Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z Esoteric to sobie wyobrażam że grało to rewelacyjnie.

Jakby miał więcej mocy to tak. Ogólnie bardzo fajnie to brzmiało, ale Esoteric F03A jest do nich za słaby. 2x 60W nie napędza ich wystarczająco. 

Przy Romie wyraźnie dostały wigoru.

 

Z tyłu są Audio Physic Codex, a nie PMC. Podobno AP słyną z budowania sceny. Wedlug mnie Quadrale jednak lepiej sobie poradziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chmarski napisał:

Jakby miał więcej mocy to tak. Ogólnie bardzo fajnie to brzmiało, ale Esoteric F03A jest do nich za słaby. 2x 60W nie napędza ich wystarczająco. 

Przy Romie wyraźnie dostały wigoru.

 

Z tyłu są Audio Physic Codex, a nie PMC. Podobno AP słyną z budowania sceny. Wedlug mnie Quadrale jednak lepiej sobie poradziły.

Z tyłu są dwie pary AP

Ja mówiłem o tych

Quadral lubi moc, szczególnie te duże modele.

 

obraz.png.a82d5e2699f087c67b1fadc88a09d6c8.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie przypuszczałem, że masz na myśli te naścienne. Chyba ich nigdy nie słuchałem.

Tak, z tyłu stoją dwie pary AP, które później klient odsłuchiwał.

 

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Quadral lubi moc, szczególnie te duże modele.

Już to na moich pokazał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2024 o 20:43, Chmarski napisał:

Ok, nie przypuszczałem, że masz na myśli te naścienne. Chyba ich nigdy nie słuchałem.

Bardzo fajne modele. Zarówno w kinie jak i stereo. O ile mozna mówić stereo przy ich budżecie i poronwaniu do Quadrali :)

Słuchałem kiedyś klienta KAran KAI 180 MKII. Myślę że spasował by pod te kolumny. super wzmak na prawde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
3 minuty temu, Dedal napisał:

No nie da się ukryć,  że promujesz go ostro jak wcześniej sa30 🤭

Czy ja wiem czy to była ostra promocja?

Myślę , że przesadzasz. Qudral jak to ma w swoim zwyczaju nie promował praktycznie swojego sprzetu, czy to wzmaków, cdeków czy kolumn, wiedząc że ten wzmak jest wart tej promocji, to o tym wspominałem.

Oba to fajne klocki. Arcam szczególnie jako all in one się sprawdzał bardzo dobrze, były dłuższy czas problemy z softem, no i co po nie którym Dirac potrafił bardzo pomóc. Ale jako sam wzmak to po zmianie na Qudrala dało się usłyszeć że można lepiej.

Qudral w swojej dostępnej cenie do ostatniego piątku był na prawdę świetną propozycją(dostępna cena była prawie dwa razy niższa niż gdy był wcześniej dostępny). Te wzmaki dla Qudrala zaprojektował i produkował ASR Audio.

Jeśli uważasz że to była z mojej strony promocja to właśnie się skończyła, bo nówek już nie będzie.

Osoby , które go nie słuchały, zwyczajnie nie wiedzą jak potrafi zagrać i negatywnie nie powinny się o nim wypowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , po prostu dziwią mnie takie wpisy,  quadral, quadral,quadral

Arcam,arcam,arcam  

Co do ostatniego , to nic specjalnego  . 

Kolega go miał.  Pożyczył ode mnie haiku ,choć jak kupowałem to sceptycznie podchodził do mojego zakupu.

I... nie ma już dawno sa30 , jednak nie pisze na każdym kroku , haiku ,haiku ,haiku  .

Wiesz o co chodzi? 😊

Ps

słowa nie napisałem o tym modelu , tym bardziej krytycznych. 🤔

Brzmi to jednak wszystko jak by to było koniec drogi dla wszystkich 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal napisał:

Brzmi to jednak wszystko jak by to było koniec drogi dla wszystkich 🙃

Nie wiem czy koniec drogi, ale u mnie to będzie długi przystanek. 

Rozumiem Was obu.

Z jednej strony, dla większości to kompletnie nieoczekiwany produkt marki kojarzonej jedynie z kolumnami, które też rzadko kiedy są polecane. Przecież w tych samych pieniądzach można mieć KEF'y, Focale, Monitor Audio, Klipsche, JBL, a nawet Sonus Fabery, że o Pylonach nie wspomnę. To pewniejsze wybory, choć większość nie sprawdzi czy muzycznie lepsze. W razie czego będzie łatwiej sprzedać niż Quadrale.

Ja, który się zdecydowałem na kolumny Quadrala, byłem mocno zaskoczony tym, że Quadral miał w ofercie wzmacniacze. Udało się pożyczyć do testu Aurum A8 i kopara mi opadła. Opisałem to w tym wątku.

@Tomasz Kluczynski przeczytał, poszukał w Niemczech i trafił model Aurum A9 za świetne pieniądze. On w przeciwieństwie do mnie zaryzykował i wziął w ciemno bez wcześniejszego odsłuchania. Wiedział jedynie ode mnie jak Aurum A8, a potem Aurum A9 grają. Tomek osłuchał się z Arcamame, który mu wczesniej zrobił robotę DIRACiem, ale zaczęło mu brakować szczegółów w muzyce. 

Aurum mu to dał. Do tego kosztował go 1300 EUR. Co mamy z "pewniaków" w tej kwocie (5600 PLN)? 

Ja się nie dziwię, że facet jest bardzo zadowolony i poleca ludziom ten wzmacniacz w tej cenie. Najwyraźniej kliku się odważyło na zakup tylko po jego poradzie i raczej są zadowoleni.

W tej chwili jest Aurum A8 na wyprzedaży w Polsce. Podejrzewam, że nadal jest dostępny egzemplarz testowy, który można odsłuchać w salonie lub wypożyczyć do domu. Oczywiście, jeśli ktoś woli w to miejsce kupić sobie "pewniaka", to ja nie mam nic przeciwko. Jeśli jednak przeczytam, że szuka brzmienia, które według mnie Aurum mu może dać, to napiszę by go posłuchał. 

Jeden forumowicz bardzo mocno myślał o tym wzmacniaczu, ale jemu akurat odradziłem, bo według mnie Aurum nie podszedłby dobrze do muzyki, której akurat on słucha.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ,prawie ze wszystkim .

Jeśli ktoś zachwalał ,jakiś model  a ja go odsłuchując uważam inaczej , to jak mam traktować kolejną opinie?

A tak , że e mamy inny gust .😉 

Druga sprawa , wpisy w wielu miejscach  o danym modelu , do znudzenia .

Zaznaczam że z poprzednim było podobnie.

A na marginesie , gratuluję że trafiliście sprzęt który pasuje idealnie w wasze gusta . 

Naturalnie jeśli będzie okazja ,nie omieszkam odsłuchać .

Pzdr 🖐️

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal napisał:

Jeśli ktoś zachwalał ,jakiś model  a ja go odsłuchując uważam inaczej , to jak mam traktować kolejną opinie?

Chyba inaczej się nie da niż jako inną opinię. Pozostaje kwestia jak bardzo to zachwalanie jest rozbieżne z Twoją opinią. 

Ja mam więcej stresu z tym, że ktoś kupi co mu polecę i potem będzie niezadowolony, niż jak kupi sobie cokolwiek innego nie z mojej winy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doprecyzowałem  🙆 kolejną opinie tego samego użytkownika ale już o innym sprzęcie  (entuzjastyczną)

Dlatego staram się nie polecać i nie  zachwalam 😏 internet nie zapomina , a szczególnie skromne grono użytkowników forum audio.

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dedal napisał:

Nie doprecyzowałem  🙆 kolejną opinie tego samego użytkownika ale już o innym sprzęcie  (entuzjastyczną)

Trochę inaczej odbieram opinie kogoś kto zmienia często sprzęt. Z historii widzę, że Tomek miał tego Arcama ponad 3 lata, więc w jego zadowolenie z produktu mogę uwierzyć.

Teraz zaryzykował i zmienił wzmacniacz. Najwyraźniej dźwiękowo wyraźnie lepiej od Arcama. Ja nie miałem okazji porównać do tego modelu, ale słuchałem innych i wierzę w sporą różnice jakościową w brzmieniu. 

Ja swoją Romę 54DC+ mam od ponad roku. I nie wyszła pokiereszowana z żadnego z wcześniejszych moich porównań do innych wzmacniaczy. Tu któryś delikatnie z nią wygrywał, w innym aspekcie ona wygrywała. Mi te testy potwierdzały, że wybrałem dla siebie idealny wzmacniacz.

Nagle pojawił się ten Quadral A8 i wywrócił wszystko do góry nogami. Pod względem precyzji sceny, szczegółów w basie, średnicy i wysokich żaden się do niego nie zbliżył. Przy czym nadal jest to wzmacniacz grający muzykalnie i kompletnie mnie nie męczy. Pozostałe wzmacniacze mogły w pojedynczych aspektach się do niego zbliżać wyciągając jakiegoś króla, ale to Aurum miał rękę z samych asów. Wtedy był za 10k PLN i to była już bardzo dobra cena według mnie.

W sumie do mnie powinieneś mieć większe pretensje, bo ja Romę krócej miałem niż Tomek Arcama. OK, może nie zaangażowałem się tak mocno w pomoc innym i wskazywanie ofert na te Quadrale, ale też na Romę złego słowa nie powiem i uważam, że ten wzmacniacz też jest wart pieniędzy jakie trzeba na niego wydać.

Quadral Aurum A9 za 1300EUR , to jednak była świetna okazja za jakość dźwięku jaki otrzymujemy, i tym Tomek chciał się dzielić z innymi. Ja uważam, że Aurum A8 bez pilota za 6k PLN to prawdopodobnie najwyższa jakość dźwięku za tą cenę, biorąc pod uwagę sprzęt z gwarancją z salonu.

 

Może koledzy, którzy się zdecydowali na te wzmacniacze coś tu kiedyś napiszą. Z czego się przesiedli, co innego rozważali. Jakie są ich wrażenia, i czy było warto, czy może jednak wtopa.

Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 lata to czas by dobrze poznać sprzęt, jakie ma wady i zalety. To chyba bardziej wiarygodne niż umieszczane tu moje odczucia w stosunku do wzmacniaczy, które miałem u siebie przez wieczór czy dwa, czasem kilka - kilkanaście dni.

Te 3 lata to też część drogi w audio, która niekoniecznie kończy się na Quadralach.. Może to też kolejny etap, który potrwa rok, a może kilka lat. Wszystko zależy od sytuacji. Czy będzie kasa, czy zacznie nosić na zmiany, albo coś się spierdzieli (oby nie). Jakbym miał możliwość to pewnie od razu uderzyłbym w Aavik i Borreseny. A może w coś innego...

Tobie Arcam nie pasuje. Quadral może też Ci nie podpasuje. A może jednak? Może właśnie Tomkowi zaczęło w Arcamie brakować tego co powodowało u Ciebie niechęć do tego sprzętu. Luz. Norma w audio, że ludzie mają różne preferencje. 

Rozumiem, że nie zachwalasz tego co lubisz, bo ktoś może mieć inne na to spojrzenie.

Ja chyba jednak wolę poznać opinie użytkowników. Bez nich zostałyby tylko ukierunkowanie przez branżę i czasami niezależne recenzje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzieć się o + i - a przesadne zachwalanie to jest spora różnica.  

I nie mam niechęci do Arcam'a, tylko to nie moje granie , a na pewno nie zagrał zgodnie z tymi  rewelacyjnymi opisami z forum 🤷‍♀️ .

Zresztą nie pierwszy raz się z tym spotkałem,  że raczej te hurraoptymistyczne opinie nie pokrywają się z moimi .

Ale ok , nic mi do tego, w co kto wierzy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dedal napisał:

Zresztą nie pierwszy raz się z tym spotkałem,  że raczej te hurraoptymistyczne opinie nie pokrywają się z moimi .

Dlatego bardzo istotne jest własne odsłuchanie.

Mojego zestawu nie poleciłby mi nikt na żadnym forum. Ba, nawet w salonie byli sceptycznie nastawieni do połączenia Romy z Quadralami, bo próbowali wcześniej tylko z lampowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...