Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

Mam warunki, żona też uwielbia i ciągle słucha muzyki. I ok ktoś może stwierdzić że to przegięcie. Zostało mi sporo sprzętu, bo nie miałem już zdrowia do pertraktacji z "kupcami" z portali. Natomiast posiadanie choćby dwóch setów audio, pozwoliłoby każdemu uniknąć znudzenia dźwiękiem jednego zestawu, i rozszerzyć uniwersalność brzmienia. Muzę z lat osiemdziesiątych słucham na ciepło i fizjologicznie brzmiącym vintage. Płyty jazzowe lecą z a klasowej lampy set. Moim zdaniem jeden system audio do wszystkiego jest marzeniem ściętej głowy. I jak policzę ile razy zmieniałem sprzęt by to osiągnąć, a ciągle było coś nie tak. Raz jedne płyty grały wybitnie, raz drugie, ale nigdy jednocześnie. Więc każdemu mogę od serca poradzić, zbuduj sobie zestaw choćby z dwoma wzmacniaczami i przełącznikiem do jednych kolumn. Jeden piec rozdzielczy do dobrze zrealizowanych nagrań + drugi ciepły vintage do muzyki z lat 80 i starszych. Wszystko może stać w jednym miejscu. Piecyk vintage do tysiąca złotych plus przegląd nie zabije budżetu, a może dać punkt odniesienia który pozwoli przestać kompulsywnie zmieniać  sprzęt. Może stać się kotwicą, która pozwoli znacznie bardziej świadomie zmieniać sprzęt, unikać wtop, i koniec końców uspokoić audiofilię-nervosę. 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, michaudio napisał:

Więc każdemu mogę od serca poradzić, zbuduj sobie zestaw choćby z dwoma wzmacniaczami i przełącznikiem do jednych kolumn.

Ja tak planowałem gdyby ostatecznie to Aurum A8 do mnie wpadł. Do bardziej zaangażowanego słuchania Quadral, a do bardziej rozrywkowego Roma.

Jednak pojawił się nieoczekiwanie A9 i po wczorajszym chwilowym powrocie do Romy okazuje się, że nie nie ma aż takiej różnicy by ją do Beresforda jako drugi wzmacniacz do tych samych kolumn podpiąć.

Będzie mi jej żal, bo uważam, że to świetny wzmacniacz i bardzo ją lubię, ale szkoda by mi ją było trzymać w kartonie. Niech gra! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przy Romie byłem na tyle zadowolony z dźwięku, że nie myślałem o ewentualnej zmianie. A biorąc pod uwagę jak po z naprawie i zmianie zasilania gra, to tym bardziej.

Te wszystkie moje testy po zakupie wzięły się z tego, że wydałem zdecydowanie więcej pieniędzy na zakup audio niż planowałem (pierwotnie myślałem o AXR100D i Aurora 1000).

W Wakacje zwaliła mi się młodzież z UK więc zamiast wyjazdu, w ramach edukacji brzmieniowej młodych użytkowników Spotify ze słuchawkami (za 200-300PLN) testowaliśmy wzmacniacze. Stąd ten watek tak się rozrósł.

Gdyby Aurum A8 się nie pojawił to kompletnie o zmianie wzmacniacza bym nie myślał. Ale się pojawił, więc jest jak jest.

Drugiego wzmacniacza nie przewiduję. Nawet jako backup. Prędzej wpadnie jakieś ampli by zbudować sobie 5.1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...