Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników Arcam IrDac (lub byłych użytkowników)


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Szukam użytkowników, bądź byłych użytkowników wspomnianego urządzenia. Zastanawia mnie jedna rzecz i nie moge znaleźć w internecie ani instrukcji odpowiedzi.

Urzadzenie nie ma guzika standby. Tylko przełącznik stylu włącz/wyłącz. Kiedy jest włączony i nie ma sygnału to po prostu lampka zapala się na czerwono zamiast zielono. I teraz się zastanawiam co producent miał na myśli. Czy to urządzenie zatem powinno być ciagle wlaczone (tak z niego korzystam) czy jednak, gdy nie słucham muzyki powinienem go wyłączać przełącznikiem z tylu? Chodzi mi o żywotność urządzenia. Co jest dla niego lepsze. Czy ktoś z Was ma tego daca i może mi powiedzieć jak go używa w tym kontekście? 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Szukam użytkowników, bądź byłych użytkowników wspomnianego urządzenia. Zastanawia mnie jedna rzecz i nie moge znaleźć w internecie ani instrukcji odpowiedzi.

Urzadzenie nie ma guzika standby. Tylko przełącznik stylu włącz/wyłącz. Kiedy jest włączony i nie ma sygnału to po prostu lampka zapala się na czerwono zamiast zielono. I teraz się zastanawiam co producent miał na myśli. Czy to urządzenie zatem powinno być ciagle wlaczone (tak z niego korzystam) czy jednak, gdy nie słucham muzyki powinienem go wyłączać przełącznikiem z tylu? Chodzi mi o żywotność urządzenia. Co jest dla niego lepsze. Czy ktoś z Was ma tego daca i może mi powiedzieć jak go używa w tym kontekście? 

Ja go nie mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Naimie. Ale miałem i rDAC i ir DAC o którego pytasz i go nie gasiłem w ogóle.

rDAC mój do tej pory gra u mojego kolegi. Nie gaszony od ponad 10 lat.

W sensie no jak sie sprząta czy coś ale tak to na codzień działa cały czas.

Miałem wersje UK. Podobno była inna.

irDAC myślę że spokojnie może być włączony cały czas tak samo.

Piotrek

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem jak w Naimie. Ale iałem i rDAC i ir DAC o którego pytasz i go nie gasiłem wogóle.

rDAC mój do tej pory gra u mojego kolegi. Nie gaszony od ponad 10 lat.

W sensie no jak sie sprząta czy coś ale tak to na codzień działą cały czas.

Miałem wersje UK. Podobno była inna.

irDAC myślę że spokojnie może być włączony cały czas tak samo.

Piotrek

O No i na taką wiadmosc czekałem :) Dzieki! Skoro u kumpla działa non stop włączony przez 10 lat to raczej trochę w ten sposób pożyje ;) 

Ja tez mam wersje UK. Nie wiem czy się różni, nie widziałem, ze jest inna :) 

Wiesz na czym polegają te różnice?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rdac i wyłączam go normalnie z tyłu wyłącznikiem. Służy tak już 7 rok i nic się nie dzieje. Mojego kupiłem z drugiej ręki także pewnie też ma z 10 wiosen.Nie widzę sensu trzymania włączonego urządzenia przez cały czas (moja opinia). Mam do niego tomanka którego też trzeba wyłączyć z tyłu. Wersje również UK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...