Skocz do zawartości

Transport sieciowy/plików ze złączem coax


ferszcik

Recommended Posts

Poszukuję sensownego transportu plików z obsługą serwisów streamingowych. Będzie używany głównie do odtwarzania plików z dysku, który będzie do niego podłączony. Bardzo ważna jest dla mnie aplikacja do obsługi, powinna być sensowna, wyszukiwanie, przeglądanie plików, tagi, okładki itp. Dobrze by było gdyby obsługiwał Qobuz. Co najważniejsze to musi mieć wyjście cyfrowe coax bo chciałbym go w ten sposób podłączyć do wzmacniacza TDAI-1120. Niestety Lyngdorf nie obsługuje usb do takiego połączenia.

Jak na razie zainteresowało mnie urządzenie Lindemann Limetree Bridge II ale tej po głowie chodzi mi Lumin U2 Mini. Tylko pytanie czy cyfrowa transmisja danych jest tego warta.

Jakie mieliście doświadczenia i na jakie urządzenie jeszcze warto spojrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Lumin U2 Mini zdecydowanie jest świetnym urządzeniem i często wybieranym, oczywiście na to jak często wybierane są urządzenia z tej półki. 

W budżecie zbliżonym do Lindemanna jest Silent Angel M1T, który też jest bardzo popularną opcją. 

Czy warto? Najlepiej przekonać się samemu, zapraszamy na testy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli zależy Ci na typowym transporcie to Lumin U2 mini pomimo że jest to naprawdę fajne urządzenie to zupełnie nie warte ceny jaką trzeba za niego zapłacić. Ja testowałam u siebie Lumina U1 Mini jako transport i różnica w brzmieniu pomiędzy nim a streamerami dużo dużo od niego tańszymi była tak marginalna i znikoma że musiałbym kierować się tylko kaprysem że w grę wchodzi tylko opcja posiadania Lumina bez względu na jego cenę ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aprox Dzięki za opinię, tego też właśnie się obawiam, że to może być przerost formy nad treścią. A powiedz mi jak sprawdzała się jego aplikacja? W przypadku niektórych transportów obawiam się że może być lipna a tą z Lumina ludzie całkiem chwalą. Chociaż to nie może być jedyny powód żeby go kupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest  całkiem niezła ale nie idealna ...nie pamiętam wszystkich minusów które wyłapałem ale np. miewałem problemy z odtwarzaniem ( naciskasz Play w aplikacji i niby licznik czasu ruszył a ze strony Lumina cisza ). Ja obecnie czekam na zamówiony Eversolo DMP-A6 który ma bardzo dobre opinie zarówno pod względem jakości wykonania jak i obsługi za pomocą dedykowanej aplikacji - przyjdzie, przetestuję i wtedy podejmę decyzję czy zostaje czy wraca do sklepu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ben 1975 napisał:

Koniecznie łącz po coaxialu. Łączenie po toslinku gra słabo.

Bardzo chciałbym sobie wyobrazić co to znaczy „słabo”

Czy zechciałbyś w skali od 0 do 10 wystawić ocenę dla optyka i coaxa. Dziękuję z góry.

Mam 3 streamery w bardzo różnych klasach cenowych, używam tylko wyjść cyfrowych. 
Mam swoje plus pożyczane przewody rożnej klasy cenowej i nie potrafię stwierdzić różnicy brzmienia w mega ilości kombinacjach. Zapewne moje „testy” były niewłaściwie przeprowadzone, lub co gorsza dac, wzmocnienie, kolumny, akustyka maskują.

Albo moje „uszy” niedomagają.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...