Skocz do zawartości

Gwałtowne odcięcie prądu, a sprzęt audio


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

W mojej okolicy właśnie trwają prace i ścigają kable zasilające ze słupów i montują je pod ziemią. Skutkuje to częstym wyłączeniem/włączeniem prądu w domu - bez wcześniejszego uprzedzenia.

I któryś raz z rzędu mam taka sytuacje, ze słucham sobie muzyki i nagle pada prąd w domu i tym samym gwałtownie odłącza wzmaka, daca, dwa zasilacze liniowe, bluesounda i cd. 

Wiem, ze te prace maja potrwać jeszcze ze dwa tygodnie i te przypadkowe wyłączenia będą się zdarzać. 

I teraz pytanie czy taki gwałtowne odcięcie prądu od sprzętu, który właśnie gra mu jakoś bardzo szkodzi? Czy mam w związku z tym 2 tygodnie nie słuchać muzy 😢?

Czy raczej olać i słuchać? 
 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mateolo2 changed the title to Gwałtowne odcięcie prądu, a sprzęt audio

Teoretycznie nic nie powinno się stać ale najgorsze są takie sekundowe wł/wył prądu. U mnie raz się tak zdarzyło i w ten sposób załatwili mi dysk SSD.  Druciki coś kombinowały na mojej ulicy i w ciągu 10 sek. ze 3 razy włączyli i wyłączyli prąd a że dysk był w momencie odtwarzania to poszedł się paść. Nie zdążyłem zareagować. 

Edytowano przez Józef Herczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrólKiczu napisał:

Wszytko będzie dobrze 😉

Dzieki Sebastian :) Wiesz jak jest - ten sprzęcik to moje oczko w głowie i bym się popłakał gdyby z takiego powodu coś się zepsuło. 

Bo takie wyłączenia prądu w elektronice to chyba głównie szkodzą urządzeniom z dyskami twardymi itd prawda? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyłączenie nie jest groźne.
Przy szybkim ponownym załączeniu jak masz wszystko włączone i zacznie się uruchamiać ponownie to może Ci przy takiej próbie wywalić zabezpieczenie w chałupie, ale nie musi. Pojawi się chwilowe obciążenie jakimś trochę większym prądem przy załączeniu wielu sprzętów w jednym momencie, ale nie wiem co masz tam powpinane, czy jakieś klasy A, co jeszcze. Lepiej po prostu wtedy uruchamiać ponownie oddzielnie wszystko.

Daj znać jak sprzęt gra po wymianie kabli zasilających.  😎 🤓

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz8370 napisał:

A niby napowietrzna to nie kablowa.😛

Potocznie można sobie tak nazywać, ale w energetyce to diametralna różnica. Linia napowietrzna to linia "słupowa", a linia kablowa to ta ułożona w ziemi, kanałach kablowych, na konstrukcjach.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...