Skocz do zawartości

jamo s606 plus onkyo i dendo Witam czy to dobry wybór?


Marcin2023

Recommended Posts

Witam mam pytanko mam jamo s606 grały one z onkyo tx-sr605 i pomieszczenie 16 metrow, ale dla mnie za mało było wiec kupiłem onkyo tx-nr 809 i taki dramat, że to głowa boli buczy nie 'gra' to za dobrze może za małe pomieszczenie i dzisiaj przyjedzie denon avr-x2800h dab co uważacie ze to dobry wybór mam 5.1, bo te onkyo to wielkie ciężkie, ale buczenie wszędzie nie ma miękkości, tylko dudnienie nawet przy muzyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie  długo trwa aktualizacja, ale już coś wyłapałem ciągłe wydawało mi się ze mam dobrze podłączone głośniki melodia podłączyłem jak w onkyo i co okazuje się ze faza złe podłączona była nie wiem czemu w onkyo może dla tego miałem buczenie, ale dobry jest Butler zaraz" zobaczę" jak gra na tym ampli i będę wiedział

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin2023 napisał:

Nie kumam chyba lecą na OLX te kolumny, bo basu jak by mniej nie wiem czemu to jakiś dramat 'jest' dźwięk czystszy, ale miej basu jak by a jaki kolumny do tego amplituner polecisz Denon AVR-X2800H DAB ?

 

Paradoks lepszych urządzeń często jest taki, że są one w stanie sprawić, że subiektywnie z kolumn uzyskamy mniej dołu. Wynika to z lepszej kontroli membrany i mniejszej "buły" i ciągnięcia się tych rejestrów. Z drugiej strony amp pewnie odciął Ci dół od 80 Hz. Co do samych kolumn zgadzam się z przedmówcą. Rozważ ich wymianę na coś lepszego, chociażby same fronty a odczujesz potężną różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcinie, 

czy przeprowadziłeś na nowo kalibrację na Denonie? Może ona znacząco wpłynąć na odczucia z odsłuchu, więc dobrze będzie od tego zacząć. Może on też znacznie lepiej kontrolować niskie częstotliwości niż Twój poprzedni amplituner, co może być odbierane jako mniej basu. Z racji na lepszą jego jakość, odczujesz to znacznie bardziej, gdybyś miał wrócić na gorszy sprzet. 

Jeśli dalej będizesz chciał zmienić swój zestaw, to jakim budżetem dysponowałbyś na nowy? Często wybieranym zestawem do kina jest między innymi ten od Heco - https://www.q21.pl/heco-aurora-700-300-center-30.html

Do tego Twój obecny subwoofer, ewentualnie Klipsch R-120SW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda aktualnie jakieś rady może akustyki brak nie 'wiem' a na kolumny to tak 4 tys. zł max o ile sprzedam te jamo i amplituner onkyo tx nr809.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Robiłem kalibracje, ale jakoś tak nie bardzo ten sub jak by nie grał 'muszę' go mocno podkręcić, ale wtedy buczy nie ma przyjemnego basu jak 'ściszę' to np. wieczorem nie mam basu wcale nie 'wiem'. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że amplituner ładnie pasuje do tej szafeczki, i ogólnie wizualnie to spójnie wygląda, ale... NIEEE.

Nie może być tak ustawiony bo go ugotujesz. Albo go wystaw by miał wolną przestrzeń nad sobą, albo pomyśl nad aktywnym chłodzeniem np. wiatrakami komputerowymi.

Kolumny i sub out. No co Ci poradzę, technologicznie to tandeta i gra jak gra. Sklepy mają opcje wypożyczeń. A może coś wysyłkowo weźmiesz z gwarantowanym zwrotem? Jak budżet mocno ogranicza to nawet Teufel bym tu spróbował postawić. Musisz skonfrontować inny sprzęt i okreslic jak duzym problemem jest akustyka. Inna opcja to używki, ale tu nie będziesz tak elastyczny bo zapewne posłuchasz u siebie dopiero po sfinalizowaniu transakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakiś pomysł na te chwile np. czy ten sub dobrze ustawiony jest, a to rozumiem, że na OLX 5.1 jamo oki ampli zostaje a w tej szafce miałem większego onkyo tx nr 809 4 lata i nic działa tylko w 2 pokoju stoi nieużywany a co do Tuyfeli to mnie kuszą, bo wyglądają super, ale nie wiem jak grają opinie mają dobre z tego co czytałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

809 gra znacznie lepiej od Denona. Ok no jest dużo starszy ale to dużo lepiej grający model.

W Jamo czesto sięzdarza że są podłączone w przeciwfazie. Możesz to spróbować.

Ale moim zdaniem kolumny do wymiany nie przystoją ani do 809 ani do 2800

Z używanych kolumn

Klipsch seria Synergy, monior Audio starsze Bronze, czy Magnaty serii Quantum

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

809 gra znacznie lepiej od Denona. Ok no jest dużo starszy ale to dużo lepiej grający model.

W Jamo czesto sięzdarza że są podłączone w przeciwfazie. Możesz to spróbować.

Ale moim zdaniem kolumny do wymiany nie przystoją ani do 809 ani do 2800

Z używanych kolumn

Klipsch seria Synergy, monior Audio starsze Bronze, czy Magnaty serii Quantum

 

Co rozumiesz przez podłączenie w przeciwfazie? Proszę o rozwinięcie.

Miałem jamo s 626 i na szczęście udało mi się ich pozbyć. 

Okropne kolumny z niczym to nie grało. Kupiłem jako młodzik nieosłuchany bo mi się wizualnie podobały. To ich jedyny atut. 

Bas kartonowy i dudniący. Jest tam gdzie nie potrzeba. Średnie tony wycofane a kopółka wysokotonowa trzeszczy i szeleści.

Lepsze jak plastikowe zestawy do komputera ale nie zawsze.

Spokojnie nawet za pół darmo się ich pozbądź. Jeżeli tylko ktoś będzie chciał to się nie zastanawiaj. 

Co byś nie kupił z wymienionych powyżej zestawów to zagra to o niebo lepiej.

Jeżeli nie zmienisz kolumn to nic tu nie pomoże. Nie lubię tego pisać ale w przypadku jamo 606, 608, 626, 628 niczego innego nie da się powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Co rozumiesz przez podłączenie w przeciwfazie? Proszę o rozwinięcie.

Chińskie rączki w bardzo wielu egzemplarzach JAMO odwrotnie polutowaly polaryzację wewnątrz obudowy. Wielokrotnie spotkałem się z sugestią by takich przypadkadh zamienić plus z minusem przy podłączeniu kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 13:11, Marcin2023 napisał:

Strasznie  długo trwa aktualizacja, ale już coś wyłapałem ciągłe wydawało mi się ze mam dobrze podłączone głośniki melodia podłączyłem jak w onkyo i co okazuje się ze faza złe podłączona była nie wiem czemu w onkyo może dla tego miałem buczenie, ale dobry jest Butler zaraz" zobaczę" jak gra na tym ampli i będę wiedział

Jeśli błąd fazy w Denonie dotyczy prawego głośnika a jesteś pewny, że masz dobrze podłączony to może to być błąd kalibracji, o którym wspomina instrukcja obsługi w moim przypadku AVR s650h. U mnie to wystąpiło z Pylonami Pearl 25.

Przechwytywanie.JPG.76165e9abc6b54190eb6d4bf9256262f.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Co rozumiesz przez podłączenie w przeciwfazie? Proszę o rozwinięcie.

Bardzo cześto kolumny z pary były podłączone odwrotnie w środku. Do zwrotnicy.

W Jamo to jest przypadek 4 na 10

21 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Miałem jamo s 626 i na szczęście udało mi się ich pozbyć. 

Okropne kolumny z niczym to nie grało. Kupiłem jako młodzik nieosłuchany bo mi się wizualnie podobały. To ich jedyny atut. 

Bas kartonowy i dudniący. Jest tam gdzie nie potrzeba. Średnie tony wycofane a kopółka wysokotonowa trzeszczy i szeleści.

Lepsze jak plastikowe zestawy do komputera ale nie zawsze.

Spokojnie nawet za pół darmo się ich pozbądź. Jeżeli tylko ktoś będzie chciał to się nie zastanawiaj. 

Co byś nie kupił z wymienionych powyżej zestawów to zagra to o niebo lepiej.

Jeżeli nie zmienisz kolumn to nic tu nie pomoże. Nie lubię tego pisać ale w przypadku jamo 606, 608, 626, 628 niczego innego nie da się powiedzieć.

Niestety musze się zgodzić. One były ładne z wyglądu i tanie. Same się sprzedawały. Ale dzwiek. No nie , po prostu nie.

 

20 godzin temu, peti1 napisał:

Jeśli błąd fazy w Denonie dotyczy prawego głośnika a jesteś pewny, że masz dobrze podłączony to może to być błąd kalibracji, o którym wspomina instrukcja obsługi w moim przypadku AVR s650h. U mnie to wystąpiło z Pylonami Pearl 25.

Przechwytywanie.JPG.76165e9abc6b54190eb6d4bf9256262f.JPG

To nie to samo.

W przypadku innych kolumn jak u Ciebie z Pylonem to mozna szukać odpowiedzi w instrukcji chociaż to recznie składane kolumny więc może sięzdarzyć. Rzadko ale ktoś zmeczony ok. ale w Jamo to był taki standard.

Wcale bym się nie dziwił jakby się okazało że przez kilka alt tam daltonista podłączał kabelki. Śmieszne, ale całkiem prawdopodobne,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2023 o 12:43, Marcin2023 napisał:

Tak to wygląda aktualnie jakieś rady może akustyki brak nie 'wiem' a na kolumny to tak 4 tys. zł max o ile sprzedam te jamo i amplituner onkyo tx nr809.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Robiłem kalibracje, ale jakoś tak nie bardzo ten sub jak by nie grał 'muszę' go mocno podkręcić, ale wtedy buczy nie ma przyjemnego basu jak 'ściszę' to np. wieczorem nie mam basu wcale nie 'wiem'. 

Te jamo dalej mi się wizualnie podobają 😉.  Żeby to jeszcze grało.

Dnia 11.07.2023 o 15:50, Konrad Grzybowski napisał:

Jeżeli chodzi o kolumny to warto rozważyć STX Electrino 250. Użytkuje, polecam. Dużo używek na OLX się pojawia, a i nowe cenowo nie są odjechane. Same bez subwoofera potrafią dobrze zagrać basem. 

Amplituner zdecydowanie się upiecze! Te urządzenia to małe piekarniki 😉

Nie polecam stx. Same przetworniki mają taki rozrzut parametrów,  że jest to nie dopuszczalne. To już tonsil bardziej do tego przykłada ręce mimo odklejających się górnych zawieszeń.

Wymiana jamo na stx to jakby wymienić cinquecento na seicento.

W tym przypadku dla autora polecam kupić jakieś używki ale iść posłuchać u sprzedającego. Końcem końców i tak będzie o niebo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin2023 Widzę, że mamy prawie ten sam zestaw. W sensie Jamo 606 i Onkyo. Ty miałeś 605 ja 606 do dziś używam. Ja mam subwoofer Jamo SUB 300. Widzę, że w Twoim subwooferze nie ma kanału LFE. W moim SUB 300 jest i jak poleci na sub coś niskiego to mało domu nie rozpier**** tak daje po podłodze i ścianach. Phase mam na 0 a Cutt off na max, czyli 150 Hz.  Phase też powinieneś chyba mieć na 0, bo subwoofer nie jest przed kolumnami. Ten zestaw stoi jak u Ciebie w pokoju 16 mm^2. Trochę za mocny ten mój subwoofer na tak mały pokój. Taki kupiłem kiedyś i taki jest. Jak sam wiesz i ja też po czasie, że te nieszczęsne Jamo 606 to był zły wybór. Ja tam za bardzo nie narzekam. Do filmów i TV wystarczy. Dźwięk przestrzenny lata po 6 kanałach, bass z suba jest. Muzyki nie słucham na tym KD. Za to dziwnie mi gra dość cicho centralny. Może to wina zbyt mocno wyciszonych dialogów w filmach.

Najgorsze, że aktualnie nie mogę się dostać do OSD Onkyo 606, bo po hdmi nie działa. Jedynie po komponencie. Taka ciekawostka kto tego nie wie. "The Onkyo TX-SR606 does not support OSD (On-Screen Display) over HDMI. This is a limitation of the amplifier's HDMI implementation. The only way to display the OSD on this amplifier is to connect it to your TV using the component video inputs." 

Powiedź jak po tych kilku dniach spisuje się ten Denon z tymi Jamo 606? Abstrahując od tego braku basu z jakiś przyczyn. Ten Denon avr-x2800h to mój pierwszy wybór jakbym musiał wymienić Onky 606. To nowy model z najnowszymi technologiami. Głównie tylko to biorę pod uwagę a nie jakość dźwięku, bo ta półka cenowa amplitunerów jak ten Denon to szału nie ma, więc jakość dźwięku musi być na drugim planie. A kupienie samego amplitunera z jak najnowszymi technologami, żeby taki amplituner posłużył jak najdłużej technologicznie a nie jakościowo. Chcąc jakość dźwięku trzeba iść raczej w amplitutner 2x droższy a nawet 3x droższy i do tego też dobrej jakości zestawt 5.1. 

Z tymi Jamo 606 za bardzo nie ma co zrobić. Ani to odstawić na strych, bo szkoda ani tego szmelcu nikt nie kupi. Za grosze oddawać też nie warto. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie fajnie to wygląda.

Autor przychodzi po pomoc a tu się okazuje, że sporo osób jedzie z góry do dołu na jamo.

Niestety w tym przypadku inaczej się nie da. Można pudrować trupa tylko, że z marnym skutkiem.

Sam miałem te kolumny i zero radości ze słuchania muzyki.  W filmach jako tako. 

Są to źle zaprojektowane kolumny. Marnej jakości głośniki,  źle zestrojone. 

Taka ciekawostka, że słuchałem jakiś czas temu jedne z nowszych jamo. Nie pamiętam jaki to model ale są aktualnie w sprzedaży. Brzmią jeszcze gorzej niż 606 czy 608. Więc można naciąć się i dziś  😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie wszystko wiedzącyW moim przypadku ja ich nie kupiłem sam. Nie kupiłem ich w markecie, tylko ze sklepu audio i zostały polecone w tej cenie co mogłem wydać na tamtejszy czas. Żeby nie było to żaden sklep audio z tego forum, bo widzę, że kilka sklepów tutaj funkcjonuje. Albo ktoś chciał się pozbyć Jamo 606, albo z braku wiedzy takie polecił. Finalnie to i tak moja wina, bo mogłem bardziej wejść w temat w 2008 roku. Chyba, że w tamtym czasie nikt nie miał wiedzy o tych 606 jak to gra. Wtedy to nie był czas, że ten szajs dopiero co wchodził na rynek jako nowość? Ja tego nie pamiętam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko powiem tak 'znalazłem' gdzieś na necie, żeby ustawić, je głośnikami bocznymi do środka w małym pomieszczenie i w końcu mam bas i to bez subwoofera a co do Amplitunera to jak oglądam filmiki na YouTube to i patrze na przerobione jamo to kusi mnie, żeby przerobić, ale słyszę dzięki amplitunerowi zmianę przed przeróbka i po i wydaje mi się, że po przeróbkach wysokie tony grają lepiej i na pewno jest czystszy dźwięk i to słychać czy w muzyce, czy w kinie onkyo miałem 2 i tamtej czystości tak nie słychać jak w denonie może technologia dla tego onkyo wydaje mi się taki bardziej do basu a tu do czystości dźwięku po tygodniu użytkowania tak 'stwierdzam'. Pilot w onkyo jest oki poza głośnością, bo się w każdym psuje tu znowu w denonie  głośność nie ma opanowania, albo za cicho albo za głośno ten pilot za czuły jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin2023 napisał:

Siemanko powiem tak 'znalazłem' gdzieś na necie, żeby ustawić, je głośnikami bocznymi do środka w małym pomieszczenie i w końcu mam bas i to bez subwoofera a co do Amplitunera to jak oglądam filmiki na YouTube to i patrze na przerobione jamo to kusi mnie, żeby przerobić, ale słyszę dzięki amplitunerowi zmianę przed przeróbka i po i wydaje mi się, że po przeróbkach wysokie tony grają lepiej i na pewno jest czystszy dźwięk i to słychać czy w muzyce, czy w kinie onkyo miałem 2 i tamtej czystości tak nie słychać jak w denonie może technologia dla tego onkyo wydaje mi się taki bardziej do basu a tu do czystości dźwięku po tygodniu użytkowania tak 'stwierdzam'. Pilot w onkyo jest oki poza głośnością, bo się w każdym psuje tu znowu w denonie  głośność nie ma opanowania, albo za cicho albo za głośno ten pilot za czuły jest. 

Nie ma sensu przerabiać tego trupa. Ale podaj proszę link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...