Skocz do zawartości

Czemu na rynku nie ma nowoczesnych streamerów?


Recommended Posts

Hej,

Zobaczcie co oferuje Rose: https://www.olx.pl/d/oferta/rose-rs301-odtwarzacz-all-in-one-CID99-IDUCf92.html

Czemu nie mogliby wypuścić takiego samego urządzenia, z ekranem tylko bez Glosnikow z wyjściem rca i coaxial… w podobnych pieniądzach. 
 

W tych czasach kupujemy za kilka stow odświeżacze powietrza i inne zabawki, które maja oledowe ekrany, mówią, są smart i maja kupę innych jeszcze bajerow.

od dłuższego czasu się zastanawiam czemu pełnowymiarowe streamery z ekranami są zarezerwowane dla osób z budżetami 5k w górę. Przecież w tych czasach bez problemu dało by się takie urządzenie zrobić za 2k… w tej cenie sprzedają 55 calowe telewizory… 

Chyba po prostu nowoczesne streamery są zarezerwowany dla ludzi z duzymi portfelami 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się,że chodzi o to, że dołożenie sensownego ekranu wraz z interfacem ekranowym powoduje wzrost ceny urządzeń kilkatrotnie. Ciekaw jestem czy wiim wypuści z czasem taki streamer z ekranem w cenie powiedzmy 2000-2500 zł.  Czasem miniwieze za 2 tysiące złotych potrafią mieć ekran, który wyświetla okładki a nikt się nie pokusił o takie urządzenie, które będzie mieć i ekran i spotifi tidal itp... :) tez mnie to zastanawia zwłaszcza, że zakup ekrany 7 calowego u chińczyka w detalu to koszt ok 400 zł;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Domyślam się,że chodzi o to, że dołożenie sensownego ekranu wraz z interfacem ekranowym powoduje wzrost ceny urządzeń kilkatrotnie. Ciekaw jestem czy wiim wypuści z czasem taki streamer z ekranem w cenie powiedzmy 2000-2500 zł.  Czasem miniwieze za 2 tysiące złotych potrafią mieć ekran, który wyświetla okładki a nikt się nie pokusił o takie urządzenie, które będzie mieć i ekran i spotifi tidal itp... :) tez mnie to zastanawia zwłaszcza, że zakup ekrany 7 calowego u chińczyka w detalu to koszt ok 400 zł;)

Zawsze tak jest, ze dodawanie funkcji niebezposrednio zwiazanych z przeznaczeniem urzadzenia, a mogacych podniesc "prestiz", wywoluje ponadprzecietny wzrost ceny. W AGD chociazby jest identycznie. Jak z czasem funkcja powszednieje, to konczy sie spijanie smietanki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Przecież w tych czasach bez problemu dało by się takie urządzenie zrobić za 2k…

Ale to nie chodzi o to, za ile da się takie urządzenie zrobić, ale za ile sprzedać.

Poza tym jest coś takiego, jak pozycjonowanie produktu i inne ,złożone elementy sprzedażowe.

Np. produkt zbyt tani nigdy nie osiągnie renomy  i nie wyrobi sobie "marki".

Niektóre firmy wolą też sprzedawać mniej, a drożej. Zysk dla firmy taki sam  jak przy sprzedaży dużo i tanio, ale pozycjonowanie produktu dużo wyższe. A obsługa produkcyjno/sprzedażowo/wysyłkowa dużo łatwiejsza.

Wiele zależy od strategii danej firmy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie ze wszystkim zgadzam co piszecie, i też uważałbym, że ekrany są zarezerwowane do sprzętów z gónej półki, dopóki nie kupiłem mamie radia internetowego z jakimiś tam funkcjami streamingu za 150 zł :P. Czy jak już wspomniane mini wieże, czy małe zestawy all in one, które nierzadko  można kupić w cenie poniżej 2 tysięcy złotych. Kolejnym przykładem jest streamer Pioneera, ma mały ekran owszem, ale ten ekran pełni właśnie te wspomniane fukcje a sam sprzęt nie kosztuje dużo, biorąc pod uwagę, że jest to już jakaś marka a nie chińczyk z ali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

JA sie ze wszystkim zgadzam co piszecie, i też uważałbym, że ekrany są zarezerwowane do sprzętów z gónej półki, dopóki nie kupiłem mamie radia internetowego z jakimiś tam funkcjami streamingu za 150 zł :P. Czy jak już wspomniane mini wieże, czy małe zestawy all in one, które nierzadko  można kupić w cenie poniżej 2 tysięcy złotych. Kolejnym przykładem jest streamer Pioneera, ma mały ekran owszem, ale ten ekran pełni właśnie te wspomniane fukcje a sam sprzęt nie kosztuje dużo, biorąc pod uwagę, że jest to już jakaś marka a nie chińczyk z ali. 

I kazdy z tych sprzetow ma np. jakies okablowanie, lepsze lub gorsze. Co zupelnie nie przeszkadza innym firmom, by niekoniecznie lepsze sprzedawac wielokrotnie drozej. Ceny sa takie jak chec klientow, by je placic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...