Skocz do zawartości

Sony TA-AN 1000


Marbo62

Recommended Posts

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Z 5.1 nigdy nie zrobi się wiecej. To są mity. I naciąganie.

Jak robi dobre 5.1 ale dobre to niech robi to. A nie udaje że potrafi więcej.

 

Nie ma co dyskutować nad wyższością większej ilości głośników, aczkolwiek tutaj AN1000 poprawiło mi to wrażenia. Zastanawiam się nad dokupieniem heights, tylko mam problem jak je zamontować na ścianie/suficie wynajmowanego mieszkania z zakazem wiercenia i uszkadzania ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mumble napisał:

Nie ma co dyskutować nad wyższością większej ilości głośników, aczkolwiek tutaj AN1000 poprawiło mi to wrażenia. Zastanawiam się nad dokupieniem heights, tylko mam problem jak je zamontować na ścianie/suficie wynajmowanego mieszkania z zakazem wiercenia i uszkadzania ich.

Ja myślałem o zrobieniu na zamówienie takich stojaków jak do Cambridge Audio Minx gdzie kabel idzie przez słupek, ale wysokich na 2,5m i zwisających nad nami głośników jak czułki owada/latarnia uliczna zza kanapy :D 

Zdecydowanie chcę 5.1.2. Ale pytanko, jak Apple TV+ mówi że coś jest w Dolby Atmos, a Sony nie pokazuje "ATMOS", to dlatego że nie mam 5.1.2? Czyż nie powinien dekodować ścieżki Atmos bez względu na głośniki, jak szumnie reklamujące się atmosem DWUKANAŁOWE soundbary :D ? No bawię się funkcjami dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos jest dostępny zazwyczaj tylko w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Druga uwaga - zdarza się, że stream opisany jest jako Dolby Atmos ale zwiastun/skrót jest dekodowany w DD (tego nie rozumiem bo np. nie zacheca do wydania pieniędzy na kupno/wypozyczenie). Moje doświadczenia odnosza się do apko Apple na tv LG. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Zdecydowanie chcę 5.1.2. Ale pytanko, jak Apple TV+ mówi że coś jest w Dolby Atmos, a Sony nie pokazuje "ATMOS", to dlatego że nie mam 5.1.2? Czyż nie powinien dekodować ścieżki Atmos bez względu na głośniki, jak szumnie reklamujące się atmosem DWUKANAŁOWE soundbary :D ? No bawię się funkcjami dalej

Jeżeli nie masz żadnych podpiętych głośników warstwy górnej to AVR nie będzie dekodować atmos, co byłoby bezcelowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, przemeklbn napisał:

Jeżeli nie masz żadnych podpiętych głośników warstwy górnej to AVR nie będzie dekodować atmos, co byłoby bezcelowe.

Ja mam zestaw 5.1 który obsługuje Marantz 5015 i tam jeśli włączę funkcję 'wirtualizer głośnikowy' to podczas odtwarzania ścieżki dolby atmos (zarówno dolby true hd jak i DD+ with atmos) pokazuje mi po wciśnięciu 'info' na pilocie, że odtwarza dolby atmos. Kiedy tą funkcję wyłącze wtedy pokazuje dd+ surround. Możliwe, że sony takiej funkcji nie ma, albo odpowiednikiem jest 360 spatial sound coś tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sandor Clegane napisał:

Ja mam zestaw 5.1 który obsługuje Marantz 5015 i tam jeśli włączę funkcję 'wirtualizer głośnikowy' to podczas odtwarzania ścieżki dolby atmos (zarówno dolby true hd jak i DD+ with atmos) pokazuje mi po wciśnięciu 'info' na pilocie, że odtwarza dolby atmos. Kiedy tą funkcję wyłącze wtedy pokazuje dd+ surround. Możliwe, że sony takiej funkcji nie ma, albo odpowiednikiem jest 360 spatial sound coś tam.

Jest Virtualizer, chociaż losowo się wyłącza więc nie wiem od czego zależy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mumble napisał:

Nie ma co dyskutować nad wyższością większej ilości głośników, aczkolwiek tutaj AN1000 poprawiło mi to wrażenia. Zastanawiam się nad dokupieniem heights, tylko mam problem jak je zamontować na ścianie/suficie wynajmowanego mieszkania z zakazem wiercenia i uszkadzania ich.

Połóż na ścianie. Są takie mocne kleje.

z tym że to sa przednie górne. Raczej nie spotykany już kodek. Aczkolwiek coś tam zmienia. Atmosa z tego nie będzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Połóż na ścianie. Są takie mocne kleje.

z tym że to sa przednie górne. Raczej nie spotykany już kodek. Aczkolwiek coś tam zmienia. Atmosa z tego nie będzie.

 

 

https://helpguide.sony.net/ha/strtaan10/v1/en/contents/TP1000544662.html

 

Tu widzę że można setup nad człowiekiem typowo 5.1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Typowy Atmos z dwoma TM. Sony to widzi jako 70° - 110°. Dolby za referencję określa 80°. Różnice marginalne.

Pewnie w to będę celował. Rozumiem, że "na boki" po 35st teoretycznie najlepiej, lekko przed głowami słuchaczy. Ponoć kluczowy jest rozstaw względem surroundów, a nieprawdą że mają być równo z frontami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe o czym rzadko sie mówi jest tak naprawdę zachowanie równomiernych odległości kątowych pomiędzy poszczególnymi kanałami by system tworzył bańke wokół sluchacza, to jest cel nadrzedny. Należy unikać pakowania ich w większej ilości jak warunki lokalowe na to nie pozwalają.

52 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Ponoć kluczowy jest rozstaw względem surroundów, a nieprawdą że mają być równo z frontami.

Zależy od układu pomieszczenia. Jeśli opiszemy nasze pole odsłuchu po okręgu to Atmosy powinny mieć rozstaw 0.5-0.7 średnicy tego koła. Fronty nominalnie dla kina daje się na 30 stopniach względem osi. Czy wypadną podobnie jak Atmosy to określi wypadkowa wynikająca  z geometrii pokoju.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

NAD tak. Ale nie przednie górne.

To nie jest to samo.

 

Ma się rozumieć. Ale front height to nie Atmos tylko IIz który ma pare filmów na krzyż. Choć niektórzy i Atmos content oglądają z takimi front height i są zadowoleni.

W każdym razie pytanko, skoro ten Sony wydaje mi się o wiele "jaśniejszy" od tego Denona, i ma szczegółowe określenie EQ basów i treble na fronty i centralny, to może zmniejszę nieco treble, żeby uzyskać trochę ciepła? Już podbiłem subwoofer, którego Sony zdawał się kastrować (choć przyznam, że był precyzyjniejszy, jakbym zmienił muła Magnata na jakiś muzykalny szybki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Ma się rozumieć. Ale front height to nie Atmos tylko IIz który ma pare filmów na krzyż. Choć niektórzy i Atmos content oglądają z takimi front height i są zadowoleni.

W każdym razie pytanko, skoro ten Sony wydaje mi się o wiele "jaśniejszy" od tego Denona, i ma szczegółowe określenie EQ basów i treble na fronty i centralny, to może zmniejszę nieco treble, żeby uzyskać trochę ciepła? Już podbiłem subwoofer, którego Sony zdawał się kastrować (choć przyznam, że był precyzyjniejszy, jakbym zmienił muła Magnata na jakiś muzykalny szybki).

 

MARANTZ proponuje takie rozwiązanie głośników dla Dolby Atmos

marantz-receiver-nr-1711-1000x1000.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julek napisał:

MARANTZ proponuje takie rozwiązanie głośników dla Dolby Atmos

Nie Marantz, tylko to ogólnie Dolby wymyśliło taki patent. Myślę że to było marketingowe wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów którzy nie godzą się na kino domowe a chcieli mieć dźwięk dookólny. To tzw. upfiring. Niektórym zdaje to egzamin jak mają korzystny układ pomieszczenia, siedzą w odpowiednim miejscu i do tego sufit jest podatny na odbicia. Coś tam wydaje się że gra z góry. Ale porównania do fizycznych głośników nad Tobą nawet nie ma co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Ma się rozumieć. Ale front height to nie Atmos tylko IIz który ma pare filmów na krzyż. Choć niektórzy i Atmos content oglądają z takimi front height i są zadowoleni.

Dokładnie tak.

A wiesz sa zadowoleni bo porównania nie mieli. To u nas Polaków typowe. Mam to polecam.

20 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

W każdym razie pytanko, skoro ten Sony wydaje mi się o wiele "jaśniejszy" od tego Denona, i ma szczegółowe określenie EQ basów i treble na fronty i centralny, to może zmniejszę nieco treble, żeby uzyskać trochę ciepła? Już podbiłem subwoofer, którego Sony zdawał się kastrować (choć przyznam, że był precyzyjniejszy, jakbym zmienił muła Magnata na jakiś muzykalny szybki).

Dla mnie cieple granie to nie tylko ilość góry i dołu w rozumieniu pokręteł potencjometrów. Ale próbuj,

11 godzin temu, julek napisał:

MARANTZ proponuje takie rozwiązanie głośników dla Dolby Atmos

Zgadza się. To marketingowe wyjście aby zwykły śmiertelnik też mógł to kupić nie robiąc remontu w salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie tak.

A wiesz sa zadowoleni bo porównania nie mieli. To u nas Polaków typowe. Mam to polecam.

Akurat to czytałem na zagranicznych forach ;) - dyskusje o 45 stopni z atmosów względem osi, i że z wysokim sufitem to prawie pasuje front height. Albo ktoś miał zestaw niby pod IIz, od lat, zrobił upgrade na nowy Atmosowy ampli, i po prostu załączył.

Niejeden też zadowolony z odbijanego Atmosa, ale chyba wolę od razu pójść w sufit.

Cytat

Dla mnie cieple granie to nie tylko ilość góry i dołu w rozumieniu pokręteł potencjometrów. Ale próbuj,

Też tak myślę, chociaż ciekawi mnie co to za zjawisko fizyczne. Bo precyzyjny taki, zwarty, jasny jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Update do moich problemów z TA-AN1000, ostatnia aktualizacja firmware v1.455 rozwiązała problemy z gubieniem dźwięku po eARC przy przełączaniu apek w webos i źródeł sygnału. Nie słyszałem też już od miesiąca mechanicznego dźwięku uderzenia przy wybudzaniu ze standby.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mumble napisał:

Update do moich problemów z TA-AN1000, ostatnia aktualizacja firmware v1.455 rozwiązała problemy z gubieniem dźwięku po eARC przy przełączaniu apek w webos i źródeł sygnału. Nie słyszałem też już od miesiąca mechanicznego dźwięku uderzenia przy wybudzaniu ze standby.

U mnie nie gubi dźwięku wcale, ale huk wybudzenia co jakiś czas jest sążny!

Pobawiłem się ustawieniami EQ, i tę ostrą jasność frontów nieco stępiłem, różne opcje są. Kilka tych auto-calibrate opcji.

DALEJ brakuje mi wielości opcji Audysseya! Żeby była jasność przy głooośnym odsłuchu nie robi to takiej różnicy, ale zupełnie niedocenione przeze mnie były wszystkie opcje w 12-letnim Denonie, myślałem, że to standard.

Brzmi super, szczegółowo, kalibracja fajna, ale gąszcz opcji by się przydał!

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

U mnie nie gubi dźwięku wcale, ale huk wybudzenia co jakiś czas jest sążny!

Pobawiłem się ustawieniami EQ, i tę ostrą jasność frontów nieco stępiłem, różne opcje są. Kilka tych auto-calibrate opcji.

DALEJ brakuje mi wielości opcji Audysseya! Żeby była jasność przy głooośnym odsłuchu nie robi to takiej różnicy, ale zupełnie niedocenione przeze mnie były wszystkie opcje w 12-letnim Denonie, myślałem, że to standard.

Brzmi super, szczegółowo, kalibracja fajna, ale gąszcz opcji by się przydał!

Wydaje mi się że nie ma co już liczyć na jakieś dodatkowe opcje jak te z Audysseya, może jakieś przyszłe modele...

Możliwe że nie doświadczałeś tych problemów na starym firmware ponieważ gdzieś doszedłem do uwag, że prawdodpodobnie są one tylko powiązane z używaniem HDMI-CEC i tym sterowaniem jednym pilotem TV wszystkimi urządzeniami jak ma w zwyczaju Magic Remote od LG. Czytałem że ludzie którzy to nie włączali nie mieli problemów z gubieniem dźwięku. Generalnie dźwięk jakby dalej gubi przy przełączani, ale chyba Sony wysyła jakiś komunikat synchronizacji co jakiś czas, i po około 3-4 sek po zmianie źródła lub apki, dźwięk wskakuje a na wyświetlaczu Sony przelatują mi te komunikaty o typie dźwięku, nie zawsze ale czasami, właśnie kiedy to normalnie, kiedyś na starym firmware miałbym brak dźwięku już nonstop.

Ja sobie dodatkowo zmieniłem suba, i jestem pod mega wrażeniem SVS SB-1000 Pro, chciałem lepszą 2000 ale obliczyłem że wymiarami mi się nie zmieści obok szafki z TV a nie miałem gdzie indziej to upchać, ale 1000 Pro i tak robi robotę. Wcześniej miałem Klipsch R-12SW, teraz spoczywa w komórce lokatorskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mumble napisał:

Wydaje mi się że nie ma co już liczyć na jakieś dodatkowe opcje jak te z Audysseya, może jakieś przyszłe modele...

Możliwe że nie doświadczałeś tych problemów na starym firmware ponieważ gdzieś doszedłem do uwag, że prawdodpodobnie są one tylko powiązane z używaniem HDMI-CEC i tym sterowaniem jednym pilotem TV wszystkimi urządzeniami jak ma w zwyczaju Magic Remote od LG. Czytałem że ludzie którzy to nie włączali nie mieli problemów z gubieniem dźwięku. Generalnie dźwięk jakby dalej gubi przy przełączani, ale chyba Sony wysyła jakiś komunikat synchronizacji co jakiś czas, i po około 3-4 sek po zmianie źródła lub apki, dźwięk wskakuje a na wyświetlaczu Sony przelatują mi te komunikaty o typie dźwięku, nie zawsze ale czasami, właśnie kiedy to normalnie, kiedyś na starym firmware miałbym brak dźwięku już nonstop.

Ja sobie dodatkowo zmieniłem suba, i jestem pod mega wrażeniem SVS SB-1000 Pro, chciałem lepszą 2000 ale obliczyłem że wymiarami mi się nie zmieści obok szafki z TV a nie miałem gdzie indziej to upchać, ale 1000 Pro i tak robi robotę. Wcześniej miałem Klipsch R-12SW, teraz spoczywa w komórce lokatorskiej.

Możliwe też, że chodzi o telewizor Sony. Skubany słucha jego pilota i w ogóle. Chociaż zdarza się opóźnienie ze źródłem z telewizora, często akurat na reklamę na YT :D

Za to dźwięk z urządzenia ktore jest bezpośrednio wpięte pod TA-AN? Natychmiast, zanim nawet obraz wejdzie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Możliwe też, że chodzi o telewizor Sony. Skubany słucha jego pilota i w ogóle. Chociaż zdarza się opóźnienie ze źródłem z telewizora, często akurat na reklamę na YT :D

Za to dźwięk z urządzenia ktore jest bezpośrednio wpięte pod TA-AN? Natychmiast, zanim nawet obraz wejdzie!

Ja tych reklam nie wytrzymalem i mam premium na rodzinke :) Ale fakt, Sony ze Sony sie dogadywać będzie najlepiej. W sumie jestem na etapie wyboru nowego TV, i bralem pod uwage jakis Oled od Sony, na razie poluje na okazje, tez myslalem o LG G3, ale poki co drogie.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...