Skocz do zawartości

Nieznany Odtwarzacz compact disc


Recommended Posts

Wydaje się ze to taka klasa średnia odtwarzacza cd. Są pewne zalążki niezłego wykonania bo mamy oddzielne sekcje zasilania, dobre elektrolity Elna i Nichicon i sprawdzone opampy NE4558, filtr przeciwzakliceniowy na zasilaniu. Głowica laserowa to jakby jakis model lasera DVD. Trudno powiedzieć jaja jest tutaj kość  Dac ale na pewno widzę nic z kości  R2R zatem pewnie coś nowszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to odtwarzacz dziwnej marki LEONARDO. Lepszej jakości zdjęcia będę w stanie wstawić dopiero ok piątku. 

Złącza połączeniowe to xlr, 2x rca, tak można po rca podłączyć 2 wzmacniacze na dwóch rca. Opryczny i koloksjalny.

Potrafi odtwarzać w profilach 44.1 i 192. 

Nic więcej o nim nie wiem poza tym, że przyjemnie gra.

Screenshot_20230704-075905_Gallery.jpg

Screenshot_20230704-075911_Gallery.jpg

Screenshot_20230704-075927_Gallery.jpg

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RLC2 napisał:

@Nie wszystko wiedzący o twoim CD Leonardo nic nie ma w sieci z ciekawości chciałem coś poczytać a tu nic a nic. 

Napiszesz coś o nim więcej jakie ma towarzystwo ( wzmacniacz, kolumny ) długo go masz. Jakim cudem go kupiłeś 😉

Zamieniłem się za kolumny. Mam go jakieś 5 miesięcy już nie oddam gdyż gra świetnie. 

Poniżej jego towarzystwo 

 

PSX_20230308_143803.jpg

IMG-20220308-WA0009.jpg

IMG-20221019-WA0018.jpg

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw taki trochę inny tak mi się wydaje HK podobno tylko do kina domowego a tu proszę aż dwa 🙂 Denon, Monitor Audio  reszty kolumn nie znam duże monitory?? zapewne grają z lampą? Lubisz chyba różne brzmienie lub masz zestawy dostosowane do różnych rodzajów muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RLC2 napisał:

Fajny zestaw taki trochę inny tak mi się wydaje HK podobno tylko do kina domowego a tu proszę aż dwa 🙂 Denon, Monitor Audio  reszty kolumn nie znam duże monitory?? zapewne grają z lampą? Lubisz chyba różne brzmienie lub masz zestawy dostosowane do różnych rodzajów muzyki. 

Hk 980 to mój pierwszy wzmacniacz. Mam go ok 15 lat. Trochę szumi ale gra uczciwie.

Hk 990 to już zupełnie inna konstrukcja. Dual mono potężnej mocy. Dodatkowo posiada DSP z systemem korekcji pomieszczenia. Bardzo lubię na nim słuchać.  Daje taki ciekawy efekt, że dźwięk odrywa się od kolumn. Oczywiście jeżeli kolumny same w sobie są zgrane fazowo. 

Te duże monitory to DIY na projekcie oficjalnym Byema. Również je Bardzo lubię. Poukladany dźwięk, zwłaszcza wokal męski czy perkusja brzmią fajnie. Bas potężne brzmi. W sumie to się go czuje całym ciałem.

Lampka to diy. Fajna scena mała moc.

 

Monitor audio bx6 to takie średnie granie. Głośnik wysokotonowy ma mnostwo ograniczeń i to słychać. Bas niby jest ale nie tak brzmią instrumenty basowe.

Najlepsze połączenie dla mnie to duże monitory beyma + hk990 + leonardo. Ten zestaw gra uczciwie w każdej muzyce. Jak płyta jest dobra to wynagradza jak płyta jest słaba to nie ma przebacz.

 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RLC2 napisał:

Sam to wszystko sobie robisz?

Akurat w tych przypadkach to był zakup. Świadomy ze sprawdzonych źródeł po odsłuchach. 

Posiadam jeszcze takie onkyo kolumny. To nie moje zdjęcie ale ten model. Miałem więcej sprzętu i niestety się pozbyłem. Więcej juz sprzętu nie sprzedaje bo później żałuję.

 

 

014b03634eafbb060a9ae7193f92.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Fajne te " małe monitorki" DIY 👍

Lubię je. Zwłaszcza za dźwięk. Wygląd też fajny ale to już gusta. 

Screenshot_20230705-070148_Gallery.jpg

10 godzin temu, RLC2 napisał:

Fajny zestaw taki trochę inny tak mi się wydaje HK podobno tylko do kina domowego a tu proszę aż dwa 🙂 Denon, Monitor Audio  reszty kolumn nie znam duże monitory?? zapewne grają z lampą? Lubisz chyba różne brzmienie lub masz zestawy dostosowane do różnych rodzajów muzyki. 

Z zestawów jakie posiadam to mam jeszcze takie ,,pchły,, 

Te denony to fajna konstrukcja. Tak naprawdę to dla denona produkował je heco. 

Subwoofer to diy na głośniku 18 cali celeston. To już jest miażdżyciel żeber. 

 

IMG-20230304-WA0002.jpg

IMG-20230407-WA0011.jpg

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

 

Trafne opisy, miałem BX2 

Dla mnie monitor audio grają dopiero od serii gold. Nie jest to bardzo złe granie ale ten głośnik wysokotonowy w serii B i S to albo gra w sposób zgaszony albo czeszczy. Do kina domowego się nadzadzą ew. Do budżetowego stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica Leonardo dalej nie rozwiązana 🤐

6 minut temu, RLC2 napisał:

Pełen asortyment u kolegi lampa, tranzystory, DSP, kolumny małe duże, i jeszcze pewnie by coś znalazł moze (drapak) 🙂 

Szczerze gratuluję tych zabawek 👍

Jak Twój sprzet? Pokaż na czym słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...