Skocz do zawartości

NAD C658 - czy to dobry kierunek, oraz jak to wszystko połączyć?


Bo0M

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

moje aktualne stereo to kolumny KEF r3, które grają ze wzmacniaczem Denon PMA-2500ne. Źródło stanowi jakiś starszy odtwarzacz CD Denona, który mam zamiar zmienić w niedalekiej przyszłości.

Od jakiegoś czasu noszę się również z zamiarem kupna odtwarzacza sieciowego, a dodatkowo moje zainteresowanie wzbudził system korekcji Dirac Live.

Chciałbym się Was zapytać, czy kupno C658 do mojego systemu to dobry pomysł?

Rozumiem, że jeśli chciałbym wpiąć w niego odtwarzacz CD, musiałbym używać go jako przedwzmacniacz do mojego Denona? Nie za bardzo kumam jak miałbym to wszytko śpiąc,  aby korekcja dźwięku obejmowała cały system.

Dodatkowo, czytałem o problemie maksymalnej głośności  tego urządzenia. Na czym polega to ograniczenie? Czego musiałbym się wystrzegać, korzystając z tego prztwornika? I czy musi być uzywany jako przedwzmacniacz?

Zastanawiam sie czy kupno tego NADa to w ogóle dobry pomysł? Z tego co wiem, jest jeszcze coś takiego jak miniDSP, ale to dla mnie trochę egzotyczny temat :)

Liczę na waszą pomoc,

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Czy problem z głośnością występuje tylko przy korzystaniu z aplikacji Airplay?

Rozumiem, że z Nada wychodzę kablem rca z audio pre out i podłączam pod ext pre w Denonie? :)

Może jest ktoś, kto użytkuje ten sprzęt i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bo0M napisał:

Rozumiem, że z Nada wychodzę kablem rca z audio pre out i podłączam pod ext pre w Denonie? :)

Możesz zrobić to w dwojaki sposób. Wszystko zależy od tego co wybierzesz w menu NAD-a, ponieważ to wyjście może działać zarówno jako stałopoziomowe i wtedy wychodząc przez RCA pre out wpinasz się w jedno z wejść analogowych w Denon (np. CD, AUX itd), ponieważ NAD będzie podawał maksymalny poziom na wyjściu i nie będzie na nim możliwości regulacji głośności. W takiej sytuacji korzystasz z przedwzmacniacza w Denonie. 

Druga sytuacja to nadal wychodzisz RCA pre out i wybierasz w menu opcję Variable dla tego wyjścia. Wtedy NAD działa jako przedwzmacniacz i wpinasz się tak jak napisałeś w EXT PRE w Denonie. Wtedy to NAD jest przedwzmacniaczem, a Denon działa jak końcówka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Dziękuję za wyjaśnienie.

W takim przypadku połączenie:

CD > optyk > NAD > RCA > Denon [CD] 

spowoduje, że dźwięk z cd, jak i streamera NAD będzie uwzględniał korekcję Dirac Live, przy wykorzystaniu w pełni Denona (przedwzmacniacz, koncowki mocy) i regulacji głośności we wzmacniaczu?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj

Dirac ma wiele możliwości i stanowi przyszłość rozwiązań w zakresie kalibracji. NAD swego czasu wspominał o "wsadzaniu" Diraca w co raz większą ilość swoich produktów po za tym ciągle aktualizacje będą trzymać urządzenie w świeżości.

Jak będziesz chciał zakupić urządzenie, to napisz na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FX486 napisał:

Ja użytkuję i jestem bardzo zadowolony :)

Witam, dzięki za odpowiedź.

Mogę podpytać o Twoje doświadczenia? W jaki sposób wpiąłeś go do systemu? Korekcja dirac spełnia swoje zadanie?

Pozdrawiam :)

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

W cenie C658 jest pelnozakresowy Dirac?

Niestety nie, jest do 500Hz.

Pełna licencja 99 dolarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ;)

Natomiast stosunkowo niedawno natknąłem się na to urządzenie i chciałem wymienić z Wami trochę myśli, podpytać o sugestie, doświadczenia od osób, które na codzień z NADem c658 obcują. Taka idea forum, chyba? 

Wiem, że własne doświadczenia z odsłuchów są priorytetowe, natomiast wiele osób - w tym ja, przed jakąkolwiek transakcją chce trochę o konkretnym sprzęcie porozmawiać. W innym przypadku, połowa działów forum byłaby do wyrzucenia. 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem, ale część osób chwali , Wima więc streaming na początek ,w denonie masz niezłego DACa . 

Chcesz pójść w Dirac bo masz problemy z pomieszczeniem ? 

Są osoby zadowolone ale też takie które uważają że ten system zabiera życie z muzyki .  Wie jak sam nie sprawdzisz w domowych warunkach ,to się nie dowiesz 😉 . Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

W cenie C658 jest pelnozakresowy Dirac?

Cześć,

Nie, Dirac jest ograniczony.  Kupiłem licencję na pełen zakres bo posiadam kilka gratów, które obsługuję Diraciem.

3 godziny temu, Bo0M napisał:

Witam, dzięki za odpowiedź.

Mogę podpytać o Twoje doświadczenia? W jaki sposób wpiąłeś go do systemu? Korekcja dirac spełnia swoje zadanie?

 

U mnie działa to tak: C658 połączony z dwoma końcówkami mocy C298. Przez Dirac ustawiłem kilka presetów (głównie na testy) i tak:

Odpalanie Dirac to -10db na starcie (z tym trzeba się pogodzić). Jak masz dobrą akustykę pomieszczenia to moim zdaniem lepiej z niego nie korzystać, jak masz kiepską to jest w stanie pomóc, ale nie traktowałbym tego jako złotego środka na spierdzielony przez akustykę pomieszczenia dźwięk.

Można się na pewno pobawić i poeksperymentować, dostosować dźwięk do swoich wymagań.

 

P.S. Dodam jeszcze, że słucham muzyki głównie z Roona, a C658 jest natywnie wspierany przez niego. To dla mnie też duża zaleta.

Edytowano przez FX486
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...