Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

Nie inaczej. Mozna sie rozczarowac niestety. Jak sie rozczarujesz a sprzet bedzie w domu stal to jest problem. Chyba ze zmiescisz sie w 14 dniach. 

Ja kupilem z drugiej reki, gosc jednak sklamal i zamiast okolo roku starego, dostalem dwulatka. Kilka setek do tylu.

Ja mam wzmacniacz Gatoz BurrBrown, wzmacniacz sluchawkowy Singxer  z AKM. Serenade i Holo mialem i testowalem. 

Serenade byla troche zywsza od Singxer, Holo zywsze od Gato. Jednak w sysytemie z kolumnami roznice uslyszalem tylko pomiedzy Gato a Holo. Niestety niewielka i taka ktora praktycznie moglem zniwelowac podkrecajac glosnosc w Gato. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas chinska strona?

Exposure wypuszcza odtwarzacz cd, ladowany odgornie z PCM1704 24 bit - po jednym na kanal. Niestety nie ma wejsc cyfrowych.

Ja sie zrazilem troche do tego wszystkiego dlatego podchodze z rezerwa do ewentualnych roznic. Juz tak sie nie podniecam jak 4 lata temu. Z kazdym testem mniej. 😄

Chyba ze o wygladzie mowa, tym mnie wciaz mozna przyciagnac. 😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackromek napisał:

Myślałem o Holo Spring szczególnie że prawdopodobnie zagrał by z moim konwerterem matrix spdif 2 po IS2

Jeśli szukasz zewnętrznego DACa, to...

Sprawdź sobie tego Holo Spring, na R2R masz też Denafripsa Ares, Pothusa, pożycz i sprawdzaj.

Nie bierz za wyrocznie głupot, że jakiś dac na kawałku płytki we wzmacniaczu, czy innym CD zagra tak dobrze jak Holo, czy Denafrips.

To są daki z rozbudowaną własną sekcją zasilania, wej/wyj itp., a nie kawałek płytki, która współdzieli zasilanie z innym urządzeniem w jednej obudowie.

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chodzi mi o zewnętrznego Daca wiem że zintegrowane w urządzeniach all in one to nie to , teraz mam jedną z lepszych  odsłon Delta -sigma  i chciałbym posłuchać coś R2R przynajmniej na tym samy poziomie z Holo duży problem bo nie ma gdzie posłuchać a interesujące urządzenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na temat Holo możesz poczytać na forum obok, mój kumpel z W-wy ma jakąś wypasioną wersję 3 KTE i potwierdza jakość tego DACa.

https://www.audiostereo.pl/topic/132146-holo-audio-–-spring-dac/?do=findComment&comment=4276023

Denafripsa masz w Polsce w salonach.

https://www.premiumsound.pl/category/stereo-przetworniki-dac?filter=1

https://4hifi.pl/k19,odtwarzacze-i-dac-przetworniki-dac.html?p[]=13

Przy okazji przejrzyj innych producentow na R2R, spójrz np. na Audio GD (salon 4hifi pl) i rozbierane zdjęcia,  na sekcje zasilające, trafa i inne układy. 

Tak powinny wyglądać DACi, a nie popierdólki wbudowane w jakąś integrę.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2024 o 12:38, blackromek napisał:

Myślałem o Holo Spring szczególnie że prawdopodobnie zagrał by z moim konwerterem matrix spdif 2 po IS2

Grałem z matrixem sabre, probowalem z sabre pro. Oczywiscie ze spdif2. Teraz gram na Holo Spring tez ze spdif2. Nie spodziewaj się przepasci. Nie dlatego, ze Holo jest slabe tylko matrix jest bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek

Holo Spring porównywałem z Gato Audio DIA 250s. 

Różnica była wyraźna na plus dla Holo.

Bardzo przyjemnie to brzmialo, jakby dźwięk był żywszy. Jednak czym mniej się w utworze działo, muzyka się uspokajała tym ta różnica się zmniejszała. Aż zanikala całkiem.

Jeśli możesz sobie pozwolić to sprawdz i ocen sam, czy warte jest to swojej ceny. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przetwornik z ktorym mozna zostać i sluchać muzyki bez grymasu. U mnie Holo moze troszkę było lepsze lub bardziej wpasowalo się w system i dlatego zostało. Zmiana nie była spektakularna.

Wogóle myslę, ze przeskok jakosciowy z tych dwoch przetwornikow wyżej to już zupelnie inne pieniądze i nie warto rozdrabniać się na "jakiś" r2r. Audio gd to fajnie wygladają na zdjęciach, szczegolnie w srodku ale dźwiek juz jest raczej przecietny.

To przetwornik z ktorym mozna zostać i sluchać muzyki bez grymasu. U mnie Holo moze troszkę było lepsze lub bardziej wpasowalo się w system i dlatego zostało. Zmiana nie była spektakularna.

Wogóle myslę, ze przeskok jakosciowy z tych dwoch przetwornikow wyżej to już zupelnie inne pieniądze i nie warto rozdrabniać się na "jakiś" r2r. Audio gd to fajnie wygladają na zdjęciach, szczegolnie w srodku ale dźwiek juz jest raczej przecietny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...