Skocz do zawartości

połączenie starego amplitunera z nowym TV


Tommy81

Recommended Posts

Witam, mam stary ale mało używany amplituner Onkyo SR304E w komplecie z dvd i 5 głośnikami MAudio. Używałem go sporadycznie, głównie do słuchania radia oraz płyt cd. Do filmów wystarczał mi kilkuletni tv Sony z całkiem dobrymi głośnikami. Niestety tv padł i zakupiłem nowy tv Samsung seria Q70B, w którym dźwięk z głośników jest nieporozumieniem.. Zastanawiam się nad w opcjami: bezkosztowa - z wykorzystaniem Sr304e i połączeniem go w jakiś sposób z TV - chyba jedynie poprzez kabel optyczny toslink? Jak w takim wypadku będzie z dźwiękiem z platform np Prime Video, Disney itp? Czy jeżeli tv wykorzystuje np Atmos, to ten kodek jakoś "przejdzie" do amplitunera? Czy będę miał tylko stereo?

Albo druga opcja - zakup jakiegoś soundbara np Samsung Q600b za ok 1200zł. Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tommy81 napisał:

Witam, mam stary ale mało używany amplituner Onkyo SR304E w komplecie z dvd i 5 głośnikami MAudio. Używałem go sporadycznie, głównie do słuchania radia oraz płyt cd. Do filmów wystarczał mi kilkuletni tv Sony z całkiem dobrymi głośnikami. Niestety tv padł i zakupiłem nowy tv Samsung seria Q70B, w którym dźwięk z głośników jest nieporozumieniem.. Zastanawiam się nad w opcjami: bezkosztowa - z wykorzystaniem Sr304e i połączeniem go w jakiś sposób z TV - chyba jedynie poprzez kabel optyczny toslink? Jak w takim wypadku będzie z dźwiękiem z platform np Prime Video, Disney itp? Czy jeżeli tv wykorzystuje np Atmos, to ten kodek jakoś "przejdzie" do amplitunera? Czy będę miał tylko stereo?

Albo druga opcja - zakup jakiegoś soundbara np Samsung Q600b za ok 1200zł. Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

Przy połączeniu kablem optycznym będziesz mógł co najwyżej przesłać sygnał DD lub DTS (jeśli TV puści). A zatem Dolby Atmos  odpada, pozostaje 5.1 co najwyżej. W zasadzie jak napisałeś , nic to nie kosztuje a zatem podłącz i testuj. Soundbar , moim zdaniem będzie gorszym rozwiązaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

jeżeli nie ma do tych maudio i tego SR304 subwoofera to tutaj bym polemizował akurat :D

Tak naprawdę to chciałbym nawet zrezygnować z głośników tylnich - brak miejsca i ew. zostawić 2 duże i ten centralny, czyli takie 3.0.

Ma to sens? Będzie to funkcjonowało np. w filmach? Chodzi mi o czytelniejsze dialogi.. Czy może lepiej wtedy zostawić tylko 2 i typowe stereo? Subwoofer mogę zawsze w przyszłości dokupić, wyjdzie na pewno taniej niż soundbar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast soundbara , pozbyć się maudio i dokupić zestaw malych kolumn 5.1?  Tak totalnie nie ma miejsca z tyłu ? 

Nie wiem jak by się sprawowało 3.0/3.1  w filmach, wydaje mi się że jednak dźwięk będzie mało przestrzenny . Ale może się wypowie ktoś kto ma taki układ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

ie wiem jak by się sprawowało 3.0/3.1  w filmach, wydaje mi się że jednak dźwięk będzie mało przestrzenny . Ale może się wypowie ktoś kto ma taki układ

biorąc pod uwagę fatalną jakość dźwięku z serwisów VOD a obecnie nawet niektórych wydań BD można się pokusić o stwierdzenie, że dużo może nie stracić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

biorąc pod uwagę fatalną jakość dźwięku z serwisów VOD a obecnie nawet niektórych wydań BD można się pokusić o stwierdzenie, że dużo może nie stracić.

Na 5.1 można liczyć z pewnością, nie przesadzajmy. Poza tym to jest budżetowy sprzęt i na wyrafinowany dźwięk nie ma co liczyć. Niemniej jednak powinien spełnić swoje zadanie w sposób zadowalający. Podstawowe dekodery ma jakby nie patrzeć. Tylko nie wiem jak to jest z DD+ w przypadku np. Netflixa , czy dźwięk bedzie zdegradowany do DD? Wydaje się mi że tak ale nie jestem pewien. Tyle ,że w tym przypadku wiąże się to z podpięciem światłowodu i sprawdzeniem, żadnych kosztów nie ma, jedynie odrobina wysiłku

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iron napisał:

Na 5.1 można liczyć z pewnością, nie przesadzajmy

no tak, 5.1 jest na VOD, nawet Atmos, co z tego, że praktycznie w większości produkcji tyły plus góry praktycznie nie słychać? Ja patrzę teraz na źródło głównie.

Zatem co miałem na myśli to, że przy tej kiepskiej jakości dźwięku z VOD, tego braku tyłów wcale nie musi tak odczuć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

no tak, 5.1 jest na VOD, nawet Atmos, co z tego, że praktycznie w większości produkcji tyły plus góry praktycznie nie słychać? Ja patrzę teraz na źródło głównie.

Zatem co miałem na myśli to, że przy tej kiepskiej jakości dźwięku z VOD, tego braku tyłów wcale nie musi tak odczuć.

 

To zależy od jakości i realizacji konkretnego tytułu, również  na DVD czy BR . Ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest jednak przesadą,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

To zależy od jakości i realizacji konkretnego tytułu, również  na DVD czy BR . Ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest jednak przesadą,

na VOD praktycznie wszystko jest fatalnej jakości i tego się nie da przeskoczyć.

 

NA BR napisałem chyba wyraźnie:

Cytat

a obecnie nawet niektórych wydań BD

masz problemy z czytaniem czy jak, bo nie rozumiem dlaczego muszę trzeci raz pisać to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lolekdrugi napisał:

na VOD praktycznie wszystko jest fatalnej jakości i tego się nie da przeskoczyć.

Daleko idące wnioski, czyżbyś przeglądnął cała videotekę VOD? Spotkałem się bez problemu z dobrze nagłośnionymi filmami, oczywiście pamiętając że jest to DD+

21 minut temu, lolekdrugi napisał:

masz problemy z czytaniem czy jak, bo nie rozumiem dlaczego muszę trzeci raz pisać to samo

Więc twierdzisz że kinie domowym satelity nie są niezbędne? Że niewiele dają ?  Co to za kino wtedy? To jest proteza kina, owszem da się oglądać filmy, ale to nie będzie dźwięk przestrzenny.

Dziwna teoria , nawet biorąc pod uwagę jakość materiału na VOD (lepszą lub gorszą)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są filmy w których Atmos z DD+ (standard VOD) brzmi całkiem dobrze. Nie chcę tu porównywać efektu do tego z TrueHD, ale pisząc że jest wszędzie do niczego to bym skłamał. 

40 minut temu, Iron napisał:

Więc twierdzisz że kinie domowym satelity nie są niezbędne? Że niewiele dają ?

Niektórzy faktycznie nie mają warunków na głośniki surround. System 3.1 to słabe kino, ale za to wyraźne, głośnik centralny dużo lepiej przekaże dialogi i centralną akcję niż podłogówki ustawione po bokach wyłącznie w stereo.

Nie spotkałem jeszcze filmu akcji w którym kanały surround w oryginalnej scieżce zostały pominięte lub nie było ich słychać. Oczywiście mowa o współczesnym kinie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Są filmy w których Atmos z DD+ (standard VOD) brzmi całkiem dobrze. Nie chcę tu porównywać efektu do tego z TrueHD, ale pisząc że jest wszędzie do niczego to bym skłamał. 

według mnie to chyba kwestia kto ma jakie wymagania i punkt odniesienia.

Napisałem również, że prawie wszystko chociaż ja osobiście jeszcze nie trafiłem na dobry poziom surround z VOD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pakuj się w system 3.1

Albo budujesz podstawowe 5.1 albo idź w stereo.

Na rożnych platformach zdarzało mi się często oglądać seria 3.1 ale bez frontów. Tylko centralny i surround. I da się.

Ale sama baza z przodu no nie. To przekieruj ten budżet na stereo i już. Zaoszczędzisz i na amplitunerze i na lepsze kolumny będzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:
21 godzin temu, Butler napisał:

Są filmy w których Atmos z DD+ (standard VOD) brzmi całkiem dobrze. Nie chcę tu porównywać efektu do tego z TrueHD, ale pisząc że jest wszędzie do niczego to bym skłamał. 

według mnie to chyba kwestia kto ma jakie wymagania i punkt odniesienia.

Napisałem również, że prawie wszystko chociaż ja osobiście jeszcze nie trafiłem na dobry poziom surround z VOD.

@lolekdrugi powiem szczerze, że akurat @Butler wie z autopsji o czym pisze i ma bardzo dobry punkt odniesienia. Oczywiście serwisy VOD w DD+ ustępują TrueHD i tu nie ma o czym mówić. Natomiast jeśli jeszcze nie trafiłeś na film z VOD z dobrym poziomem surround to albo niewiele widziałeś, albo nie wiem jaką masz platformę. Przytoczę tylko (chyba z najpopularniejszego) Netflix-a - "Na zachodzie bez zmian", "6 Underground", "Nasza planeta" i mógłbym jeszcze wiele (te akurat są z ścieżką Atmos) - jeżeli na tych tytułach nie usłyszysz efektu surround to albo masz coś ze sprzętem albo ze słuchem. Oczywiście nie wszystkie filmy na serwisach VOD mają dobrą ścieżkę dźwiękową i zdarza się że dźwięk jest po prostu kiepski.

@Tommy81 jak chcesz tylko poprawić dźwięk z TV (zamiast głośniczków), a nie korzystać z 5.1 to wystarczy w zupełności stereo. Podłącz swój stary ampli optykiem, w TV ustaw dźwięk na stereo - PCM (downmix) tak aby po optyku na amplituner nie szedł sygnał 5.1, ustaw dwie przednie kolumny (L i R) i będzie o niebo lepiej, a jak stwierdzisz że chcesz więcej to dołożysz tyły, centralny, suba, a z czasem wymienisz sprzęt 😉. Na poważnie z tego czym dysponujesz jak napisałem podłącz to jako stereo i będzie wiele lepiej niż głośniczki z TV, a nawet jakaś tania belka pod TV.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek72 napisał:

powiem szczerze, że akurat @Butler wie z autopsji o czym pisze i ma bardzo dobry punkt odniesienia

hahaha

 

3 godziny temu, tomek72 napisał:

Natomiast jeśli jeszcze nie trafiłeś na film z VOD z dobrym poziomem surround to albo niewiele widziałeś, albo nie wiem jaką masz platformę.

no tak, typowe audio argumenty XD. Zaraz mi pewnie napiszesz, że mam zbyt tanie przewody głośnikowe albo jeszcze lepiej, kable zasilające!

 

3 godziny temu, tomek72 napisał:

Przytoczę tylko (chyba z najpopularniejszego) Netflix-a - "Na zachodzie bez zmian", "6 Underground", "Nasza planeta" i mógłbym jeszcze wiele (te akurat są z ścieżką Atmos) - jeżeli na tych tytułach nie usłyszysz efektu surround to albo masz coś ze sprzętem albo ze słuchem. Oczywiście nie wszystkie filmy na serwisach VOD mają dobrą ścieżkę dźwiękową i zdarza się że dźwięk jest po prostu kiepski.

No i? To, że te dźwięki tam są nie znaczy, że mnie zadowalają. Może Ciebie tak, nie ma moja sprawa. Mam prawo mieć własną opinię a jest ona taka, że surround na streamingu jest kiepski na pograniczu z jego brakiem bardzo często.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na widelcu widać na forum że ludzie mają kompletnie inne oczekiwania co do zawartości technicznych w treściach fundowanych nam za pośrednictwem VOD. Od takich co wystarczy im napis Atmos na belce, do takich co nie gra to prawie w ogóle mimo posiadanego sprzętu. :) @lolekdrugi, odpal Uncharted na Bravia Stream, może znajdziesz tu trochę surround. 😅 Jak dla mnie to da się z satysfakcją obejrzeć film z wykorzystaniem home cinema, może to po części kwestia sprzętu... Nie wnikam. Zachwytu nie ma, ale wydaje mi się że jest zachowana jakaś równowaga pomiędzy jakością obrazu i dźwięku, warto przypomnieć że z powodu ograniczeń infrastrukturalnych bitrate filmu jest często 2-3 krotnie słabsze niż z nośnika BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

odpal Uncharted na Bravia Stream, może znajdziesz tu trochę surround

no nie mam niestety u siebie pod ręką Bravia Stream, ale spróbuje sprawdzić jak tylko będę miał okazje. Na pewno widziałem tam fragment Interstellara i obraz był super, nie skupiałem się w ogóle na dźwięku bo to chwila była dosłownie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to zaufaj tym co mają wiedze w tym temacie jednak ;)

ale Ty zdajesz sobie sprawę, że sam również mam jakiś pogląd na pewne sprawy? Nie potrzebuje Twojej aprobaty do tego ani nikogo wierzącego w grające kable.

Z resztą napisałem wyraźnie, że może dużo nie stracić. Nie znaczy, że nie straci nic . Napisałem również, jak widzę cały streaming VOD. Dla mnie to jest fatalna jakość obecnie. To tak jakbym wam mówił, że jakość CD jest lepsza od muzyki nagranej na taśmie szpulowej ale Wy twierdzilibyście, że nie - jest w porządku.

Z jakiegoś powodu próbujecie sobie wmówić, że to jest ok i w ogóle warto. No niestety nie warto. Należy o tym mówić i pisać. Nie wiemy kto przegląda to forum. Ale są ludzie z różnych firm którzy różne rzeczy czytają i szukają różnych informacji. Robi się nawet analizy mediów społecznościowych itp. Jak wszyscy będą pisać, że VOD surround/Atmos jest nawet ok, to zbyt wiele nikt z tym nie zrobi.

I dla was może i jest ok, akceptujecie to jak widać. Ja tego nie akceptuje, nie potrafię. I dziwie się, że ktokolwiek potrafi po tym jak chociaż raz usłyszał dźwięk DTS-HD MA. Tylko tutaj pokazany został standardowy problem ludzi wierzących w audio. Jak przyjdzie ktoś kto mówi, że pewnych rzeczy nie słychać, są słabe itp. To inni będą się zapierać rękami i nogami, że tak nie jest. Potem oczywiście będzie wytykanie słuchu (było powyżej), sprzętu złego (również było powyżej). No bo "jak on może nie słyszeć". Normalnie, mogę mieć inne oczekiwania i dla mnie to będzie na pograniczu słyszalności. Coś na zasadzie puszczonego radia w pracy które ma zagłuszać ciszę. No grać gra ale czy takie granie ma sens?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Coś na zasadzie puszczonego radia w pracy które ma zagłuszać ciszę. No grać gra ale czy takie granie ma sens?

A dlaczego ma nie mieć ? To jest tak zwana muzyka w tle i nie ma w tym nic złego

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

I dla was może i jest ok, akceptujecie to jak widać. Ja tego nie akceptuje, nie potrafię. I dziwie się, że ktokolwiek potrafi po tym jak chociaż raz usłyszał dźwięk DTS-HD MA

A to dlaczego ? Ten amplituner ma tylko podstawowe dekodery, ale niektórym to wystarcza do oglądania VOD. Ale pisanie że niewiele straci ,gdzie podstawą kina jest dzźwięk dookólny jest nierzetelne co najmniej. Idąc tym tokiem rozumowania kupno podstawowych modeli nie najmniejszego sensu, tylko trzeba iść w topowe rozwiązania. Ale uwierz mi , wielu ludziom nawet tak podstawowy sprzęt potrafi sprawić dużo radości . I to chodzi w audio przecież . Wygląda na to ze prowadzisz kolejną krucjatę , tym razem przeciw VOD. Tylko po co ? 99 % ( albo przynajmniej większości , dokładnie nie wiem bo nie prowadzę takich badań) ludzi wystarcza to co jest . Możesz jak najbardziej wyrazić swoje zdanie , od tego jest forum. Ale plecenie banialuków że surroundy niewiele dają to już jest zwykłe wprowadzanie w błąd i nierzetelność. Owszem , dają biorąc pod uwagę ze jest to tylko DD (które to kiedyś zdecydowanie górowało na Dolby Prologic).  A że teraz są lepsze  systemy dźwięku przestrzennego ( choćby Dolby TrueHD czy DTS w zaawansowanych wersjach), nie znaczy że DD już nie działa. Na tą klasę sprzętu myślę ze będzie wszystko ok . A z czasem zawsze można iść w coraz lepszy sprzęt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

ale Ty zdajesz sobie sprawę, że sam również mam jakiś pogląd na pewne sprawy? Nie potrzebuje Twojej aprobaty do tego ani nikogo wierzącego w grające kable.

Z resztą napisałem wyraźnie, że może dużo nie stracić. Nie znaczy, że nie straci nic . Napisałem również, jak widzę cały streaming VOD. Dla mnie to jest fatalna jakość obecnie. To tak jakbym wam mówił, że jakość CD jest lepsza od muzyki nagranej na taśmie szpulowej ale Wy twierdzilibyście, że nie - jest w porządku.

Z jakiegoś powodu próbujecie sobie wmówić, że to jest ok i w ogóle warto. No niestety nie warto. Należy o tym mówić i pisać. Nie wiemy kto przegląda to forum. Ale są ludzie z różnych firm którzy różne rzeczy czytają i szukają różnych informacji. Robi się nawet analizy mediów społecznościowych itp. Jak wszyscy będą pisać, że VOD surround/Atmos jest nawet ok, to zbyt wiele nikt z tym nie zrobi.

I dla was może i jest ok, akceptujecie to jak widać. Ja tego nie akceptuje, nie potrafię. I dziwie się, że ktokolwiek potrafi po tym jak chociaż raz usłyszał dźwięk DTS-HD MA. Tylko tutaj pokazany został standardowy problem ludzi wierzących w audio. Jak przyjdzie ktoś kto mówi, że pewnych rzeczy nie słychać, są słabe itp. To inni będą się zapierać rękami i nogami, że tak nie jest. Potem oczywiście będzie wytykanie słuchu (było powyżej), sprzętu złego (również było powyżej). No bo "jak on może nie słyszeć". Normalnie, mogę mieć inne oczekiwania i dla mnie to będzie na pograniczu słyszalności. Coś na zasadzie puszczonego radia w pracy które ma zagłuszać ciszę. No grać gra ale czy takie granie ma sens?

Zgadzam się z tobą w większości, ale np. nie widzę sensu specjalnie kupować np. Ojca Chrzestnego I na płycie, nie ma tam większych efektów.

Stremingowe oglądanie w tym przypadku zupełnie mi wystarczy, co niby więcej na tym mogę stracić, może jakieś niuanse. 

Co innego np. produkcje Marvell -owskie tam już niepodważalnie płyta wygrywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

A dlaczego ma nie mieć ? To jest tak zwana muzyka w tle i nie ma w tym nic złego

fakt, źle to ująłem. Chodziło mi raczej o samą jakość. Czyli spełnia swoją rolę ale jakości tam nie ma.

 

1 godzinę temu, Iron napisał:

Ale pisanie że niewiele straci ,gdzie podstawą kina jest dzźwięk dookólny jest nierzetelne co najmniej. Idąc tym tokiem rozumowania kupno podstawowych modeli nie najmniejszego sensu, tylko trzeba iść w topowe rozwiązania

Tak, tylko ten dźwięk ma tam być a nie tylko robić za "szum tła". Co do najtańszych amplitunerów to nie uważam, że jest sens je kupować o ile nie mamy zamiaru nimi napędzać takich zestawów 5.1 jak ostatnio w innym temacie wklejałem. Bo do wszystkiego innego one niestety nie sprawdzają się i trzeba wybrać tak zwane modele "entry level" czyli Onkyo 6100, Denon x2800, Yamaha V6A. One już dają pewien podstawowy poziom.

 

1 godzinę temu, Iron napisał:

Wygląda na to ze prowadzisz kolejną krucjatę , tym razem przeciw VOD. Tylko po co ?

po to, że nie akceptuje obecnego stanu rzeczy. Mam chyba prawo, prawda?

 

1 godzinę temu, Iron napisał:

99 % ( albo przynajmniej większości , dokładnie nie wiem bo nie prowadzę takich badań) ludzi wystarcza to co jest .

prawdopodobnie 99% procent ludzi wystarczyłby koń, ale ten 1% stwierdził, że samochód będzie lepszy.

 

1 godzinę temu, Iron napisał:

le plecenie banialuków że surroundy niewiele dają to już jest zwykłe wprowadzanie w błąd i nierzetelność. Owszem , dają biorąc pod uwagę ze jest to tylko DD (które to kiedyś zdecydowanie górowało na Dolby Prologic). 

Nie nie nie, surroundy dają o ile ma co w nich grać. Na VOD w większości nie ma bo nie ma i jak. na DVD średnio miałeś dźwięk w formacie 5.1 i bitrate około 750kbps dla Dolby. DTS oczywiście brzmiał lepiej - musiał, w końcu dostawaliśmy 1.5Mbps. A teraz na streamingu jest Atmos czyli 5.1.2 i to upchany w 640kbps. Zabrano ponad 100kbps i dodano "dwa kanały". No to nie mogło się to nie odbić na jakości.

Proszę, tutaj z 2019 artykuł, Netflix w tych 768kbps upycha Atmosa: hhttps://netflixtechblog.com/engineering-a-studio-quality-experience-with-high-quality-audio-at-netflix-eaa0b6145f32

Po czym wciskają kit, że te 640Kbps jest "nieodróżnialne w testach odsłuchowych od 1Mbps". No to jest już niezła farsa ale jak widać sporo ludzi to łyka. Bo wiele osób wie, że to tak nie działa o ile masz coś więcej niż soundbar. To jest ten sam problem co z muzyką. Sporo nagrań jest robiona z mocnym basem, bo ludzie mają kiepski sprzęt, potem odpalasz to na czymś co jest w stanie to nagranie odtworzyć i skręcasz ustawienia albo nawet porzucasz to nagranie bo się tego słuchać nie da.

 

1 godzinę temu, Iron napisał:

Na tą klasę sprzętu myślę ze będzie wszystko ok . A z czasem zawsze można iść w coraz lepszy sprzęt

ale z czym Ty chcesz iść w lepszy sprzęt i co chcesz osiągnąć? DTS-HD MA/Dolby TrueHD to są kodeki bezstratne. Tam już się nie da dalej i lepiej. Atmos/DTS:X to rozwinięcie technologi ale jakości nie poprawia bo się nie da skoro masz już format bezstratny. Jedynie można kanały dodawać i inne rzeczy, może następnym rozwiązaniem będą głośniki w podłodze? Fajnie tylko niech VOD dogoni chociaż w połowie BD. Już nie będę się czepiał, że ma być 25Mbps, samo 6Mbps zrobi robotę tak jak robił DTS względem Dolby na DVD.

 

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

Stremingowe oglądanie w tym przypadku zupełnie mi wystarczy, co niby więcej na tym mogę stracić, może jakieś niuanse. 

to zawsze zależy od filmu. Chociaż brak tych "detali" potrafi niestety wpłynąć mocno na odbiór filmu, atmosferę. Na przykład film Richard Jewell w którym ten dźwięk nie odgrywa takiej roli. Ale dla przejaskrawionego kontrastu na drugiej stronie postawię A Star is Born gdzie ten film bez dźwięku jest słaby po prostu.

Ostatecznie powiem Ci, że osobiście jednak nawet w takich filmach jak Richard Jewell, chcę mieć ten dźwięk bo jednak zawsze coś dodaje.

 

 

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...