Skocz do zawartości

Kolumny do L&G R 4000


gogiel

Recommended Posts

Witam. 

Po ponad roku użytkowania Magnata mr 780 i kolumn Magnat signature 507, doszedłem do wniosku że to chyba nie to czego bym oczekiwał. I kupileł amplituner L&G NR 4000 a głośniki sprzedałem jeszcze przed kupnem tego epokowego amplitunera, bo szukłem głośników do mojego magnata które zagrają większym basem. A teraz jednak zostanę przy L&G a Magnat pójdzie w odstawkę. Jakie ew. głośniki można by było dopasować do tego amplitunera? Gotówka przeznaczona na ten cel to około 3,2 tyś wchodzą też głośniki używane. Pomieszczenie 25m2. Dodam że zastanawiałem się nad tymi Canton ERGO 670 DC

 

 

Edytowano przez gogiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • gogiel changed the title to Kolumny do L&G R 4000

Szkoda, że już je sprzedałeś. Być może dodanie subwoofera byłoby lepszym rozwiązaniem niż zmiana kolumn. Z nowych warto rozważyć Magnat Supreme 1002, ale to niższa półka w kwestii jakości dźwięku. Dołu będzie więcej, ale zabraknie części detali. 

Jeśli chciałbyś upgrade zarówno w ilości detali, jak i dołu, to warto rozważyć Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio Bronze 500, ale są to droższe opcje.

Warto też odsłuchać Polk Audio Signature Elite ES50

Sam Luxman może jednak być cieplejszy w brzmieniu od Magnata, ale na średnicy. Może mieć mniej niskiego basu od Magnata. Warto będzie je porównać 1:1 i w razie czego sprzedać ten, który Ci mniej podpasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

To jest dzwiek którego szukałem a ktorego mi zabrakło w magnatach. 

Scena jest szeroka rozdzielcza i klarowna słychać poszczególne instrumenty, bas jest kontrolowany kiedy trzeba to uderzy z mocą a co najważniejsze dla mnie było to że teraz przy cichym słuchaniu to ten bas też jest. Wokal też jest bardzo wyrazisty. Dookólne przetworniki wysokotonowe 4Pi też robią robotę wypełniając przestrzeń swoim cykaniem. Małe nie pozorne kolumny a potrafią zaskoczyć tak że rogal na twarzy się rysuje😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...