Skocz do zawartości

Wzmacniacz do KEF R11


Marinero

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Nabylem niedawno kolumny Kef r11 i poszukuje do nich wzmacniacza. 

Potrzebuje rady doswiadczonych kolegow

Generalnie zalozenia sa takie:

Pomieszczenie ok. 50m2 z czego czesc odsluchowa to ok. 20m2

Muzyka w wiekszosci elektroniczna, jazz, ale tez sporo radia w ciagu dnia. Ogolnie wszystko oprocz metalu i hard rocka. 

Chcialbym, zeby w dzwieku nie brakowalo basu, mam nadzieje ze te glosniki troche go dadza. 

Najlepiej gdyby bylo to urzadzenie all in one, ewentualnie integra + streamer. 

Bardzo podobaja mi sie sprzety japonskie jak Yamaha, luxman, marantz, pioneer, technics

Budzet najlepiej do 20tys. (ewentualnie do luxmana moglbym cos dorzucic bo sa piekne) 

Czy np yamaha rn2000 ma szanse dobrze zagrac z tymi kolumnami? 

Prosze o jakies podpowiedzi, bo kupowac sprzet w ciemno za tyle szmalu to troche 'strzal w torbe'... 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Luxman to dobry trop tutaj

505uXII

Accuphase E380?

https://studio999.pl/produkt/karan-acoustics-ka-i-180-mk2/

Te po cieplejszej stronie.

Primare I35, tu może być wersja z Prisma to masz sieć od razu.

AVM CS5.2 tu też masz streamer wbudowany.

Lyngdorf 3400

Te po takiej chłodniejszej. Moim zdaniem nieco bardziej pasujące pod KEFy serii R.

Basu Ci nie braknie. A dodadza przestrzeni. Detalu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman jest ciekawą opcją. 

W przypadku all-in-one nie bałbym się też Cambridge Audio Evo 150, Naima Uniti Star. Na pewno Primare i35 Prisma jest też fajnym wyborem. R11 są dość wdzięczne w kwestii doboru wzmaka, jeśli jest wystarczająco mocy. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy/wypożyczenia. Najlepiej przekonać się na własne uszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marinero napisał:

Najlepiej gdyby bylo to urzadzenie all in one, ewentualnie integra + streamer. 

Przy tym budżecie warto pomyśleć o rozdzieleniu, czyli druga opcja. Może tak być ( choć wcale nie musi ) iż urządzenie straci wsparcie i wtedy masz problem.

Odtwarzacz sieciowy będzie taniej wymienić niż całe urządzenie. Goły wzmacniacz będzie również łatwiej sprzedać, gdyby Ci się znudził.

17 godzin temu, Marinero napisał:

Chcialbym, zeby w dzwieku nie brakowalo basu, mam nadzieje ze te glosniki troche go dadza.

Parasound Halo Integrated Hint 6

Denon PMA-A110

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marinero napisał:

Witam wszystkich serdecznie

Nabylem niedawno kolumny Kef r11 i poszukuje do nich wzmacniacza. 

Potrzebuje rady doswiadczonych kolegow

Generalnie zalozenia sa takie:

Pomieszczenie ok. 50m2 z czego czesc odsluchowa to ok. 20m2

Muzyka w wiekszosci elektroniczna, jazz, ale tez sporo radia w ciagu dnia. Ogolnie wszystko oprocz metalu i hard rocka. 

Chcialbym, zeby w dzwieku nie brakowalo basu, mam nadzieje ze te glosniki troche go dadza. 

Najlepiej gdyby bylo to urzadzenie all in one, ewentualnie integra + streamer. 

Bardzo podobaja mi sie sprzety japonskie jak Yamaha, luxman, marantz, pioneer, technics

Budzet najlepiej do 20tys. (ewentualnie do luxmana moglbym cos dorzucic bo sa piekne) 

Czy np yamaha rn2000 ma szanse dobrze zagrac z tymi kolumnami? 

Prosze o jakies podpowiedzi, bo kupowac sprzet w ciemno za tyle szmalu to troche 'strzal w torbe'... 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U mnie R11 chodzą z dwoma NAD`ami C298 spiętymi w bridge. Jestem zakochany w tym zestawie :)

Zmieścisz się w budżecie, mocy Ci nie zabraknie. U mnie gra to na 55 m2, muzyka elektroniczna, jazz wypadają doskonale.

Edytowano przez FX486
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2023 o 20:44, Marinero napisał:

Witam wszystkich serdecznie

Nabylem niedawno kolumny Kef r11 i poszukuje do nich wzmacniacza. 

Potrzebuje rady doswiadczonych kolegow

Generalnie zalozenia sa takie:

Pomieszczenie ok. 50m2 z czego czesc odsluchowa to ok. 20m2

Muzyka w wiekszosci elektroniczna, jazz, ale tez sporo radia w ciagu dnia. Ogolnie wszystko oprocz metalu i hard rocka. 

Chcialbym, zeby w dzwieku nie brakowalo basu, mam nadzieje ze te glosniki troche go dadza. 

Najlepiej gdyby bylo to urzadzenie all in one, ewentualnie integra + streamer. 

Bardzo podobaja mi sie sprzety japonskie jak Yamaha, luxman, marantz, pioneer, technics

Budzet najlepiej do 20tys. (ewentualnie do luxmana moglbym cos dorzucic bo sa piekne) 

Czy np yamaha rn2000 ma szanse dobrze zagrac z tymi kolumnami? 

Prosze o jakies podpowiedzi, bo kupowac sprzet w ciemno za tyle szmalu to troche 'strzal w torbe'... 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć.

Ja po wielu odsłuchach, po sprzedaniu wszystkiego co miałem znalazłem mój zestaw. Mam odrobinę mniejsze kolumny KEF R7 I Lyngdorf TDAI-1120 i gra to przepięknie. Gdzieś tutaj padła propozycja Lyngdorf tdai-3400, pomyśl o tym i poczytaj jakie możliwości ma Lyngdorf, szczególnie pod kątem korekcji akustyki. Ja mam podobny metraż i RoomPerfect zrobił tutaj fantastyczną robotę. Plus możliwości ustawienia brzmienia pod siebie. Wszystko w jednym. Ja cały dotychczasowy sprzęt miałem dzielony z 2-3 elementów i nigdy więcej nie wrócę do takiej opcji ponieważ przekonałem się, że dobry all in one nie odstaje pod względem brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

@Marinero jestes jeszcze z nami?

Jestem, jestem 

Sorry, ze dopiero odpisuje ale jestem dosc zapracowany aktualnie. Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Dzczerze mowiac nie spodziewalem sie tylu roznych opcji... 😂 Teraz to juz w ogole bedzie ciezko podjac jakas decyzję ... 

Zawsze myslalem ze porzadny wzmacniacz musi byc duzy i ciężki jak luxman czy yamaha, ale widze ze sporo osob poleca wzmacniacze klasy D. Wczesniej nie bylem przekonany do sprzętu ktory wazy 3kg i jest wielkosci paczki 'fajek' ale jak widac bylem w bledzie...

Moje typy do odsluchu na ta chwile

lyngdorf 3400 ( czy on nie bedzie jednak za mocny? Widze ze produkuje szalone 400w na kanal przy 4 ohmach) 

Luxman l505ux mk2 

Yamaha as1200/rn2000a

Jestem przekonany, ze wszystkie te sprzety zagraja co najmniej dobrze z moimi glosnikami. 

A czy probowal ktos polaczyc kefy r11 z Yamaha? 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marinero napisał:

eraz to juz w ogole bedzie ciezko podjac jakas decyzję ... 

No chyba nie chciałeś jej zrobić na podstawie forum?

Mieliśmy tylko wskazać drogę a nie wybierac Ci żony :)

21 godzin temu, Marinero napisał:

lyngdorf 3400 ( czy on nie bedzie jednak za mocny? Widze ze produkuje szalone 400w na kanal przy 4 ohmach) 

nie ma czegoś takiego jak za mocny.

To nie procenty w bimbru

21 godzin temu, Marinero napisał:

A czy probowal ktos polaczyc kefy r11 z Yamaha? 

Wiele osób.

Dopisz Primare i AVM

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No chyba nie chciałeś jej zrobić na podstawie forum?

Mieliśmy tylko wskazać drogę a nie wybierac Ci żony :)

nie ma czegoś takiego jak za mocny.

To nie procenty w bimbru

Wiele osób.

Dopisz Primare i AVM

 

Super, dzieki wielkie za pomoc. 

Po swietach postaram sie znalezc chwile czasu i umowic na pierwsze odsluchy. 

Ciesz sie jak dziecko 😁

Mam nadzieje ze juz wkrotce doznam Nirwany z moim nowym zestawem. 

Jak juz cos wybiore to dam znac 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marinero napisał:

Super, dzieki wielkie za pomoc. 

Po swietach postaram sie znalezc chwile czasu i umowic na pierwsze odsluchy. 

Ciesz sie jak dziecko 😁

Mam nadzieje ze juz wkrotce doznam Nirwany z moim nowym zestawem. 

Jak juz cos wybiore to dam znac 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Nie spiesz się. nie podejmuj dedycji w euforii.

Weź kogoś znajomego na odsłuch.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Piotrek, weź kogoś na odsłuch. Kumplowi też pomagałem przy wyborze sprzętu, na początku cokolwiek nie było podpięte to mu się podobało. Dopiero jak zwracałem uwagę na pewne szczegóły/detale w każdym z zestawów nagle mu się umysł/słuch otworzył i sam był w stanie określić co będzie dla niego najlepsze. Ktoś obok musi tonować emocje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie spiesz się. nie podejmuj dedycji w euforii.

Weź kogoś znajomego na odsłuch.

 

 

Dobra rada. Tak zrobie. Dam sobie jezcze troche czasu na wybranie tego jedynego, chociaz najchetniej wzialbym cos juz dzis 😂.

Myslicie ze zona to bedzie dobry doradca? Czy lepiej zostawic ja w niewiedzy ile to wszystko kosztuje? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marinero napisał:

Myslicie ze zona to bedzie dobry doradca? Czy lepiej zostawic ja w niewiedzy ile to wszystko kosztuje? 🤔

Jeśli jest choć trochę zainteresowana, to zabierz ją na odsłuchy. Wtedy może się okazać, że nagle budżet na sprzęt magicznie się powiększy (u mnie tak było ;)). Ale jeśli Twoja lepsza połowa nie chce jeździć z Tobą po salonach, ani słuchać wypożyczonych zabawek w domu, to wtedy nie ma jej co pytać o zdanie, bo zagłosuje wyłącznie portfelem i poczuciem estetyki.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Chmarski napisał:

Jeśli się łudzisz, że się w którymś momencie nie wyda ile to kosztuje to możesz ryzykować pozostawiając ją w niewiedzy. Ja bym tak nie ryzykował. 

Poki co nie pytala wiec siedze cicho... 

Jak zapytalem jak jej sie podobaja Kefy to powiedziala: glosniki jak glosniki, wiec jak zobaczy wzmacniacz to jej poziom podekscytowania powinien być podobny 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marinero napisał:

Poki co nie pytala wiec siedze cicho... 

Jak zapytalem jak jej sie podobaja Kefy to powiedziala: glosniki jak glosniki, wiec jak zobaczy wzmacniacz to jej poziom podekscytowania powinien być podobny 😂

"Głośniki jak głośniki " - klasyk 😀. Powinieneś być zadowolony , że żona  wyraziła  w tych kilku słowach jakiekolwiek zainteresowanie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 11:38, Chmarski napisał:

To się z audio trochę gryzie, bo dobra żona z natury powinna być... cicha 😁

Lubisz rządzić?

Powiem Ci że ja lubie kobiety które jednak mają coś do powiedzenia.

Dnia 7.04.2023 o 12:00, Marinero napisał:

Myslicie ze zona to bedzie dobry doradca? Czy lepiej zostawic ja w niewiedzy ile to wszystko kosztuje? 🤔

Jesli podziela Twoją pasję i chęć zakupu to tak. To pomoże.

Jeśli jest anty to nie.

Dnia 7.04.2023 o 13:20, Józef Herczek napisał:

U mnie jak rozpakowywałem kolumny to było: no, masz szczęście :) 

Może chodziło że sam je wniosłeś? I nie musiała pomagać ?:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Lubisz rządzić?

Powiem Ci że ja lubie kobiety które jednak mają coś do powiedzenia.

Kwestia zachowania właściwych proporcji. Te ciche mają również sporo do powiedzenia, ale w brzmieniu potrafi być diametralna różnica. 

 

P.S. Ja jestem szczęśliwie rozwiedziony. Jakbym dalej był ze swoją żoną to nadal miałbym maleńką wieżę LG w salonie, a o dobrym sprzęcie audio mógłbym sobie pomarzyć.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...