Skocz do zawartości

Pytanie do osób które znają CA CXN


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Czy ktoś mi może pomoc w odpowiedzi na pytania, bo niestety w internecie nic nie mogę znaleźć… 

1. CXN ma wejścia cyfrowe i może służyć jako zewnętrzny dac. I jest wejście optyczne oraz coaxialne, ale oznaczone jest jako jeden input. I teraz pytanie czy mogę do niego jednoczenie podłączyć zarówno tv po optyku jak i transport CD po coaxialu? Będzie to działało na tej zasadzie, ze urządzenie, które gra będzie odtwarzane z tego wejścia? Czy to jest albo, albo i można tylko wybrać sposób podłączenia, ale może na tym wejściu być tylko jedno urządzenie? 
 

2. Jaki dokładnie dac jest w środku CXN - taki jaki występował w dacmagic plus czy dacmagic 200m. Niezależnie od kości chodzi mi o cały układ. Pytam ponieważ znam te daci i chce wiedzieć czy CXN będzie grał, jak któryś z nich czy jest to jednak bardziej zaawansowa konstrukcja w zaimplementowanym dacu.

Mysle o zakupie i teście tego urządzenia, a pewnie to mogą sprawdzić dla mnie salony i odpowiedzieć na moje pytania @Q21 @S4Home @rms.pl

z góry uprzejmie dziękuje :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jeśli dobrze pamiętam, to możesz się dowolnie przełączać między obydwoma źródłami cyfrowymi.  Możesz mieć podpięte i CD, i TV w tym samym czasie. 

Co do DACa, jest to w teorii ta sama kość, co w DacMagic Plus, ale w CXN V2 jest ona podwójna. Nie porównywałem ich 1:1, ale CXN będzie jego rozwinięciem, nieco bardziej technicznie grającym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie zostałem przywołany do tablicy ale znam to urzadzenie

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

2. Jaki dokładnie dac jest w środku CXN - taki jaki występował w dacmagic plus czy dacmagic 200m. Niezależnie od kości chodzi mi o cały układ. Pytam ponieważ znam te daci i chce wiedzieć czy CXN będzie grał, jak któryś z nich czy jest to jednak bardziej zaawansowa konstrukcja w zaimplementowanym dacu.

Gra inaczej. Równiej. I bardziej dynamicznie. Nie eksponuje tak górnego zakresu jak robi to DAC magic 100. Sekcja zasilania CXN jest znacznie lepsza niż tych osobnych DACów. Ja go testowałem pod kątem USB DACa i grał bardzo dobrze. Gdzieś to było tu opisywane. Moim zdaniem nie jest to brzmienie techniczne. Tak gral właśnie DAC 100. Tu tak nie jest.

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

1. CXN

Tego nie sprawdzałem więc nie wiem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mateolo2 napisał:

1. CXN ma wejścia cyfrowe i może służyć jako zewnętrzny dac. I jest wejście optyczne oraz coaxialne, ale oznaczone jest jako jeden input. I teraz pytanie czy mogę do niego jednoczenie podłączyć zarówno tv po optyku jak i transport CD po coaxialu? Będzie to działało na tej zasadzie, ze urządzenie, które gra będzie odtwarzane z tego wejścia? Czy to jest albo, albo i można tylko wybrać sposób podłączenia, ale może na tym wejściu być tylko jedno urządzenie? 

Tak można podłączyć dwa jednocześnie i w menu wybiera z "Wejścia" jest do wyboru D1 i D2, w zależności z czego chcemy w danej chwili grać.

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

2. Jaki dokładnie dac jest w środku CXN - taki jaki występował w dacmagic plus czy dacmagic 200m. Niezależnie od kości chodzi mi o cały układ. Pytam ponieważ znam te daci i chce wiedzieć czy CXN będzie grał, jak któryś z nich czy jest to jednak bardziej zaawansowa konstrukcja w zaimplementowanym dacu.

W CXN DAC jest na 2x Wolfson WM8740 w DacMagic 200M na ESS ES9028Q2M. CXN zachowuje energetyczne, żywe granie Cambridga, ale jest bardziej wyważone, gładkie, na plus poprawa dynamiki i jeszcze realniejsze budowanie przestrzeni. Niskie tony bardzo dobrze kontrolowane, choć w mojej opinii trochę brakuje im dociążenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...