Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

12 minut temu, lukluk71 napisał:

No to w METACH trzymaj się mocno czegoś, bo jeśli one mają większą przestrzeń niż zwykłe R3 to Cię wciągnie w głośnik :D

Ja te niebieskie mety miałem brać z OLX za 5200zł pisałem z tym użytkownikiem na OLX, z tego co się dowiedziałem wziął do za małego metrażu. Udało się coś wynegocjować ?
 

Stanelo na 5200 z darmowa przesylka. Nawet sie juz nie licytowalem, tylko bralem od reki, bo cena i tak wydaje sie juz uczciwa i nie chcialem wyjsc na jakiegos Janusza. Darmowa dostawe sam dorzucil sprzedajacy. Licze na to, ze Meta zagra z jeszcze wieksza przestrzenia. Reszta mogla zostac jak byla w starych. Ale w sumie nurtuje mnie jedno pytanie odnosnie standardowych R3. Czy wokal nie wydawal sie wam czasem krzykliwy? Chyba nawet Zero Fidelity zwrocil na to uwage przy recenzji Mety, ale w sumie na forum chyba nikt z uzytkownikow o tym nie wspominal. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bebbop napisał:

Stanelo na 5200 z darmowa przesylka. Nawet sie juz nie licytowalem, tylko bralem od reki, bo cena i tak wydaje sie juz uczciwa i nie chcialem wyjsc na jakiegos Janusza. Darmowa dostawe sam dorzucil sprzedajacy. Licze na to, ze Meta zagra z jeszcze wieksza przestrzenia. Reszta mogla zostac jak byla w starych. Ale w sumie nurtuje mnie jedno pytanie odnosnie standardowych R3. Czy wokal nie wydawal sie wam czasem krzykliwy? Chyba nawet Zero Fidelity zwrocil na to uwage przy recenzji Mety, ale w sumie na forum chyba nikt z uzytkownikow o tym nie wspominal. 

No tak może być, jak się połączy z jasnymi wzmakami. U mnie był krzykliwy jak miałem Yamahe,  ale lyngdorf dość dobrze to wyrównał (bez stosowania RoomPerfect). Czytałeś gdzieś o METACH że jest mniejszy ten wokal, czy większy ? Bo jeśli jaśniejsze są niby METY to może być więcej tego wokalu.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukluk71 napisał:

No tak może być, jak się połączy z jasnymi wzmakami. U mnie był krzykliwy jak miałem Yamahe,  ale lyngdorf dość dobrze to wyrównał (bez stosowania RoomPerfect)

Tak podpytuje, bo o dziwo na lampie to czasem slyszalem. Oczywiscie tylko jak wokaliste ponioslo i dawal wiecej czadu, ale jakos nie zwrocilem uwagi, by ktos sie o to czepial. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bebbop napisał:

Ale za dlugo sie zastanawialem, polasilem sie wtedy na 705 S2 Signature, albo tansze R3 i okazja przeszla kolo nosa. 

PXL_20240103_144003569.jpg

Widzę, że masz na stojakach B&W 706 i piszesz, także o 705 Signature. Czy dobrze rozumiem, że je miałeś? Tak się składa, że ja posiadałem obydwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MMarek napisał:

Widzę, że masz na stojakach B&W 706 i piszesz, także o 705 Signature. Czy dobrze rozumiem, że je miałeś? Tak się składa, że ja posiadałem obydwie.

Tak, mialem 705 Signature B-Ware z niemieckiego sklepu z ebaya.de. Niestety doszly uszkodzone, posluchalem je na szybko tylko 2-3h zapakowalem i zwrocilem, gdyz obawialem sie, ze bedzie problem z pozniejszym ich odsprzedaniem. Jeszcze te mazniecie jakims czarnym pisakiem. No to samo sie nie zrobilo podczas wysylki. Ewidentnie ktos tam cos majstrowal. Tak wiem, ze miales tez 706 i 705 Signature. Gratuluje takze nowego nabytku :7 Mam jednak pytanie o 706. Rzeczywiscie potrzebuja dlugiego wygrzewania ok. 300h, slychac ze pozniej sie bardziej otwieraja, czy graja tak samo jak na poczatku? 

1000013315.jpg

1000013317.jpg

1000013312.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. 

Śledzę i ile się tu dzieje. Ile rozterek. Dzisiaj pojawiły się Gato 15. Gratuluję. :)

CIekaw jestem porównania do 8 i tego, jak Łukasz odbierze te kolumny u siebie. Tym bardziej, że też mam Lynga. ;)

A i mnie powoli kusi, by swoje monitory wymienić lub coś pokombinować, bo już minął rok jak je posiadam. 

A im więcej się tego czyta, tym większa chęć się nabiera na zmiany. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bebbop napisał:

Tak podpytuje, bo o dziwo na lampie to czasem slyszalem. Oczywiscie tylko jak wokaliste ponioslo i dawal wiecej czadu, ale jakos nie zwrocilem uwagi, by ktos sie o to czepial. 

Tzn. jest tak jak mówisz, wokal jest mocny i wyraźny, ja teraz podpinając R3 (po gato) mam wrażenie że jestem na scenie z wokalistą słuchając R3, później podpinając Gato wokal staje się bardziej wycofany i jednak mniej szczegółów w nim - ale mi to właśnie teraz odpowiada, wcześniej kapcie mi spadały jak słuchałem wokali na R3 - przez dłuuugi czas nie mogłem uwierzyć że głośniki mogą tak wyraźnie przekazać wokal. Nie każdemu może to się podobać, ale jak ktoś lubi to tak jak pisałem, kapcie spadają. Ale nie tylko jak ktoś mocniej zacznie śpiewać, bo przykładowo taka Enya i kawałek Only Time na R3 jest efekt WOW, wokal jakbyś stał obok wokalistki, ale nie wychodzi przed szereg instrumentów, bo masz basik, masz ogromną przestrzeń którą robią istrumenty i wokal jakbyś był w jednym pomieszczeniu z Enyą, przy takich kawałkach, takiego efektu nie ma w Gato 8 i 15. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim Denonem wokale nie są krzykliwe. Chyba, że odpalę jakiś skopany remaster, gdzie dźwięk jest "suchy". Nie wiem jak to opisać, ale gra głośno już od lekkiego podkręcenia skali potencjometru. Jest głośno i krzykliwie. Przy dobrych albo w miarę poprawnych realizacjach można odkręcić gałkę, kompletnie nic mnie nie drażni i słucham kilka godzin bez żadnych oznak zmęczenia. Ba, chce się tych płyt słuchać więcej i więcej! 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy po dłuższym obcowaniu z Gato, kiedy przyzwyczaiłbyś się do ich prezentacji dźwięku, kiedy podłączyłbyś R3 to byłby wtedy efekt wow czy jednak coś zaczęłoby Cię drażnić. 

Wielomiesięczne przyzwyczajenie może zmienić perspektywę.

Moze trochę jak że słodzeniem herbaty. Na początku bez cukru wydaje się ciężka do wypicia, ale jak się to przezwycięży i po dłuższym czasie picia "na gorzko" posłodzi, to człowiek się zastanawia jak wcześniej mógł pić taką słodką. ;)

Moze podobnie by było w przypadku R3 po czasie? 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zolt napisał:

Ciekawy wątek. 

Śledzę i ile się tu dzieje. Ile rozterek. Dzisiaj pojawiły się Gato 15. Gratuluję. :)

CIekaw jestem porównania do 8 i tego, jak Łukasz odbierze te kolumny u siebie. Tym bardziej, że też mam Lynga. ;)

A i mnie powoli kusi, by swoje monitory wymienić lub coś pokombinować, bo już minął rok jak je posiadam. 

A im więcej się tego czyta, tym większa chęć się nabiera na zmiany. ;)

Panie, tutaj dzis emocje i zwroty akcji jak w modzie na sukces. Jednak Mety wyslane, jutro powinny dojsc. Lece rozbijac skarbonke :d 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bebbop napisał:

Panie, tutaj dzis emocje i zwroty akcji jak w modzie na sukces. Jednak Mety wyslane, jutro powinny dojsc. Lece rozbijac skarbonke :d 

No właśnie widzę. Sam to przeżywam, jakby te sprzęty leżały u mnie na podłodze. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bebbopZawału można dostać otrzymując takie kolumny, a tym bardziej z zagranicy. Przykro mi, ale ja już nie pamiętam, czy 706 zaczęły się otwierać. Były to moje pierwsze paczki po kolumienkach z wieżyczki Yamaha. Pamietam, że wszystko w nich mi się podobało, nawet to, że stały w beznadziejny sposób na komodzie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu KEF R3 vs Gato FM 15. Mam spore zainteresowanie na te R3 ale mało kto z okolic, sama wysyłka, a nie bardzo mi się chce bawić w wysyłkę, bo nie mogę znaleźć styropianowych wsadów od R3 do kartonów. Sprawdzam wagę sobie tych kolumn.

R3 wagowo to jakieś ok. 30 kg para

FM 15 to jakieś ok. 20 kg. para

Ja nie wiem co oni do tych R3 wsadzili tam 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMarek napisał:

@bebbopZawału można dostać otrzymując takie kolumny, a tym bardziej z zagranicy. Przykro mi, ale ja już nie pamiętam, czy 706 zaczęły się otwierać. Były to moje pierwsze paczki po kolumienkach z wieżyczki Yamaha. Pamietam, że wszystko w nich mi się podobało, nawet to, że stały w beznadziejny sposób na komodzie 😀

Ladny progres zrobiles z wiezyczki i stawiania na komodzie do ostatniego zakupu : d Szanuje za konsekwencje w dzialaniu i rozwoj w dziedzinie audio :7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Wracając do tematu KEF R3 vs Gato FM 15. Mam spore zainteresowanie na te R3 ale mało kto z okolic, sama wysyłka, a nie bardzo mi się chce bawić w wysyłkę, bo nie mogę znaleźć styropianowych wsadów od R3 do kartonów. Sprawdzam wagę sobie tych kolumn.

R3 wagowo to jakieś ok. 30 kg para

FM 15 to jakieś ok. 20 kg. para

Ja nie wiem co oni do tych R3 wsadzili tam 😀

Troche "wyreguluje" Ci cisnienie. Gosc, ktory przyjechal po moje R3 byl chyba z Wroclawia (dane olx), ale przeprowadzil sie do Warszawy (wystawione auto na olx). Akurat byl obok Szczecina na swieta i stwierdzil, ze ma tylko 15km  to podjedzie i zakupi. Cos pogadalismy i pamietam, ze padlo w pewnym momencie zdanie  "Widzialem, ze wystawione sa jeszcze jedne R3 na olx, ale nie wiem kiedy bede teraz we Wroclawiu, wiec wzialem od Ciebie" hehe. 

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

A jak brzmienie fm 15 na tle fm 8 i R3?

Mnie teraz interesuje co innego. Byla recenzja w Audio chyba Gato 8 oraz 15. I z tego co pamietam to 8 zostaly ocenione lepiej, niz 15, a kolega wybral wieksze. Jak to mozliwe :7? 

FM8:

Screenshot_20240103-205120~2.png

 

FM15:

Screenshot_20240103-205310~2.png

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka czynników myślę.

inny testujący.

inny dystrybutor i inna cena na moment testu (po zmianie modelu dystrybucji ceny spadły znacząco i jakoś jakby entuzjazm osłabł do tej marki).

FM 8 mogą też być zwyczajnie pod pewnymi względami lepsze. Pamietam zamierzchłe czasy gdy na rynku pojawiły się Tannoy Merkury M2 i mniejsze M1. Te mniejsze były w bezpośrednim porównaniu zwyczajnie lepsze: szybsze, dokładniejsze, z lepszym stereo. Lepiej zestrojona konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...