Skocz do zawartości

Cambridge CXA80 vs. NAD C356BEE MUD+Heco Aurora 1000


Sylwek75

Recommended Posts

Witam

CXA80 czy NAD C356BEE z modyfikacją MUDa, oczywiście używki, wzmacniacz będzie podpięty do Heco Aurora 1000.

Wiem, że to dwie półki cenowe, jeden i drugi zbiera bardzo dobre oceny jeśli chodzi o brzmienie razem z w/w głośnikami. Czy Cambridge Audio CXA80 warty jest dopłaty różnicy względem NAD?

Pozdrawiam

Sylwek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, J4Z napisał:

Cześć, miałem długo nad c355bee po modzie. Miałem Aurora 700 trzy miesiące. Miałem CXA61 na testach którego słuchałem z Aurorami. Choć Nadzik po modzie to fajny piecyk, to do tych kolumn mój głos idzie na Cambridge. Pozdr. 

Już na 99% byłem zdecydowany na NAD i wtedy pojawił sie CXA80, wizualnie podoba mi się bardziej, lepiej wyposażony, może lepiej raz a dobrze zainwestować, kolejny dylemat, żona mnie zamorduje, pierwotnie miały być Aurory 700, potem stwierdziłem, że chyba od razu zainwestuje w 1000, i tak miesiące lecą i nie wiadomo kiedy a ceny wystrzeliły w kosmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jesli z uzywki to juz CXA 81 powinien byc z drugiej reki. Polecam.

Niestety CXA80 nie slyszalem.

Ale używki CXA81 są jeszcze droższe, a ja i tak już przekraczam swój budżet chcąc kupić CXA80. Po za tym, czy jest jakaś kolosalna różnica w brzemieniu między nowsza a starszą wersją CXA? Na korzyść CXA81 przemawia nowszy DAC, CXA80 ma za to regulacje barwy. Czy +-1000zł wart jest dopłaty CXA81? Wg. mnie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sylwek75 napisał:

Ale używki CXA81 są jeszcze droższe, a ja i tak już przekraczam swój budżet chcąc kupić CXA80. Po za tym, czy jest jakaś kolosalna różnica w brzemieniu między nowsza a starszą wersją CXA? Na korzyść CXA81 przemawia nowszy DAC, CXA80 ma za to regulacje barwy. Czy +-1000zł wart jest dopłaty CXA81? Wg. mnie nie.

W zasadzie to raczej roznicy w dzwieku nie przewiduje wiec moze masz racje ze CXA 80 bedzie dobry.

Co do DAC 'a w 80tce jest wolfson moze i starszy ale na pewno dobry - Cambridge by go nie uzyl gdyby nie spelnial oczekiwan konstruktorow.

Ja porownalem dzwiek z mojego Gato DIA 250s z DAC  PCM1974 ze wzmacniaczem sluchawkowym/daciem Singxer z wbudowanym AKM  4497 i tez nie uslyszalem wielkiej roznicy jesli wogole.

Moze ten 60 watowy CXA60 lub w tym przypadku CXA61?

Heco Aurora 1000 maja czulosc 93 dB to bardzo duzo.

Moze by ci odpowiadal Audiolab 6000A ma nawet wyzszy model DAC 'a niz CXA 81 bo ESS 9018 przeciw ESS9016 w CXA i 50 wat co przy tej czulosci jest wiecej niz trzeba. Tez chwalonym modelem jest. I ma wyswietlacz.

Moze z drugiej reki - np. u mnie na stronie podobnej do Allegro widze ze za 475 euro jeden stoi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Taga Harmony - rodzimy producent - np. HTA 800 w sklepie Polpak za 1439 powystawowy stoi i ma 50wat przy 8oHm ale nie widze bluetootha.

 

Teraz przeczytalem dopiero o tych planach odnosnie kolumn.

https://heco-audio.de/en/Aurora-700-Colors-Elegant-3-way-hi-fi-speakers-in-a-fascinating-range-of-colors/D1348026

Musze przyznac ze ta zielona wersja jest bardzo ladna. Cena tez ok po obnizce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

Naprawdę chcesz kupic cos tak starego? Pomysl jesli ci padnie jestes cala kase która zaplacisz do tylu.

Nie lepiej cos nowszego kupic?

Np te Heco 700 - tak na marginesie piekne sa w tym zielonym plus cena ponad 300 euro troche - i reszte kasy na wzmacniacz przeznaczyc ?

Przemyślałem sprawę i jednak kupowanie sprzętu który ma 40 lat to jednak za duże ryzyko. Pozostaje przy CXA80 tez używka, ale młodsza. A Aurora1000 już kupiona, teraz pozostaje jeszcze powiedzieć żonie, a to jest zdecydowanie trudniejsze od wyboru wzmacniacza.

heco01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2023 o 12:29, J4Z napisał:

@slaw0001 słuchałeś połączenia z aurora? I skąd pewnosc że będzie zadowolony?

Kolumny moim nieuczonym zdaniem powinny się wpasowywać w akustykę pomieszczenia a nie do wzmacniacza. Oba wzmacniacze zagrają podobnie bo to mniej więcej ten sam segment, a co do zadowolenia, to zawsze warto być zadowolonym 🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odroznieniu od transportow cd wzmacniacze graja roznie - roznice moga by wieksze lub mniejsze ale sa.

Osobie kupujacej kolumny i wzmacniacz musi sie polaczenie podobac a w jakim pokoju to stoi jest chyba mniej wazne. No chyba ze ktos ma lysy i bardzo duzy pokoj i kupi male kolumny albo kupi bardzo duze kolumny do sredniego umeblowanego pokoju. Wtedy chyba moze byc cos nie tak .

Ale to juz moje skromne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o to ze kupujacy automatycznie dostosywuje kolumny czyli ich wielkość i usytuowanie bass reflexu do warunkow w jakich będą one graly wiec ta akustyka nie powinna byc problemem.

Dzwiek moze nie odpowiadac jesli kupi np. za slaby wzmacniacz lub taki z ktorym kolumny nie beda dawaly porzadanego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2023 o 13:19, Artur Brol napisał:

Jesli z uzywki to juz CXA 81 powinien byc z drugiej reki. Polecam.

Niestety CXA80 nie slyszalem.

CXA80 ma regulację . CXA81 już nie.

Domyślnie na zerowych ustawieniach CXA81 gra dosłownie delikatnie lepiej.

Dnia 16.03.2023 o 20:08, Sylwek75 napisał:

Ale używki CXA81 są jeszcze droższe, a ja i tak już przekraczam swój budżet chcąc kupić CXA80. Po za tym, czy jest jakaś kolosalna różnica w brzemieniu między nowsza a starszą wersją CXA? Na korzyść CXA81 przemawia nowszy DAC, CXA80 ma za to regulacje barwy. Czy +-1000zł wart jest dopłaty CXA81? Wg. mnie nie.

Tyle nie. Jeśli kupujesz uzywany.

Dnia 16.03.2023 o 22:48, Sylwek75 napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale znajomy zaproponował mi, abym zastanowił się nad Kenwood KA-1100D, ze względu na jego wysoki damping factor. 

Ten sam parametr nie gra.

Miałem wzmacniacz o bardzo niskm DF i grał fenomenalnie.

Audiolab 6000A nie pasuje dziwekowo do Auror i jest dużo słabszy. Razem grało by to raczej łagodnie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem kilka miesięcy temu aurora 1000 razem z cxa81 i wszystko fajnie grało ale w niektórych nagraniach brakowało mi więcej basu mimo że większość opisuje że to kolumny o ciemniejszej basowej barwie. Dodam że jest to mój pierwszy zestaw stereo. Jednak poszerzyłem go o subwoofer Fyne audio f3.12 i tutaj kiedy basu brakuje wchodzi to pudło do gry i mam wszystko czego potrzebuję. Dobrze się zgrywa ze stereo i jest wystarczająco dynamiczny. Zazwyczaj ustawiam jego potencjometr na mniej niz połowę. Mam duże pomieszczenie otwarte salon,jadalnia,korytarz i kuchnia razem 60m2 do nagłośnienia. Jak dla mnie uniwersalny zestaw, godny polecenia.

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2023 o 19:08, Neo1983 napisał:

Witam,

Kupiłem kilka miesięcy temu aurora 1000 razem z cxa81 i wszystko fajnie grało ale w niektórych nagraniach brakowało mi więcej basu mimo że większość opisuje że to kolumny o ciemniejszej basowej barwie. Dodam że jest to mój pierwszy zestaw stereo. Jednak poszerzyłem go o subwoofer Fyne audio f3.12 i tutaj kiedy basu brakuje wchodzi to pudło do gry i mam wszystko czego potrzebuję. Dobrze się zgrywa ze stereo i jest wystarczająco dynamiczny. Zazwyczaj ustawiam jego potencjometr na mniej niz połowę. Mam duże pomieszczenie otwarte salon,jadalnia,korytarz i kuchnia razem 60m2 do nagłośnienia. Jak dla mnie uniwersalny zestaw, godny polecenia.

Pozdrawiam

Marcin

To w sumie tak jak u mnie, pierwszy poważny zestaw stereo, tylko pomieszczenie mniejsze i nie wiem czy Aurory1000 nie będa za duże. CXA80 juz zakupione i dostarczony do domu, jutro będę wszystko podłączał. Głównym źródłem muzyki będzie MacBook lub inny laptop przez USB i pliki Flac oraz  Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...