Skocz do zawartości

Vincent 737


Szybki

Recommended Posts

Miałem hybryde przez 5 lat i podobał mi się charakter takiego grania. Jednak był kłopot przy cichym słuchaniu. Po prostu nic się nie działo gdy grało się cicho lub nawet normalnie. Więc szukałem czegoś mocniejszego ale o podobnym charakterze grania. I tak trafiłem na Vincenta. Zrobiłem odsłuchy 228/237/737.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

O i to jest argument. Napisz proszę z jakimi kolumnami grasz. To cenna wiedza dla potomnych.

Obecnie są to Heco Revolution. Ale słuchałem tez z innymi kolumnami. Dość ciekawie zagrały z  focal 936. Myślę że jak już nabędę wzmacniacz to kolumny tez będą do wymiany. Podobaja mi się ELAC  Vela 409 - ale nie słuchałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2023 o 15:13, Szybki napisał:

Szukam informacji o wzmacniaczu Vincent 737 , w sieci jest ich na lekarstwo. Czy ktoś może posiada ten model i co może powiedzieć o trwałości i jakości wykonania. Wcześniej rożnie bywało z jakością niektórych modeli.

Cześć,

Myślę, że trwałość modelu SV-737 będzie taka sama jak w przypadku innych modeli tej marki, a więc bez żadnych uwag. Jestem zaskoczony, że ktoś pisze że mu gałki odpadły :)

Osobiście użytkuję SV-226mkII już chyba z 12-rok i wygląda i działa jak nowy. Sprzedaliśmy ich też sporo i nikt nigdy nie zwrócił uwagi na jakość wykonania. Grube aluminiowe fronty, aluminiowe gałki, solidna ciężka obudowa, trafo wielkości talerzyka deserowego, potężne kondensatory, aluminiowy pilot. Pokażcie mi proszę w tym budżecie wzmacniacze które są solidniej wykonane? ;)  

Jedyna uwaga to zbyt szybko reagujący potencjometr głośności w przypadku obsługi przez pilot. Wieczorem przy cichym słuchaniu ciężko dobrać odpowiedni poziom głośności.

Na temat brzmienia nie będę się rozpisywał, skoro słuchałeś - wiesz jak gra :) 

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Myślę, że trwałość modelu SV-737 będzie taka sama jak w przypadku innych modeli tej marki, a więc bez żadnych uwag. Jestem zaskoczony, że ktoś pisze że mu gałki odpadły

Dzięki za opinię. Bywały problemy opisywane na forum: problem z mocowaniem lamp, lub różnego rodzaju dźwiękami słyszanymi lub nie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 13.02.2023 o 20:11, Szybki napisał:

Obecnie są to Heco Revolution. Ale słuchałem tez z innymi kolumnami. Dość ciekawie zagrały z  focal 936. Myślę że jak już nabędę wzmacniacz to kolumny tez będą do wymiany. Podobaja mi się ELAC  Vela 409 - ale nie słuchałem :)

Siemka mam Heco Revolution 7 jak podoba Ci się Vincent z tymi kolumnami.?Mam Rotel ra1572 troidalny Denon pma2020 dual mono.Myśle o Yamaha as1200 lub as2200 albo własnie vincent 237mk2.

Ciekawy test jest Revolution7 z Elac fs408. Możliwe że graja inaczej. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze. Ale pewnie z innymi zagra lepiej. Zależy kto co lubi. Focale zagrały lepiej ale to inna półka kolumn. Zastanawiam się jak by grało z elacami które mi się podobają wizualnie🙂.

Natomiast sam wzmacniacz jest super i dobrze się złożyło że go mam bo celowałem 237mkll. Ale zdaje sobie sprawę że dla niektórych może być za dużo dołu w Vincencie -jednak ja tak lubię i nie słyszałem drugiego wzmacniacza który by tak grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...