Skocz do zawartości

Chromecast w Ampli vs TV vs Xbox


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Niektóre AVR mają wbudowany Chromecast - czyli rozumiem, że można instalować streamingi.

W takim razie jakie rozwiązanie jest najlepsze?

1. Aplikacje w TV + ARC, najprościej, ograniczony bitrate na dźwięk ale i tak dźwięk nie jest najlepszej jakości (oprócz Apple TV+ bo jest jakiś taki cudowny).

2. Chromecast wbudowany, teoretycznie możliwa lepsza jakość, ale trzeba przejść w źródło w TV, potem w ampli

3. Xbox podłączony do ampli, streamingi na nim - najmocniejszy i najpłynniejszy, ale znów gąszcze menu zamiast od razu odpalenie.

Co myślimy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2023 o 08:21, Piotr Sonido napisał:

Ja też. Jak masz to w urządzeniu wzmacniającym to korzystaj tam.

W Przypadku TV i Xboxa do słuchania muzyki musza chodzić też te urzadzenia. Po co?

 

Jedyna zaleta Xboxa to mega moc do gier = każdy streaming działa, przeklikuje szybciej niż w TV.

To fakt oczywiście jakbym miał Chromecast, ale mimo wszystko jest lekkie żonglowanie pilotami w porównaniu do TV. Czy warto?

Niektóre konstrukcje mają eARC, wtedy rozumiem, że jest dźwięk HD? Z trzeciej strony żal nie skorzystać z wejść HDMI w sprzęcie który obsługuje 4K itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gry to wiadomo że fajnie puścić przez coś lepszego nić głośniki Tv. Jasne że tak.

Mówie bardziej o to że tylko jak słuchasz muzyki. To wtedy chodzi to urządzenie.

Nie wszystkie TV wypuszczają dzwiek HD po eARC. Paranoja prawda. W sensie są do tego przygotowane technicznie ale nie robią tego.

To trzeba sprawdzić w specyfikacji danego urządzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Jeszcze... ;)

Oj... Spodobała by mi się możliwość zainstalowania Plex na ampli.

No ja mówiłem że najwieksza zmianą w amplitunerach taką na prawde kozak był by system na Android albo coś podobnego.

Ale nie wiem czy na to sie doczekamy. Bo to zablokowało by kolejne edycje tych samych amplitunerów. Producent by nie zarabiał.

20 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Ale jak to, myślałem że "Chromecast built in" oznacza że mam jakby smart TV w AVRze. No to wygląda na to, że musiałbym używać Xbox.

On może mieć funkcjonalność chromecasta. Ale źrodło jest inne. Nie Twój AVR.

Musisz mieć inne urzadzenie które rzuci dzwiek Chromecastem na AVR. Telefon, Xbox, Smart TV itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam streamer WiiM mini podłączony po wyjściu optycznym. Używam go do odtwarzania plików FLAC, które mam na serwerze DLNA w sieci domowej oraz do Spotify, którego obsługuje natywnie - tzw. Spotify Connect. Urządzenie jest mega responsywne a apka na iOS / Android jest bardzo wygodna i przejrzysta. Wszystkie amplitunery które miałem (lub testowałem) tzn. Denon AVR-2312, Denon AVR-X2700, Onkyo 575, Sony STR-DN1080 wypadają zawsze słabiej pod względem funkcjonalności i wygody. Jakościowo - dla plików FLAC jest tylko transporterem bez jakiekolwiek straty jakości, a w przypadku Spotify działa jak każdy inny amplituner z wbudowanym Spotify Connect.  W czuwaniu zużywa około 1,2W a podczas stremowania około 1,5W. Podłączyłem ostatnio do wyjścia USB amplitunera, dzięki czemu jest wyłączany całkowicie z amplitunerem. Wstaje szybko - po około 20 s łapie Wi-Fi, po kolejnych 5-10s widać już go jako głośnik Spotify albo urządzenie Airplay. Polecam przejrzeć testy w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...