Skocz do zawartości

Głośniki + DAC/karta dźwiękowa do komputera


Recommended Posts

Cześć.

chciałbym zbudować/rozbudować małe, acz względnie solidnie grające audio do komputera (głównie gry, muzyka i yt, zero filmów i seriali).

Obecnie posiadam głośniki Edifier C3 (już stare i wysłużone, acz grają), podpięte pod integrę na płycie głównej. Gra to średnio, dodatkowo wszystkie testowane przeze mnie słuchawki do gier podpinane czy to pod wzmacniacz od głośników czy pod płytę główną grały marnie. Dodatkowo z racji ograniczonej ilości miejsca na biurku chciałbym pozbyć się tego zewnętrznego wzmacniacza do głośników.

Poszukuję jakiegoś godnego polecenia zestawu głośników, w pierwszej kolejności 2.0 (wtedy porządny. mocny bas jest obowiązkiem), ewentualnie 2.1 z subem. Do tego jakiś DAC albo karta dźwiękowa, koniecznie ze wzmacniaczem na słuchawki.

Biurko jest narożne i dość spore. kolumny mogą być od siebie oddalone maksymalnie ok. 2,5 metra (lewy i prawy narożnik biurka). mogą też stać bliżej siebie - np. po obu stronach monitora.

Czy mogę prosić o jakieś godne polecenia?

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakim budżetem dysponujesz? 

Na pewno warto rozważyć konstrukcje od Edifiera, są stworzone jako głośniki komputerowe, ale grają bardzo przyzwoicie. Znajdziesz u nich zarówno 2.0 jak i 2.1. Co do ustawienia, najlepiej byłoby ustawić je z trójkątem równobocznym z miejscem odsłuchu. 

W kwestii DAC/Ampa warto rozważyć iFi Zen Air DAC oraz Topping DX3 Pro_. TO bardzo dobre, uniwersalne przetworniki ze wzmacniaczami słuchawkowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. budżet! wiedziałem że o czymś zapomniałem napisać. A więc cieżko mi precyzyjnie określić, napewno nie będzie to +/- 500zł ale też nie +/- 5000 zł (jeszcze do zmodernizowania pozostaje audio w salonie 😁). Równie dobrze mógłbym też na osobno kupić np. głośniki i na spokojnie dozbierać na DACa.

Jakie zestawy z Edifiera konkretnie? A jeśli nie to, to jakie marki i modele są polecane i byłyby do rozważenia (przy założeniu, że musi być solidny bas)?

Dodatkowo takie pytanie, jaka generalnie będzie różnica pomiędzy 2 głośnikami (nawet trochę droższymi), a zestawem 2.1? Jak będzie z basem?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dołożymy jeszcze ze swojej strony utytułowany model Audio Pro A28 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Stosowany również jako mały system na biurko, z wyposażaniem po zęby ;)

Do 3000 zł to będzie bardzo trudny przeciwnik. Może chciałbyś tego posłuchać u siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2023 o 13:32, Q21 napisał:

Często wybierana jest seria S - S1000, S2000, S3000. Nie bałbym się też Klipscha, np R-51PM. 

Gdzie basu będzie więcej, to już zależy od konkretnych modeli. Klipsch Promedia 2.1 Heritage na pewno zapewni go sporo ;) 

Dzięki! O Klipschu czytałem wiele niepochlebnych opinii; sam wcześniej się zastanawiałem nad R-51PM, ale poczytałem i jednak odpuszczę.

Dnia 27.06.2023 o 23:31, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Dołożymy jeszcze ze swojej strony utytułowany model Audio Pro A28 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Stosowany również jako mały system na biurko, z wyposażaniem po zęby ;)

Do 3000 zł to będzie bardzo trudny przeciwnik. Może chciałbyś tego posłuchać u siebie?

Także dzięki za polecenie. Poczytam trochę o tym modelu, a następnie jak pozytywnie przejdzie weryfikację to przystąpimy do testów.

Czy powyżej proponowane przetworniki - Fi Zen Air DAC oraz Topping DX3 Pro - będą dobrze się komponować z ww. kolumnami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.06.2023 o 23:31, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Dołożymy jeszcze ze swojej strony utytułowany model Audio Pro A28 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Stosowany również jako mały system na biurko, z wyposażaniem po zęby ;)

Do 3000 zł to będzie bardzo trudny przeciwnik. Może chciałbyś tego posłuchać u siebie?

Chyba zdecyduję się na test tych Audio Pro na początek. Podejrzewam, że powinny dać radę! Acz jeśli mnie to nie zadowoli to chyba wrócimy do zestawu 2+1 i dam szansę tym Klipsch Promedia 2.1 Heritage.

Jak to u Państwa wygląda z takim odsłuchem i testem sprzętu w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2023 o 23:31, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Dołożymy jeszcze ze swojej strony utytułowany model Audio Pro A28 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

Stosowany również jako mały system na biurko, z wyposażaniem po zęby ;)

Do 3000 zł to będzie bardzo trudny przeciwnik. Może chciałbyś tego posłuchać u siebie?

To jak, macie je w swojej ofercie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czy realnie będzie jakaś zauważalna, warta zachodu różnica pomiędzy jednym a drugim - Topping DX3 Pro+ vs iFi Zen DAC V2? I czy najlepiej byloby wziać oba na raz, na testy, zestawić porównać i coś wybrać? Czy po prostu w jednym i drugim przypadku będzie brzmiało to dobrze, satysfakcjonująco i lepiej niż dotychczas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2023 o 04:30, maciek069 napisał:

Czy realnie będzie jakaś zauważalna, warta zachodu różnica pomiędzy jednym a drugim - Topping DX3 Pro+ vs iFi Zen DAC V2? I czy najlepiej byloby wziać oba na raz, na testy, zestawić porównać i coś wybrać? Czy po prostu w jednym i drugim przypadku będzie brzmiało to dobrze, satysfakcjonująco i lepiej niż dotychczas?

A sprawdzałeś wcześniej Dragonfly o którym pisaliśmy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2023 o 17:51, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A sprawdzałeś wcześniej Dragonfly o którym pisaliśmy? 

Gdzieś mi zniknęło to polecenie. A który konkretnie model? Póki co niczego nie sprawdzałem. Chciałbym coś co zrobi faktyczną a nie tylko iluzoryczną różnicę, coś co podłączę i powiem, że wow, teraz to gra.. Jestem gotowy wziąć 2/3 modele na raz do testów i ostatecznie pozostać przy jednym z nich. Nie wiem tylko do końca, na które modele się zdecydować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciek069 napisał:

Gdzieś mi zniknęło to polecenie. A który konkretnie model? Póki co niczego nie sprawdzałem. Chciałbym coś co zrobi faktyczną a nie tylko iluzoryczną różnicę, coś co podłączę i powiem, że wow, teraz to gra.. Jestem gotowy wziąć 2/3 modele na raz do testów i ostatecznie pozostać przy jednym z nich. Nie wiem tylko do końca, na które modele się zdecydować?

To przyjedź do nas jeśli masz możliwość i podłączymy Ci model BLACK, RED, COBALT, - porównamy :) Każdy brzmi w inny sposób, mają różne moce. Kwestia dopasowania do preferencji.

tu masz filmik wprowadzający : 

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...