Skocz do zawartości

Potrzebuję Waszej rady/opinii


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Pomozcie mi proszę podjąć pewną decyzje. 
 

Moj tor audio jest widoczny w mojej stopce. Generalnie głównie słucham muzyki po tidal z bluesounda z zasilaczem liniowym do irdaca tez z zasilaczem liniowym. Troszeczkę w to całe źródło zainwestowałem i tworzy ono już na prawdę fajnie brzmiący zestaw, który mam podłączony do wzmaka destiny. Do daca tez mam podłączone tv i jest to u mnie ważne urządzenie.
 

Jedna oprócz Tidala lubie raz na jakiś czas posłuchać sobie cd. Okazjonalnie kupić płytkę. Po prostu jest to przyjemne. No i po kupnie wzmaka destiny jakoś z automatu kupiłem cd destiny do zestawu. Fajnie to razem brzmi i nie mam specjalnie żadnych problemów. Jednak ostatnio gadałem z kilkoma osobami w branzy, które mówiły mi zawsze, ze warto inwestować w jedno dobre źródło niż się rozdwajac. Ja z Tidala jako głównego źródła nie zrezygnuje bo uwielbiam streaming, ale tez nie zrezygnuje z cd bo sprawia mi ono przyjemność jak niektórym odtwarzacz winylowy.

I wpadłem na taki pomysł, ze skoro ten mój cd destiny jest coś tam wart (a jest po pełnym serwisie, od pierwszego wlasciela którego znam itd) to mógłbym go sprzedać pewnie w zacnych pieniążkach. 
 

I pomyślałem, ze może w takim razie w moim systemie warto by było postawić na lepszej jakości dac. Czyli sprzedać destiny, arcama z zasilaczem, dołożyć do lepszego daca (przez co sam streaming pójdzie wyżej) i kupić używany transport jak Cambridge CXC podłączony do tego daca. Wymiana finansowo będzie praktycznie 1:1, a będę miał dwa źródła oparte o jednego dobrego daca, a nie jedno źródło oparte o „fajnego” daca i drugie źródło z którego rzadko korzystam oparte o wysokiej jakości cd. 
 

Co myślicie o tym pomyśle? Jest dobry czy błądzę i szukam problemów 🤣
 

p.s. Wiem, wiem. To nerwica audiofilska, ze już muszę coś zmienić w systemie bo mi się nudzi, ale moim zdaniem w tym pomysle jest trochę sensu i logiki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do Ciebie. Sprawdzałeś zapewne jak brzmią te same płyt z odtwarzacza CD po analogu do wzmacniacza oraz z Tidala przez BS i Irdac. I tu pytanie co brzmi dla Ciebie lepiej ?

Porownywaleś może CD jako transport do irdac przez wyjście cyfrowe? Jeśli tak to jakie efekty ?

 

 

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jak szukasz odtwarzacza / transportu CD to modele CXC i Roksan Attessa są fajnymi modelami.

Także droższy Cyrus.

Masz starego ale fajnego DACa, wykorzystał bym go.

Piotrek

Uważasz, że ww odtwarzacze w roli transportu zagrają lepiej od Creeka ? 

Bo jeśli Creek ma gorsze wyjście analogowe od irdac a transport gorszy  od cxc to nie świadczy o tym urządzeniu najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soberowy napisał:

Mam kilka pytań do Ciebie. Sprawdzałeś zapewne jak brzmią te same płyt z odtwarzacza CD po analogu do wzmacniacza oraz z Tidala przez BS i Irdac. I tu pytanie co brzmi dla Ciebie lepiej ?

Porownywaleś może CD jako transport do irdac przez wyjście cyfrowe? Jeśli tak to jakie efekty ?

 

 

Uważasz, że ww odtwarzacze w roli transportu zagrają lepiej od Creeka ? 

Bo jeśli Creek ma gorsze wyjście analogowe od irdac a transport gorszy  od cxc to nie świadczy o tym urządzeniu najlepiej.

Zawsze płyta CD brzmiała lepiej od BS ze względu na to, ze format cd brzmi lepiej od Tidal. 
 

Porównywałem cd po wyjściu cyfrowym do Irdac i jego wewnętrznym dacu - różnice są słyszalne, ale nie jest to kwestia lepiej/gorzej tylko inaczej - inne Daci inna charakterystyka brzmienia. 
 

Creek jest świetnym odtwarzaczem, ale zbyt dobrym na to, ze korzystam z niego okazjonalnie. Szkoda mi zamrożonych w nim pieniędzy. Dlatego wole cxc który będzie transportem i dołożyć do lepszego daca, który zarówno podniesie jakość brzmienia cd jak i BS. I będę miał jeden spójny system oparty o jeden przetwornik. Wydaje mi się to po prostu sensowniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soberowy napisał:

Uważasz, że ww odtwarzacze w roli transportu zagrają lepiej od Creeka ? 

Bo jeśli Creek ma gorsze wyjście analogowe od irdac a transport gorszy  od cxc to nie świadczy o tym urządzeniu najlepiej.

Ktory Creeck, Jakiś nowy model?

Z nowymi nie miałem do czynienia. Bo forma chyba się zwija? Ma 3 urządzenia w ofercie?

Co do starszych urządzeń wzmaki mieli ok. CD klasyczne. Moim zdaniem opcja regulacji brzmienia DACiem jest po prostu ciekawsza.

 

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

i dołożyć do lepszego daca, który zarówno podniesie jakość brzmienia cd jak i BS.

Ot to.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ja zrobiłem testy, które już kiedyś przeprowadzałem nie mając zasilacza liniowego w BS i innego cd. Wtedy wyraźnie cd brzmiało lepiej ze swoim daciem niż po coaxialu przez irdaca z zasilaczem liniowym i dużo gorzej od streamingu, niezależnie czy przez dać wewnętrzny czy zewnętrzny.

Dzisiejsze testy dają inny wniosek. Jestem trochę w szoku bo właśnie je skończyłem. 

CD po jego dacu brzmi troszke lepiej niż po coaxialu do irdaca - ale różnica nie jest dużą i raczej dotyczy innej barwy, rozdzielczości, szerokości sceny.

Natomiast BS z Tidal po modyfikacji z zasilaczem liniowym do irdaca całkowicie miażdży u mnie CD - wszystko jest lepiej. Nie ma się co rozpisywać. Jakbym po prostu kupił wyższej klasy jakiś klocek. 

A zawsze wychodziłem z założenia, ze Tidal nie ma prawa się zbliżyć do cd. 

Jednak Cd do daca podłączyłem jakimś zastępczym coaxialem który kosztował 4 dychy na allegro. Teraz do CXC zamówiłem Wireworld Chroma 7 i jest ciekaw wtedy porównania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

A metodyka testow wygladala jak?

Wspomne jeszcze tylko, ze np. BS potrafi zrobic pelny unfold na wewnetrzny DAC, a na zewnetrzny jedynie pierwszy.

Wyglądała tak, ze przelaczalem źródła i porównywałem. Tidala mam hifi, MQA nie uzywam

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też etap CD. Miałem kilka CD w tym kilka z zewnętrznym DAC jak Ayon potem CEC nowego i w końcu jednak poszedłem w pliki już chyba od dwóch lat siedzę na dyskach. Można mieć kilka źródeł jak komuś to pasuje (miałem też chęci zbierania płyt kiedyś zmieniłem to na whisky ;).  Ja jednak wybrałem docelowe kupiłem takie na jakie mnie stać i gra muzyka nie tęsknię za CD i kombinacją ze źródłami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AudioTube napisał:

Streamuję z Quobuz. Transport następnie do Custom dac. 
Wrócę do CD, jeżeli odetną mi internet. Mój ostatni/obecny CD odtwarzacz jak na zdjęciu.

Nie usłyszałem żadnej przewagi nad stream/pliki. Na wyższe modele CD mnie nie stać. 

 

50D34386-D307-47B4-A1E8-A3E04F792C83.jpeg

Tez bym chciał quobuz ale nie wiem jak go w PL założyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Wyglądała tak, ze przelaczalem źródła i porównywałem. Tidala mam hifi, MQA nie uzywam

Zapewne zadna forma slepego testu to to nie byla.

Skoro HiFi to mogly byc i bezstratne flace rownowazne CD jak i wykastrowane mqa ponizej CD.

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Tez bym chciał quobuz ale nie wiem jak go w PL założyć 

VPN z kombinacjami i stosowna karta platnicza, albo kupno gotowego konta zasilanego przez sprzedawce cyklicznie zdrapkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...