Skocz do zawartości

Denon dra-800h vs marantz Nr-1200


Remigiusz Antczak

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie czy ktoś może miał możliwość słuchać tych dwóch amplitunerów stereo? Mianowicie chodzi mi o to, że posiadam denona i mam wrażenie jakby dźwięk był ciemny, czasem przytłumiony, góra trochę wycofana, na początku myślałem, że to może wina kolumn (kef q350) ale napotkałam się na kilka komentarzy, że ten denon ma taki właśnie dźwięk trochę ciemny i znów, że marantz ma skrajnie jasny i mam pytanie, czy ktoś może coś wie na ten temat?

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam skąd a nie powiem z chęcią bym posłuchał. Lubię słuchać w trybie pure direct niż filtry misz-masź stereo, ale właśnie w większości utworów właśnie słucham w stereo z uwagi na korekcje wysokich. A wiesz może jak wypada z tych wszystkich jeszcze 

Onkyo 8250/70

Yamaha R-N602 

Bo w zasadzie byłbym w stanie dołożyć, jeśli uda mi się gdzieś wysłuchać choć jednego z tych. Najbardziej zależy mi na marantz ze względu na hdmi i zeznajomienie z heoś, ale jestem w stanie przeżyć dla lepszego dźwięku. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że połączenie denona i kefa może dawać wrażenie dźwięku, o jakim pisze autor wątku. Miałem swego czasu amplituner KD denona i po przesiadce na marantza odczułem sporą różnicę. Same kefy q350 też są dość stonowane, dlatego jeśli nie lubisz takiego typu prezentacji, warto pomyśleć o zmianie amplitunera bądź monitorów, na wspomniane wyżej. 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiedzmy w pół ciemno,  słuchałem  dość często q150 i tym się kierowałem, tam faktycznie był bardziej klarowny dźwięk, ale do mojego salonu 21m myślałem, że potrzebuje trochę większych. Może w weekend będę miał starszego luxmana, to podepne z ciekawości. Ale nie zmienia to faktu, że jednak słyszałem o denonie właśnie, że gra ciemniej. Możliwe też, że błędów było więcej, denon i bass refleks z tyłu, bo niestety mogę mieć tylko takie ustawienie ala jaskinia. Wszystkiego od Razu nie zmienię, ale chyba zacznę od ampli potem ewentualnie jeśli będę miał zmienić też kolumny to co myślicie o 

 elac debut reference b6 ?

IMG_20230224_205750.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KrólKiczu napisał:

U, kolego. Ale ustawienie nie jest najszczęśliwsze. 

Tak wiem, powiedzmy, że dość delikatnie to ująłeś i muszę to przyznać. Mały domek mało miejsca, plus ta jaskinia, ale już nic nie poradzę i będę walczył z tym co mam 😀 żeby rozjaśnić trochę. Sprzęt już miałem wcześniej a meble wyszły w praniu. Do pralni raczej się nie przyniose. A tak na poważnie to i denon może grać ciemno jak i bass refleks z tyłu, też może swoje robić. Dlatego nawet nie wiem, czy zacząć od kolumn, czy ampli. Ale chyba najpierw zobaczę ten marantz jak się gdzieś uda pożyczyć, a potem może te elac kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz dobre wrażenie. Bo ten Denon tak gra. Jest mocno stłumiony. A KEF serii Q jedynie potęguje tą sytuację.

Z kolei MArantz gra po drugiej stronie. Model 1200 jest jasny.

Wolał by tu sprawdzić Cambridge AXR 100 bo są tańsze bardziej wydajne i do tego Wiim Mini. Bo to lepsza sieć niż HEOS.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do marki Cambridge, dwóch znajomych je miało i w jednym coś buczało nawet przy power off na szczęście na gwarancji naprawili, przy drugim padł całkowicie po gwarancji, ale marki nie skreślam, no zdarza się. 

A widzę, że coś wiesz o serii kef Q mówisz, to ona też gra ciemniej? pamiętam Q150 i co prawda grało to z jakimś Kenwoodem, ale było przyjemnie i też właśnie w podobnej jaskini po bokach do góry na dole półki z książkami. Pytam o kolumny, bo myślałem o zmianie na coś z bass refleks z przodu. 

elac debut reference b6 

Tak jak kolega wyżej zasugerował, żeby zobaczyć na podstawki, to sprawdzę z ciekawości, ale tak nie mogę zostawić ze względu na dzieci. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Remigiusz Antczak napisał:

elac debut reference b6 

Moim zdaniem one grają ciemno z konkretnym basem i to nie jest dobry kierunek poszukiwań.

Próbowałeś wysunąć swoje obecne kolumny maksymalnie na kraj półki, i czy wtedy jest trochę mniej basu?

Jeżeli nie ma innego miejsca na kolumny, to sugeruję coś o mniejszych wymiarach.

BR w kolumnach ma mniejsze znaczenie, a liczy się odległość odsunięcia kolumn od tylnej ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysunąłem jest trochę lepiej, najlepsze, że im człowiek więcej czyta, tym więcej dylematów, słucham dzisiaj prawie cały dzień i tak jak napisałem, nie, że jest jakaś tragedia, tylko mam w głowie to, że gdyby było jaśniej byłoby lepiej. 

A jeśli chodzi o jaśniejsze kolumny to ktoś coś poleca do ok 2500 tys zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Remigiusz Antczak napisał:

Z całym szacunkiem do marki Cambridge, dwóch znajomych je miało i w jednym coś buczało nawet przy power off na szczęście na gwarancji naprawili, przy drugim padł całkowicie po gwarancji, ale marki nie skreślam, no zdarza się. 

No oni tego sprzedają na tony. Normalne.

nie takie sprzety się psują.

22 godziny temu, Remigiusz Antczak napisał:

A widzę, że coś wiesz o serii kef Q mówisz, to ona też gra ciemniej? pamiętam Q150 i co prawda grało to z jakimś Kenwoodem, ale było przyjemnie i też właśnie w podobnej jaskini po bokach do góry na dole półki z książkami. Pytam o kolumny, bo myślałem o zmianie na coś z bass refleks z przodu. 

Grają ciemniej. Ale nie odbieraj tego że to jest negatywny komenatrz. Ja je lubie bo właśnie tak graja. Pytanie czy Ty też? No i efekt został nasilony z Denonem.

22 godziny temu, Remigiusz Antczak napisał:

elac debut reference b6 

Podobne brzmienie.

Nieco jaśniejsze. Ale nadal ciepłe.

9 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ja bym zaproponował klipsch rp 600m , zdecydowanie jasne kolumny, fajnie się zgraja z tym denonem, druga propozycją będą monitor audio bronze 100

 

 

No to jest juz druga strona brzmienia. Moim zdaniem pod Denona ok.

Klipsch, Bronze 100 czy Magnaty Signature.

Przeskok dzwiekowy będzie spory.

Obudzisz się. Żebyś tylko nie spadł z krzesła :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No oni tego sprzedają na tony. Normalne.

nie takie sprzety się psują.

Grają ciemniej. Ale nie odbieraj tego że to jest negatywny komenatrz. Ja je lubie bo właśnie tak graja. Pytanie czy Ty też? No i efekt został nasilony z Denonem.

Podobne brzmienie.

Nieco jaśniejsze. Ale nadal ciepłe.

No to jest juz druga strona brzmienia. Moim zdaniem pod Denona ok.

Klipsch, Bronze 100 czy Magnaty Signature.

Przeskok dzwiekowy będzie spory.

Obudzisz się. Żebyś tylko nie spadł z krzesła :D

 

To ostatnie zdanie, to ironia? 😀

Z tych wszystkich nigdy nie słuchałem klipscha a ponoć możne je kochać, lub nienawidziec. Dzięki za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest juz druga strona brzmienia. Moim zdaniem pod Denona ok.

Klipsch, Bronze 100 czy Magnaty Signature.

Przeskok dzwiekowy będzie spory.

Obudzisz się. Żebyś tylko nie spadł z krzesła :D

Autor pisał, że ma wrażenie, że brakuje góry :D a ja uważam, że jak szaleć to szaleć :D i jak chcemy zostawić Denona to szedłbym w dużo jaśniejsze kolumny stąd moja propozycja :D

Inna sprawa, że czysto estetycznie w tej "jaskini" ten denon mi nie pasuje, poszukałbym czegoś małego w klasie g, jest trochę sprzętów all in one, które będą fajniutkie malutkie :D

 

56 minut temu, Remigiusz Antczak napisał:

Z tych wszystkich nigdy nie słuchałem klipscha a ponoć możne je kochać, lub nienawidziec. Dzięki za rady

Tak Klipsch polaryzuje audiomaniaków :) Ja osobiście bardzo lubię jego dźwięk, jest taki efekciarski i całkiem przyjemnie da się je słuchać cicho co było dla mnie istotne by nawet przy cichym odsłuchu czuć energię :) Ludzie często mówią, że tak efekciarskie kolumny robią świetne pierwsze wrażenie a z czasem zaczynają męczyć, ja mogę powiedzieć, że u mnie nie rzadko w weekendy sprzęt gra po dobrych kilka godzin a w tygodniu minimum półtorej godziny i nie odczuwam zmęczenia :) ale koniecznie musisz je posłuchać i najlepiej z swoim denonem (jeżeli zdecydujesz się go zostawić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lysy napisał:

Jeżeli nie ma innego miejsca na kolumny, to sugeruję coś o mniejszych wymiarach.

Pisząc to miałem na myśli poniższe spostrzeżenie autora wątku:

Dnia 5.04.2023 o 09:32, Remigiusz Antczak napisał:

A widzę, że coś wiesz o serii kef Q mówisz, to ona też gra ciemniej? pamiętam Q150 i co prawda grało to z jakimś Kenwoodem, ale było przyjemnie i też właśnie w podobnej jaskini po bokach do góry na dole półki z książkami.

Wiadomo, ustawienie jest fatalne, aczkolwiek można spróbować z innymi kolumnami:

Triangle Borea BR02

Klipsch RP-500M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Pisząc to miałem na myśli poniższe spostrzeżenie autora wątku:

Wiadomo, ustawienie jest fatalne, aczkolwiek można spróbować z innymi kolumnami:

Triangle Borea BR02

Klipsch RP-500M

Dam znać co wykombinuje, ale wiadomo jak to jest, założy się taki budżet na zmianę a kończy się z budżetem o połowę wyższym.  

Zacznę od denona, jadę jutro do znajomego z nim  ma kilka kolumn pod które podepne i zobaczę jak gra, bo dobrze znam ich dźwięk co prawda ma jakąś Yamahe z 79 roku i kolumny 

grundig professional box 650

Infinity kappa 8.2 

Ale dlatego, że wiem jaki Jest w niego dźwięk, to zobaczę, czy denon faktycznie trochę tłumi dźwięk jak ludzie mówią. Ogólnie wolałbym zostawić denon, człowiek się przyzwyczaił i heos jakoś mi pod rękę, w Razie co zawsze jest ten marantz. 

Wezmę też kolumny, ale To po świętach i pod jego Yamahe podepne, czy też grają ciemno. 

Ktoś napisał, że szkoda mojej kasy i za dużo w jaskini nie poprawie, może ma rację, ale człowiek się chwyta wszystkiego jeśli może. Ale dziękuję za odzew 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...