Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 200 + Denon PMA 1600 NE gra zbyt ostro?


Cezary94

Recommended Posts

15 minut temu, J4Z napisał:

Oooo kable tak, ale absorbery to nie, bo przecież to MA Silver!

Spoko, ja tam jestem za łączeniem jednego z drugim. Przy czym trzeba uważać, żeby nie zdjąć tej góry zbyt dużo. Wiadomo, że absorberami poprawiamy więcej - równowagę tonalną przy okazji, a głównie redukujemy pogłos. Ale wybieranie absorberów to może być temat na dłużej, bo dochodzi kwestia grubości, wielkości, estetyki itd. A kolei kablami coś poprawić doraźnie / na szybko, co też ma swoje plusy. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

@Rafał Sale czy Ty słuchałeś tych kolumn!?

Dokładnie tych, to nie, bo nie mam warunków na podłogówki. Miałem przez pól roku monitory MA Silver 100. W każdym razie, dobrze wiem, o co chodzi autorowi wątku z tą górą. Nad nią trzeba jakoś zapanować, bo nawet drobny nadmiar sopranów w przypadku SIlverów jest nieprzyjemny. Beryl robi swoje - ma potencjał, ale jest charakterny. :) A przy tym nie można przesadzić w drugą stronę - uwaga z przyciemnianiem.

Ostatecznie wybrałem kopułki tekstylne, które może nie są "lepsze", ale uważam, że łatwiej dobrać do nich resztę toru i lżej się znosi nadmiar góry na jasnych płytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

Tam nie ma berylu. 

O rany, pomyliłem coś? Inny metal, czy w ogóle inny materiał? Jest przynajmniej to samo w Silver 100 i 200, czy różne tweetery? Bo, jeśli różne, to napiszę skargę do producenta, że tak miesza między modelami. Znikam już z tego wątku, bo nic nie rozumiem. Skądś mi się ten beryl w głowie wziął, tylko skąd?

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

że absorberami poprawiamy więcej - równowagę tonalną przy okazji,

Tak, ale zazwyczaj trochę zdejmiemy góry. 

Natomiast, kiedy się poprawi równowaga tonalna, wtedy jest szansa, że będzie dźwieczniej na górze, bo absorber trochę poprawi bas, a wtedy ten nie będzie dominować i nachodzić na resztę pasma.

Sam wiesz, że trzeba nawet z absorberami zrobić kilka prób. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Albedo robi chyba wszystko ze srebra, a różnice między modelami są spore, również pod względem tonalnym. Najwięcej mógłby Ci powiedzieć Jacek @DiBatonio

Albedo robi wszystko ze srebra, przy czym Albedo srebrne nie iskrzą na górze, bliżej im do "gładkości" miedzi,  ale bardziej rozdzielcze z detalem.

Co do "poprawienia", czy przywrócenia dźwięczności wysokich u kolegi @Cezary94 z Monitor Audio, to ja się nie podejmę na odległość 😛 nie powiem mu kup teraz i tamto, bo będzie drożej od wzmacniacza 😂😂😂

Generalnie, to ja  nie mogę też patrzeć na takie frędzle na kablu 🫣

Ale bardzo tanim kosztem można sobie sprawdzić drucikami telekomunikacyjnymi, jest jeden kolega z forum obok, który notorycznie wszystkim zaleca próby z takimi kablami. Podobno wymiatają i łoją drogie przewody głośnikowe i IC. 🙂

Może niech kolega się pokusi o jakiś ytdy 4x0,5 i skręci dwie pary drucików, druga opcja ytdy 6x0,5 i wtedy po 3druciki niech skręci.

Może akurat wyjdzie dobrze.

Koszt takiego doświadczenia to cena piwa w knajpie, albo nawet nie😁

https://www.speckable.pl/pl/product/27299,przewod-alarmowy-ytdy-4x0-5-bitner

https://www.speckable.pl/pl/product/27301,przewod-alarmowy-ytdy-6x0-5-bitner

Takie doświadczenie @Cezary94 jest cenne, a co Twoje, to Twoje i nikt Ci tego nie odbierze 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, J4Z napisał:

Oooo kable tak, ale absorbery to nie, bo przecież to MA Silver! Nie mam nic do przewodów i nie neguję wpływu na system. Jestem uszczypliwy, bo lysy nie zrewanżował się odpowiedzią na moje pytanie. Pozdrówki

Podobnie jak nie neguję wpływu akustyki na brzmienie, aczkolwiek nie każdy może lub chce to robić w pokoju mieszkalnym, tudzież salonie. Dlatego w pierwszej kolejności myślę o wymianie kolumn ( sam tak zrobiłem ) a później reszta toru wzmacniacz, kable, źródło ( kolejny odtwarzacz CD ) i muzyka gra.

P.S. Odnośnie uszczypliwości czy docinek w różnych wątkach to się nie będę wypowiadał, ponieważ każdy widzi co się dzieje. Ja piszę coraz mniej na Forum przez powyższe, ale dłużny też nie pozostaję, choć staram się skupić na temacie wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...