Skocz do zawartości

Zestaw za ~10000zł do salonu


Rawa113

Recommended Posts

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ma wbudowaną sieć. Ma wbudowana kalibrację która jest droga. Gra dobrze.

W zestawie kupisz go taniej

Teraz będzie dyskusja czy to BS czy kolumna zamknięta. ale panowie nie w tym wątku. Bo jak autor nie będzie zainteresowany KEFem to szkoda psuć watek.

 

 

Szczerze mówiąc obecnie skłaniam się ku Arcam SA 30 + KEF Q 950.  Wygląda to na świetne połączenie, zgrany zestaw na start, który posiada "wszystko". Dirac live też bardzo mocno do mnie trafia bo poświęcając trochę czasu na konfiguracje można w znaczącym stopniu poprawić odbiór muzyki w gorzej przystosowanym akustycznie pomieszczeniu, co może się niewątpliwie przydać. Kolumny natomiast bardzo przemawiają do mnie cenowo, jako wybór "na start", bo wzmacniacz wyciągnie z nich wszystko, a w przyszłości gdy będę wiedział czego dokładniej chce będzie można dobrać kolumny bardziej konkretne, dużo wyższej klasy. W każdym razie jeszcze mam czas,  i nie spieszy mi się z zakupem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie. Tylko jedna uwaga. Większy i droższy nie musi oznaczać lepszy. Masz jeszcze mniejsze Q750. Boję się, że w Twoim ustawieniu blisko ściany Q950 mogą Cię przytłoczyć basem. Średnie tony też powinny być lepsze z Q750, bo wielki średnio-niskotonowiec Q950 raczej im się nie przysłuży. Kwestia sprawdzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rawa113 napisał:

 

Szczerze mówiąc obecnie skłaniam się ku Arcam SA 30 + KEF Q 950.  Wygląda to na świetne połączenie, zgrany zestaw na start, który posiada "wszystko". Dirac live też bardzo mocno do mnie trafia bo poświęcając trochę czasu na konfiguracje można w znaczącym stopniu poprawić odbiór muzyki w gorzej przystosowanym akustycznie pomieszczeniu, co może się niewątpliwie przydać. Kolumny natomiast bardzo przemawiają do mnie cenowo, jako wybór "na start", bo wzmacniacz wyciągnie z nich wszystko, a w przyszłości gdy będę wiedział czego dokładniej chce będzie można dobrać kolumny bardziej konkretne, dużo wyższej klasy. W każdym razie jeszcze mam czas,  i nie spieszy mi się z zakupem.

 

Tak czy siak dobrze będzie posłuchać tego zestawienia, jak i kilku innych przed dopełnieniem wyboru. Kto wie, może Naim Uniti Atom z lżejszymi brzmieniowo kolumnami bardziej Ci podejdzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Czemu nie. Tylko jedna uwaga. Większy i droższy nie musi oznaczać lepszy. Masz jeszcze mniejsze Q750. Boję się, że w Twoim ustawieniu blisko ściany Q950 mogą Cię przytłoczyć basem. Średnie tony też powinny być lepsze z Q750, bo wielki średnio-niskotonowiec Q950 raczej im się nie przysłuży. Kwestia sprawdzenia. 

Dziękuję, sam się tego trochę obawiam. Jednak grzebiąc w internecie na temat tych kolumn, Q950 wydaje się lepszym wyborem. Pomieszczenie ma 35m2 + aneks kuchenny + schody na dół i do góry. Szczególnie też że głośniki mają także służyć do filmów.  I dochodzi dirac live jakby był problem z nadmiarem basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

A co jak kupi te KEF-y na podstawie błędnych przesłanek? 

Jak jest na forum miejsce na bzdety, to i na sensowny wpis się znajdzie. 

No to jak powie że jest zinteresowany to wtedy dyskusja. Albo jak odsłucha i mu si ęspodoba to G go obchodzi jaka jest obudowa. Prawda?

 

21 godzin temu, Rawa113 napisał:

 

Szczerze mówiąc obecnie skłaniam się ku Arcam SA 30 + KEF Q 950.  Wygląda to na świetne połączenie, zgrany zestaw na start, który posiada "wszystko". Dirac live też bardzo mocno do mnie trafia bo poświęcając trochę czasu na konfiguracje można w znaczącym stopniu poprawić odbiór muzyki w gorzej przystosowanym akustycznie pomieszczeniu, co może się niewątpliwie przydać. Kolumny natomiast bardzo przemawiają do mnie cenowo, jako wybór "na start", bo wzmacniacz wyciągnie z nich wszystko, a w przyszłości gdy będę wiedział czego dokładniej chce będzie można dobrać kolumny bardziej konkretne, dużo wyższej klasy. W każdym razie jeszcze mam czas,  i nie spieszy mi się z zakupem.

 

Powiedział bym nawet więcej. To nie sa tylko kolumny na start.

Masz spore pomieszczenie. A jeśli będzie problem z wielkością, w co wątpie to właśnie po to masz wzmacniacz z dobra kalibracją.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2023 o 08:25, Mariusz Kopacki napisał:

Konstrukcje z membrana bierna sa traktowane jako wariacje bass reflex, nie obudow zamknietych. Taka tez konwencje stosuje sam KEF:

image.png.facf86fb86a79c73ffd215decf387494.png

Mozna oczywiscie pojsc w poprzek, ale po co?

Bo chcą się pochwalić na forum, ze jako sklep, wiedzą lepiej 🙃😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2023 o 22:51, Rawa113 napisał:


Witam
Czytając forum zrozumiałem że pomysł wyboru soundbara czy tanich kolumn aktywnych jest po prostu zły. Więc Chciałbym wzmacniacz zintegrowany (all-in-one) + kolumny pasywne. Sprzęt będzie podłączony do TV. Więcej głośników, zestaw kina nie wchodzi w grę, bo nie mam jak tego ustawić.

Poszukuję zestawu uniwersalnego, który po prostu dobrze zagra i będzie miał dobry stosunek cena/jakość, coś co można po prostu w ciemno polecić i większość byłaby zadowolona. Zależy mi na muzyce ale także na fajnym wrażeniu przy oglądaniu filmów (z serwisów streamingowych więc to będzie maksymalna jakość ścieżki dźwiękowej dla filmów)
Jeśli chodzi o muzykę to pop/hity lat 70-80, soul, funk, dalej rock, natomiast zero dzisiejszej muzyki popularnej z typowego radia/tv.

Pomieszczenie niestety nie jest idealne. Jest to około 35m2 + częściowo zabudowany aneks 10m2. Ściana za kolumnami ma długość 3,5m (dalej są przeszklone drzwi na taras), sofa i odsłuch jest w odległości 3m od tej ściany.


Chciałbym przeznaczyć około 10000zł, mogę pomyśleć o dołożeniu kilku tysięcy ale tylko jeżeli miałoby to naprawdę znacząco poprawić zestaw, jednak wolałbym trzymać się tego założonego budżetu. Chciałbym sprzęt nowy nie używany.

Oraz umieszczam poglądowy szkic salonu i aneksu.

Dziękuję bardzo za pomoc.

szkic.png

Cześć,

W budżecie do 10000 zł z opcją lekkiego naciągnięcia pole do popisu masz spore. O ile samo połączenie SA30 z KEF`ami to nie jest jakaś herezja to zanim podejmiesz ostateczną decyzje - odsłuchaj i skonfrontuj z innymi rozwiązaniami. Przede wszystkim zacząłbym od kolumn. Skupiłbym się na tym co Ci się spodoba ponieważ to one w głównej mierze będą kształtowały brzmienie całego zestawu. Następnie do tych konstrukcji spróbowałbym dobrać wzmaka. Trzeba bowiem pamiętać, że "dobrze" dla każdego oznacza coś innego i tak samo każdy szuka zestawu "uniwersalnego" i to też dla każdego oznacza coś innego. Na Twoim miejscu odwróciłbym proporcje i postawił na lepsze kolumny kosztem wzmacniacza. Mięsisty bas i świetną scenę zapewnią Ci Silvery 500 z Monitor Audio oraz Dali Opticon 6. Wychodzące już z oferty i dostępne w cenach wyprzedażowych Focale Aria 926 też na pewno by Ci się spodobały. Do tego Marantz PM7000N, który jeszcze niedawno kosztował prawie 7000 zł w zupełności wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rawa113 napisał:

 

Właściwie to jestem już zdecydowany na Arcam SA 30 + KEF Q 950, ale możliwość zakupu będę miał dopiero za kilka tygodni.

Rozumiem. Daj znać jak kupisz i chwile się ze sprzętem obejdziesz.

Na razie ceny się stabilizują / maleją. Niektóre ceny jeszcze nie dawno były tak wyolbrzymione że sam producent / dystrybutor chyba uznal że przegiął.

Więc może bedzie lepiej. Chociaz lepiej to już było podobno.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Na razie ceny się stabilizują / maleją. Niektóre ceny jeszcze nie dawno były tak wyolbrzymione że sam producent / dystrybutor chyba uznal że przegiął.

Więc może bedzie lepiej. Chociaz lepiej to już było podobno.

Ostatnio sprzedaż agd spadła o 15% , także ludzie nie mają kasy (władający chcą odpalić kolejną drukarnię papieru...) , mogą być obniżki by firmy mogły przeczekać
Także czekam na opis wrażeń z w/w zestawu

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2023 o 20:45, Kubakk napisał:

Ostatnio sprzedaż agd spadła o 15% , także ludzie nie mają kasy (władający chcą odpalić kolejną drukarnię papieru...) , mogą być obniżki by firmy mogły przeczekać
Także czekam na opis wrażeń z w/w zestawu

Myslę że AGD to i tak jest coś co musisz mieć. Sprzedaż takich luksusowych dóbr jak HiFi czy AVRy i inne to tu jest na pewno spory spadek.

Przy najmniej w tym segmencie średnim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Myslę że AGD to i tak jest coś co musisz mieć. Sprzedaż takich luksusowych dóbr jak HiFi czy AVRy i inne to tu jest na pewno spory spadek.

Przy najmniej w tym segmencie średnim.

Dlatego pewnie lodówki podciągają wskaźnik bo AGD podaje się zwykle razem z RTV ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...