Skocz do zawartości

Denon PMA-900hme wybór kolumn


Borek

Recommended Posts

Przez chwilę miałem z PMA900hne połączone Polk Audio R200 , następnie KEF Q550  ale czegoś mi jeszcze brakowało przy odsłuchu muzy , chociaż KEF  dla mnie lepiej się zgrywał z Denonem . Zaryzykowałem i zakupiłem ( w ciemno) ponownie KEF ale tym razem podstawki R3 Meta i jestem zadowolony z tego duetu . Pomieszczenie 16 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet  max 4,5 tys, to chyba jedyna wytyczna.

W międzyczasie podłączyłem do Pylonów Ruby Monitor i to był jakiś dramat, myślałem, że wzmacniacz się zepsuł😏

 Generalnie zaczynam się zastanawiać czy kolumny mogą coś więcej wyciągnąć z tego denona, drażni mnie wyczuwalna sztuczność niektórych dźwięków, pewna oschłość w ostrzejszych utworach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Spróbuj zestawić ten wzmacniacz z muzykalnymi głośnikami Indiany, modelem Tesi 661 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html

to ciepłe garnie, angażujące. Nie powinieneś dostrzec żadnej natarczywości. Zapraszamy Cię na prezentację do jednego z naszych punktów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na nim od tygodnia, jest nowy. Na Tannoyach zdecydowanie lepiej, chociaż bezpośrednio po odpaleniu też było słabo. Winiłem za to stare kable (w zaciskach poprzedniego wzmacniacz nieprzerwanie 20 lat :), skróciłem je i faktycznie pomogło. Chociaż może to tylko zbieg okoliczności a ja coś niedokładnie podpiąłem...

Ale zastanawiam się czemu z tymi Pylonami tak źle zagrał, kompletnie bez "góry" (Pylony wygrzane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu jeszcze trochę pograć z różną muzą , a u mnie w połączeniu z Polk R200 miałem podobne odczucie że góry brakuje. Może dlatego że dołu pasma było zbyt dużo jak dla mnie ? Jak pisałem z KEFQ550 było w moim pomieszczeniu lepiej ale brakowało mi .. na pewno szerszej sceny dżwiękowej , góry na pewno nie brakowało . Teraz po około m-cu grania jest pełne moje zadowolenie z obecnego zestawu , jest dużo szczegółów , szeroka scena dzwiękowa , a dół pasma zadowalający . Jeżeli możesz to posłuchaj KEF z serii Q która mieści się w przewidzianej kwocie którą przeznaczyłeś , a może używki serii R3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Borek napisał:

Ale zastanawiam się czemu z tymi Pylonami tak źle zagrał, kompletnie bez "góry" (Pylony wygrzane).

Taki mają styl grania ( spokojna góra pasma ) i w połączeniu z ciepłym graniem tego amplitunera masz totalną katastrofę brzmieniową.

16 godzin temu, Borek napisał:

Budżet  max 4,5 tys, to chyba jedyna wytyczna.

Kolumny podstawkowe: Triangle Borea BR03

Kolumny podłogowe: Triangle Borea BR07 ( po negocjacjach zmieścisz się w budżecie )

11 godzin temu, Borek napisał:

Winiłem za to stare kable (w zaciskach poprzedniego wzmacniacz nieprzerwanie 20 lat :), skróciłem je i faktycznie pomogło.

Kablami też można rozjaśnić brzmienie, ale to jako końcowy szlif brzmienia po dobraniu reszty toru.

16 godzin temu, Borek napisał:

 Generalnie zaczynam się zastanawiać czy kolumny mogą coś więcej wyciągnąć z tego denona, drażni mnie wyczuwalna sztuczność niektórych dźwięków, pewna oschłość w ostrzejszych utworach...

Oczywiście, że można dobrać lepszy wzmacniacz dający żywsze brzmienie, bardziej energiczne ( kwestia budżetu ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lysy napisał:

Taki mają styl grania ( spokojna góra pasma ) i w połączeniu z ciepłym graniem tego amplitunera masz totalną katastrofę brzmieniową.

Mój błąd ( pomyliłem z DRA-800H ), bo Tobie chodzi o wzmacniacz ( PMA-900HNE ), który gra jaśniej od tego amplitunera, ale co do kwestii samego połączenia z Pylon Audio Ruby Monitor zdania nie zmieniam.

P.S. W tym samym czasie mamy podobne tematy na Forum.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, opcji jest sporo :) Zacząłbym m.in. od wspomnianych Silverów 100 i Acoustic Energy, to fajne, dynamiczne granie, z dobrze zarysowaną górą. Cieplejszą, gęstszą opcją są Buchardty S300. Warto też spojrzeć na Sonus Fabery Lumina II. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...