Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

11 minut temu, frommert napisał:

jak włączyliście TIDAL Connect na iPhonie?

Normalnie :) 

Zainstalowałem na telefonie aplikacje Eversolo. Kliknąłem w Tidal i wpisałem login i hasło do Tidala.

Zainstalowałem Tidala na telefonie i ........

mogę korzystać z aplikacji wbudowanej w Eversolo lub 

11 minut temu, Chmarski napisał:

Tidal Connect to nie w telefonie tylko w w odtwarzaczu sieciowym.

z Tidal Connect na laptopie oraz w Iphonie . Masz więc dwie możliwości.

U mnie telefon widzi Eversolo gdy korzystam z Connect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Connect jest na odtwarzaczu. Czyli nie strumieniujesz przez kompa czy iPhone'a, tylko uruchamiasz z tego urządzenia, a dalej to już Connect w odtwarzaczu (DMP-A6 lub WiiM, lub cokolwiek innego) samo ciągnie sieciowo dalej. 

Na iPhone wskazujesz playerowi, że ma odtwarzać np. jakąś listę na Tidalu i on dalej robi swoje. Możesz wyjść z domu z tym iPhonem, a on dalej będzie połączony z Tidalem właśnie za pomocą Connecta i będzie samodzielnie ciągnął muzę mając w nosie czy ten iPhone jest jeszcze w jego zasięgu czy nie.

Dlatego Connecty są takie ważne, żeby właśnie nie mieć sytuacji, że cały czas jest wymagane urządzenie zewnętrzne (iPhone) dla odtwarzacza (DMP-A6, WiiM, SDA200 itd., itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chmarski napisał:

Oczywiście pod warunkiem, że podasz mu wcześniej dane do logowania do konta w Tidal/Spotify w aplikacji  ;)

 

he?

No nie.

Właśnie Connect powoduje że nie logujesz się na odtwarzaczu. Tylko na sterowniku.

Telefon czy PC tam się logujesz a CONNECT znajduje urządzenia docelowe. Ale tam się nie logujesz.

10 godzin temu, frommert napisał:

Mam takie pytanie do użytkowników: jak włączyliście TIDAL Connect na iPhonie? W aplikacji TIDAL pokazuje mi tylko AirPlay i mogę podłączyć się do Eversolo, z tym że jest tylko AAC. Eversolo połączony po LAN. Oba urządzenia w jednej sieci.

A spotify widzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No nie.

Właśnie Connect powoduje że nie logujesz się na odtwarzaczu. Tylko na sterowniku.

Telefon czy PC tam się logujesz a CONNECT znajduje urządzenia docelowe. Ale tam się nie logujesz.

Ja to widzę jednak inaczej. W czasie konfiguracji odtwarzacza podajesz dane do logowania do serwisu streamingowego (np. Tidal), które są zapisywane w urządzeniu, i wbudowany w to urządzenie CONNECT właśnie te wprowadzone dane wykorzystuje.

Przecież nie muszę korzystać z PC, telefonu czy tabletu by uruchomić odtwarzanie z Tidala z mojego konta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connect nie wymaga logowania w urządzeniu końcowym tylko na urządzeniu typu PC, tablet, telefon z którego inicjujesz połączenie Connect. 

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Przecież nie muszę korzystać z PC, telefonu czy tabletu by uruchomić odtwarzanie z Tidala z mojego konta. 

Żeby skorzystać z połączenia Connect właśnie musisz użyć takiego urządzenia. Logowanie w wewnętrznej aplikacji odtwarzacza i korzystanie z konta Tidal w taki sposób to zupełnie inna para kaloszy.

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connect działa na zasadzie braku konieczności odpalania aplikacji Eversolo. Takie jest założenie. 

Nawet jak zamkniesz aplikację  TIDAL w telefonie to dalej odtwarza muzykę, bo kolejkujesz tylko w telefonie i później jest już odtwarzany w Eversolo. 

Tidal tak u mnie działa, po prostu dłużej do sieci LAN loguje się Eversolo - dlatego nie widziałem od razu. Zaznaczę, że działa na iphonie, w aplikacji pc już nie - aplikacja TIDAL w pc windows nie widzi Eversolo w sieci, i nie mogę korzystać z connect przez PC. Przy arcamie SA30 nie było takiego problemu, widział go w aplikacji i connect działał. 

Możecie korzystać z connecta Tidal bez problemu i na telefonie i pc?

Problem jest z Amazon Music Unlimited, bo connect nie działa. Ogólnie to problem jest z tym streamingiem, bo u mnie nie widać ulubionych albumów po "wlogowaniu" się Amazon Music do softu Eversolo. W aplikacji Amazona mam albumy w ulubionych, w Amazone w Eversolo brak.  No ale się z tym liczyłem, bo to wsparcie jest słabe. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chmarski napisał:

OK, czyli błądziłem.

Zatem jeśli streamer nie ma Connecta do Tidala, to nie mogę użyć telefonu czy PC by z ich poziomu uruchomić odtwarzanie muzyki z Tidala. Dobrze kombinuję tym razem? 

W mojej ocenie i z moich obserwacji wynika, że jeżeli streamet nie ma Connecta, to musisz logować się do Tidala przez aplikację streamera. Jak jest connect to pomijasz aplikację streamera i uruchamiasz Tidala i zaznaczasz źródło z jakiego ma być odtwarzana muzyka - w tym wypadku to jest Eversolo. Nie musisz włączać aplikacji Eversolo. 

I jeszcze jedna uwaga:

jeżeli chcecie mieć Tidal Connect na telefonie i pc, to oba urządzenia muszą być albo po WIFI albo po LAN. Jeżeli telefon jest po WIFI a Eversolo po LAN to nie będzie działać. Zmiana sieci na bezprzewodową w Eversolo pozwala na connect na obu urządzeniach. 

Amazon Music nie ma connect ani przez pc ani przez telefon nawet w tym samym typie sieci. Tak jest u mnie, ale może to kwestia ustawień lub Alexa Cast o którym wspominał @Patryk Piechocki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej firmy, ale jeśli przypomina Rose, to może być interesująca opcja dla tych z ograniczonym budżetem. Cena wydaje się rozsądna, ale warto sprawdzić opinie użytkowników przed podjęciem decyzji. Czasem niższa cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ale może być miła niespodzianka. Jeśli ktoś już korzystał z produktów tej firmy, to proszę o podzielenie się doświadczeniem. Dzięki za wszelkie informacje i sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, frommert napisał:

WIFI a Eversolo po LAN to nie będzie działać.

Serio? Kurde niezła wtopa moim zdaniem. Nie posiadam Eversolo - aktualnie korzystam z WiiM Pro+, które mam wpięte po LAN, zresztą inne urządzania/odbiorniki także mam podpięte po LAN i Spotify Connect a także Tidal Connect działają bez najmniejszego problemu niezaleznie od sposóbu podłączenia któregokolwiek z odtwarzaczy do sieci.

@Chmarski

alternatywą dla Tidal Connect może być Airplay2 (w przypadku OS od Apple) lub Chromecast (Android) jeśli oczywiście streamer wspiera te technologie. O ile jednak w przypadku Airplaya możesz uzyskać 16/44,1 to nie wiem jak wygląda kwestia jakości przez chromecast.

 

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patryk Piechocki napisał:

alternatywą dla Tidal Connect może być Airplay2 (w przypadku OS od Apple) lub Chromecast (Android) jeśli oczywiście streamer wspiera te technologie. O ile jednak w przypadku Airplaya możesz uzyskać 16/44,1 to nie wiem jak wygląda kwestia jakości przez chromecast.

Faktycznie, sprawdziłem to w tej chwili w aplikacji Tidala.

Nie używałem jej na telefonie, bo się z WiiMem ten Connect potrafił pogubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

OK, czyli błądziłem.

No przeca tłumaczyłem :) 

1 godzinę temu, frommert napisał:

jeżeli chcecie mieć Tidal Connect na telefonie i pc, to oba urządzenia muszą być albo po WIFI albo po LAN. Jeżeli telefon jest po WIFI a Eversolo po LAN to nie będzie działać.

Ciekawe. Mam Eversolo na skrętce a telefon ...... nie :) I działa. 

Tak samo miałem z Pioneerem który w ogóle nie miał wi-fi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

No przeca tłumaczyłem :) 

1 godzinę temu, frommert napisał:

No wiem, ale błędnie rozumiałem, że jak sobie na pilocie od WiiMa nacisnę "1", gdzie mam przypisaną playlistę na Tidalu, to tu Connect działa łącząc WiiMa z serwerami Tidala.

Teraz już wiem, że nie.

 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ciekawe. Mam Eversolo na skrętce a telefon ...... nie :) I działa. 

Tak samo miałem z Pioneerem który w ogóle nie miał wi-fi. 

Bo są w tej samej sieci. Tylko łącza się do niej inaczej.

Może @frommert ma oddzielne sieci LAN i WIFI.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę:

1. telefon działa po wifi - to wiadome

2. Eversolo podpięty kablem do LAN

3. Laptop po WIFI.

W telefonie mogę korzystać z connect tidal.

W latopie nie mogę korzystać z connect tidal.

Jak zmieniłem ustawienia sieci w Eversolo na WIFI to mogę korzystać z connect tidal i w telefonie i komputerze.

Jest to o tyle dziwne, że w przypadku Arcama SA30 podpiętego do LAN korzystałem i z telefonu po wifi jak i z komputera po wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chmarski napisał:

Ja to widzę jednak inaczej. W czasie konfiguracji odtwarzacza podajesz dane do logowania do serwisu streamingowego (np. Tidal), które są zapisywane w urządzeniu, i wbudowany w to urządzenie CONNECT właśnie te wprowadzone dane wykorzystuje.

Przecież nie muszę korzystać z PC, telefonu czy tabletu by uruchomić odtwarzanie z Tidala z mojego konta. 

Nigdy nie logowałem się na żadnym playerze. na żadnym. A nie przepraszam. Na takim który nie miał connect. Wtedy tak. Bo korzystasz z ich przeglądarki nazwijmy to.

Ale tak to nie.

Urzadzenei zapamiętuje ostatni puszczony sygnał. Wiec masz racje na niektórych wystarczylo dac dalej play. Ale nie logowałem sięna nim.

16 godzin temu, frommert napisał:

Już tłumaczę:

1. telefon działa po wifi - to wiadome

2. Eversolo podpięty kablem do LAN

3. Laptop po WIFI.

W telefonie mogę korzystać z connect tidal.

W latopie nie mogę korzystać z connect tidal.

Jak zmieniłem ustawienia sieci w Eversolo na WIFI to mogę korzystać z connect tidal i w telefonie i komputerze.

Jest to o tyle dziwne, że w przypadku Arcama SA30 podpiętego do LAN korzystałem i z telefonu po wifi jak i z komputera po wifi.

W przypadku Cambirdge tez to dziaął bez problemow.

A poważny problem znalazł kolega na innym forum. Czy Wy w swoich modelach też tak macie że keidy gasicie WiFi na przykład na noc. Rano player głupieje. Nie ma pewnych funkcji

Na sąsiednim forum kilka osób tak ma. Ja już nie mam jak sprawdzić bo nie mam go u siebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie polecam Tomkowi @tomek4446 wg najnowszej aktualizacji  v1.2.30  824,70MB  eversolo jest coraz mniej niedoskonały…

1. Zoptymalizowano sporadyczny problem polegający na tym, że WebDAV nie wyświetlał list.
2. Zoptymalizowano wyświetlanie szczegółów odtwarzania w EMBY.
3. Zoptymalizowano wyświetlanie szczegółów odtwarzania w PLEX.
4. Zoptymalizowano wyświetlanie szczegółów odtwarzania w serwisach muzycznych.
5. Zoptymalizowano problem polegający na tym, że nie można było wyświetlić informacji o utworze podczas odtwarzania utworów za pośrednictwem menedżera plików.
6. Zoptymalizowana kompatybilność języka systemu.
7. Zoptymalizowane odtwarzanie dźwięku DSD online.
8. Zoptymalizowano okazjonalny problem z nieodtwarzaniem wielokanałowego DSD.
9. Zoptymalizowano problem polegający na tym, że kolejność kolejki odtwarzania była nieprawidłowa podczas odtwarzania losowego
10. Dodano obsługę TIDAL MAX (wymagane ponowne zalogowanie się na konto Tidal)
11. Zoptymalizowane odtwarzanie utworów APE online.
12. Zoptymalizowano problem polegający na tym, że kolejka odtwarzania nie została zapisana po ponownym uruchomieniu urządzenia.
13. Zoptymalizowano sporadyczne awarie aplikacji podczas otwierania artystów w aplikacji sterującej na Androida.
14. Dodano funkcjonalność dysku w chmurze Jellyfin.
15. Zoptymalizowano okazjonalne nieprawidłowe wyświetlanie bitrate aktualnie odtwarzanego utworu.
16. Zoptymalizowano wyświetlanie trybu dużej czcionki w szczegółach odtwarzania.
17. Dodano ustawienia najwyższej częstotliwości próbkowania dla wyjścia optycznego.
18. Dodano ustawienia opóźnienia przełączania częstotliwości próbkowania USB DAC.
19. Zoptymalizowano problem uniemożliwiający odtwarzanie niektórych utworów o określonej częstotliwości próbkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...