Skocz do zawartości

Arcam IrDAC - czyli odsłuchowe tournee po Polsce


Wito76

Recommended Posts

19 godzin temu, Wito76 napisał:

Nigdzie nie znalazłem sensownego porównania zasilacza PD Creative i Muzga. 

PD podaje swoje szumy w mikrowoltach RMS ewentualnie Peak to Peak, a Muzg podaje w nanowoltach na pierwiastek F, więc cyferek nie da się bezpośrednio porównać niczym jabłka do jabłek.

W wątku Bluesound na Audiostereo są pomiary różnych zasilaczy i co ciekawe, te popularne Tomanek, Nostromo czy SBooster wcale dupy nie urywają jeśli chodzi o szumy.

Pamięta ktoś, jakie Arcam ma zapotrzebowanie na prąd?

Ja swojego ostatnio sprzedałem za 1600 zł, z zasilaczem oryginalnym sboostera (sam zasilacz wart z 700 zł na rynku wtórnym). Praktycznie nowy - folijki, papierki, kabelki itd. Wiec cena moim zdaniem mega. Szkoda, ze najpierw tutaj Wam nie napisałem :( Nie wiedziałem, że są na niego chętni wśród kolegów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dedal75 napisał:

Widzieliśmy 👍

16hz też widzimy ,😉

❤️ Dzięki! Widze, ze mam obserwatorów ;) 

p.s. ZAJEBISTE kolumny. Mam tez mnóstwo pracy, wiec moja aktywność na forum spadła do zera, ale może coś niedługo o nich skrobnę :) 

Mam tez nowego daczka, którego chce „opisać” w dziale nasze testy. 
 

Ale wciąż brak czasu :( 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był moment, że nie widziałem żadnych ogłoszeń. Teraz rzeczywiście są dwa. 

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Tak swoją drogą to wszystkie Claretty w wersji na Usb też znikają

Wiadomo, fora są opiniotwórcze. Pamiętacie boom na SMSL Q5, który to dorobił się grubego wątku tu na forum. A Magnat Mr780 czy Wiimy. Już pisałem to wcześniej, za takie recenzje to powinni nam płacić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2023 o 14:16, skopanyogródek napisał:

Jak to nie ma? IrDAC w oryginalnym opakowaniu, wszystkie akcesoria,stan bardzo dobry. Sprzedam za 1150PLN z wysyłką. Czy to cena zaporowa? Przepraszam że ogłaszam tutaj, ale to w odpowiedzi na post.

A czy przewidujesz jakąś zniżkę dla klienta po wpisaniu kodu rabatowego "Wito76 Forum Audio" :) ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodem rabatowym, rabat musi być. "Na władzę nie poradzę"  Wito76, Arcama kupiłem pod wpływem zamieszczonych tu treści, chciałem skonfrontować Wasze doznania z odsłuchem w moim systemie.Nie jestem handlarzem, ile dałem (chyba przepłaciłem) tyle chciałbym odzyskać. U mnie irDAC (bez dedykowanego zasilacza)  dostał po nosie, od znacznie droższego odtwarzacza CD, który wykorzystuje jako przetwornik cyfrowo-analogowy. W tej kwocie, Arcam chyba nie ma konkurencji, analogowy klimat i atmosfera nagrań przypomniała mi Spendory SP 100 z Coplandem CSA 8 których słuchałem wiele , wiele lat temu. Ten zestaw miał to COŚ niopisaneg. Jeśli Twoja propozycja jest  poważna - pisz, dzwoń, dogadamy się.  Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2023 o 17:43, Wito76 napisał:

Tak sobie teraz myślę, że niepotrzebnie zakładałem wątek i niepotrzebnie pisaliśmy te recenzje. Wisiały długo 2 IrDAC na olx i zniknęły w kilka dni. I nowych nie widać, a jak pojawią się to pewnie w skandalicznych cenach. 

No tak "to działa" właśnie. Pamietam jak "lata świetlne temu" wdrażałem zalety systemu opartego o 2.1/2.2 (sub/-y w stereo). Czas zadziałał na "korzyść", watki zostały przeczytane i od jakiegoś już czasu, mamy totalny "wysyp" tematów traktujacych o subwooferach w stereo (gdy wchodziłem kiedyś na forum jako "nowy" użytkownik, było to w sferze "teorii z mchu, paproci"). 

Także tego... :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat ucichł na forum, było potestowane, były 3 recenzje i mniej więcej wiadomo co to za sprzęt. Ale ta cisza nie oznacza, że nic się nie działo. W lipcu nawiązałem kontakt z piszącym/ogłaszającym się tutaj kolegą Skopanyogródek i pogawędziliśmy trochę. Finał był taki, że w lipcu kupiłem od wspomnianego kolegi IrDaca. Na pytanie czemu sprzedaje, dowiedziałem się, że zaintrygowany naszymi recenzjami kupił IrDaca, ale okazał się jednak trochę rozczarowaniem i jednak słabszy jest od jego Ayona. Kupiłem, włączam i rzeczywiście szału nie ma. Na pewno nie zagrał tak fajnie jak ten egzemplarz co miałem w maju od nieobecnego już na forum kolegi J4Z. Skąd ta różnica? Tamten co testowaliśmy był z zasilaczem liniowym  Tomanek a ten mój kupiony podłączony pod fabryczny impulsowy. Taki zwykły zasilacz 12V jak od dekodera Sat. Różnica duża jeśli nie gigantyczna. Na impulsowym brzmienie wyprane z emocji, z barwy, jakieś takie zamglone, no nie dziwię się że Skopanyogródek rozczarował się, granie porażka. Szybko kupiłem trafo dla napięcia 12V, obudowę, resztę miałem i złożyłem sobie ultraniskoszumowy zasilacz na LT3042. Wspominałem już gdzieś kiedyś, wysyłałem ten zasilacz na pomiary do Pawła z PD Creative (producenta super zasilaczy liniowych) - w pomiarach wyszedł super. Szumy na poziomie pojedynczych mikrowoltów, dużo lepsze wyniki niż Tomanek czy inne popularne na rynku. Arcam z tym moim zasilaczem oczywiście że zagrał dużo lepiej. Poprawa w każdym aspekcie. Ale... cały czas miałem wrażenie, że ten testowany zestaw od J4Z z jego Tomankiem zagrał mi lepiej. Konsternacja. Niby nieduża różnica ale jednak. Wszystko fajnie pięknie, ale czegoś, jakiejś kropki nad "i" mi zabrakło. Granie podobne, ale jednak z małym plusem dla zestawu z Tomankiem. Głupie wnioski, czyżby ten mój świetnie wypadający w pomiarach zasilacz coś bruździł? Szumy Tomanka to 70 mikroV a mój 8 mikroV (dla porównania impulsowy to z 1500). Irytujący temat. Efekt był taki, że w lipcu miałem na testach NOS DACa R2R na AD1865 od jednego forumowicza, posłuchałem , spodobało się no i poniosło mnie. Audio-nerwica wygrała i teraz we wrześniu, po różnych analizach, czytaniu forów, podpytywaniu speców od DACów wszedłem w temat R2R. Po weekendzie będę już składał do kupy i testował NOS DACa na kości AD1865 - część cyfrowa i przetwornik to mniej więcej AudioNote 3.X a analog lampowy SRPP wg projektu Łukasza Fikusa czyli Lampizatora. Chcąc kupić takie coś jako produkt gotowy od Audio Note a nie moje DIY to coś około 15-20k trzeba by wybulić. Zobaczymy, balonik napompowany, oczekiwania duże.

Ale wracamy do Arcama. Zacząłem zamawiać części do wspomnianego DIY ale w międzyczasie wpadł mi w ręce akumulator żelowy 12V. Podłączyłem go do Arcama i... opad szczęki. Aż pożałowałem, że wpakowałem się w to ryzykowne DIY. No gra obłędnie. Poprawa w każdym aspekcie, zdecydowanie lepiej niż wszystkie warianty z rożnymi zasilaczami. Głębokie, sejsmiczne basisko, wokale, barwa, instrumenty, barwna kolorowa średnica. no nóżka chodzi. Aż chce się słuchać. Każdemu kto ma możliwość polecam podpięcie akumulatora do swojego sprzętu- to nie jest różnica "chyba trochę lepiej", to jest przepaść, wejście na zupełnie inny level. 

I ciekawostka, na tyle obudowy Arcama napisane jest, że potrzebuje 12V 1,5A. Budując zasilacz wziąłem te 1,5A pod uwagę, by nie brakło. Z ciekawości mając podłączony akumulator zrobiłem pomiar prądu i... bierze jedynie 0,27A. Super informacja w perspektywie korzystania z akumulatora. Mam taki 12Ah i rzeczywiście dobre 2 tygodnie już słucham bez ładowania. Skąd taka różnica 1,5A vs realnie 0,27A  - a no raczej dlatego, że z tyłu jest wejście USB by zasilić stację dokującą Ipod od Apple, jest też wejście USB sygnałowe i pewnie stąd taka rezerwa wymagana dla zasilacza. 

Finał jest taki, że za chwilę będę mógł powiedzieć, że mam 3 DAC-i lampowego NOS DACa na AD1865, Irdaca i jeszcze Toppinga. No coś z tych dwóch ostatnich pójdzie na sprzedaż, by odzyskać trochę zainwestowanych środków. Raczej to będzie Arcam z akumulatorem i/lub zasilaczem, zwyczajnie więcej $ za niego odzyskam. Szkoda mi bardzo będzie, bo teraz gra wybitnie i gdybym nie wszedł w temat nowego DACa to miałby u mnie dożywocie wraz z akumulatorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...