Skocz do zawartości

Drugi subwoofer do filmów


Darek Zuk

Recommended Posts

Dnia 27.06.2023 o 13:07, Darek Zuk napisał:

To mnie zaskoczyłeś. Przy 15 calach nie sądziłem że sub może być cichy. W danych ma napisane 124 db. Jeśli chodzi o metraż to mam koło 40 m więc chyba raczej nie mam mniejszego pomieszczenia.

Przede wszystkim bas bardziej czujemy niż słyszymy, ale to oczywiście zależy od tego o której częstotliwości mówimy. Poza tym o czym koledzy wspominali na zdolność do skutecznej zmiany ciśnienia w pomieszczeniu wpływa również skok membrany co w sumie można zaliczyć do jakości przetwornika. Temat dosyć mocno wyczerpał Butler. 15 cali nie jest żadną gwarancją sukcesu. Albo się nie doszukałem albo nigdzie nie padło pytanie na temat rozmiaru pomieszczenia. Napisz proszę jak duże ono jest. Idąc dalej - odsłuch suba w salonie audio ma mniej sensu niż kolumn ponieważ fale niskich rejestrów są jeszcze trudniejsze do ogarnięcia niż całej reszty. Jeśli będziesz miał możliwość - wypożycz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2023 o 19:24, Piotr Sonido napisał:

A no tu tak.

Wzmacniacz jest wydajniejszy. Jest różnica. Zależnie od kwoty. MK1 mozna kupić dużo taniej to wtedy dokładanie nie ma sensu. Jeśli to kilka stówek jak w katalogowych to wtedy warto.

 

Różnica w cenie jest dość spora więc myślę że MK1 byłby tu faworytem (oczywiście poza kolorem). Z drugiej strony nie chciałbym przeżyć rozczarowania że nie będzie on schodził tak nisko (piszę tu o odczuwalnym,fizycznym uczuciu basu). Kolejną sprawą jest to że ten drugi sub ma być tylko do filmów więc nie chcę wydawać niewiadomo ile pieniędzy na ten cel. Patrząc w internecie za dodaniem do listy jeszcze jakiś innych subów znalazłem Magnata 380a(z używek ale jest mało napisane o nim i moc samego wzmacniacza nie jest duża więc rodzi to podejrzenie o którym była w tym wątku mowa a mianowicie brak mocy) Oczywiście jest on na 15 calowym głośniku do którego coś mnie ciągnie i tradycyjnie w kolorze czarnym...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2023 o 07:58, Darek Zuk napisał:

Różnica w cenie jest dość spora więc myślę że MK1 byłby tu faworytem (oczywiście poza kolorem). Z drugiej strony nie chciałbym przeżyć rozczarowania że nie będzie on schodził tak nisko (piszę tu o odczuwalnym,fizycznym uczuciu basu). Kolejną sprawą jest to że ten drugi sub ma być tylko do filmów więc nie chcę wydawać niewiadomo ile pieniędzy na ten cel. Patrząc w internecie za dodaniem do listy jeszcze jakiś innych subów znalazłem Magnata 380a(z używek ale jest mało napisane o nim i moc samego wzmacniacza nie jest duża więc rodzi to podejrzenie o którym była w tym wątku mowa a mianowicie brak mocy) Oczywiście jest on na 15 calowym głośniku do którego coś mnie ciągnie i tradycyjnie w kolorze czarnym...

 

Wiesz co nie wiem jak jest tu bo nie pamiętam po prostu.

Ale Magnat w niektórych swoich subwooferach używał wzmacniaczy pracujących w klasie AB. Więc wówczas 150W to wcale nie tak mało.

I te suby downfire Magnata były, mówie o tych dawnych takie bardziej rozlazłe jeśli chodzi o dzwiek. Takie głębokie, wolniejsze.

1205 ma swietną zmienność na basie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr widzę że naprawdę lubisz tego rela. Ja w sumie też lubię tą firmę chociaż czasami mam wrażenie że wyceniają swoje produkty bardzo wysoko jeśli chodzi o cenę. Ciekawe czy przy oglądaniu filmów byłbym w stanie używać dwóch subów żeby one się nie gryzły? (pod warunkiem ustawienia takiego jakie było wcześniej omawiane w tym temacie)

S4Home o metrażu pisałem wcześniej nawet w poście który cytowałeś. Rozumiem również Twoją aluzję jeśli chodzi o odsłuch subów i o różnicę względem odsłuchu kolumn. Jeśli chodzi o odsłuchy to faktycznie najlepiej byłoby wypożyczyć poszczególne suby z listy do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek Zuk napisał:

Piotr widzę że naprawdę lubisz tego rela. Ja w sumie też lubię tą firmę chociaż czasami mam wrażenie że wyceniają swoje produkty bardzo wysoko jeśli chodzi o cenę. Ciekawe czy przy oglądaniu filmów byłbym w stanie używać dwóch subów żeby one się nie gryzły? (pod warunkiem ustawienia takiego jakie było wcześniej omawiane w tym temacie)

S4Home o metrażu pisałem wcześniej nawet w poście który cytowałeś. Rozumiem również Twoją aluzję jeśli chodzi o odsłuch subów i o różnicę względem odsłuchu kolumn. Jeśli chodzi o odsłuchy to faktycznie najlepiej byłoby wypożyczyć poszczególne suby z listy do domu. 

Faktycznie ;) Mój błąd. Postaw na REL`a. Ich cena jest adekwatna do jakości. Z dwoma subami według mnie będzie ciężko. Tym bardziej, że T9 nie ma płynnej regulacji fazy chociaż teoretycznie wystarczy ustawić zakresy, w których mają grać i mogłyby się uzupełniać. Wypożycz, przetestuj i poznasz odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do salonu Denona i pan sprawdził dostępność w ich dystrybucji Whafedale sw15.Posiadają jedna sztukę na europę i to w kolorze czarnym. Jeśli chciałbym posłuchać to musiałbym ją  teoretycznie kupić i ewentualnie odebrać w salonie. Ta opcja dałaby mi obcje zwrotu jej na miejscu jeśli coś by mi nie pasowało. Pan również zaproponował mi alternatywę definitive technology dn 15 który też trzeba by ściągnąć lub dn 12 który jest teoretycznie od ręki do kupienia. Ciekawa rozwiązanie jeśli chodzi o same suby. Cenowo raczej słabo to wygląda ale mógłbym teoretycznie zobaczyć co jeszcze mają w ofercie i spróbować zebrać kilka propozycji na odsłuch. Obawiam się jednak że każda opcja będzie wyciągnięta z pudełka w formie nowej co przeniesienie się na granie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 10:33, Darek Zuk napisał:

Piotr widzę że naprawdę lubisz tego rela. Ja w sumie też lubię tą firmę chociaż czasami mam wrażenie że wyceniają swoje produkty bardzo wysoko jeśli chodzi o cenę.

Oj bardzo. Seria HT bardzo mi siadła. Miałem sam i używałem.

No tak REL nei nalezy do tanich firm.

19 godzin temu, Darek Zuk napisał:

ziś dzwoniłem do salonu Denona i pan sprawdził dostępność w ich dystrybucji Whafedale sw15.Posiadają jedna sztukę na europę i to w kolorze czarnym.

LOL

Nie wiem co mam więcej dodać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Oj bardzo. Seria HT bardzo mi siadła. Miałem sam i używałem.

No tak REL nei nalezy do tanich firm.

LOL

Nie wiem co mam więcej dodać.

 

A ja wiem. Wharfedale to mało popularna marka więc i stock jest pewnie mały. Jeśli mają 1 sztukę to nie chcą robić z niej demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zmieni się dystrybutor to od razu stanie się bardziej popularna :P

Tak samo było z Audiolabem.

Więc to nie wymówka.

 

Też myślę że raczej słaba ta odpowiedź z jedną sztuką. Jeśli teoretycznie chciałbym kupić dwie sztuki to co zrobią? Powiedzą że mi ich nie sprzedadzą. Rozumiem że wharfedale nie jest popularne ale w ten sposób jej nie zyska. Jest jeszcze kilka innych sklepów internetowych gdzie można go zamówić tylko ciekawe czy faktycznie mają go na stanie czy poprostu odpiszą że go nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 08:56, Darek Zuk napisał:

Też myślę że raczej słaba ta odpowiedź z jedną sztuką. Jeśli teoretycznie chciałbym kupić dwie sztuki to co zrobią? Powiedzą że mi ich nie sprzedadzą. Rozumiem że wharfedale nie jest popularne ale w ten sposób jej nie zyska. Jest jeszcze kilka innych sklepów internetowych gdzie można go zamówić tylko ciekawe czy faktycznie mają go na stanie czy poprostu odpiszą że go nie ma. 

Odpisza że go nie ma,

To standard że sklepy maja w ofercie duzo produktów a na stanie tego nie ma.

No chyba że ktoś się zagapi i go po prostu zamówi wychodząc z założenia "a może klient nie odda"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 23:30, Darek Zuk napisał:

Dziś z ciekawości napisałem emaila do rela z pytaniem czy istnieje możliwość zrobienia ht 1205 w kolorze białym. Ciekawe co odpiszą. 

W sensie do nich do UK?

Wątpię.

Szybciej, taniej tak czy siak to zrobisz u stolarza.

Kwestia wykręcenia głośnika i wzmacniacza na chwile.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem do nich do uk. Mieszkałem długo na wyspach i wiem że oni mają troszkę inne podejście więc nie przekreślam sytuacji. Próbowałem kiedyś kupować części do monitor audio i u dystrybutora była odpowiedź nie ma takiej opcji natomiast pisząc i dzwoniąc do ma okazywało się że wszystko da się załatwić. Jeśli chodzi o stolarza to pewnie masz rację i wyszłoby taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2023 o 14:55, Darek Zuk napisał:

Tak pisałem do nich do uk. Mieszkałem długo na wyspach i wiem że oni mają troszkę inne podejście więc nie przekreślam sytuacji. Próbowałem kiedyś kupować części do monitor audio i u dystrybutora była odpowiedź nie ma takiej opcji natomiast pisząc i dzwoniąc do ma okazywało się że wszystko da się załatwić. Jeśli chodzi o stolarza to pewnie masz rację i wyszłoby taniej.

Koniecznie daj znać co Ci odpiszą ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2023 o 14:55, Darek Zuk napisał:

Tak pisałem do nich do uk. Mieszkałem długo na wyspach i wiem że oni mają troszkę inne podejście więc nie przekreślam sytuacji. Próbowałem kiedyś kupować części do monitor audio i u dystrybutora była odpowiedź nie ma takiej opcji natomiast pisząc i dzwoniąc do ma okazywało się że wszystko da się załatwić. Jeśli chodzi o stolarza to pewnie masz rację i wyszłoby taniej.

Odpisali cos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z  działu marketingu rela przekaże prośbę dalej ale co z tego będzie zobaczymy. Może faktycznie będzie ciężko.... Natomiast w rozmowie e-mail lowej Pan wypytał mnie o resztę toru, metraż i zaproponował S/510 (oczywiście w kolorze białym) . Opisał że dostanę wszystko czego szukam w tym modelu (no może poza ceną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2023 o 16:59, Darek Zuk napisał:

Pan z  działu marketingu rela przekaże prośbę dalej ale co z tego będzie zobaczymy. Może faktycznie będzie ciężko.... Natomiast w rozmowie e-mail lowej Pan wypytał mnie o resztę toru, metraż i zaproponował S/510 (oczywiście w kolorze białym) . Opisał że dostanę wszystko czego szukam w tym modelu (no może poza ceną).

No dostaniesz ale to już faktycznie kompletnie inna cena.

Gdybys dalej z nimi pisał i zaproponował by Ci tą samą cenę co za serie niżej to pamiętaj też o mnie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie to wczoraj trochę pokrëciłem przy t9 żeby sprawdzić jaki będzie efekt jakbym go rozkręcił na wzmocnieniu. Normalnie słuchając muzyki jest on tłem dla kolumn(o ile jest włączony bo nie zawsze go używam) także jest on raczej ustawiony na małym poziomie głośności. Natomiast wczoraj ustawiłem poziom na wzmacniaczu gdzieś koło dwuch trzecich i tu byłem mile zaskoczony.Nie jest to jakieś super zejście ale jest ok. Oczywiście mówię tu o oglądaniu filmu bo przy muzyce jest go zdecydowanie za dużo... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...