Skocz do zawartości

Wybór kolumn do pomieszczenia 45m2


Rafał Jagiełło

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Stoję przed wyborem kolumn podłogoych do salonu, które będą stały obok telewizora po dwóch stronach. Interesują mnie kolumny używane jak i nowe. Znalazłem w korzystnej cenie, tak uważam, KEF Q950 nowe. Ale może ktoś poleci jakieś inne. Na dzień dzisiejszy posiadam Dali Ikon 5 i stwierdziłem, że czas na jakąś zmianę w przód. Czy to dobry krok z tymi kolumnami? Posiadam na tą chwilę wzmacniacz DENON PMA1060, ale on też raczej będzie wymieniany, również może być używka. Szukałem po necie kilka wzmacniaczy i znalazłem propozycje typu NAD c356 lub c375 rozwojowy, lub np cyrus one z nowych. Czy to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Q950 to obecnie świetna propozycja w swojej cenie, to naprawdę dobre kolumny, zdolne nagłośnić większe pomieszczenie. Spójrz także na Monitor Audio Bronze 500. To bardzo dobra alternatywa dla Kef. Jeśli lubisz mocne, energiczne granie, dobrą opcją będzie Focal Chora 826.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne oferty dla klubowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyus One, i NAD 356 to modele niższe o grające słabiej od Twojego obecnego 1060. Jeśli on jest sprawny to go zostaw.

Absolutnie nie polecam Focali Chora. To brzmenie agresywne, meczące. Mi kompletnie nie pasuje.

Jeśli lubisz jasne brzmienie to Bronze 500 od Monitor audio, Klipsch RP280/8000 w pierwszej edycji.

Jeśli ciemniejsze brzmienie do wspomniane Q950 , Aurora 1000

Z tym że jesli dopuszczasz sprzet używany to możesz wybrac sprzet wyższej klasy.

Pytanie czy szukał bys coś lokalnie, możesz podjechac, wysyłka wchodzi w  gre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Cyus One, i NAD 356 to modele niższe o grające słabiej od Twojego obecnego 1060. Jeśli on jest sprawny to go zostaw.

Absolutnie nie polecam Focali Chora. To brzmenie agresywne, meczące. Mi kompletnie nie pasuje.

Jeśli lubisz jasne brzmienie to Bronze 500 od Monitor audio, Klipsch RP280/8000 w pierwszej edycji.

Jeśli ciemniejsze brzmienie do wspomniane Q950 , Aurora 1000

Z tym że jesli dopuszczasz sprzet używany to możesz wybrac sprzet wyższej klasy.

Pytanie czy szukał bys coś lokalnie, możesz podjechac, wysyłka wchodzi w  gre?

jak najbardziej akceptuję sprzęt używany, kef podałem przykładowo. Również mogę się wybrać po sprzęt to nie problem, jak coś interesującego by było, trochę poczytałem też wątków ale jest tego tyle, że ciężko się zdecydować, a żona rónieżma w tym swój udział estetyczny :)

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Cyus One, i NAD 356 to modele niższe o grające słabiej od Twojego obecnego 1060. Jeśli on jest sprawny to go zostaw.

Absolutnie nie polecam Focali Chora. To brzmenie agresywne, meczące. Mi kompletnie nie pasuje.

Jeśli lubisz jasne brzmienie to Bronze 500 od Monitor audio, Klipsch RP280/8000 w pierwszej edycji.

Jeśli ciemniejsze brzmienie do wspomniane Q950 , Aurora 1000

Z tym że jesli dopuszczasz sprzet używany to możesz wybrac sprzet wyższej klasy.

Pytanie czy szukał bys coś lokalnie, możesz podjechac, wysyłka wchodzi w  gre?

nie problem dla mnnie podjechać jakby było coś interesującego, jak i również wysyłka może być. używany jak najbardziej. kef podałem przykładowo z racji tego żeby było mniej więcej wiadomo na co patrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

A powiedz co wolisz, czy brzmienie jaśniejsze, pełne energii czy raczej wyważone spokojniejsze ?;) Jakiej muzyki słuchasz?;)

metal, rock, włączam też czasami prodigy. Żona słucha podsiadło i takie podobne klimat. Zdarza się że posłuchamy trochę techno z lat 90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2023 o 19:47, Rafał Jagiełło napisał:

Witam serdecznie wszystkich. Stoję przed wyborem kolumn podłogoych do salonu, które będą stały obok telewizora po dwóch stronach. Interesują mnie kolumny używane jak i nowe. Znalazłem w korzystnej cenie, tak uważam, KEF Q950 nowe. Ale może ktoś poleci jakieś inne. Na dzień dzisiejszy posiadam Dali Ikon 5 i stwierdziłem, że czas na jakąś zmianę w przód. Czy to dobry krok z tymi kolumnami? Posiadam na tą chwilę wzmacniacz DENON PMA1060, ale on też raczej będzie wymieniany, również może być używka. Szukałem po necie kilka wzmacniaczy i znalazłem propozycje typu NAD c356 lub c375 rozwojowy, lub np cyrus one z nowych. Czy to dobry wybór?

Zależy co masz na myśli z tym krokiem w przód, czy niskich tonów tonów ma być więcej czy pod większą kontrolą, czy góra pasma ma być bardzie rozdzielcza, żywa, czy mają być podbite góra, dół, czy raczej równe granie, czy ma to być spokojniejsze granie, czy bardziej bezpośrednie? Bez nakreślenia oczekiwań trudno doradzić. Natomiast jak nie masz tego określonego to polecam wybranie się do najbliższego salonu na odsłuchy, które dadzą wstępny pogląd i rozjaśnią w jakim kierunku chce się iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rms.pl napisał:

Zależy co masz na myśli z tym krokiem w przód, czy niskich tonów tonów ma być więcej czy pod większą kontrolą, czy góra pasma ma być bardzie rozdzielcza, żywa, czy mają być podbite góra, dół, czy raczej równe granie, czy ma to być spokojniejsze granie, czy bardziej bezpośrednie? Bez nakreślenia oczekiwań trudno doradzić. Natomiast jak nie masz tego określonego to polecam wybranie się do najbliższego salonu na odsłuchy, które dadzą wstępny pogląd i rozjaśnią w jakim kierunku chce się iść.

Nie jestem audiofilem i nie mam jakiegoś kryterium ścisłego, chcę polepszyć dźwięk i posłuchać muzyki głośniej z żoną lub obejrzeć film

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał Jagiełło napisał:

chcę polepszyć dźwięk

I tu jest problem , bo do cholery nikt nie wie, co dla Ciebie znaczy " polepszyć dźwięk " ?

Ma być głośniej ? Więcej basu ? Średnica ma być wycofana ? itd.

45 m2 to sporo .

Posłuchałbym 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-grand-CID99-IDSIpDO.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

I tu jest problem , bo do cholery nikt nie wie, co dla Ciebie znaczy " polepszyć dźwięk " ?

Ma być głośniej ? Więcej basu ? Średnica ma być wycofana ? itd.

45 m2 to sporo .

Posłuchałbym 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-grand-CID99-IDSIpDO.html

 

dali ikon 5 są za małe do takiego pomieszczenia, z tego co wyczytałem i chciałem zmienić na coś mocniejszego, wydajniejszego co będzie miało czystszy dźwięk i grało bardziej dynamicznie

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

I tu jest problem , bo do cholery nikt nie wie, co dla Ciebie znaczy " polepszyć dźwięk " ?

Ma być głośniej ? Więcej basu ? Średnica ma być wycofana ? itd.

45 m2 to sporo .

Posłuchałbym 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-grand-CID99-IDSIpDO.html

 

proponujesz mi kolumny któe wykraczająpoza mój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafał Jagiełło napisał:

proponujesz mi kolumny któe wykraczająpoza mój budżet

Tak wiem. Ale w kwocie 5k. ciężko będzie coś znaleźć co nagłośni 45 m2. i będzie miało jeszcze jako taką jakość.

Dlatego pomyślałem dokładnie tak jak Piotr , czyli:

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

no to zostawił bym 1060 ten który masz. Pod warunkim że on jest sprawny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

no to zostawił bym 1060 ten który masz. Pod warunkim że on jest sprawny.

A wśród kolumn poszukał Tannoy XT8F, Monitor Audio RX8, Heco Celan GT 702, Magnat Quantum serii 8

Piotrek

Tak zrobię znalazłem niedaleko Monitor Audio RX8. Jak mi się uda dogadać to wezmę wzmacniacz pod pachę i pojadę na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

no to zostawił bym 1060 ten który masz. Pod warunkim że on jest sprawny.

A wśród kolumn poszukał Tannoy XT8F, Monitor Audio RX8, Heco Celan GT 702, Magnat Quantum serii 8

Piotrek

a co sądzisz o Klipsch RP280F? Będą odpowiednie do takiego metrażu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Dadzą sobie radę w takim pomieszczeniu ale to dość jasne kolumny grające skrajami pasm i nie każdemu się to podoba, choć akurat przy denonie może się to fajnie zgrać.

jest gość co je przerabia i grają troszkę inaczej na yt jest nawet filmik jak to robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafał Jagiełło napisał:

Tak zrobię znalazłem niedaleko Monitor Audio RX8. Jak mi się uda dogadać to wezmę wzmacniacz pod pachę i pojadę na odsłuch

Daj znać.

21 godzin temu, Rafał Jagiełło napisał:

a co sądzisz o Klipsch RP280F? Będą odpowiednie do takiego metrażu?

RP 280 to fajne kolumny. Najlepsze z serii. Warto.

Taka Vka ale pozytywna.

8 godzin temu, Rafał Jagiełło napisał:

jest gość co je przerabia i grają troszkę inaczej na yt jest nawet filmik jak to robi.

Tak on poprawia w nich średnice przez modyfikację zwrotnicy.

Jesli mówimy o tym samym.

Odsłuchaj je i RX8. Daj znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Daj znać.

RP 280 to fajne kolumny. Najlepsze z serii. Warto.

Taka Vka ale pozytywna.

Tak on poprawia w nich średnice przez modyfikację zwrotnicy.

Jesli mówimy o tym samym.

Odsłuchaj je i RX8. Daj znać.

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Daj znać.

RP 280 to fajne kolumny. Najlepsze z serii. Warto.

Taka Vka ale pozytywna.

Tak on poprawia w nich średnice przez modyfikację zwrotnicy.

Jesli mówimy o tym samym.

Odsłuchaj je i RX8. Daj znać.

 

 

Edytowano przez Rafał Jagiełło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał Jagiełło przed przeróbka je posłuchaj, bo graja vka ale tak jak Piotr napisal to przyjemna Vka. Wlasnie slucham na nich Pata Methenego i gitarka brzmi na nich naprawde przyjemnie :) ja osobiscie lubie vkowe brzmienie i na moje ucho nie jest meczace, ale najpierw te monitor audio posluchaj bo Klipscha trzeba kupic swiadomie i polubić jego brzmienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Na Wilk Audio Project to teraz uważaj.

https://www.audiostereo.pl/topic/160590-wilk-audio-project-uwaga-fuszera/

Albo ich słuchaj tak jak są albo wybierz coś innego.

 

 

Dzięki za cenne info i uniknięcie wtopy w razie jak bym się zdecydował na taki zabieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

@Rafał Jagiełło przed przeróbka je posłuchaj, bo graja vka ale tak jak Piotr napisal to przyjemna Vka. Wlasnie slucham na nich Pata Methenego i gitarka brzmi na nich naprawde przyjemnie :) ja osobiscie lubie vkowe brzmienie i na moje ucho nie jest meczace, ale najpierw te monitor audio posluchaj bo Klipscha trzeba kupic swiadomie i polubić jego brzmienie :)

Po te klipsch mam trochę daleko ale za to znalazłem bliżej swojej lokalizacji triangle borea br09 w dobrej cenie jak za nówki,tj 4K, warto jechać odsłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...