Skocz do zawartości

Cyrus CDI czy Pier Audio CD-880 SE


hlary

Recommended Posts

Cyrus CD-i nawet po wielu latach od kiedy się pojawił zbiera same pochwały zarówno wśród użytkowników jak i w branżowych reckach. Wydaje się być  jednym z najbardziej udanych urządzeń HiFi jakie wypuścił Cyrus. Brzmienie jest opisywane jako rzetelne, dynamiczne, kompletne a więc sprawdzi się w połączeniu z każdą elektroniką, nie tylko firmową. No i Cyrus od lat słynie ze świetnych odtwarzaczy i transportów CD, z pewnością mają tu ogromne doświadczenie i sukcesy.

Tylko czy mając Twój przetwornik nie lepiej wybrać jakiś dobry transport CD? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych audiofilów, którym odtwarzacze  CD Cyrusa działają bez problemu wiele lat i mam Kolegę, któremu transport odmówił posłuszeństwa ( na szczęście na gwarancji ). Zdarza się wszędzie, to tylko elektronika, czy za 100kzł czy 10kzł tak samo może się spierdzielić. Brzmienie wiadomka, mocno subiektywna sprawa, podoba się albo nie. Osobiście lubię granie Cyrusów, zwłaszcza starszej serii Classic.

Ps. Fajne były te moje Cyruski i przez 3 lata codziennego wielogodzinnego grania nigdy nie miałem z nimi problemów technicznych. Nawet teraz pisząc i słuchając w tle muzyki z systemu Naima z tęsknotą wspominam 8.2 DAC z psxr2. Mam chyba już na zawsze wyryte w pamięci ich brzmienie jako punkt odniesienia, ich niepowtarzalny  sposób oddania wokali i eteryczność wysokich tonów oraz werwę w zakresie niskotonowym. Trochę nostalgii przed snem....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysy napisał:

Od świetności to dzielą ich lata świetlne. Niezawodność tych sprzętów pozostawia wiele do życzenia.

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Mam znajomych audiofilów, którym odtwarzacze  CD Cyrusa działają bez problemu wiele lat i mam Kolegę, któremu transport odmówił posłuszeństwa ( na szczęście na gwarancji ).

Ponieważ obaj odnosicie się chyba do mojego przypadku, czuję się wywołany do tablicy. :) Faktycznie, mój Cyrus CD XT Signature po 8 miesiącach użytkowania zaczął mieć problemy z czytaniem płyt i trafił do naprawy gwarancyjnej. Czekam na jego powrót i tęsknię. Jednocześnie potwierdzam, że wcześniej grał wyjątkowo precyzyjnie, od strony dźwiękowej bardzo mi odpowiadał. Jak to czasem mawiają żartobliwie na Wyspach: "British engineering: it's great, when it works". :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...