Skocz do zawartości

Nowe kino


Łukaszz

Recommended Posts

Witam serdecznie to mój pierwszy post na tym forum, potrzebuję porady  od znawców tematu bo czym więcej czytam tym jestem głupszy. Aktualnie posiadam zestaw głośników M-audio HRS 85 Mk II subwoofer JBL ES150P do tego zabytkowy amplituner JVC, jakiś czas temu moja najmłodsza pociecha wjechała z impetem w głośnik i stała się szkoda w mieniu tzn. rozkleił się konstrukcja. Od tej pory w stereo strasznie haraczy i buczy. Posiadam salon z jadalnią około 35 m2 i otwartą kuchnię około 10 m2 co razem daje około 45 m2 i trochę utrudnię 4.5 wysokości czyli sporą kubatura. Składając zestawu postawiłem na amplituner Onkyo TX NR6100 i zacząłem rozglądać się za głośnikami dodam, że szukam kompletu 5.0 i postawiłem na zestawy INDIANA Line Tesi 5.0 561 + 241 + 761 zestaw około 4300 tyś. lub zestaw zestaw głośników 5.0: Polk audio SIGNATURE ES55/ES15/ES35C cena 5000 tyś. I to był mój górny pułap cenowy. Rozmawiając ze znajomym polecił mi profesjonalny sklep ze sprzętem Hi-fi, udałem się do niego i tam w rozmowie sprzedawca stwierdził, że zestawy które wybrałem są za małe do takiej powierzchni a tym bardziej do kubatury. Zaproponował mi zestaw firmy Klipsch a dokładnie R-800F II/R-30C/R40SA to wszystko w cenie 7700 sporo więcej niż planowałem wydać i teraz moje  pytania czy sprzedawca chce zaoszczędzić mi rozczarowania moimi wyborami, chce zarobić czy też ma rację i lepiej żebym dołożył kasy i kupił coś mocniejszego. Proszę o odpowiedź lub ewentualnie porady może można kupić coś lepszego a trochę taniej.

Edytowano przez Łukaszz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz suba więc gigantyczne kolumny nie sa Ci potrzebne z drugiej jednak ES55 i Tesi 561 są małe do takiej powierzchni. No trzeba by to sprawdzić.

Moim zdaniem bezpieczniej pod Onkyo 6100 jest wybrac Heco Aurora 700 set, ELAC F6.2 set.

Mówie o komplecie 5.0 bo suba zostaw

Klipsch R800F II odpuść. Absolutnie nie warto. To drogie kolumny. modele wyższe a starsze RP 6000/ 8000 sa znacznie lepsze.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, A nie przemawiają do Ciebie bo?

Słuchaj to Twoj system. nic mi do niego :P Ja tutaj darmowo doradzam. Chcesz to je wybierz.

W JBL A190 jest ok. Moim zdaniem lepiej wycenione od Klipscha serii R.

Albo widziałem ostatnio w dobrej cenie Monitor Audio Bronze 500.  W cenei  z 50tkami i centralnym może wyjść podobna kwota.

Piotrek

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawiają bo to tak jak z kobietami jednemu spodoba się teściowa a drugiemu córka i z głośnikami jest podobnie u mnie opadają już wizualnie na wiem jak odsłuchowo ale dlatego pytam was czyli doświadczone grono i bardzo dziękuję za odpowiedź. A co do Monitor audio czytałem że ostatni się trochę zepsuli i słabo jeśli chodzi o bebechy 12673078_1.jpg.24365d01fd5f6b90899738c18750dd61.jpg

membrana  i kosz to plastik 

12673078_1-1.jpg.4a2a49ce71337d52d3cd1b4f4ec075b4.jpg

Zwrotnica to jeszcze większy dramat.

12673078_1-2.jpg.3b0cd07a678ba37941e2ebab1f8255e2.jpg

Konektory jak z pralki, cieniutkie kabelki max 0,5 mm

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Łukaszz napisał:

Nie przemawiają bo to tak jak z kobietami jednemu spodoba się teściowa a drugiemu córka i z głośnikami jest podobnie u mnie opadają już wizualnie na wiem jak odsłuchowo ale dlatego pytam was czyli doświadczone grono i bardzo dziękuję za odpowiedź. A co do Monitor audio czytałem że ostatni się trochę zepsuli i słabo jeśli chodzi o bebechy Zwrotnica  to jeszcze większy dramat.

Konektory jak z pralki, cieniutkie kabelki max 0,5 mm

 

Jaki konkretnie model jest na tych zdjęciach? O ile nie są to tzw zdjęcia ilustracyjne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2023 o 09:53, Łukaszz napisał:

membrana  i kosz to plastik 

Ani membrana ani kosz nie jest z plastiku. Skąd to wziałeś?

Dnia 3.02.2023 o 09:53, Łukaszz napisał:

Zwrotnica to jeszcze większy dramat.

Dlaczego?

Dnia 3.02.2023 o 09:53, Łukaszz napisał:

Konektory jak z pralki, cieniutkie kabelki max 0,5 mm

Skąd Ty to wziąłeś?

Bo powiem szczerze to mi wygląda na jakiś fake hejt niż realne ocenianie produktu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łukaszz napisał:

Od znajomego posiadającego te głośniki.

No to powiem Ci że Twój znajomy jest mocno nie doinformowany.

Co jest dziwne bo nawet w instrukcji to jest.

Membrana to C-CAM. To jest cera-metalik.

obraz.png.c36f3b0ee061112b619acf825cf4efc3.png

I kosz także nie jest plastikowy. Co przeciez widac gołym okiem :P

https://www.monitoraudio.com/en/blog/introducing-c-cam-ceramic-coated-aluminium-magnesium/

obraz.png.e0d980b299b43f928fcc50ccef82edd6.png

Zwrotnica w czym jest słaba?

Tu przyklady:

obraz.png.e91d190eda8c423af755670596463b6f.png

obraz.png.0976c6a88d9e2b460be596662b8b12a1.png

 

I tutaj także widac kable :)

Dnia 3.02.2023 o 09:53, Łukaszz napisał:

A co do Monitor audio czytałem że ostatni się trochę zepsuli i słabo jeśli chodzi o bebechy

22 godziny temu, Łukaszz napisał:

Od znajomego posiadającego te głośniki.

?

Czytałeś sms od niego?

Polecam go odwiedzic i sprawdzić czy on je ma. Bo mi to wygląda na szerzenie fake newsów.

Może mu się nie podobają. Przeciez nie muszą. nie ma produktu który się podoba wszystkim. No ale wiedze to kolega ma słabą raczej.

Robi Cie po prostu w konia, jak to się mówi.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniaj kolumny pod kątem brzmienia a nie samej budowy. Dużo osób ocenia kolumny na podstawie samych parametrów nigdy nie słysząc ich a przecież to jest najważniejszy element. Czy na temat potraw widzianych na zdjęciach pomimo wymienionych składników realnie możemy ocenić ich smak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane. Mimo że będa miały w tabelce pierwsze miejsce na przykład pod kontem wartości odżywczych i witamin to nie znaczy że nam będzie smakować.

niestety okres pandemii bardzo wypromował właśnie sposób wybierania sprzetu audio na podstawie trollowych wpisów / wyników lab. Szkoda bo to był okres w którym wypozyczenia do domu powinny stac się czymś normalnym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2023 o 08:59, Łukaszz napisał:

Od znajomego posiadającego te głośniki.

Ja wiem skąd wziął te "informacje" i zdjęcia. 

Jeden typek na portalu "pepper" rozsiewa te farmazony pod każdą wstawką z tymi głośnikami. 

Szkoda, że nikt tego debila tam nie banuje. 

Bronze 500 to świetne kolumny w tym budżecie, miałem okazję je posłuchać w salonie. 

Edytowano przez Jagermajster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zaliczam się do ludzi którzy łykają wszystko jak bocian żabę, prowadziłem rozmowę i wypowiadał się rzeczowo, nie dał mi powodu rzeźby mu nie wierzyć także temat z mojej strony czy to hejt czy nie zamknięty wskazałem możliwe problemy. Przyznam że, niepotrzebnie wrzuciłem zdjęcia bo pepper to popularna apka i wielu z niej korzysta ale liczyłem że ktoś mi potwierdzi lub zaprzeczy tym tym zdjęciu i dziękuję wam za informację. Na tą chwilę stałem się szczęśliwym posiadaczem kina domowego w zestawieniu;

Fronty JBL A190

Tył JBL A130

Front JBL A135C

Sub JBL ES150P

Napęd Onkyo TX NR 6100

Jeżeli ktoś ma pytania na ich temat, jaka cena  z góry mówię że sporo lepsza niż w necie, ewentualne zdjęcia bebechów służę pomocą. Także z góry dziękuję za zaangażowanie w konwersację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś krótko sprawy bardziej techniczne, zestaw flagowy serii stage i nie obyło się bez małych niedociągnięć wszystko widoczne na foto;IMG20230208200316.jpg.43603628d7d0b44b06a285f99ce5e06c.jpgIMG20230208200359.jpg.d10f16eaf7ef924ae302b3b1806389ab.jpg

Jedna z kolumn miała zabrudzony narożnik najprawdopodobniej od kleju konieczne było szorowanko na szczęście oczyszczone nie ma to jak olej roślinny na klejIMG20230208194917.jpg.9a2c2e9f6de6e17a7c43f05d87a83f03.jpgIMG20230208194908.jpg.1e10cf7ed49a2977148889853d4271ed.jpg

W jednej z nóżek mały chińczyk zapomniał zamontować tulejki, na minus nóżki z solidnego guwnolitu, nie wyglądają źle, w zestawie do wyboru stopki z miękkiej gumy lub kolce wkręcamy w ta tulejkę. Niestety do tylnych głośników musiałem dokupić nowe wieszaki bo są one duże poza tym nie chciałem dziurawić głośników. Oczywiście wiercąc otwory pod kołki trafiłem idealnie gdzie..... ano w kabel od prawego tyłu. Technicznie i odsłuchowo dodam coś jutro. A jedno pytanie dlaczego ten sam model Onkyo TX NR 6100 na jednych fotkach ma dodatkowe porty głośnikowe a inne ich nie posiadają tzw zone 2 niestety u mnie tego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2023 o 12:54, Jagermajster napisał:

Ja wiem skąd wziął te "informacje" i zdjęcia. 

Jeden typek na portalu "pepper" rozsiewa te farmazony pod każdą wstawką z tymi głośnikami. 

Szkoda, że nikt tego debila tam nie banuje. 

Bronze 500 to świetne kolumny w tym budżecie, miałem okazję je posłuchać w salonie. 

Prosze cie. To jest takie same źrodło informacji o audio jak rededit czy coś takiego.

Aha czyli to taki znajomy..... Tak się właśnie rozsiewa plotki.

Dnia 10.02.2023 o 19:39, Łukaszz napisał:

Panowie nie zaliczam się do ludzi którzy łykają wszystko jak bocian żabę, prowadziłem rozmowę i wypowiadał się rzeczowo, nie dał mi powodu rzeźby mu nie wierzyć także temat z mojej strony czy to hejt czy nie zamknięty wskazałem możliwe problemy. Przyznam że, niepotrzebnie wrzuciłem zdjęcia bo pepper to popularna apka i wielu z niej korzysta ale liczyłem że ktoś mi potwierdzi lub zaprzeczy tym tym zdjęciu i dziękuję wam za informację.

Łukasz ale napisałeś że to Twój znajomy to Ci powiedział. No trochę nie ładnie. Bo wygląda że to nie Twój znajomy a wyczytałeś to na necie tak?

Wiesz o co chodzi? Tak się głupoty w sieci szerzy dalej.

 

Fajny ten zestaw Onkyo + JBL. No i tak te JBL tak mają :/

Zgłosiłeś o uzupełnienie tego wkładu w nóżkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Prosze cie. To jest takie same źrodło informacji o audio jak rededit czy coś takiego.

Aha czyli to taki znajomy..... Tak się właśnie rozsiewa plotki.

Łukasz ale napisałeś że to Twój znajomy to Ci powiedział. No trochę nie ładnie. Bo wygląda że to nie Twój znajomy a wyczytałeś to na necie tak?

Wiesz o co chodzi? Tak się głupoty w sieci szerzy dalej.

 

Fajny ten zestaw Onkyo + JBL. No i tak te JBL tak mają :/

Zgłosiłeś o uzupełnienie tego wkładu w nóżkę

Czy znajomy to osoba z która bytuje się na co dzień, więc dla rozwiania wątpliwości na Pepperku jestem już ponad 4 lata z niektórymi osobami pisuje priv tak jak i tutaj. Rozumiem, że dla niektórych znajomy to osoba z  którą chodzi się na piwo ale nie dla mnie. Zdjęcia i pytanie zamieściłem tylko na tym forum więc z mojej strony siania fermentu nie ma lecz były konkretne pytania i liczyłem na rozwianie wątpliwości i tak też się stało  i za co z góry dziękuję, a rozliczanie z każdego słowa jest bez urazy słabe. Wracając do konkretów z powodu pracy mam ograniczony czas wiec postaram się zamieścić na dniach więcej zdjęć  w tym także flaków, jeśli chodzi o zwrotnice i środek to się raczej uda się to łatwo ale nie wiem jak z głośnikami. Co do nóżek wysłałem informację do sprzedwcy i zaproponowano mi wymianę lub 150 zł rekompensaty wybrałem opcję 2 nagwintowane otworu w nóżce zajęło mi minutę. Co do amplitunera jak dla mnie za dużo zbędnych dodatków z których nie będę korzystał a za które płaci się złotówkami.

Edytowano przez Łukaszz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znajomy to osobą która znasz. Taka jest definicja.

No ale już nie wazne.

No troche jednak siałeś. Wydawałeś się bardzo pewny w tym co piszesz. A był to po prostu głupoty no wybacz.

Ty może lpiej nie wyciągaj głosników z tych kolumn. Jesli coś będzie nie tak to stracisz gwarancję. Po śrubkach może to być widac. To nie jest nikomu potrzebne jesli produkt Ci pasuje.

Wnetrzności nie będa swiadczyc o tym czy Ci się podobają w dzwieku czy nie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...