Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać MusicCast RX-V4A czy R-N602?


TomaszJa

Recommended Posts

Cześć, 

mam pytanie o wybór pomiędzy amplitunerami wskazanymi w temacie. Zdecydowałem się na Yamaha głównie z funkcjonalności MusicCast (mając nastolatka w domu Spotify to codzienność).

Na początek myślę o zestawie amplituner plus kolumny (tu też proszę o sugestie w rozsądnych pieniądzach) oraz podłączenie tego zestawu do TV gdzie nie planuję stworzyć jakiegoś super kina domowego, tylko korzystać na co dzień z tego zestawu, a to do filmu, a to do koncertu, a to od tak.  Z czasem gdzieś tam w oddali majaczy gramofon, ale to pieśń przyszłości.

z góry dzięki za sugestie i opinie

Tomek (amator)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał. To różne amplitunery do różnych zadań. Kwestia do czego i na jaki metraż.

Jeśli chcesz coś niedrogiego, stereo Yamahy z Musiccastem, to może to było dla Ciebie dobre.

Tu zestaw z kolumnami w dobrej cenie

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-indiana-line-tesi-561.html

A  tu sam amplituner

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, przede wszystkim to urządzenia do różnych celów. RX-V4A jest wzmacniaczem wielokanałowym, do kina domowego, a N602 do stereo. Jaki masz budżet na zestaw, jak duże masz pomieszczenie? Jest szansa, że byłby stanie wrzucić zdjęcie miejsca odsłuchowego? 

Cześć, tak wiem że to są urządzenia do różnych celów, ale ze względu dostępność N602 na rynku zacząłem rozważać protezę w postaci RX-V4A. 

Co do pomieszczenia to 22mk2, sprzęt by stał przodem do okna, pokój jest w kształcie litery L

Budżet, nie chciałbym za bardzo przekroczyć 5tyś

17 godzin temu, terracan1929 napisał:

Tak jak kolega napisał. To różne amplitunery do różnych zadań. Kwestia do czego i na jaki metraż.

Jeśli chcesz coś niedrogiego, stereo Yamahy z Musiccastem, to może to było dla Ciebie dobre.

Tu zestaw z kolumnami w dobrej cenie

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-indiana-line-tesi-561.html

A  tu sam amplituner

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

 

Kwestia do czego - głównie odtwarzanie muzyki, dość często radio, dodatkowo jaki głośniki do TV oraz jak pisałem odtwarzanie muzyki przez Spotify i  podobne aplikacje

metraż - 22mk2 pokój w kształcie litery L

WXA-50 - rozważałem tą opcje ale nie przemawia do mnie jego rozmiar ;) - wiem że to takie laicke podejście ;) - ale chętnie dobrą recenzję na temat tego urządzenia w porównaniu np do N602 poczytam

17 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, przede wszystkim to urządzenia do różnych celów. RX-V4A jest wzmacniaczem wielokanałowym, do kina domowego, a N602 do stereo. Jaki masz budżet na zestaw, jak duże masz pomieszczenie? Jest szansa, że byłby stanie wrzucić zdjęcie miejsca odsłuchowego? 

Cześć, wiem że do różnych celów ale przez braki w rynku N602 zacząłem rozważać protezę w postaci RX-V4A.

Budżet to nie chciałbym strasznie przekraczać 5tyś zł 

Pomieszczenie to 22mk2 w kształcie litery L. Urządzenie wraz z głośnikami by stało na przeciwko okna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4A gra gorzej od RN 602.

Jeśli już zdecydował byś się na 4A to tylko pod warunkiem budowania kina domowego pełnego czyli 5.1

Jeśli nie to nie ma to kompletnie sensu.

 

No dobra ale czemu Yamaha? Nie ma to nie ma.

Masz Cambridge AXR 100 dokupujesz Wiim mini i masz lepsza sieć i lepszy dzwięk. W czym jest problem? Bo tu chyba taki nadmuchany?

Wiim chowasz zz tyłu i nikt go nie widzi.

Do tego ELAC F5.2, Heco Aurora 700, KEF Q 750. I gra muzyka.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Piotra, branie rn602 albo jako proteze v4a to średni wybór, Poza Yamahą  jest jeszcze trochę propozycji oferujących opcję spotify conect, lub warto wziąć osobno wzmacniacz i osobno np właśnie wiim mini i w tym samym budżecie możesz mieć lepszą elektronikę, albo pozostając przy podobnej jakości elektroniki masz więcej kasy na kolumny :)

Dzownisz do q21 i pytasz się w jakiej cenie mogą Ci sprzedać tego AXR 100, dokładasz wiim mini i masz naprawdę pare złotych na kolumny :) a co najważniejsze uwalniasz się od opcji kupowania zestawu w TOP Hi-Fi i masz większe pole do popisu z kolumnami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Popieram Piotra, branie rn602 albo jako proteze v4a to średni wybór, Poza Yamahą  jest jeszcze trochę propozycji oferujących opcję spotify conect, lub warto wziąć osobno wzmacniacz i osobno np właśnie wiim mini i w tym samym budżecie możesz mieć lepszą elektronikę, albo pozostając przy podobnej jakości elektroniki masz więcej kasy na kolumny :)

Dzownisz do q21 i pytasz się w jakiej cenie mogą Ci sprzedać tego AXR 100, dokładasz wiim mini i masz naprawdę pare złotych na kolumny :) a co najważniejsze uwalniasz się od opcji kupowania zestawu w TOP Hi-Fi i masz większe pole do popisu z kolumnami :)

Rozwinął byś ta myśl "a co najważniejsze uwalniasz się od opcji kupowania zestawu w TOP Hi-Fi " ?

ja akurat jestem z Warszawy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to, że nie musisz kupować zestawionych ze sobą elementów tj. wzmacniacz + kolumny. Tylko masz wolny wybór.

No niby tak, ale tak jak wcześniej wkleiłem link z zestawem, o np. https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-indiana-line-tesi-561.html

to jest to bardzo dobra cena. I oczywiście, gdzieś indziej możesz skleciś sobie inaczej zestaw, ale w tak niskiej cenie nie masz raczej na to szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, terracan1929 napisał:

Pewnie to, że nie musisz kupować zestawionych ze sobą elementów tj. wzmacniacz + kolumny. Tylko masz wolny wybór.

dokładnie

 

49 minut temu, TomaszJa napisał:

Rozwinął byś ta myśl "a co najważniejsze uwalniasz się od opcji kupowania zestawu w TOP Hi-Fi " ?

Chodzi o to, że chcąc kupić Yamahę to tak naprawdę jesteś skazany na TOP Hi-Fi i ich propozycje kolumn bo jak zauważył terracan1929 tylko oni mogą zrobić dobrą cenę, zwłąszcza z kolumnami ich marki czyli Indiana Line, inne zestawy u nich już nie są tak okazyjne choć i tak innym salonom ciężko konkurować na zestawy oparte na Yamasze właśnie ze względu na to, że dystrybutorem w Polsce jest Audio Klan więc tak naprawdę to oni kreują ceny Yamahy w Polsce, więc oczywistym jest, że "najlepsze okazje' praktycznie zawsze będą w Top Hi-fi :)

A zmierzam, też do tego, że musiccast jest spoko, ale nie jest jedyną opcją tylko jedną z wielu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TomaszJa napisał:

ja akurat jestem z Warszawy 

No to do Q21 masz trochę drogi, a do S4Home jeszcze dalej. Ale jest też sporo sklepów w Warszawie gdzie można odsłuchać pewnie większość dostępnego na rynku sprzętu.

Polpak w Al. Jerozolimskich, Superhifi i NaTematAudio (Woronicza), Hifisystems na Ostródzkiej, Technikarium na Mokotowie, Audio Forum na Powązkowskiej, ze trzy inne salony na Okęciu itd. Nie tylko TopHifi.

Wszędzie możesz zadzwonić, porozmawiać i umówić się na odsłuch. A odsłuch jest najważniejszy.  

Od standardowych cen na stronach zazwyczaj możesz odliczyć z 15-20%. Oczywiście outletowe czy promocyjne już nie są takie łatwe do negocjowania.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki na już.

a jeżeli chodzi o CAMBRIDGE AUDIO AXR100 to widzę że on posiada bluetooth? Bo raz widzę w opisie że ma raz że jest to jako opcja. Jeżeli by posiadał to by rozwiązało temat Spotify  :)

no i temat kolumn. Jak do AXR100 pasowały by TAGA HARMONY TAV-607F, TAV-606F ewentualnie modele z serii TAV-5xxx - ich cena jest dość przyzwoita jak za parę i nie naruszyła by mojego budżetu (5tyś PLN)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, w naszym outlecie znajdziesz kilka innych propozycji :)

https://www.q21.pl/heco-aurora-700-bialy-outlet.html

https://www.q21.pl/polk-audio-signature-s55e-bialy.html

Są to kolumny lepsze od Tagi i nawet gdybyś miał delikatnie przebić budżet, to moim zdaniem zdecydowanie warto. 

no, szczególnie w białym kolorze ;) ciekawe jak wasze małżonki na takie mebelki od czapy by zareagowały :D :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TomaszJa napisał:

no, szczególnie w białym kolorze ;) ciekawe jak wasze małżonki na takie mebelki od czapy by zareagowały :D :D :D

jak chciałem białe kolumny, to przekonałem moją kobietę, że białe są super ( w salonie tylko sufit był biały:P )  potem chciałem Klipsche RP ( czarno miedziene) to przekonałem, że te są jeszcze lepsze :D.

Wygląd w pokoju rozumiem ważny, ale jak udało Ci się ją przekonać wizualnie do TAGA 607F bo o 606 nie wspominam nawet :D to nie widzę problemu z HECO AURORA :) choć te z outletu w dość widocznym miejscu mocno ubite( ja bym tak ubitych osobiście nie kupił)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po krótkiej przerwie i paru przemyśleniach wracając do tematu. Decydując się na amplituner Cambridge Audio AXR100 nadal waham się miedzy tymi kolumnami :

Pylon Audio Pearl 25

- Indiana Line Tesi 561

- Taga Harmony TAV-607F

- Magnat Monitor Supreme 1002

kolejność przypadkowa :) coś doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy też od elektroniki, bo z jednej strony Magnat Monitor Supreme 1002 całkiem spoko kolumny ale jak dla mnie tylko z jasnym wzmacniaczem( ale uważam, że dość tanie przyzwoite kolumny). Pylon Perl też są fajnym wyborem, Indiana Line w moim osobistym odczuciu to zupełnie inaczej grające kolumny od wymienionych przeze mnie w tym poście. Pytanie jaka będzie elektronika i jaki dźwięk lubisz:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

wszystko zależy też od elektroniki, bo z jednej strony Magnat Monitor Supreme 1002 całkiem spoko kolumny ale jak dla mnie tylko z jasnym wzmacniaczem( ale uważam, że dość tanie przyzwoite kolumny). Pylon Perl też są fajnym wyborem, Indiana Line w moim osobistym odczuciu to zupełnie inaczej grające kolumny od wymienionych przeze mnie w tym poście. Pytanie jaka będzie elektronika i jaki dźwięk lubisz:)

 

pisałem na górze tej wypowiedzi ;) planuję  Cambridge Audio AXR100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...