Skocz do zawartości

Arcam rDAC - tego jeszcze nie grali.


Wito76

Recommended Posts

Wielu może uśmiechnie się z politowaniem albo i zdziwieniem (kolejność dowolna). 

Czy.... ktoś mógłby mi pożyczyć na kilka dni tytułowego rDAC-a ? Tyle razy już o nim czytałem tu na forum...  Niektórzy nawet próbują przypisać estymę i kultowość znajdującej się na pokładzie kości WM8741, na tyle zaintrygowałem się, że chciałbym się przekonać na własne uszy.  Często polecany, mimo że to już trochę dziaders sprzed wielu lat, to wielu, w tym np @Piotr Sonido "lobbuje" go nieustająco. Ciekaw jestem porównania z chińczykami, które to królują obecnie na rynku z racji swej przystępnej ceny (a niektóre miałem okazję posłuchać).

Jeśli ktoś ma wspomnianego Arcama i nie używa jako podstawowy DAC w swoim systemie, byłaby taka możliwość to chętnie posłuchałbym. Oczywiście dochodzi kwestia zaufania. Mam nadzieję, że jestem już trochę znany i rozpoznawalny na tym forum, by mi zaufać. By zdobyć referencje i wiarygodność bez problemu mogę podać kilka osób z tego forum, z którymi wymieniałem się już "na gębę" sprzętem, otrzymywałem na testy różne gadżety, kabelki i zawsze oddawałem co nie moje. Sam też różne rzeczy wysyłałem forumowiczom. Są tu też osoby, którym kupowałem np. lampy w ramach wspólnych zakupów na Ebay (bo nie mają tam konta oraz PayPala) - po wszystkim rozliczaliśmy się i nigdy nikogo tu nie oszukałem. Krótko, głupio byłoby stracić twarz i kilkuletni staż na forum robiąc kogoś w konia.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o info. Oczywiście pokrywam wszelkie koszty wysyłki.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale ja nie zapomnę :). Tylko wiadomo, trochę niezręcznie przypominać się. Ale wielkie dzięki za propozycję. To irDAC już niechcący jest, jeszcze rDac chętnie bym odsłuchał. Nie ma tego przecież w salonie by wypożyczyć, pozostaje mi jedynie taka partyzantka.

@tomaz75 na sąsiednim forum kilka osób też wpadło na ten sam pomysł i ludzie dyskutują rzucając różne propozycje. He he, na bieżąco jestem. Zaskakująco dobrze zagrał mi niedrogi Topping E30 ll. Miałem na testach niedawno. Gęsto, tak na sterydach niemalże. Tylko trochę "krzyczy" czasem. Mam wrażenie, że te wszystkie dac do 2k grają bardzo podobnie, a różnica w cenie wynika z ficzerów typu OLED wyświetlacz vs zwykły, bluetooth lub brak, Mqa lub brak, podwójna kość lub pojedyncza, wyjścia zbalansowane lub tradycyjne, zasilacz na pokładzie vs gniazdo do zewnętrznego. Ale generalnie one wszystkie są na super hiper Sabrach i AKMach i cały pic leży w stronie analogowej, bo tu można sporo dziadostwa vs mistrzostwa zrobić. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Nie przejmuj się, wal śmiało. 

Ciekawe, czy Ty byś taki śmiały był na moim miejscu i wolał "Dawaj" :)

@tomaz75 - słyszałem E30, wersja ll gra inaczej, mocniej, tam zupełnie inny przetwornik siedzi a nawet 2. Buda tylko ta sama. 

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Wielu może uśmiechnie się z politowaniem albo i zdziwieniem (kolejność dowolna). 

Czy.... ktoś mógłby mi pożyczyć na kilka dni tytułowego rDAC-a ? Tyle razy już o nim czytałem tu na forum...  Niektórzy nawet próbują przypisać estymę i kultowość znajdującej się na pokładzie kości WM8741, na tyle zaintrygowałem się, że chciałbym się przekonać na własne uszy.  Często polecany, mimo że to już trochę dziaders sprzed wielu lat, to wielu, w tym np @Piotr Sonido "lobbuje" go nieustająco. Ciekaw jestem porównania z chińczykami, które to królują obecnie na rynku z racji swej przystępnej ceny (a niektóre miałem okazję posłuchać).

Jeśli ktoś ma wspomnianego Arcama i nie używa jako podstawowy DAC w swoim systemie, byłaby taka możliwość to chętnie posłuchałbym. Oczywiście dochodzi kwestia zaufania. Mam nadzieję, że jestem już trochę znany i rozpoznawalny na tym forum, by mi zaufać. By zdobyć referencje i wiarygodność bez problemu mogę podać kilka osób z tego forum, z którymi wymieniałem się już "na gębę" sprzętem, otrzymywałem na testy różne gadżety, kabelki i zawsze oddawałem co nie moje. Sam też różne rzeczy wysyłałem forumowiczom. Są tu też osoby, którym kupowałem np. lampy w ramach wspólnych zakupów na Ebay (bo nie mają tam konta oraz PayPala) - po wszystkim rozliczaliśmy się i nigdy nikogo tu nie oszukałem. Krótko, głupio byłoby stracić twarz i kilkuletni staż na forum robiąc kogoś w konia.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o info. Oczywiście pokrywam wszelkie koszty wysyłki.

Odpuść sobie rdaca i celuj w Irdaca - poczytaj w internecie i na forach. To nieporównywalnie lepszy dac od swojego poprzednika. Możesz znaleźć tez tutaj na forum cały wątek mój o dacach gdzie chłopaki z salonów z prywatnych doświadczeń doradzali mi właśnie irdaca nad wdacie. Jeszcze z zasilaczem liniowym to już w ogóle jest odjazd. Można je kupić w podobnej cenie. 
 

Pożyczyłbym Ci swojego ale codziennie go słucham :( a nie mam żadnego innego źródła obecnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wito76 napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja nie zapomnę :). Tylko wiadomo, trochę niezręcznie przypominać się. Ale wielkie dzięki za propozycję. To irDAC już niechcący jest, jeszcze rDac chętnie bym odsłuchał. Nie ma tego przecież w salonie by wypożyczyć, pozostaje mi jedynie taka partyzantka.

 

Jak Ci się uda go przetestować to zdaj relację, też mi on chodzi po głowie do mojego Janka a zakup w ciemno to trochę słabo.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Józef Herczek Też tak kilkakrotnie słyszałem/czytałem i nawet gdzieś tam powielałem tę interpretację, że sabre jest detaliczne ale ostrzejsze. Natomiast AKM gra bardziej muzykalnie i "analogowo". Ostatnio tj w lutym ramach testów miałem Aune X8 XVlll - dac oparty właśnie na Sabre 9038. I co? Łagodny jak baranek. Aksamitnie grający, w życiu nie powiem że ostry, łagodniejszy od mojego Smsl na AKM. W tym Aune jest taki myk, że od spodu jest klapka i dostęp do opampa w podstawce. Taki ukłon w kierunku użytkownika, można sobie kreować brzmienie podmieniając opampy. Domyślnie siedział tam taniutki 5532, który podmieniłem na trochę lepszy 2134 (żaden top ale lepszy) i od razu więcej przestrzeni i fajniejszego grania. I tu tylko fantazja nas ogranicza. Można zainwestować w opampy np Burson, Sparkos, Muses i inne i wchodzić dobry level wyżej. Wg znawców dyskretne zagrają dużo lepiej niż scalone i tu kolejne pole do popisu by korzystać z różnych autorskich typu Muzg Audio, temat rzeka. 

Edit. Miało być @Artur Charicki otagowane na początku. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artur Charicki napisał:

AKM graja mniej sterylnie i jasno od tych na Sabrach? Opinie czytałem że są bardziej melodyjne, czy to prawda?

Artur, zależy od implementacji. Słyszałem Nuprime'a na AKM i był dość ciemny. Z drugiej strony, Gustardy A18 i A22 na AKM wyraźnie po jasnej stronie. A22 nawet ciut jaśniejszy niż Gustard X26 Pro na Sabre. Więc z jasnością, to różnie, ale żaden ze znanych mi AKM-owców nie był sterylny. Bezpośrednie, nasycone, czasem wręcz zawiesiste, ale w przyjemny sposób. Bardzo fajne do spokojniejszej muzyki, szczególnie akustycznej. Jak robi się gęściej i szybciej, to można pomyśleć o Sabre. Ale - jak napisałem na wstępie - to tylko kość, której cena jest ułamkiem ceny daka. Cała reszta zależy już od projektanta. Posłuchaj. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 Widziałem Twoje wątki. Żeby była jasność, zawsze omijałem z daleka Arcama czy Wolf2 bo miałem kiedyś Magnata MR 780 i tam na pokładzie siedział wolfson 8740. Średnio mi się to podobało. Tzn jak najbardziej dawał radę, ale żeby porywający, muzykalny...? Taki tam tani delta sigma. Nie słuchałem ale podobne średnie opinie pisali o DAC Magic 100 Cambridge Audio oparty o 8742. Jak ostatnio doczytałem właśnie te dwa wspomniane to takie średniaki i ll liga. Natomiast siedzący w rDac wolfson 8741 naprawdę im się udał i to zupełnie inny poziom. Mimo lat wciąż konkuruje z choćby miażdżącymi go parametrami chińczykami.

O serii Pcm 179x i reprezentantem czyli irDAC również dobrze piszą. Chętnie posłucham. 

P. S. 

J4Z i Mateolo2 - zapraszam do swoich narożników. Proszę nie kłócić się w moim wątku :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur. Mam teraz Smsl Sankrit 10th mk2 na AKM 4493. Kupiony na chwilę ze 2 lata temu, ale naprawdę fajnie daje radę więc został. I jest dokładnie jak pisze Rafał, są pewne potoczne opinie ale każdy przypadek jednak jest indywidualny. Kwestia projektu, Fpga, użytych opampów. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

@mateolo2 Widziałem Twoje wątki. Żeby była jasność, zawsze omijałem z daleka Arcama czy Wolf2 bo miałem kiedyś Magnata MR 780 i tam na pokładzie siedział wolfson 8740. Średnio mi się to podobało. Tzn jak najbardziej dawał radę, ale żeby porywający, muzykalny...? Taki tam tani delta sigma. Nie słuchałem ale podobne średnie opinie pisali o DAC Magic 100 Cambridge Audio oparty o 8742. Jak ostatnio doczytałem właśnie te dwa wspomniane to takie średniaki i ll liga. Natomiast siedzący w rDac wolfson 8741 naprawdę im się udał i to zupełnie inny poziom. Mimo lat wciąż konkuruje z choćby miażdżącymi go parametrami chińczykami.

O serii Pcm 179x i reprezentantem czyli irDAC również dobrze piszą. Chętnie posłucham. 

P. S. 

J4Z i Mateolo2 - zapraszam do swoich narożników. Proszę nie kłócić się w moim wątku :). 

Ja J4Z nie odpisuje na prowokacje, wiec nie martw się :) Żadnych kłótni nie będzie. 

Wracajac do tematu. Ja u siebie miałem kiedyś niezły przelot „dacowy” jak chciałem coś dla siebie znaleźć był audiomagic plus, beresfordy, nad d1050, Musical Fidelity v90, właśnie wspomniany przez Ciebie rdac i kilka innych. No i finalnie skończyłem na irdacu z sboosterem za poleceniem wielu osób i na razie nie słyszałem u siebie niczego co by go w moim systemie pokonało. Był najlepszym złotym środkiem z dotychczasowych dacow, których słuchałem. Ma detal, ale również fajne dociążenie, swój charakter, dynamikę, nie ingeruje przesadnie w treść nagrań. Ja się z nim baaardzo polubiłem. 
 

Wiec od siebie mogę gorąco polecić! :) Ja swojego oddaje niedługo do Mudy na modyfikacje. Bo jest tam kilka elementów na płytce pcb, które można poprawić i wycisnąć z niego jeszcze więcej :) Mody mudy na radcach sa.u nas w kraju juz niemalze okrzyknięte kultowymi. Ale do tego oczywiście nie namawiam bo jeszcze sam nie przetestowałem jaki da to efekt. Koszt kilkuset złotych, wiec do przeżycia. A świadkowie twierdzą ze zmiany sa duze

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, mkIll jest na 4493s a mk ll jest na 4493 bez S na końcu (jak w Chłopaki nie płaczą). Ten 4493s to nowa rodzina Velvet Sound, pisałem wcześniej, słuchałem opartego na nim E30 ll i naprawdę fajnie to gra. 

@mateolo2 w którym wątku opisujesz swoje wrażenia z irDACa i będzie o modyfikacji? Czy na drugim forum, bo tam też Cię widziałem z DACiem :). 

37 minut temu, mateolo2 napisał:

No i finalnie skończyłem na irdacu z sboosterem za poleceniem wielu osób i na razie nie słyszałem u siebie niczego co by go w moim systemie pokonało. Był najlepszym złotym środkiem z dotychczasowych

He he, przyznałeś się że chińczyków nie słyszałeś. Serio, mógłbyś się zdziwić a może i zbierać szczękę, ich dynamika poraża często. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wito76 napisał:

 

@mateolo2 w którym wątku opisujesz swoje wrażenia z irDACa i będzie o modyfikacji? Czy na drugim forum, bo tam też Cię widziałem z DACiem :). 

Kurczę nie wiem już teraz nawet jak tem wątek znaleźć, to było dosyć dawno temu. Z rok czy coś takiego… plus tych wątków było kilka bo raz chciałem go wymienić na CXN i używać jako zewnetrznego daca i streamer ale odradzono mi tutaj przez salony audio, które powiedziały ze to świetny dac i taka zmiana nie ma sensu bo cxn nie zagra lepiej niż zewnętrzny streamer z arcamem na zasilaczu liniowym. 

W kwestii modyfikacji - jak tylko ja przeprowadzę to gdzieś coś napisze, prawdopodobnie tutaj, albo moze założę nowy wątek dla osób, które ja rozważają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto, Mateolo? Ja też czytam jego wypowiedzi i to raczej taki pozytywny audiofilski entuzjazm. Jest radość, emocje z posiadania i testowania czegoś nowego i ja to rozumiem. Też często ulegam, ale sam wiesz że wtedy nasza percepcja czasem szwankuje. Więc nie nazwałbym tego ściemnianiem. Oczywiście taki stan rzeczy nie zawsze się zdarza a jeśli już to nie trwa non stop. Gonimy króliczka i czasem robimy różne głupoty, ale na tym polega to hobby. Poza tym każdy z nas jest tu na swój sposób irytujący dla innych. Wyluzuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...