Skocz do zawartości

cambridge cxn v2 vs wiim mini + dac do Cambridge cxa 80


Carmion

Recommended Posts

Witam wszystkich, aktualnie posiadam Cambridge cxa 80 + wiim mini podłączony do daca w Cambridge cxa 80. Chciałbym bardziej wykorzystać wzmacniacz. ( Ogólnie z jakości jestem zadowolony) i czuję wyraźny progres w porównaniu do Yamaha RN 803d. Także zastanawiam się nad tym czy warto kupić odtwarzacz sieciowy Cambridge cxn V2 czy iść w zewnętrzny dac do wiim mini za około 2-3 tysiące. Lub trzecia opcja czy więcej by dała wymiana wzmacniacza na np. Yamahe as 1100 ewentualnie 1200 z budżetowym dac do wiim mini. Nie chodzi o moc tylko o jakość. Bo w 21m2 nie zdarzyło mi się nigdy przekroczyć 50% głośności.  

Kolumny-  heco Aurora 700

subwoofer - rel t9i 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to idź w opcję 2. Zewnętrzny DAC potrafi zdziałać cuda.

Ja do swojego systemu ( Roksan Attessa ) dokupiłem DAC-a:

Cambridge Audio DACMagic 200M i skok jakościowy w stosunku do wbudowanego DAC to niebo a ziemia.

Obsługa MQA też fajnie podkręca jakość dźwięku przy korzystaniu z TIDALa.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, każda z wymienionych przez Ciebie opcji jest niezła, ale zaoferuje różne efekty. 

Cambridge CXN v2 jest bardzo dobrym streamerem, a jego DAC również spokojnie daje radę, tak samo pre. Warto w nieco niższej cenie sprawdzić też EverSolo DMP-A6. Zewnętrzny DAC do WiiM Mini może przynieść podobny lub większy upgrade, tu warto byłoby sprawdzić m.in. Toppinga E70, EverSolo DAC-Z8, nowy Topping D70 Pro, czy iFi Audio Neo iDSD.

Nowy wzmacniacz to może być podwójny upgrade, bo zarówno sekcji wzmacniacza, jak i DACa. Warto byłoby sprawdzić Audiolaba 7000A, Denona PMA-1700NE, Primare i15, ale w świetnej cenie mamy też Musical Fidelity M5si z outletu - https://www.q21.pl/musical-fidelity-m5si-czarny-outlet.html

W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy, porównania, wypożyczenia i indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony z Heco Aurora. Bez zatkanego br trochę basu momentami było za dużo i potrafił zabuczeć. Ale to tylko momentami. Ale wiem że do ciemniejszych wzmacniaczy Heco już kompletnie by się nie nadawały. Z Cambridge uważam że bardzo dobrze się łączą.  Aktualnie mam zatkany w nich bass reflex i jeszcze próbuje zgrać z nimi subwoofer. Bo albo przeginam albo za bardzo basu odcinam. Ale ogólnie jakościowo bass jest dużo lepszy i jest znacznie szybszy.  

Byłem na odlsuchu ale z Yamaha RN 803d i uważam że więcej mi dała zmiana na Cambridge cxa 80 niż kolumny do 15k. Dlatego wybór kolumn padł na heco bo uznałem że nie warto tyle dopłacać dla tak małej różnicy.

Najbardziej mi przypadły do gustu elac carina fs 247.4. Ale uważam że heco z Cambridge zagrało lepiej niż Carina z Yamaha 803d. A teraz przy zatkanym br i subwooferze naprawdę gra znacznie czyściej. No i uważam że żadna kolumna nie zejdzie tak nisko przy takiej dynamice.

Jakbym zmieniał kolumny to na 90% bym poszedł w podstawki,  bo z suba już nie zamierzam rezygnować. 

 

A co sądzicie o arcam sa30? Miałbym możliwość odsłuchu niedaleko od domu. W dodatku ma wbudowany HDMI.  

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam to również bardzo dobra opcja, zdecydowanie warto go sprawdzić. To naturalniejsze granie. Rano Piotr na pewno potwierdzi, że Aurory bardzo dobrze się rozwijają z lepszymi źródłami, ale moim zdaniem i tak będzie można pomyśleć o ich zmianie z czasem ;) Jeśli podstawki to np. Vienna Acoustics Haydn SE Signature, czy też Buchardty S400. Warto będzie sprawdzić Sonus fabery, Monitor Audio Gold 100, może nawet Audio Physic Classic Compact 2. W razie czego zapraszamy do kontaktu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj każdy z ruchów da Ci zmianę. Zalezy co wybierzesz ale kązdy będzie słyszalny. Pytanie w która stronę chcesz iść.

1. Wymiana wzmaka.

AS 1200 moim zdaniem jest za drogi jak na to co pokazuje ale model AS 1100 jest na prawdę spoko. Zagra to mniej ofensywnie od Cambridge ale pełniej. Możesz też spróbować iść w yzszy 851A, Roksan K3, Arcam SA30 i tak dalej

2. Wymiana DACa

Pytanie w która strone ma grac ten DAC, Wiem że się naraże bo Wiim gra bit perfect ale moim zdaniem on gra dość jasno. Więc niektóre analityczne DACi spotęgują to brzmienie. Potem jeszcze Cambridge. Tu mozna zmienić bardzo ale nie koniecznie w dobrą stronę.

3. Zakup CXN zamiast Wiim + DAC

Moim zdaniem CXN to swietny streamer bardzo go lubie. Jest bez problemowy, funkcjonalny i gra dobrze. To musiał byś przetestować w domu czy takie rozwiązanie jest ok dla Ciebie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rzucane propozycję. 

Zastanawia mnie czy Cambridge cxa i cxn to byłby krok w bok w porównaniu do arcam a30? Lub Fidelity M5si Zastanawia mnie wygoda obsługi tego urządzenia. Bo np. na Yamaha RN 803d obsługa tidala była dla mnie bardzo niewygodna. A to jest moje główne źródło. Czy taka zmiana byłaby tak zauważalna jak w porównaniu do Cambridge cxa 80 a Yamaha RN 803D?

Na basie to mi tak nie zależy bo od tego mam suba aby zestroić że wzmacniaczem. Ale chodzi mi o scenę i o czystość dźwięku. Cambridge z heco gra dla mnie jasno i pewnie wiim mini jeszcze dokłada. Bo np. z tv oglądając coś i słuchając muzyki jest delikatnie mniej jaśniej.  Ale to jest jeszcze akceptowalne. Wiem że jeżeli byłoby bardziej jaśniej to już bym nie zaakceptował brzmienia. Największa zmiana na plus była dla mnie z Yamaha RN 803d że poprawiła się mocno średnica oraz scena zrobiła się dużo bardziej szersza. 

Lubię dynamiczne brzmienie z szeroką sceną, podchodzące pod neutralne brzmienie z mocniejszym ale punktowym basem ale takim aby nie zaburzało instrumentów i wokali. Ogólnie jestem bardzo zadowolony pomimo że Cambridge nie gra tak dynamicznie jakbym chciał ale czystością i sceną mocno to rekompensuje. Bo praktycznie osiągnąłem to co chciałem osiągnąć ale mam wrażenie że delikatnie brakuje mi  dynamiki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem M5si z tego zestawienia jest najlepiej grającym wzmacniaczem. Przy Tidalu w CXN jest Connect, tak samo w EverSolo DMP-A6, Cambridge MXN10, WiiM Pro, Octavio Stream i wielu innych streamerach. 

Co do brzmienia, tu ciężko będzie doradzić bardzo dokładnie, bo nie znamy akustyki Twojego pomieszczenia, a ona ma tu bardzo duży wpływ. CXA zdecydowanie jest najjaśniejszym wzmacniaczem w porównaniu do tych obecnie rozważanych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Carmion napisał:

Zastanawia mnie czy Cambridge cxa i cxn to byłby krok w bok w porównaniu do arcam a30? Lub Fidelity M5si

One grają kompletnie inaczej. Więc ten krok w bok będzie tak inny że na pewno będzie do produ albo do tyłu. Bo pytanie jaki dzwiek Ci podejdzie bardziej.

22 godziny temu, Carmion napisał:

Bo np. na Yamaha RN 803d obsługa tidala była dla mnie bardzo niewygodna. A to jest moje główne źródło. Czy taka zmiana byłaby tak zauważalna jak w porównaniu do Cambridge cxa 80 a Yamaha RN 803D?

CXA moim zdaniem a nie tylko moim gra lepiej od RN.

Jak Tidal to szukasz czegoś z Tidal Connect i juz :)

Moim zdaniem z listy najlepiej zagra SA30 i ma największa mozliwość edycji dzwieku.

CXN ma connect na tidalu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli skoro mi wzmacniacz Cambridge cxa 80 podchodzi to nie będę kombinował. Oczywiście brakowało mi tego najniższego dołu. Ale to już wzmacniaczem by było ciężko zrobić. Ostatecznie heco zostało z zatkanym 1 bass reflex a sub ustawiony na około 40-50hz i idealnie się łączy i nic nie buczy przy głośniejszym odsłuchu, a energii jest więcej. Jakość niskich tonów zdecydowanie urosła i nie czuć że to bass z subwoofera. Chociaż uważam że na mój metraż rel t7i by spokojnie wystarczył.

To zaczynam odkładać na Cambridge cxn V2 bo widzę że ma dobre opinię i podobno dobrze się łączy z cxa, a w dodatku ma jeszcze port na dysk zewnętrzny więc w jakimś tam stopniu zaleta jest.

 

Dzięki wszystkim za rady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej jakości jest dac w Cambridge cxn? W promieniu do wbudowanego w cxa 80 jest jakaś większa różnica w jakości? 

Miałem na chwilę dynaudio emit 20 i przyznam że jakościowo zagrały troszkę lepiej od heco i było podobne brzmienie poza basem. Brakowało basu przy cichym odsłuchu. Ale testowałem u siebie bez subwoofera. Więc myślę że teraz lepiej bym zagrał. Ale jeżeli miałbym zmieniać na podstawki to chciałbym jeszcze coś wyżej. Np. monitor audio gold 100. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zadowolony co kilkukrotnie napisałeś to proponuje nic nie zmieniać w systemie, a jeżeli już to po uprzednim odsłuchu :)
Wyjadacze wiedzą o czym mówię, ucho się przyzwyczaja, a gdy duża gotówka zostaje wydana a wrażenia są wręcz odwrotne to aż się chce płakać.. :D

Emit 20 to lepsze granie niż aurory, tak więc pytanie na czym stały emity (cxa 80 to też jasny piec) itd skoro brakowało basu przy cichym odsłuchu, bo one akurat po kroć biją aurory 700 pod tym względem
Ale to tak jak mówisz zapewne przyzwyczaiłeś się do słuchania auror wraz z subem dlatego może miałeś takowe wrażenie..

Zatykając bassreflex aurory będą szybsze i bardziej punktowe bo najnormalniej w świecie obcinasz im pasmo dolne (natomiast nie wiem jak to jest gdy zatykasz tylko jeden otwór) bo wtedy strojenie diametralnie się zmienia przez co można sobie zrobić kuku w dźwięku :) Chyba że producent przewiduje takie zabiegi :)
Ps. w 21 metrach dwie tak duże wolnostojące kolumny powinny sobie poradzić bez zająknięcia, skoro potrzebujesz suba to albo lubisz dużo basu albo akustyka jest naprawdę słaba, a w  dodatku cxa80 w tym nie pomaga, bo każdy z wymienionych wzmacniaczy w Twoim wątku gra lepiej na dole niż cxa80 iż ten jest nad wyraz jasnym wzmacniaczem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon 21m2 + korytarz 7m2. Dość wysoki bo 280cm wysokości.

Dynaudio miały lepszej jakości bass. Ale żeby pokazały pazura to musiały być  dość głośno podkręcone. A heco przy cichym odsłuchu wypadały lepiej i im głośniej się robiło, to dynaudio zaczynały mieć coraz większą przewagę. Ale jakościowo dynaudio grały delikatnie lepiej. ( Testy były bez suba)

Dynaudio zagrały idealnie jak testowałem w inny  pomieszczeniu 18m2 z czego miały odstęp od tylniej ściany ponad 1m. Pomimo że pomieszczenie było dużo gorsze akustycznie, bo nawet dywanu nie było i dość pusty pokój to po prostu zagrało znacznie pełnej niż u mnie. 

A subwoofer ma służyć tylko do tych najniższych tonów gdzie kolumna ma problem zejść. A przy trapie, dubstep są takie zejścia. Jeszcze pomaga przy filmach bo sprzęt też służy do oglądania filmów. Taki kompromis do brakującego kina. Uważam że subwoofer radzi sobie w tym względzie bardzo dobrze bo jest szybki, punktowy. A udało mi się go tak zgrać żeby nie zakłócał średnicy i tu nie chodzi o ilość, tylko o jego jakość.

A subwoofer mam od niedawna więc do jego brzmienia jeszcze się przyzwyczajam

W Cambridge cxa podoba mi się to że gra z szerszą sceną, czystością i brzmi dość neutralnie. Na niedobór basu nie mogłem narzekać, bo heco same w sobie mają dużo basu. Z Cambridge heco dobrze się zgrywa. Zakup bardziej ciemniejszego wzmacniacza na moje pomieszczenie nie byłoby dobrym pomysłem.

Oczywiście w rock i metal już jest za jasno ale tego gatunku muzycznego słucham bardzo rzadko i tutaj mi tak nie zależy. Jeżeli bym słuchał znacznie częściej to zmiana wzmacniacza by była konieczna. 

Akustykę też chce trochę polepszyć  jestem w trakcie produkcji paneli akustycznych z wełny mineralnej isover pt 80. Wstępnie zamontuje 4 panele 120x60 na tylną ścianę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cxn V2 został zamówiony. Mam nadzieję że będzie wyraźna poprawa względem wiim mini I dac w cxa. W dodatku myślę że jest to przyszłościowy odtwarzacz bo łatwiej mi będzie dobrać wzmacniacz czy końcówkę mocy bo nie będę zwracał uwagi na daca. 

Co do suba to jednak wolę opcje z odsłoniętym bass reflex. Z zatkanym br i sub ustawiony na 50hz ciężko mi było zgrać z kolumnami i pomimo że czułem lepszą jakość to wydawało mi się że był taki sztuczny dźwięk. Mam pytanie takie czy jest sens ustawienia subwoofera przy 30hz-35hz ? Bo bez zatkanego br, tylko przy tej częstotliwości czuję zalety suba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2023 o 00:00, Carmion napisał:

Ogólnie jestem zadowolony z Heco Aurora. Bez zatkanego br trochę basu momentami było za dużo i potrafił zabuczeć. Ale to tylko momentami. Ale wiem że do ciemniejszych wzmacniaczy Heco już kompletnie by się nie nadawały. Z Cambridge uważam że bardzo dobrze się łączą.  Aktualnie mam zatkany w nich bass reflex i jeszcze próbuje zgrać z nimi subwoofer. Bo albo przeginam albo za bardzo basu odcinam. Ale ogólnie jakościowo bass jest dużo lepszy i jest znacznie szybszy.  

Byłem na odlsuchu ale z Yamaha RN 803d i uważam że więcej mi dała zmiana na Cambridge cxa 80 niż kolumny do 15k. Dlatego wybór kolumn padł na heco bo uznałem że nie warto tyle dopłacać dla tak małej różnicy.

Najbardziej mi przypadły do gustu elac carina fs 247.4. Ale uważam że heco z Cambridge zagrało lepiej niż Carina z Yamaha 803d. A teraz przy zatkanym br i subwooferze naprawdę gra znacznie czyściej. No i uważam że żadna kolumna nie zejdzie tak nisko przy takiej dynamice.

Jakbym zmieniał kolumny to na 90% bym poszedł w podstawki,  bo z suba już nie zamierzam rezygnować. 

 

A co sądzicie o arcam sa30? Miałbym możliwość odsłuchu niedaleko od domu. W dodatku ma wbudowany HDMI.  

 

 

 

Moim zdaniem roznica w brzmieniu w wzmacniaczy nie jest lepszy , gorszy a raczej inny. I to inne sie niewiele rozni.

Jak kolega wyzej wspomnial poszukaj kolumn. Sprzet masz juz dobry.

Np. Pylon Audio Diamond 25 lub 28.

Dnia 28.06.2023 o 19:31, Carmion napisał:

A jakiej jakości jest dac w Cambridge cxn? W promieniu do wbudowanego w cxa 80 jest jakaś większa różnica w jakości? 

Miałem na chwilę dynaudio emit 20 i przyznam że jakościowo zagrały troszkę lepiej od heco i było podobne brzmienie poza basem. Brakowało basu przy cichym odsłuchu. Ale testowałem u siebie bez subwoofera. Więc myślę że teraz lepiej bym zagrał. Ale jeżeli miałbym zmieniać na podstawki to chciałbym jeszcze coś wyżej. Np. monitor audio gold 100. 

Pozdrawiam 

Gold 100 ma troche ciemniejszy dźwięk ale moze się podobac.

Niezly bas I to wykonanie :)

Tyle ze za ta sume masz chyba Pylony Diamond 25? I nie musisz dokupić stojakow. Testowalem Goldy vs Pylony I bardziej mi sie Pylony podobaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

A jeżeli bym sprzedał heco i subwoofer t9i i spróbował do cxa i cxn kupić

Kef R3 lub kef R5. To czy byłby duży skok w jakości?

Nie koniecznie. 

Sonus Faber Ostatnie modele Electy i Minimy vs Olympica Nova.

Ceny jak z ....

Różnica tylko taka ze Electa i Minima  jakby lepiej dociążone - mam na myśli dźwięk - bardziej hm pełny niż Olympica Nova .

Ale tak w zasadzie całą trójka brzmiała bardzo fajnie.

I co lepsze skłaniałem się w stronę Minimy bo różnica była niewielka w brzmieniu a w cenie ho ho ho

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon diamond 28 słuchałem na Yamaha RN 803d i było mnie duże zawiedzenie. Grało to dla mnie za ciemno jakby kocem było przykryte.  Może na Cambridge by lepiej zagrały. Znacznie lepiej dla mnie zagrały opale lecz były trochę dla mnie za ciemne. Jak już to wybrałbym coś pomiędzy heco a pylony.  

elac carina fs 247.4 z Yamaha RN 803d zrobiły na mnie wrażenie z basem był szybki i twardy. Ale za to czegoś mi zabrakło w wysokich tonach. Nie były takie wyraźne. Może z Cambridge by zagrały znacznie lepiej. No i w dodatku elac słuchałem w bardzo dobrze wytłumionym pomieszczeniu więc pewnie w mieszkaniu by tak nie zagrały. 

Bardziej jeżeli miałbym zmienić kolumny to coś z podobnym basem a nawet mogłoby być delikatnie mniej i żeby średnica z wysokimi była lepszej jakości.

Aktualnie nie narzekam na ilość basu bo heco ma naprawdę sporo i zmiana wzmacniacza na ciemniejszy by spowodowało że kolumny by były do wymiany bo byłoby dla mnie za dużo. Może brzmienie jest trochę za jasne, ale to pewnie wina wiim mini bo podobno trochę rozjaśnia. 

Monitor audio ani kef nie słuchałem bo niestety nie było w salonach gdzie byłem na odlsuchu. Mam nieco utrudniona sprawę bo na najbliższy punkt do odsłuchu mam 250km. Ale z tego co widziałem to ode mnie 50km jest mały salon co mają arcama, kef I monitory audio. To chyba w wolnym czasie się wybiorę. 

To poczekam aż przyjdzie mi Cambridge cxn i zamontuje na tył ściany panele. Wtedy pomyśle co z kolumnami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...