swojego dałem matę antywibracyjną pod pralkę (z takiej samej maty też zrobiłem "nóżki") i też się sprawdza :>>>

Porównywać do mojego poprzedniego suba (Wilson sub-10) nawet nie chcę bo nie ma to sensu.
Nie ta klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A może te presety pod kino / stereo warto zmienić na amplitunerze?

 

Masz na myśli preset 1 i 2 czy jakieś inne (przypominam Denon s970h)? Ja aktualnie z jednego korzystam a drugi służy do eksperymentowania. Jak mi przeszkadza bas w muzyce to robię po prostu pure ewentualnie w aptece svs zmieniam profil. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na denonie przestawiam kino/muzyka w ustawienia/audio/ustaw poziom sub/ włącz lub wyłącz. Pod kino mam tam +2,5 db (i tu mogę zmieniać, zależy od filmu + lub -) , a jak wyłączę to działa jakbym słuchał muzyki przez wzmacniacz. Bez podbitego basu. U mnie jest tak po kalibracji całego systemu.  Nie wiem czy o tym samym dyskutujecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, STELVIO napisał:

Ja na denonie przestawiam kino/muzyka w ustawienia/audio/ustaw poziom sub/ włącz lub wyłącz. Pod kino mam tam +2,5 db (i tu mogę zmieniać, zależy od filmu + lub -) , a jak wyłączę to działa jakbym słuchał muzyki przez wzmacniacz. Bez podbitego basu. U mnie jest tak po kalibracji całego systemu.  Nie wiem czy o tym samym dyskutujecie. 

Tak, Z tym że Ty słuchasz kompletnie bez suba tak?

W muzyce.

A można tez ustawić takie dwa presety z innymi ustawieniami dla suba, czy też innych kanałów. Po prsotu wygodniej to jest niż grzebać w amplikacji i pammiętac o teraz kino to musze przestawić.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, Z tym że Ty słuchasz kompletnie bez suba tak?

W muzyce.

A można tez ustawić takie dwa presety z innymi ustawieniami dla suba, czy też innych kanałów. Po prsotu wygodniej to jest niż grzebać w amplikacji i pammiętac o teraz kino to musze przestawić.

Piotrek

Nie. Zawsze dwa suby grają. I w muzyce i w kinie. Po profesjonalnej kalibracji mogę zmieniać tylko tam parametry. 

Nic nie mogę przestawiać w ustawieniach ampli w Audyssey ani w apce suba czy na samym subie.  Bardzo dobrze to się wszystko zgrywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, STELVIO napisał:

Nie. Zawsze dwa suby grają. I w muzyce i w kinie. Po profesjonalnej kalibracji mogę zmieniać tylko tam parametry. 

Nic nie mogę przestawiać w ustawieniach ampli w Audyssey ani w apce suba czy na samym subie.  Bardzo dobrze to się wszystko zgrywa. 

No to o tym samym gadamy. Czyli masz dwa presety z innymi ustawianiami :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szybkie pytanie,

czy w takim układzie ma znaczenie umieszczenie otworu bass reflex?

Mój stary mały sub pasywny w tym miejscu "potrząsał" domem ale miał z przodu wylot.

Chciałbym kupić Heco Sub 30A ale on ma z tyłu otwory.

Czy lepiej sprawdzi się SVS SB1000 lub używany REL HT1003 (do 2500zł powinno coś się znaleźć).

Znalazłem sposób na doprowadzenie kabla 8m RCA do suba.

SUB.jpg

Edytowano przez Wampierzysko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...