Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz z DAC do KEF R3


Panek_79

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić forumowiczów o pomoc.

Niedawno nabyłem kolumny głośnikowe KEF R3 i szukam do nich jakiegoś dobrego wzmacniacza z dac. (do 8k PLN)

Rodzaj muzyki jaki słucham to na ogół stary dobry Rock (Pink Floyd, Dire Straits, Pearl Jam itp)

Co możecie zaproponować ? doradzić ?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno rozważyłbym Moona 240i. Moim zdaniem bardzo dobrze pasuje do starszego rocka, dodatkowo ma świetną scenę. Z nowszych rzeczy warto spojrzeć na Audiolaba 7000A - nieco jaśniejsze, ale bardzo plastyczne i muzykalne granie. Warto byłoby spróbować Fezza Audio Torusa 5060, on z kolei jest gęstszy i ciemniejszy. Rega Elex Mk4 z kolei jest opcją bardziej neutralną, mniej zmieniającą w charakterystyce głośników. Wszystkie cztery opcje pasują do rocka, ale dla różnych osób. W razie czego zapraszamy na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

na pewno rozważyłbym Moona 240i. Moim zdaniem bardzo dobrze pasuje do starszego rocka, dodatkowo ma świetną scenę. Z nowszych rzeczy warto spojrzeć na Audiolaba 7000A - nieco jaśniejsze, ale bardzo plastyczne i muzykalne granie. Warto byłoby spróbować Fezza Audio Torusa 5060, on z kolei jest gęstszy i ciemniejszy. Rega Elex Mk4 z kolei jest opcją bardziej neutralną, mniej zmieniającą w charakterystyce głośników. Wszystkie cztery opcje pasują do rocka, ale dla różnych osób. W razie czego zapraszamy na odsłuch :)

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

7 minut temu, Panek_79 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

A czy NAD 388 lub 399 sprawdzi się w takiej konfiguracji ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lysy napisał:

Spoko, nie ma problemu, a widzę iż jesteś fanem marki NAD. Autor już pędzi na odsłuchy i wybierze co mu bardziej przypadnie do gustu.

Tak naprawdę to mi w tej chwili (jeszcze bez odsłuchu) najbardziej mnie przekonuje NAD M10 lub M10 V2. 

Ale zobaczymy po odsłuchu. Masz jakieś doświadczenie z tym urządzeniem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Panek_79 napisał:

Tak naprawdę to mi w tej chwili (jeszcze bez odsłuchu) najbardziej mnie przekonuje NAD M10 lub M10 V2.

Adam ( @kaczadupa ) miał u siebie przez tydzień tego M10 V2, porównywał go z Naimem Supernaitem 3 i był pod wrażeniem, jak NAD się broni mimo niższej ceny (dobrze mówię?). Może Adam zechce napisać więcej. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miau, miau ;)

Cholernie dobre "małe maleństwo", zarówno pod względem stabilności jeżeli chodzi o Tidal, Spotify itd. jak również brzmieniowo. W obecnej cenie 11kzł obowiązkowo należy go sprawdzić.

Podstawowa  sprawa, M10V2 nie ma za dużego wpływu na zmiany w barwie czy charakterze  grania samych  głośników. Moooże (moim zdaniem) delikatnie faworyzuje środek pasma, który ma sporo wypełnienia i namacalności, z pewnością skraje pasma nie są wzmocnione. Wokale nie są krzykliwe, nie są też nosowe czy podgrzane a jednak są namacalne, bliskie, nie są "ustawiane" na takim   dystansie jak np. u Hegla. Sporo ciała, tkanki na średnicy ma ten NAD.

Wady ale tylko dla totalnych audio-świrów! to za mało ekspresji, podekscytowania a może zwyczajnie dynamiki na średnicy i słabo z graniem na szerokość, głębia sceny ok ale szerokość nie ok.

Moooże ciut za miękko ale kaczadupa woli trochę bardziej twardo niż trochę bardziej miękko więc tu już "wada" z kaczejdupy wzięta .... 

I jest częściowy Dirac na pokładzie ( do ogarnięcia podbić  niskich tonów). To, znając miłość rodaków do basssu może być zbawienne, jak nie od razu to po jakimś czasie.

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Panek_79 napisał:

Tak naprawdę to mi w tej chwili (jeszcze bez odsłuchu) najbardziej mnie przekonuje NAD M10 lub M10 V2. 

Ale zobaczymy po odsłuchu. Masz jakieś doświadczenie z tym urządzeniem ?

Bardzo liniowe granie. W pozytywnym sensie chodź nie każdemu to spasuje.

19 godzin temu, River napisał:

Weż pod uwagę też Denona 1600ne , miałem R3 własnie z tym wzmakiem i gra to naprawde z wykopem. Teraz mam R7 i wzmaka zostawiłem ciężko denona 1600ne w takiej cenie przebić.

Warto sprawdzić oba. Ja wolę K3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...