Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza stereo- prośbą o porade


G_A_N

Recommended Posts

Cześć  wszystkim, 

Proszę o pomoc przy wyborze wzmacniacza stereo. Aktualny zestaw to Yamaha AS701, która gra z Triangle Borea BR 9. Szukam troszke lepiej dociażomego dołu i większej dynamiki. Czytam forum już długi czas i tak nie mogę na sto procent wyfilyrowac najlepszego wzmacniacza, który da mi progres w stereo. Budżet do 6000 zł. Moje typy napewno rostrzelone. 

1. Denon pma 1600 ne

2. Hegel H90 

3. Rotel A14. 

Może warto iść w hybrydę vincenta lub xindaka. Poradźcie mi proszę, dajcie wskazówki, rady. Zapomniałem dodać, że w niedalekiej przyszłości będzie gramofon.

Pozdrawiam

Edytowano przez G_A_N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • G_A_N changed the title to Wymiana wzmacniacza stereo- prośbą o porade

Cześć, na pewno rozważyłbym Audiolaba 7000A, Cyrusa One Casta, warto też spojrzeć na Atolla IN80 Signature. Warto też zwrócić uwagę na Haiku Audio Bright MK5, mamy w outlecie sztukę w bdb cenie :) Vincenty też są bardzo dobrą opcją jeśli szukasz rozszerzenia niskich częstotliwości. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy/wypożyczenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Yamaha faktycznie nie jest chyba najlepszym kompanem do Borea BR9.

Denon 1600NE - fakt, doładuje dół. Tylko czy spodoba się jego charakter, to już inna sprawa. Hegel i Rotel z Trianglami wg mnie niekoniecznie. Dociążenia tam nie będzie.

Ale mimo wszystko na ilość basu to narzekać nie powinieneś. Może warto popracować nad ustawieniem kolumn, miejscem odsłuchowym i ogólnie akustyką?

Wykresik Triangli:

61608-triangle-borea-br09-lab1.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, fakt troszkę zmian będzie w salonie i zapewne się jeszcze to poprawi. Ale zanim to  nastąpi chciałbym zmienić wczesniej wzmacniacz. Myślę, myślałem i zgłupiałem  wreszcie dlatego proszę Was o rady za każdąz  góry dziękuje. Reasumując denon pma1600 na razie wiedzie prym. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy, które dadzą dobre dociążenie doły i dodadzą trochę ocieplenia do przekazu bez utraty detali, polecam sprawdzenie: Musical Fidelity M3si i Magnat MA 900. Natomiast pod kątem uzyskanie wysokiej dynamik, szybkiego i mocnego basu warto zainteresować się wzmacniaczami Exposure w Twoim budżecie np. modelem 2010S2D Amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No przegląd zdecydowanie się przyda.

Dobre podejście.

No to szukaj. Myślę że warto by go bylo sprawdzić. W Ciemno nie wiem. Zalezy jak traktujesz ryzyko :)

Jako zabawę czy śmiertelnie poważnie.

Jako zabawe, która daje przyjemnosć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

13 minut temu, rms.pl napisał:

Ze wzmacniaczy, które dadzą dobre dociążenie doły i dodadzą trochę ocieplenia do przekazu bez utraty detali, polecam sprawdzenie: Musical Fidelity M3si i Magnat MA 900. Natomiast pod kątem uzyskanie wysokiej dynamik, szybkiego i mocnego basu warto zainteresować się wzmacniaczami Exposure w Twoim budżecie np. modelem 2010S2D Amp

Dzięki poczytam, przeanalizuje przeczytany materiał i zapewne wypożyczę.  Natomiast jeżeli MF to myślałem o używce ale  o M6si.  Pozdrawiam

Edytowano przez G_A_N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 11:34, G_A_N napisał:

Dzięki za odpowiedź, fakt troszkę zmian będzie w salonie i zapewne się jeszcze to poprawi. Ale zanim to  nastąpi chciałbym zmienić wczesniej wzmacniacz. Myślę, myślałem i zgłupiałem  wreszcie dlatego proszę Was o rady za każdąz  góry dziękuje. Reasumując denon pma1600 na razie wiedzie prym. Pozdrawiam

Jak jesteś w stanie to dołóż do pma1700. To już konstrukcja Dual Mono (podobnie jak pma2500 i PMA A110). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, G_A_N napisał:

Natomiast jeżeli MF to myślałem o używce ale  o M6si.

Słusznie.

16 godzin temu, G_A_N napisał:

Audiofan Zestaw Emotiva BassX A2 / PT1

Nie wiem czy pod Triangle. Ale pogadaj z Łukaszem to może Ci wypozyczy. Jak nie on to SoundClub.

No ale 1600 też jest Dual Mono

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć Panocki,

Wiem że skacze jak poparzony po watkach, ale skoro mam już Daca to może zamiast wymiany wzmacniacza to warto iść w dobra końcówkę mocy. Dac jest spięty z kompem i tv, a w niedalekiej przyszłości dojdzie gramofon ( zaznaczam że pewnie będę Was męczył do porzygu o to jaki kupić). Dlatego tez zwracam się ponownie do Was z zapytaniem co o tym pomyśle sadzicie, oraz co wg Was warto byłoby kupić ?. Ps rozmyślałem dużo o Krellu i tak z ekonomicznego punktu widzenia zakup plus serwis wyjdzie z 8 tysi, wiec może coś z końcówek w cenie podobnej lub niższej warto wziąć na tapet ( zarówno używki jak i nowe biorę pod uwagę). Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość. 

Zapomniałem dodać do wpisu, ze aktualna Yamaha wylatuje z toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam denona 1600ne.

Do Denona 1700 nie warto dopłacać. A tak poza tym Denon 1600 tez jest dual mono. Lepiej nie szukaj porad w wyborze wzmaka na forum słabo na tym wyjdziesz. Zwróć uwage co zaproponowała Ci tak zwana branż...wszystko to co im zalega na stanie. Nie koniecznie dobre dla Ciebie. Pozdrawiam

Edytowano przez River
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...