Skocz do zawartości

Wybór sub-a


secik85

Recommended Posts

Dzień dobry, posiadam kino domowe oparte na Yamaha v4a oraz kolumny indiana line tesi. Chciałbym dokupić sub tak do 1000 zł. Pokój ok 14m. Miałby służyć tak głównie do filmów ale i też do muzyki.

Zainteresowałem się 

-Subwoofer Magnat Tempus Sub 300A 

Oraz -   yamaha ns-sw200

niestety za mało informacji znalazłem o nich. 

CZy możecie mi coś o nich powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom dB w amplitunerze po kalibracji powinien być jak najbliższ zeru, Ty masz -10dB. Zmniejsz wzmocnienie w subie i powtórz kalibrację dla suba. Jak będzie za duże wzmocnienie to mogą być słyszalne niechciane szumy i trzaski. Jak dasz za mało, to mogą nastapić problemy z automatyką pracy (automatyczne wyłączenia) i przy wyższych poziomach brak potencjału. +-1dB będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. To jest pokrętło, którego używasz wyłącznie w sytuacji jak się rozjeżdża bas z kolumn z basem z subwoofera. Niekoniecznie musi to być w sytuacji kiedy subwoofer jest za nami. Subwoofery dość często kalibracja daje na mocny minus w stosunku do pozostałych kolumn i spotykamy się z tym na inwestycjach, że najczęściej klienci chcą więcej i trzeba to podciągnąć (podobnie jak z kolumnami centralnymi). 

Masz też komunikat błędu świadczący o tym, że masz sporą różnicę w głośności subwoofera i kolumn. Pytanie czy nie trzeba go przyciszyć lub zwiększyć głośności. W przypadku tego błędu też Yamaha zaleca sprawdzić fazowość kolumn. 

image.png.b889138998823dd8de3a146c2394f869.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...