Skocz do zawartości

To jak to jest z tym kinem....


Tomcy

Recommended Posts

4 minuty temu, 60d napisał:

@Tomcy nie chce sie wymądrzać ale powiem tak: po raz kolejny gówniany, nikomu niepotrzebny bajer dla zaspokojenia, nie wiem czego, bo ani to ładne, ani praktyczne, zwany kominkiem popsuł cały układ i potencjał pomieszczenia. Wywalenie tego czegos aż sie prosi i ustawienie wszystkiego w takim układzie jak kolega lolek zaproponował. Kanapy bys praktycznie nie tykał, jedynie obrócił. Ściana po prawej jest o wiele dłuższa, pewnie ponad 2m, miałbyś miejsce i na piękny duży TV i piękne miejsce na rozstawienie frontów do kina czy stereo. Kolejny plus, brak otwieranych drzwi balkonowych. Wybacz, ale masz tutaj wszystko źle. Co nie kupisz i ile pieniędzy nie wydasz będzie porażka. Nie wiem czy tam sie w wymiarach nie pomyliłeś ale ogladanie TV z 7m to dla mnie abstrakcja. Nie wiem tez na ile jestes fanem kominka a na ile zależy Ci na kinie. Jeśli przeważa to drugie to mlot 10kg w reke i wiesz co masz zrobić :) Nie chce Cie martwic ale wszystko w tym pomieszczeniu masz źle.

no niestety-stety taki już kupiliśmy dom - sprzedający zostawił wszystko nawet TV i inne sprzęty

ogólnie gdyby nie kominek to pewnie bym tam nie mieszkał....

co do salonu on jest 3,5m na 6,5m - jakoś mi z tych 6-6,5m oglądanie tv nie przeszkadzało - brakowało dźwięku dlatego wpadł pomysł na kino domowe (analizuje już 3 miesiąc)

a oglądanie z 3m na tv 65' to nie za blisko?

36 minut temu, Artur Mądry napisał:

 

Panowie ja miałem takie połączenie, nie grało niestety to dobrze.

Wymieniłem Dali na Klipsch i naprawdę dużo to zmieniło, oczywiście na +.

Oczywiście traktujcie to jako moje odczucia, może komuś takie połączenie odpowiada. 

co do Klipsch serii 8000 to nie dla mnie kolumny - bas na przodzie w porównaniu (oper, pylonow 27) odsłuch robiony był w audiotrend - wzmacniacz do stereo - na początku to w ogóle dramat ale się okazało że bas był podbity po obniżeniu to dalej nie nasz gust

zauważyłem że bardzo dużo emocji wywołują tutaj pewne tematy - ja osobiście napiszę tak - czasem nie wiem co tyle kosztuje może to te powietrze :D rozumiem że gdzieś tam niuansy mogą powodować różnicę ALE jeśli widzę głośniki za 550k przecenione na 250k to z czego wynikała ich cena jak po przecenie kosztują mniej niż wynosi przecena..

reasumując już prawie byłem zdecydowany na piegi clasic 5.0 - ale po głębszej analizie zacząłem się zastanawiać czy ten denon da radę prądowo

tutaj na forum zrozumiałem że przy tym ustawieniu może być trudne wydobycie dźwięku jakiego oczekuje

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

Oczywiście traktujcie to jako moje odczucia, może komuś takie połączenie odpowiada. 

no właśnie i tutaj dotknąłeś sedna problemu którego niektórzy tutaj jak widać nie rozumieją i wręcz oburzają się i rzucają na innych, że jak śmią mieć inne oczekiwania i potrzeby.

53 minuty temu, eMBe napisał:

Skończ znowu pierdzielić od rzeczy. Ty i te Twoje mądrości i rozpierniczanie nimi wątków. Ja sam też mogę potwierdzić, że sklejanie niektórych zestawów kolumn z Denonem (a takie zestawy oferują sklepy) jest nietrafionym pomysłem. Denon + Dali, Denon + Wilson Raptor itp.

Ty też skończ nachalnie wciskać jedyną słuszną narrację.

 

53 minuty temu, eMBe napisał:

Także może Ty skończ pisać te swoje wynaturzenia. Opinia @W-3 nie jest też czasem prywatną subiektywną oceną? Wystarczy Ci jedna kontropinia, żebyś się znowu odpalił?

A Twoja jest, albo Sonido? Traktujecie tutaj ludzi którzy mają inne oczekiwania jak zło konieczne. Twój post i ton wypowiedzi jasno to pokazuje. Dlatego mało kto próbuje wyrazić inne zdanie w tym temacie bo się boi takiej szykany i ataku. Głównym prowodyrem tego jest Sonido właśnie który prawie religie sobie z tego urządził i jak mantrę powtarza, że tylko jedno połączenie amplitunera z kolumnami może zagrać dobrze. Dobrze ale dla niego co jak widać nie każdemu będzie pasowało ale to do was nie dociera.

 

32 minuty temu, przemeklbn napisał:

Kominek można zlikwidować, ale komin to już nie tak prosto 🙂 U mnie na szczęście na wczesnym etapie plany kominka zostały porzucone, niemniej sam komin do niczego niepotrzebny został i co zrobisz 🙂

komin to najmniejszy problem. Nie zajmuje aż tyle przestrzeni i powierzchni. Można go ładnie "zamaskować" czy nawet zlicować tracąc minimalnie na przestrzeni. Opcji jest trochę. Natomiast kominek to już inna sprawa. Niemniej niektórzy lubią i ich sprawa. Ja jestem przeciwny, dlatego tak a nie inaczej się o nim wypowiedziałem jednak to do autora należy indywidualna ocena możliwości.

 

13 minut temu, Artur Mądry napisał:

Dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić co komu będzie lepiej pasowało. 

dokładnie tak. Dlatego pisanie, że "ten Denon z Dali nie ale z Kef tak" jest tylko i wyłącznie własną subiektywną opinią. Tylko tutaj nikt o tym nie wspomina pomimo tego, że już nie jeden raz o to prosiłem by o tym pisać. Ale co zrobić. Sonido był/jest handlowcem i tak samo się wypowiadają inni handlowcy tutaj. Jakoś produkty trzeba sprzedawać.

 

 

 

 

 

10 minut temu, Tomcy napisał:

a oglądanie z 3m na tv 65' to nie za blisko?

nie to nie jest problem. W sieci spokojnie znajdziesz odpowiednie kalkulatory i tabelki które pokażą z jakiej odległości przy jakim rozmiarze TV i rozdzielczości powinieneś oglądać obraz. To nie jest oczywiście obowiązek ale sugestia od której możesz zacząć.

10 minut temu, Tomcy napisał:

zauważyłem że bardzo dużo emocji wywołują tutaj pewne tematy - ja osobiście napiszę tak - czasem nie wiem co tyle kosztuje może to te powietrze :D rozumiem że gdzieś tam niuansy mogą powodować różnicę ALE jeśli widzę głośniki za 550k przecenione na 250k to z czego wynikała ich cena jak po przecenie kosztują mniej niż wynosi przecena.

bo to już działa tak, że powyżej pewnej wartości to jest sztuka dla sztuki i ewentualny zysk jakości dźwięku jeżeli w ogóle występuje, jest całkowicie nieproporcjonalny do ilości włożonej w to gotówki. Inna sprawa czy w ogóle ktoś jest w stanie to jeszcze usłyszeć a jeszcze inna, że często płacisz też za wygląd. Kto szukał fajny lamp do pokoju ten wie o czym mówię :)

 

10 minut temu, Tomcy napisał:

le po głębszej analizie zacząłem się zastanawiać czy ten denon da radę prądowo

Da radę bez problemu, tutaj pierwszy z brzegu kalkulator SPL, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową słowo "calculator SPL" i wyskoczy sporo stron:

http://www.hometheaterengineering.com/splcalculator.html

Sam możesz sobie policzyć.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Da radę bez problemu, tutaj pierwszy z brzegu kalkulator SPL, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową słowo "calculator SPL" i wyskoczy sporo stron:

http://www.hometheaterengineering.com/splcalculator.html

Sam możesz sobie policzyć.

No dobra jest kalkulator - ALE co tam wpisać tzn jaka jest realna wartość tego denona na kanał? to co podaje producent ni jak się ma do rzeczywistości - bo inaczej nie byłoby tematu

zróbmy to na przykładzie np piega clasic - podoba mi się dźwięk wstęgowych wysokotonowego głośnika

dane z audio.com.pl

PIEGA Classic 5.0

Moc wzmacniacza [W] 30-150

Wymiary [cm] 95 x 18 x 28

Rodzaj głośników W

Efektywność [dB] 86

Impedancja (Ω) 4

podobna budowa scansoniców m40 - bo m20 na stronie adio.com.pl nie mogę znaleźć

SCANSONIC HD M40

Moc wzmacniacza [W] 100-300

Wymiary [cm] 108,5 x 13 x 29,5

Rodzaj głośników W

Efektywność [dB] 85

Impedancja (Ω) 4

 

przy podobnej efektywności wiadome jest że prądu braknie w tych scansonicach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomcy dla danych które podałeś,

przyjąłem moc amplitunera na 50W oraz odległość około 3 metrów (10 stóp). Ilość głośników 2, oraz efektywność jako 86 dB oraz wybrałem opcję, że głośniki stoją przy ścianie.

Wyszło mi, że w miejscu odsłuchu powinieneś uzyskać około 99.3 dB SPL.

Zestaw w którego skład wchodzi amplituner o mocy wyjściowej 50W dla kolumn o efektywności 86 dB w odległości trzech metrów, przy użyciu dwóch kolumn będzie w stanie wytworzyć falę dźwiękową o głośności 99.3dB w miejscu odsłuchowym.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK chciałbym podsumować tą cześć rozmowy
Czy podawana efektywność w dB w głośnikach przez producentów jest prawdziwa?

jeśli wszystko sprowadzałoby się do SPL to jaki sens miałyby końcówki mocy itd przecież większość głośników ma efektywność powyżej 85dB a wzmacniacze 50W - pytam bo chce zrozumieć temat jak ktoś ma artykuły na ten temat to proszę się podzielić żebym mógł zgłębić temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomcy napisał:

Czy podawana efektywność w dB w głośnikach przez producentów jest prawdziwa?

nie do końca. Tam jak dobrze pamiętam były dwie efektywności i niektórzy producenci podają tą "lepszą".

 

1 godzinę temu, Tomcy napisał:

jeśli wszystko sprowadzałoby się do SPL to jaki sens miałyby końcówki mocy itd

to jest bardzo dobre pytanie i myślę, że powoli sam sobie na to odpowiesz :)

Od siebie podrzucę coś takiego: https://www.audioholics.com/home-theater-connection/connecting-an-external-amp-to-a-receiver

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

no popatrz a powyżej mamy zadowolonego @W-3 takiego zestawu. Magia jakaś dosłownie, facet się musi nie znać, bo na pewno jest w błędzie i to nie gra bo Ty tak mówisz!

może zatem pora przestać pisać takie teksty które są tylko i wyłącznie Twoją prywatną subiektywną opinią?

Zawsze mamy takich którzy są z czegoś zadowoleni. Nie przyzwyczaiłeś się do tego?

I ja jestem z tym ok.

Ale jesli ktoś

jestes zadowlony z Dali + Denon

Bowers  + Yamaha to nie znaczy że idzie wiosna.

Są subiektywną opinią. Ale wróć nie "wyłącznie" moją. To jest coś co się powiela na naszym forum i innych zagranicznych.

:)

Dobranoc.

20 godzin temu, Artur Mądry napisał:

 

Panowie ja miałem takie połączenie, nie grało niestety to dobrze.

Wymieniłem Dali na Klipsch i naprawdę dużo to zmieniło, oczywiście na +.

Oczywiście traktujcie to jako moje odczucia, może komuś takie połączenie odpowiada. 

przykład :)

20 godzin temu, eMBe napisał:

Skończ znowu pierdzielić od rzeczy. Ty i te Twoje mądrości i rozpierniczanie nimi wątków. Ja sam też mogę potwierdzić, że sklejanie niektórych zestawów kolumn z Denonem (a takie zestawy oferują sklepy) jest nietrafionym pomysłem. Denon + Dali, Denon + Wilson Raptor itp.
Miałem Denona z Wilsonami i wymieniłem kolumny na "jaśniejsze". Po prostu Wilsony plus Denon = brak szczegółowości, wysokich tonów czy jak to tam niektózy określają, że jest za "ciepło".
Jak na moje Dali i Wilsony lepiej by się zgrywały z Yamahą dla przykładu.

2 przykład.

Lolek Twoje WYŁACZNIE już nie działa. I się podpisuje. Skończ pierdzielić :) Spodobało mi się. Dzieki eMBe :)

19 godzin temu, STELVIO napisał:

Mi dawno temu też pasowało połączenie dali z denonem. Denon nie pamiętam jaki był (jakeś 3000 chyba) , a dali to zensor 7.

Ale zmienileś :)

 

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

A Twoja jest, albo Sonido? Traktujecie tutaj ludzi którzy mają inne oczekiwania jak zło konieczne.

Whattt? No bez jaj. Przekrecasz jak chcesz.

Skończ pierdzielić.

Jeśli klient do mnie przychodził i odsłuchał Denona z Dali i mi mówił tak Piotrek to połączanie podobało mi się bardziej od ..... tego i tamtego to na tym finalizowaliśmy.

Zło koniecznie. Ale Ty masz podejscie. Chłopie. Weź wyluzuj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...