Skocz do zawartości

Axr 100d jakie kolumny


amatordźwięku

Recommended Posts

Proszę o doradzenie w sprawie doboru kolumn do Cambridge audio axr 100d pokój 15m2  . Podobają mi się wharfedale Evo 4.3 ,heco Aurora 700/1000, monitor audio bronze 500, kolumny dali zensor 5/7. Proszę napisać czy któreś z tych kolumn będą dobrze współgrać z moim wzmakiem zestaw ma służyć do muzyki i filmów , najbardziej z wymienionych ciekawią mnie wharfedale i heco .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, amatordźwięku napisał:

Proszę o doradzenie w sprawie doboru kolumn do Cambridge audio axr 100d pokój 15m2  . Podobają mi się wharfedale Evo 4.3 ,heco Aurora 700/1000, monitor audio bronze 500, kolumny dali zensor 5/7. Proszę napisać czy któreś z tych kolumn będą dobrze współgrać z moim wzmakiem zestaw ma służyć do muzyki i filmów , najbardziej z wymienionych ciekawią mnie wharfedale i heco .

Jesteś pewien, ze do tak małego pomieszczenia chcesz podłogówki? Ja bym na Twoim miejscu pomyślał o podstawkach. Z tych, które wymieniłeś EVO powinny odnaleźć się najlepiej w takim pomieszczeniu bo nie grzeszą basem, bronze’y Cię nim na przykład w takiej przestrzeni zaleją. Natomiast ja bym nie łączył prywatnie EVO z CA - nie pasuje mi to brzmieniowo. CA będzie żywe, szczegółowe i energiczne, a EVO do miękkich kolumn nie należą, wiec może się zrobić nieprzyjemnie. Na Twoim miejscu jeśli myszą być to podłogówki to zwróciłbym uwagę na ofertę marki Audio Physic. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być podłogówki musi być dobrze mam subwufer klipsch r12sw ale w filmach tak jakby było mało efektów specjalnych niewiem czemu tak jest z ampli KD Denona nie miałem takich problemów efekty w filmach były bardzo szczegółowe natomiast  w muzyce beznadzieja teraz z Cambridge jest na odwrót klipsch do muzyki stał się dużo lepszy a do filmów gorszy . A co do zalewania basem przez kolumny to właśnie moje Taga Harmony 506v2 zalewały mnie basem z denonem a z Cambridge jest dużo lepiej . Przepraszam że tak namieszałem ale jeśli ktoś coś na temat suba to również proszę o opinie

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mateolo2 napisał:

Jesteś pewien, ze do tak małego pomieszczenia chcesz podłogówki? Ja bym na Twoim miejscu pomyślał o podstawkach. Z tych, które wymieniłeś EVO powinny odnaleźć się najlepiej w takim pomieszczeniu bo nie grzeszą basem, bronze’y Cię nim na przykład w takiej przestrzeni zaleją. Natomiast ja bym nie łączył prywatnie EVO z CA - nie pasuje mi to brzmieniowo. CA będzie żywe, szczegółowe i energiczne, a EVO do miękkich kolumn nie należą, wiec może się zrobić nieprzyjemnie. Na Twoim miejscu jeśli myszą być to podłogówki to zwróciłbym uwagę na ofertę marki Audio Physic. 

Jeśli chodzi o same kolumny najbardziej zależy mi na tych smaczkach chce słyszeć te dźwięki szczegóły których wcześniej nie było 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl/posłuchaj Klipsch rp 600m II 

Jak chcesz lepiej to Kef r3 w obecnej promocji

Jedne i drugie powinny sprostać Twoim wymaganiom i poradzić sobie w filmach oraz muzyce. 
 

Najlepiej by było gdybys podjechał gdzieś ich posłuchać, albo wypożyczył do siebie. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateolo2 napisał:

Pomysl/posłuchaj Klipsch rp 600m II 

Jak chcesz lepiej to Kef r3 w obecnej promocji

Jedne i drugie powinny sprostać Twoim wymaganiom i poradzić sobie w filmach oraz muzyce. 
 

Najlepiej by było gdybys podjechał gdzieś ich posłuchać, albo wypożyczył do siebie. 

Klipsch rp 600 do Cambridge? przecież jedno i drugie to jasne sprzęty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bebop napisał:

Srebrna jest jasna, czarna ciemna. Zgadzam się. 

Ale jesteście śmieszni człowiek się chce czegoś dowiedzieć a wy sobie jaja robicie pozatym jeśli chodzi o Yamahę RN 803 to wiem jak ona gra z ma bronzami 6  bo miałem z nią doczynienia pare razy i było za jasno mało basu i potężna góra . Takie fora są poprostu do bani nikt się na niczym nie zna każdy tylko swoje zachwala a najlepsi są sprzedawcy którzy wypowiadają się z fejkowych kont. Gdy próbowałem się coś dowiedzieć na temat mojego wzmaka przed kupnem to niektórzy pisali jak się potem okazało same dyrdymały wyciągnięte z kosmosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Przykleiłeś marce etykietkę, a słyszałeś wszystkie model, albo te wysokie? 

Tak o którą Tobie chodzi? 

To ty nie zrozumiałeś o co chodzi i się głupio pytasz , skoro operujemy wokół wzmaka Cambridge za 3000 to jasne że nie omawiamy Yamahy za 12000 pozatym każda Yamaha czy to tania czy droga będzie grała jasno tylko z wyższym modelem poprostu lepiej , nawet bardzo wysoki model Yamahy zagra gorzej z kolumnami o podobnej charakterystyce niż podpięte pod tańszy wzmak np. Denona to jest logiczne i na odwrót... A jedyną glupotą którą on napisał to jest to że klipsch rp 600 który ma wysokie mega wyeksponowane może dobrze zagrać z ogólnie jasnym wzmakiem jakim jest Ca axr ...

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DiBatonio napisał:

Przykleiłeś marce etykietkę, a słyszałeś wszystkie model, albo te wysokie? 

Tak o którą Tobie chodzi? 

Dawaj może do jakiegoś innego wątku z tym, żeby tu nie zaśmiecać koledze, oko? Oczywiście, ze wszystkich modeli nie słyszałem, ale tak jak koledzy z salonów audio tutaj słyszałem ich na tyle, żeby moc stwierdzić, ze jest to marka, która robi jaśniejsze niż ciemniejsze sprzęty w niższej polce cenowej bo o tylko takich tutaj rozmawiamy. 

47 minut temu, amatordźwięku napisał:

Ale jesteście śmieszni człowiek się chce czegoś dowiedzieć a wy sobie jaja robicie pozatym jeśli chodzi o Yamahę RN 803 to wiem jak ona gra z ma bronzami 6  bo miałem z nią doczynienia pare razy i było za jasno mało basu i potężna góra . Takie fora są poprostu do bani nikt się na niczym nie zna każdy tylko swoje zachwala a najlepsi są sprzedawcy którzy wypowiadają się z fejkowych kont. Gdy próbowałem się coś dowiedzieć na temat mojego wzmaka przed kupnem to niektórzy pisali jak się potem okazało same dyrdymały wyciągnięte z kosmosu.

No niestety koledzy często w takich wątkach zaczynaja dyskutować o swoich poleceniach bardziej niż skupić się na polecaniu :) Taka cecha tego forum. 
 

30 minut temu, amatordźwięku napisał:

 A jedyną glupotą którą on napisał to jest to że klipsch rp 600 który ma wysokie mega wyeksponowane może dobrze zagrać z ogólnie jasnym wzmakiem jakim jest Ca axr ...

No to skoro wiesz od nas lepiej co jest głupotami, a co nie to po co pytasz :) Miałem u siebie RP-600m I nie są to kolumn wbrew pozorom strasznie wyeksponowane na gorze. Jest szczegółowa, ale łącząc ja z energicznie grającym wzmacniaczem jak Twój AXR (bo do jasnych tez bym go raczej nie zaliczyl) nie uzyskasz efektu „sparkling” na gorze. Kolumny, które maja „mega wyeksponowaną górę” to np elaci na firmowej wstedze z serii JET.

Heco nigdy nie słuchałem, zensorów tylko raz i krótko, wiec tutaj Ci nie pomogę. 
 

Jeszcze raz poważnie Cię namawiam na pomyślenie o Audio Physic. Będą pasować do CA. A jeśli Ci zależy na bardziej dynamicznym graniu to szukaj w stajni Kef’a, tutaj turaj akurat bałbym się, ze połączenie brzmienia AXR z Uni-q da Ci przesadnie detaliczną górę, która na dłuższa metę może Cię męczyć, a nie wiem jakie masz dokładnie wymagania brzmieniowe. Serie bronze od MA sobie odpuść - to po prostu średniej jakości kolumny moim skromnym zdaniem bardziej do robienia imprez i oglądania filmów lub słuchania muzyki w tle (miałem nawet u siebie bronze 100 przez 2 miesiące, 500 słuchałem dwa razy w salonie u znajomych) . Jeśli MA to od serii Silver (tutaj możesz pomyśleć o podstawkach bo zmieszczą się w Twoim budżecie), a ostatnio składałem kumplowi system oparty o Silvery z CA (co prawda dużo starszym i innym niż Twój) i bardzo te marki się sparowaly. Możesz jeszcze pomyśleć o niewielkich podlogowkach od Acoustic Energy - kocham te markę w połączeniu z brzmieniem Cambridge Audio. Bardzo się uzupełniają - jest fajna miękkość, „muzykalność”, ale nie brakuje tez dynamiki. Jest wiele salonów audio, które je posiadają, wiec nie będzie problemu z posłuchaniem. Tylko weź swojego wzmaka. 
 

pzdr

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

Oczywiście, ze wszystkich modeli nie słyszałem, ale tak jak koledzy z salonów audio tutaj słyszałem ich na tyle, żeby moc stwierdzić, ze jest to marka, która robi jaśniejsze niż ciemniejsze sprzęty w niższej polce cenowej bo o tylko takich tutaj rozmawiamy. 

Więc  nie generalizuj.

Zatem jaki model Yamahy gra "jasno" z czym I w jakich warunkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mateolo2 napisał:

No niestety koledzy często w takich wątkach zaczynaja dyskutować o swoich poleceniach bardziej niż skupić się na polecaniu

A co z takiego polecania , jak Twoje? 

Odradziłeś Yamahę, tylko dlatego, że słyszałeś jakiś ch.... wie co za model. 

Zamiast tego, trzeba by zapytać na początek jaki budżet na kolumny, bo to o nie chodzi.

Druga sprawa, gdybyś był doświadczony w temacie, nie proponowałbyś tak zwanych "pewniaków", bo nie masz pojęcia jak zagrają u amatoradźwieku.

To, że gdzieś w jakiejś klitce Tobie się coś podobało, nie oznacza, że przypadnie do gustu koledze.

Nie bierzesz podstawowej rzeczy pod uwagę, a powinieneś,  wpływ akustyki.

Zatem bardziej na miejscu byłoby zapytanie o budżet,  polecenie 2-3,zestawów głośnikowych do sprawdzenia u kolegi z elektroniką jaką posiada, a wtedy coś może mu wpadnie w ucho.

 

 

47 minut temu, amatordźwięku napisał:

To ty nie zrozumiałeś o co chodzi i się głupio pytasz , skoro operujemy wokół wzmaka Cambridge za 3000 to jasne że nie omawiamy Yamahy za 12000 pozatym każda Yamaha czy to tania czy droga będzie grała jasno tylko z wyższym modelem poprostu lepie

No i teraz wszystko jasne, bo wychodzi, że nie słyszałeś tych modeli za12tys.

Nie, nie każda Yamaha zagra jasno. 

22 minuty temu, mateolo2 napisał:

Jeszcze raz poważnie Cię namawiam na pomyślenie o Audio Physic. Będą pasować do CA

Jakich AP?

Kolejny pewniak, bierzesz na klatę zwrot kasy, jak się z CA z AP nie dogadają?

Które Ty AP słyszałeś, że łączyłbyś je z CA?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

A co z takiego polecania , jak Twoje? 

Odradziłeś Yamahę, tylko dlatego, że słyszałeś jakiś ch.... wie co za model. 

Zamiast tego, trzeba by zapytać na początek jaki budżet na kolumny, bo to o nie chodzi.

Druga sprawa, gdybyś był doświadczony w temacie, nie proponowałbyś tak zwanych "pewniaków", bo nie masz pojęcia jak zagrają u amatoradźwieku.

To, że gdzieś w jakiejś klitce Tobie się coś podobało, nie oznacza, że przypadnie do gustu koledze.

Nie bierzesz podstawowej rzeczy pod uwagę, a powinieneś,  wpływ akustyki.

Zatem bardziej na miejscu byłoby zapytanie o budżet,  polecenie 2-3,zestawów głośnikowych do sprawdzenia u kolegi z elektroniką jaką posiada, a wtedy coś może mu wpadnie w ucho.

 

 

 

 

 

Wychodząc z tego założenia to w ogóle lepiej nic nie polecać. Kolega może wszystko sprawdzić i zweryfikować. A po co przeklinasz @DiBatonio, fajny pomocny z Ciebie gosc, wiec bez sensu… A skąd wiesz, ze słuchałem w klitce? Tez niezbyt ładny zwrot… słyszałem pare modeli yamahy do 5k i wszystkie były tak samo jasne. 

„A co z takiego polecenia, jak Twoje?”

Nie Tobie to oceniać tylko autorowi wątku, sorry. 

Kazdy tu może polecać co chce i jak chce. Nic z tym nie zrobisz. Cały świat nie musi się z Tobą zgadzać i na odwrót. Jak masz swój sposób polecania sprzętu i wytyczne to właśnie tak rób. 

Ale serio koniec brachu,  bo dalej ciągniemy Off topic... O Yamaszkach możemy porozmawiać w innym wątku. 
 

Ja tutaj kończę :) wszystko co miałem do polecenia, poleciłem. 
 

Wesolego ostatniego dnia świat, ja idę sobie posłuchać muzy ❤️

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

słyszałem pare modeli yamahy do 5k i wszystkie były tak samo jasne.

No to poruszamy się w innych pułapach cenowych Yamahy niestety.

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

Kolega może wszystko sprawdzić i zweryfikować.

Na tym to polega, możesz polecić, a on weryfikuje. 

Pewniaków nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakie Klipsche masz obecnie? Twoje propozycje są dobre, ale w takim pomieszczeniu od Bronzów może być aż zbyt dużo basu. Jeśli jednak na tym Ci zależy, to na pewno warto sprawdzić też Pylon Audio z serii Sapphire, np. 25. Niemniej wyżej wspomniane KEFy R3 to jedna z najlepszych opcji jeśli chcesz mieć więcej dołu, ale nie mieć go jeszcze za dużo. Zwłaszcza że posiadasz już subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...