Skocz do zawartości

Streamer Taga Harmony TWA-10B vs Wiim mini Pro


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Podpowiedzcie mi proszę. Mój kumpel potrzebuje zmienić streamer. Dotąd korzystał z przystawki airport express od apple i przesyłał muzykę po AirPlay 2 ze Spotify po dacu do wzmacniacza. Jednak chce się teraz przerzucić na tidal. Kupiliśmy mu używanego audio pro link 1, który okazał się niewypałem. Niewiadomo czemu Spotify Connect gra wyraźnie gorzej niż przez AirPlay i airport express. Tidal puszczony po AirPlay gra bardzo cicho po audio pro link - dziwne. Dopiero z aplikacji audio pro ma normalny poziom głośności. Nie wiem z czego to wynika. W związku z tym będziemy chyba szukać czegoś co ma po prostu Tidal Connect - żeby było wygodniej słuchać muzyki z tidal.

No i wybory w jego budżecie są tak na prawdę dwa wiim mini pro, Taga TWA-10B. Oba oparte na systemie wiima, który znam po wiim mini (którego testowałem) i działał super. Jedynie wiim mini był fatalny pod kątem wykonaania (wypadało gniazdo optyczne i w ogóle kawał plastikowego krążka). To co mnie kieruje w stronę tagi to fakt, ze wiim mini grał gorzej jako transport cyfrowy niż trochę lepsze streamery pomimo bit perfect - robilismy testy z wieloma chłopakami z forum, którzy maja na codzień droższe streamery. Stąd tez trochę tego Wiim mini pro się obawiam, ale podejrzewam ze streamer tagi to może być to samo tylko w innej obudowie. 

Nie siedzę już w temacie takich streamerów, jak kiedyś gdy zakładałem wątek o wiim mini, dlatego tym razem ja potrzebuje Waszej porady :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tory bitperfect dostarczaja dokladnie te same cyfrowe dane, wiec brzmienie na nich oparte bedzie takie samo. Jezeli brzmienie jest jednak inne, to albo to imaginacja, albo wplyw czynnika zupelnie innego niz dostarczone dane. Oba WiiMy sa zdolne do transmisji bitperfect o ile tylko EQ jest w nich wylaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Cześć. Mam podobny dylemat, i byłbym wdzięczny za pomoc. Kwestie dźwięku odkładam na bok, gdyż po lekturze wpisów widzę, że na moim sprzęcie nie będzie różnicy. Generalnie będzie to mój pierwszy streamer i będę go używał do słuchania z Tidala. Widzę, że  Taga Harmony można podłączyć po kablu do neta, natomiast wiim tylko wi-fi. Boję się, czy po wi-fi nie będzie gubić sygnału ( mam do sprzętu doprowadzony kabel z netem) W przyszłości być może podłącze streamer do starszego wzmacniacza i wtedy nie będę łączył się optykiem, Taga ma więcej możliwości podłączenia. Moje pytanie, czy mając gorszy zasięg wi-fi, rzeczywiście zyskam na podłączeniu kablem. Czy warto dopłacić te 300 zł? Jeszcze jedno, czy rzeczywiście Taga ma problem z aktualizacją, czy osoba średnio techniczna to ogarnie. Dzięki z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2023 o 08:06, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem Wiim gra jako transport jasno. Bardzo dokładnie.

Tage możesz podłączyć analogowo.

Wiim wydaje się być bardzo dobry pod kontem aktualizacji.

W ostatnim numerze AudioVideo testowane są Wiimy Pro i Pro plus.

Zajrzałem sobie do gazetki, redakcja "brzmieniowo" pod względem jakości umieściła oba w segmencie D.

Czyli fajne gadżety na początku zabawy w audio.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, macbull napisał:

czy w takim razie jakość brzmienia zależy od jakości połączenia wifi?

Nie. Ak będziesz miał kiepski zasięg to np. będzie przerywało.

18 godzin temu, macbull napisał:

Taga Harmony można podłączyć po kablu do neta, natomiast wiim tylko wi-fi.

Wiim pro ma wejście lan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palmos napisał:

Nie. Ak będziesz miał kiepski zasięg to np. będzie przerywało.

Wiim pro ma wejście lan

Dzięki, chyba jednak kupię Taga harmony. Można kupić używkę, jeszcze na gwarancji. Raczej chyba nie ma z nimi kłopotów w sensie wad ukrytych?

5 godzin temu, Palmos napisał:

Nie. Ak będziesz miał kiepski zasięg to np. będzie przerywało.

Wiim pro ma wejście lan

Miałem na myśli wiiim mini. Na razie chciałem zadziałać budżetowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem tą Tagę to nie było z nią problemów i nawet fajnie wyglądała natomiast jednak wybrałem wiima bo do niego jest dedykowana aplikacja i często są aktualizacje (nawet dziś) i działa bez zarzutu. W tadze tą apka nie działała w pełni ok. Np. był problem z korektorem (choć ja nie używałem ale jednak).

Jest tu na forum temat o Tadze więc można poczytać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Palmos napisał:

Jak miałem tą Tagę to nie było z nią problemów i nawet fajnie wyglądała natomiast jednak wybrałem wiima bo do niego jest dedykowana aplikacja i często są aktualizacje (nawet dziś) i działa bez zarzutu. W tadze tą apka nie działała w pełni ok. Np. był problem z korektorem (choć ja nie używałem ale jednak).

Jest tu na forum temat o Tadze więc można poczytać 

Dzięki za odpowiedź. Jak to zwykle bywa, zaczyna się skromnie, a kończy trochę wyżej i drożej niż się planowało. Miałem najpierw kupić wiim mini, później tagę używaną na gwarancji. Poczytałem trochę wasze komentarze i opinie i chyba pójdę w wiim pro. Oczywiście nie przyznam się żonie, że kosztowało to trochę więcej niż trzy stówki 😁 Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macbull napisał:

Oczywiście nie przyznam się żonie, że kosztowało to trochę więcej niż trzy stówki 😁

Wśród znajomych maniaków zegarków. jak któregoś COVID dopadał to mówił żonie, że gdyby miała sprzedawać jego zegarki to niech najpierw zweryfikuje cenę, bo te które płacił są mocno nieaktualne. Tak ten kupiony tydzień temu też już ma zupełnie inną cenę - to była mega okazja ;)

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Powracam do tematu zakupu streamera i w zasadzie mam na oku trzy modele:

-Wiim Mini

-Wiim Mini Pro

-Klipsh Gate

Zależy mi głównie na sprawnej/szybkiej obsłudze radia internetowego i Deezer z aplikacji internetowej w telefonie. Streamery łączyłbym tonsilkiem do DAC (Topping e30II) i dalej do wzmacniacza.

Czytałem, że Mini i Mini pro mają ten sam przetwornik audio ale Mini Pro ma lepszy procesor i posiada też dodatkowe wyjście coaxial i wejście optyczne. Mógłbym podpiąć do Wiem dodatkowe źródło (np TV) bo dac ma tylko jedno wejście optyczne aby uniknąć bałaganu -nie wiem czy to działa jak streamer będzie wyłączony?

Klipsh ma brak wyjścia cyfrowego ale podobno jego analog daje radę i obsługa aplikacji jest banalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...