Skocz do zawartości

Mniejsze kolumny podstawkowe plus subwoofer - czy to ma sens?


mar77a

Recommended Posts

23 godziny temu, AudioTube napisał:

Czy siedzisz w jednym miejscu/sweet spot, czy tak jak popadnie, gdziekolwiek w pokoju i wszędzie ma być „dobrze”. 
Jestem ciekawy.
 

Dziwne pytanie 😅 Jasne, że nie siedzę w jedynie w sweet spocie gdy słucham muzyki xD Zdaję sobie jednak sprawę, że ciężko będzie uzyskać „dobre” (xD) brzmienie w każdym punkcie pokoju 😅

 

No cóż.. próbować warto 😇

Apropo: wciąż siedzę na dyżurach więc odsłuchy będą jutro 👌🤗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A więc po długiej nieobecności udało mi się wyszarpać nieco czasu na odsłuchy kilku par sprzętu :)

Zaskoczenia nie ma: wszystko zależy od konkretnych konfiguracji, choć zestawy - podstawkowce z subem, oczywiście potrzebują porządnej ręki by zabrzmiało to tak spójnie jak w przypadku podłogowych (ale da się) ;)

 

Mówią, że licho nie śpi.. Coś w tym jest bo akurat cholerstwo weszło mi w trzewia i nie chce odpuścić zakupu Sonusów Faber Lumina II (w tym przypadku nie słyszałem ich z subem). W połączniku z Rotelem a11 tribute gra to bardzo emocjonalnie, angażująco i przede wszystkim muzykalnie. No właśnie.. muszę teraz chyba ogarnąć zew. DAC bo rotel nie ma wejść cyfrowych do połączenia ze streamerem ale to już wątek na założenie innego tematu.

W niedługim czasie popróbuję suby do zestawu więc jeśli macie propozycje to chętnie wysłucham :) Myślałem o czymś w rodzaju SVS lub Rel (budżet do 1800zł z włączeniem oczywiście używanych). Miejsce odsłuchu to ok. 23m2 (ale sufit jest dość wysoko, ok. 3.25m). Nie chcę bułowatego basu a fajnego dopełnienia, sprężystego kiedy trzeba i "obecnego w pomieszczeniu". Ten z sonusów mi bardzo odpowiada, tylko jego skala jest oczywiście niewystarczająca. Z góry dzięki za pomoc ❤️👌🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mar77a napisał:

nie chce odpuścić zakupu Sonusów Faber Lumina II

Jak masz możliwość to sprawdź jeszcze Opera Prima 2015. Monitory z bardzo fajnym basem. Może nie będziesz do nich potrzebował suba.

No i jeszcze zostają podłogówki Lumina V zamiast Lumina II z subem skoro brzmienie Lumin Ci tak podeszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mar77a napisał:

Lumina V to już ok. 10 tys zł, Luminy II z subem to ok. 6-7 tys (jeśli patrzymy na nowe). Prawie dwukrotność w cenie 😬

To sprawdź te Opery. Sub według mnie na razie nie powinien być do nich potrzebny. A grają chyba jeszcze fajniej niż Luminy II. Przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie mam zestaw Sonus Faber Lumina II, Audiolab 6000a, Wiim mini. Brzmią przyjemnie i prawie jak chciałem (Audiolab jest przejrzysty, całkiem muzykalny ale delikatnie zbyt mało żywiołowy - wstępnie zostaje, z czasem na pewno będzie upgrade).

Czuję niedostatek wypełnienia niskich częstotliwości (czego byłem świadomy). Sam bas jest sprężysty, przyjemny ale zdecydowanie niewystarczajacy w tej przestrzeni (ok 25m2) przyda się wsparcie.

Czy brać pod uwagę suby pokroju Rel t0? Budżet aktualnie to ok. 1800-2000zł (nowy) 🤔

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...