Skocz do zawartości

Potrzebuję Waszej rady/opinii


mateolo2

Recommended Posts

3 minuty temu, AudioTube napisał:

@mateolo2 dlaczego chciałbyś Quobuz?

Nigdy nie robiłem porównań do innych platform. Wybrałem z uwagi na zasoby muzyki klasycznej.

Córeczka ma Spotify/TIDAL, ponieważ tam jest mega wybór jej ulubionej muzy.

A robiłeś kiedyś porównanie między Tidalem a Qobuzem? Ja, głuchy, usłyszałem różnice w niektórych albumach na korzyść tego drugiego serwisu. Poza tym, przy cenie równej tej Tidalowej - współdzielimy konto z kilkoma kolegami - nie wahałem się zbyt długo. Aczkolwiek z Tidala nie zrezygnowałem, ponieważ podpowiada mi nowe album i playlisty, które po prostu przerzucam na qobuza. 

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian,

Nigdy nie porównywałem tych platform na poważnie.

Nie wiem jak dzisiaj, ale dwa lata temu na TIDAL/Spotify nie mogłem znaleźć wielu płyt.

Mam abonament Quobuz, gdzie mogę kupić hires pliki z dużym upustem i te spróbuję porównać.

Ot tak dla fun.

O ile, ktoś doświadczony mi w tym porównywaniu pomoże. Chciałbym być pewny wniosków.


 

Pozdrawiam

Adam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Rozumiem że oba serwisy leciały prze bluos, a nie ze tidal connect vs qobuz bluos. 

@KrólKiczu

Jeden leciał z aplikacji tidal connect, drugi z bluesoundowej. Ale żeby rozwiać dalsze wątpliwości, ten sam album porównywał Michał Soberowy, i odebrał jego brzmienie podobnie. Mówiąc skrótowo - na Tidalu był po prostu przewalony bas. O ile dobrze pamiętam album, o którym mówię to płyta audioslave pod tym samym tytułem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Zapewne zadna forma slepego testu to to nie byla.

Skoro HiFi to mogly byc i bezstratne flace rownowazne CD jak i wykastrowane mqa ponizej CD.

VPN z kombinacjami i stosowna karta platnicza, albo kupno gotowego konta zasilanego przez sprzedawce cyklicznie zdrapkami.

nie ślepy, ale różnica była na tyle znacząca, ze nawet bez sensu było to robić. To nie była kwestia detali. Nawet poziom głośności jest znacznie wyższy z BS mimo, ze to niby tylko cyfrowe pliki. Ale to pewnie po prostu różnica w dynamice stad to wrqzenie

47 minut temu, AudioTube napisał:

@mateolo2 dlaczego chciałbyś Quobuz?

 

A tak się zastanawiam, bo słyszałem, ze bardzo fajny :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

nie ślepy, ale różnica była na tyle znacząca, ze nawet bez sensu było to robić. To nie była kwestia detali. Nawet poziom głośności jest znacznie wyższy z BS mimo, ze to niby tylko cyfrowe pliki.

 

Raz, ze porownywanie  "jakosci serwisow" bez wyrownania glosnosci nie ma sensu.

Dwa, ze jezeli ktorys z transportow wprowadzal zmiany do cyfrowego toru, a stad roznice w glosnosci, to porownywanie nie ma sensu.

Trzy, ze jesli edycje nie byly te same, a stad roznice w glosnosci, to porownywanie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mateolo2 napisał:

nie ślepy, ale różnica była na tyle znacząca, ze nawet bez sensu było to robić. To nie była kwestia detali. Nawet poziom głośności jest znacznie wyższy z BS mimo, ze to niby tylko cyfrowe pliki. Ale to pewnie po prostu różnica w dynamice stad to wrqzenie

A tak się zastanawiam, bo słyszałem, ze bardzo fajny :) 

Na sąsiednim forum jest aktualny wątek "konto testowe Qobuz jak założyć w Polsce" i jest opisanych parę metod...

Ja kupowałem na eBay jakiś czas temu, było tanio, ale zazwyczaj po miesiącu konto przestawało działać. Jak dla mnie Amazon grał identycznie, więc z Qobuza zrezygnowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zarówno Amazon Music jak i Apple Music będą miały taką samą jakość jak Qobuz, wszystkie te serwisy oferują pliki hi res. Różnicę mogą być w wydaniach różnych albumów. Sprawdziłem kilkadziesiąt między Tidal a Qobuz i zdarzało się, że Qobuz ma inne wydania, które dla mnie brzmiały lepiej.

 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...