Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tonsil Maestro II 180.


gregor77

Recommended Posts

Witam.

Niestety posiadam wyżej wymienione kolumny i szukam do nich wzmacniacza. Teraz podłączonego mam starego Technicsa. Średniotonowy głośnik ryczy jak stadionowy megafon i przykrywa mi resztę pasma, zwłaszcza przy nagraniach rockowych. Grilluje uszy nawet przy niskiej głośności. Sam nie wiem, czy to wina tych kolumn, czy leciwego Technicsa klasy H+.
Lubię nisko schodzący bas, saksofony, trąbki i inne dęciaki głębokie, ciepłe i z przodu a wysokie delikatne, ale wyraźne i detaliczne. Ma się wylewać miód podkreślony delikatnymi wysokimi tonami. Generalnie teraz mam totalne przeciwieństwo, czyli megafonowy suchotnik. Budżet 3500 zł, pokój 18m2, zależy mi na regulacji barwy dźwięku, bo przy kiepskich realizacjach czasami trzeba pokręcić. Czy któryś z poniższych typów będzie w stanie złapać za mordę te kolumny?:

NAD C356BEE
Marantz NR1200
Marantz PM6007
Denon PMA 600NE
Magnat MR 780

lub jakieś inne modele w tej cenie. Zależy mi na nowym sprzęcie, bo nie znam się na elektronice i nie potrafię przy tym grzebać.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gregor77 napisał:

Budżet 3500 zł, pokój 18m2

Wzmacniacz zostaw (jeśli jest sprawny), a zmień kolumny. 

Pożycz może od kogoś znajomego inny wzmacniacz (jakikolwiek) i posłuchaj. Jeśli charakter kolumn się nie zmieni, to będziesz miał pewność, że to je trzeba wymienić.

Ważne: zwróć uwagę, żeby starego i nowego wzmacniacza słuchać z tą samą głośnością (tylko nie chodzi o takie samo ustawieniem gałki potencjometrów, ale o głośnosć w miejscu odsłuchu w dB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój przedmówca pisze, wywal te kolumny. Dzień w którym je sprzedałem był jednym z piękniejszych w moim audio życiu 🙂 Nie wiem co jest z nimi nie tak, ale dźwięk które z siebie wydobywają to tragedia. Kawal przetworników a zero niskich tonow, średnica brzmiała jakby grały w tunelu i góra bez wyrazu. Dla porównania miałem też Tonsile Siesty i one grały już o niebo lepiej. Tonalnie było wszystko na swoim miejscu z ładnym basem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Charicki napisał:

Jak mój przedmówca pisze, wywal te kolumny. Dzień w którym je sprzedałem był jednym z piękniejszych w moim audio życiu 🙂 Nie wiem co jest z nimi nie tak, ale dźwięk które z siebie wydobywają to tragedia. Kawal przetworników a zero niskich tonow, średnica brzmiała jakby grały w tunelu i góra bez wyrazu. Dla porównania miałem też Tonsile Siesty i one grały już o niebo lepiej. Tonalnie było wszystko na swoim miejscu z ładnym basem. 

A tak z ciekawości, na jakie wymieniłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny jak zresztą większość Tonsila nie są udaną konstrukcją, ale warto je sprawdzić z jakimś innym wzmacniaczem, może od znajomego. Choć tak czy inaczej czeka Cie zmiana i o ile wzmacniacz jeszcze działa to może na pierwszy rzut zmieniłbym kolumny ale miał z tyłu glowy zmianę wzmacniacza w jakimś względnie bliskim czasie, chyba, że przeskok będzie dla Ciebie wystarczający po samej zmianie kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...