Skocz do zawartości

Amplituner do Quadrali zamiast Onkyo TX-NR 809


Marcin Hudzik

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera. Niestety ale po 10 latach mój dotychczasowy Onkyo TX-NR 809 odmówił posłuszeństwa i muszę go czymś zastąpić. Amplituner będzie współpracował z zestawem kolumn 5.1 Quadral Avantgarde 80 (4ohm) z subem Quadral Cube 10.  Z dotychczasowego zestawu byłem zadowolony i takie moje pytanie czy w kwocie 5000 tys zł jestem w stanie kupić coś co ulepszy mój dotychczasowy zestaw. 

Kino/muzyka - 40/60 

Pokój ok 30m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Hudzik napisał:

Z dotychczasowego zestawu byłem zadowolony i takie moje pytanie czy w kwocie 5000 tys zł jestem w stanie kupić coś co ulepszy mój dotychczasowy zestaw. 

a używki wchodzą w grę?

8 godzin temu, Marcin Hudzik napisał:

Pokój ok 30m2

Pomieszczenie jest małe zatem nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Bo obecnie kupisz w tej cenie cos co raczej zagra gorzej od Twojego 809.

Będzie to amplituner nowszym, lepiej wyposażony ale dźwiękowo raczej słabszy.

Z nowych może Pioneer LX 305? Z dobra kalibracją?

Albo poszukać Denona X3700. Z tym że tu brzmienie łagodniejsze, względem Twojego Onkyo.

No chyba że używany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe amplitunery według niektórych mogą zabrzmieć gorzej niż Twoje Onkyo, ale prędzej posunąłbym się do stwierdzenia, że zagrają inaczej. Mają za to znacznie więcej funkcji, obsługują więcej formatów, więc jest to coś za coś. Przemyślałbym na pewno nieco droższe Onkyo TX-NR7100, Pioneer VSX-LX304, czy wyższy, wspomniany przez Piotra VSX-LX305. Warto też byłoby zainteresować się nowymi Marantzami, w tym budżecie jest Cinema 70s. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Hudzik napisał:

Yamaha a2a, Onkyo 696, Denon 2800,

z tych trzech tylko Denon 2800 bym rozważał.

Yamaha to przerost ceny nad tym co oferuje. 696 to amplituner technologicznie starszy. Jest dowcipem, że go Onkyo nadal sprzedaje. Już lepiej model 6100 ale wtedy i tak celowałbym w Denona 2800.

Ewentualnie jak sam napisałeś Marantz 5015.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2023 o 15:02, Marcin Hudzik napisał:

Jeśli chodzi o sprzęt używany to wolałbym tego uniknąć ponieważ nigdy nie mamy pewności, że sprzęt jest całkowicie sprawny. 

Myślałem o amplitunerze marki Yamaha a2a, Onkyo 696, Denon 2800, Marantz ale coś większego niż 70s. np 5015

SR5015, jeśli chodzi o nowe, może być już ciężki do dostania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie cen wydaje się, że będę musiał zwiększyć budżet aby się nie rozczarować.

Jestem już po pierwszych wizytach w salonach kina domowego gdzie zaproponowano mi Onkyo tx-rz840 w cenie 6500zł oraz Marantz cinema60 za ok 6000zł. Bardziej skłaniałbym się do Onkyo biorąc pod uwagę, że poradzi sobie o wiele lepiej w kinie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Hudzik napisał:

Onkyo tx-rz840 w cenie 6500zł

Odrzuć, to stary model, nie za te pieniądze. Za 200,- masz TX-RZ50 po zwrocie, albo za 7100,- masz nówkę. Ktoś na głowę upadł chcąc go sprzedać w cenie która jest niewiele niższa niż nowy model. A nowy model ma Diraca, stary w sumie nawet najnowszego standardu hdmi w pełni nie wspiera. Tak samo nie posiada żadnego rozsądnego systemu kalibracji akustyki pomieszczenia. Nawet za 3k pln bym się mocno zastanawiał czy warto go brać.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin Hudzik napisał:

Po analizie cen wydaje się, że będę musiał zwiększyć budżet aby się nie rozczarować.

Jestem już po pierwszych wizytach w salonach kina domowego gdzie zaproponowano mi Onkyo tx-rz840 w cenie 6500zł oraz Marantz cinema60 za ok 6000zł. Bardziej skłaniałbym się do Onkyo biorąc pod uwagę, że poradzi sobie o wiele lepiej w kinie. 

 

I słusznie. Przy tym Marantzu po 809 to wiało by nudą.

Do RZ50 warto dopłacić.

Z tym że 7100 gra gorzej od 840tki i to zauważalnie.

Ok 7100 jest nowszy. Ma Dirac ale dynamika nie jest z poziomu 8.

Rz50, Denon X4700, Arcam AVR5, tu ręczna kalibracja?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...