Skocz do zawartości

Vincent 737


Szybki

Recommended Posts

Miałem hybryde przez 5 lat i podobał mi się charakter takiego grania. Jednak był kłopot przy cichym słuchaniu. Po prostu nic się nie działo gdy grało się cicho lub nawet normalnie. Więc szukałem czegoś mocniejszego ale o podobnym charakterze grania. I tak trafiłem na Vincenta. Zrobiłem odsłuchy 228/237/737.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

O i to jest argument. Napisz proszę z jakimi kolumnami grasz. To cenna wiedza dla potomnych.

Obecnie są to Heco Revolution. Ale słuchałem tez z innymi kolumnami. Dość ciekawie zagrały z  focal 936. Myślę że jak już nabędę wzmacniacz to kolumny tez będą do wymiany. Podobaja mi się ELAC  Vela 409 - ale nie słuchałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2023 o 15:13, Szybki napisał:

Szukam informacji o wzmacniaczu Vincent 737 , w sieci jest ich na lekarstwo. Czy ktoś może posiada ten model i co może powiedzieć o trwałości i jakości wykonania. Wcześniej rożnie bywało z jakością niektórych modeli.

Cześć,

Myślę, że trwałość modelu SV-737 będzie taka sama jak w przypadku innych modeli tej marki, a więc bez żadnych uwag. Jestem zaskoczony, że ktoś pisze że mu gałki odpadły :)

Osobiście użytkuję SV-226mkII już chyba z 12-rok i wygląda i działa jak nowy. Sprzedaliśmy ich też sporo i nikt nigdy nie zwrócił uwagi na jakość wykonania. Grube aluminiowe fronty, aluminiowe gałki, solidna ciężka obudowa, trafo wielkości talerzyka deserowego, potężne kondensatory, aluminiowy pilot. Pokażcie mi proszę w tym budżecie wzmacniacze które są solidniej wykonane? ;)  

Jedyna uwaga to zbyt szybko reagujący potencjometr głośności w przypadku obsługi przez pilot. Wieczorem przy cichym słuchaniu ciężko dobrać odpowiedni poziom głośności.

Na temat brzmienia nie będę się rozpisywał, skoro słuchałeś - wiesz jak gra :) 

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Myślę, że trwałość modelu SV-737 będzie taka sama jak w przypadku innych modeli tej marki, a więc bez żadnych uwag. Jestem zaskoczony, że ktoś pisze że mu gałki odpadły

Dzięki za opinię. Bywały problemy opisywane na forum: problem z mocowaniem lamp, lub różnego rodzaju dźwiękami słyszanymi lub nie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 13.02.2023 o 20:11, Szybki napisał:

Obecnie są to Heco Revolution. Ale słuchałem tez z innymi kolumnami. Dość ciekawie zagrały z  focal 936. Myślę że jak już nabędę wzmacniacz to kolumny tez będą do wymiany. Podobaja mi się ELAC  Vela 409 - ale nie słuchałem :)

Siemka mam Heco Revolution 7 jak podoba Ci się Vincent z tymi kolumnami.?Mam Rotel ra1572 troidalny Denon pma2020 dual mono.Myśle o Yamaha as1200 lub as2200 albo własnie vincent 237mk2.

Ciekawy test jest Revolution7 z Elac fs408. Możliwe że graja inaczej. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze. Ale pewnie z innymi zagra lepiej. Zależy kto co lubi. Focale zagrały lepiej ale to inna półka kolumn. Zastanawiam się jak by grało z elacami które mi się podobają wizualnie🙂.

Natomiast sam wzmacniacz jest super i dobrze się złożyło że go mam bo celowałem 237mkll. Ale zdaje sobie sprawę że dla niektórych może być za dużo dołu w Vincencie -jednak ja tak lubię i nie słyszałem drugiego wzmacniacza który by tak grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...